Yarbay
13 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 36 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar selam.
Geçenlerde Corsair H60 2013 edition modelini satın aldım.
Büyük bir soğutma gerçekleşecek zannettim kasada ama nafile. (Kasam Corsair 200R, kablo yönetimi var, egzoz ve içeri doğru üfleyen fanlar doğru yönlerde)
Sıcaklık boştayken 50 derecenin altına inmiyor. Halbuki netteki testlerde Prime 95'le yapılan yarım saatlik stress testlerde en fazla 70-75 dereceye çıkıyordu işlemci OC li ve voltajlı iken.

İşlemcim Core i5 3470k. Thermaltake'in LOKI adlı 50 TL lik soğutucusu bile bundan kat be kat daha iyiydi.
Ne yapmalıyım ? Resmen şu an büyük bir hayal kırıklığı içerisindeyim.

Not: Montajını düzgün yaptın mı (format at düzelir) tadında mesaj atacaklar hiç yormasınlar kendilerini.
Selam arkadaşlar.

17 Mart'ta Aliexpress üzerinden (ÇİN) bir kulaklık aldım 74 dolara. Daha doğrusu headset. Beats'in Mixr modeli.

Feedback'i iyi, çok kaliteli bir satıcıyı araştırarak buldum ve öyle aldım. Satıcı hiç olumsuz oy almamış.

Her neyse, EMS Free Shipping vardı. Chinapost'un turbo motorlusu bu EMS. 18'inde Çin'de kargoya verilip 24'ünde Türkiye'ye geldi.

Normalde 100 doların altındaki ürünler, bazı istisnai ürünler ve "hediyeler" dışında gümrükte tutulmuyor, direk geçiriliyor. Zaten gümrük sorunu olmadı.

Ama en önemli kısmı işte şimdi oldu. 26'sında ürün Torbaya eklendi. Meşhur söz, başladılar sayıma.

Ürünün gümrüklü veya gümrüksüz olduğunu bulmak için sayım yapılıyor.

4 Nisan oldu, ne PTT'nin sitesinde bir değişiklik var, ne de eve gümrük için bir ihbar kağıdı.

Hadi dedim en kötü ihtimal İzmir'deki gümrükte bekletiyorlar. Fiyatı biraz yüksek diye.

PTT'ye gidip PTT'nin izmirdeki yurtdışı kargo bürosunu aradım. Bir klasik devlet memuru kadın "Ürününüz İzmir yerine İzmit'e gönderilmiş" dedi.

Sonra da "bana güvenmeyin, ürün geç gelebilir, ne olur ne olmaz, zaten siteden de takip edebilirsiniz" diye 444'lü hat robotu moduna geçiş yaptı.

Ürün takip numarası bu: EE530647622CN

9 gün sonra da "ürünü onaylamak için bana tanınan süre" bitecek ve para satıcının hesabına geçecek. Hem ben paramdan (140 TL) den olacağım, hem de bilmem kaç hafta sonra ürün evime gelecek.

Bu rezalet hakkında konuşmak istedim sizle. Belki başına gelen olmuştur diye.

İyi akşamlar herkese.

Geçenlerde Vatan'ın %25 indirimiyle tahiti gpu'lu Powercolor HD7870 PCS+ EZ modelini aldım. Soğutucusu ve tasarımı gayet güzeldi. Ümitlendim bir an tabi.

MSI Z77A-G43 anakarta taktım. Z77'lerin orta karar bir boardu bildiğiniz üzere.

Önce işlemci fanını 2900 RPM'e sabitlediğini gördüm, sonra BIOS ayarlarından bunu düzelttim (ana işlemci sıcaklığı 40 dereceye geldiğinde fanı %100'e getir yaptım [çekirdek sıcaklığı değil])

Ardından herkesin belalısı Crysis 3'ü oynadım tabi. Alt+Tab yaparak AIDA64'e baktım, fan hala %25 de takılı kalmıştı.

Hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geliyor. Bundan daha kötü bir chipsetli H55 Gigabyte board kullanmıştım, yemin ediyorum daha iyiydi bundan.

Ne BIOS'unda bununla alakalı bir ayarı var, ne de görsel olmasına rağmen kullanıcı dostu bir BIOS'u. Varsa yoksa Intel tasarruf modu ile alakalı sayısız gereksiz seçenek dolu.

Catalyst Control Center'dan da baktım, ekran kartı için fan ayarı göremedim.

Önemli Not: MSI Afterburner'ı açtığımda kendi hazırladığım fan hızı grafiği aktif oluyor. Kapatınca tekrar %25'e sabitleniyor. Driver da 13.1 sürümü.

Bunlar da SS'ler:

Sinema dünyasının en prestijli ödülleri Oscar'da 71 filmin aday adayı olduğu 'En İyi Yabancı Film' dalında ön elemeyi geçen filmler belli oldu.

Cannes'da Altın Palmiye'yi kazanan Michael Haneke'nin son filmi 'Amour', gösterildiği birçok festivalden ödülle dönen 'Beyond the Hills' ve Fransa'nın gişe rekortmeni filmi 'Can Dostum' da (The Intouchables) adaylar arasında.

İki aşamalı bir oylamayla seçilen En İyi Yabancı Film aday sayısı, 5'e inecek.

İşte Oscar için şansı devam eden 9 film:

"Amour" Michael Haneke, Avusturya
"War Witch" Kim Nguyen, Kanada
"No" Pablo Larraín, Şili
"A Royal Affair" Nikolaj Arcel, Danimarka
"The Intouchables" Olivier Nakache ve Eric Toledano, Fransa
"The Deep" Baltasar Kormákur, İzlanda
"Kon-Tiki" Joachim Rønning ve Espen Sandberg, Norveç
"Beyond the Hills" Cristian Mungiu, Romanya
"Sister" Ursula Meier, İsviçre

İlk 9'a kalamayan filmler arasında ise Christian Petzold imzalı 'Barbara' dikkat çekiyor.

85. Oscar Ödül Töreni 24 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

quote:

Kaynak: ntvmsnbc

Akademi çoğu senelerde bazı büyük filmleri liste dışı bırakabiliyor. Bir göstergesi de bu oldu, Almanya'nın temsilcisi Barbara liste dışı kaldı. Geçen sene de Bir Zamanlar Anadolu'da ve Bisikletli Çocuk liste dışı kalmıştı. Akademi'nin Beyaz Bant sonrası Haneke'ye borcu var, gelecek sene ödülü alabilir. Eleştirmen bazında da en yüksek olumlu eleştiri alan filmi oldu Amour. Sony Pictures sanırım elinden geleni yapacak geçen sene Bir Ayrılık'a yaptıkları gibi.
Herkese selam.

27 ağustos'ta iş bankasına "işte üniversiteli kartı" için başvurdum. ertesi gün kabul edildi, 4 eylülde de kartımın basıldığına dair teyit aldım.

10 eylülden sonra bankaya gittim. "kuryeye bağlı" dediler. ne kuryenin adresini, ne de firmanın ismini, cismini verdiler.

iki kez müşteri hizmetlerini aradım. bankaya yönlendirdiler. yönlendirdikleri numaradan kartımın eve gelmesi talebinde bulundum, kabul edildi.

quote:

Kredi kartımın teslim süresi nedir?

Kredi kartınız üretildikten sonra, başvuru sırasında bildirdiğiniz Ev/İş adresinize ya da şubenize gönderilmektedir. Kartınızı şubenizden teslim almak istemeniz durumunda, kartınız en geç 10 gün içerisinde şubenize gönderilecektir. Kredi kartınızı adresinizden teslim almak istemeniz durumunda ise en kısa süre içerisinde dağıtım firması aracılığı ile kartınız adresinize ulaştırılacaktır.

diyen bir firma. Mahkemeye, savcılığa versen usta avukatları ile 2 dakikada seni suçlu durumuna düşürecek firma, banka, hangisini seviyorsanız.

Tam 3 hafta oldu. Pazartesi mesaisi de bitti. Ne kartımdan ses seda var, ne de dağıtıcı kuryeden. Telefonuma "onay" mesajı dışında hiçbir şey göndermediler daha.

İş'te üniversiteli kartına veya başka bir kredi kartına başvuranlardan yardım istiyorum.

İyi günler.
İyi günler herkese.

Hepsi bir arada paketine Mayıs ayında 2 yıl taahhütle giriş yaptım. Mayıs 2014 taahhüt bitiş tarihidir. Sözleşmede hepsi ayrıntılı biçimde yazmaktadır.

Biliyorsunuz ki servisinden hizmetine kadar çok iyi bir firma türksat. Ama taşınacağım yerde ne yazık ki türksat şebekesi yok, nakil yapamıyorum.

İzmir içi devir işlemi yapmak istiyorum.

Modem (Netmaster CBW-700), Uydu Alıcısı (HD) (Next), Conax Kart ücretsiz olarak verilecektir.

Paket içeriği şöyledir. İsteyen internet ve sinema paketlerinde değişiklik yapabilir.

- Uydunet 3 mbps sınırsız internet.
- Teledünya üst paket.
- Sinema SD paketi

Aylık 80-85 lira gibi bir ücret ödüyorum.
Ne yazık ki taşındığım yerde ttnete geri dönüş yapacağım ve 80 lira gibi bir ücret ödeyeceğim sadece internet için.
Bu fırsatı keşke türksata girerken ben yakalasaydım.
IMDB'nin meşhur TOP 250'si ve TOP 500'ü, Empire dergisinin TOP 500'ü, yönetmenlerin TOP 10'ları derken bir arkadaşımın bana gönderdiği site ile bugün daha kapsamlı, daha verimli, daha çok dünya sinemasına önem veren bir liste ile karşılaştım. İçinde Satantango'dan Ikuru'ya, Godfather'dan Apocalypse Now'a kadar geniş bir liste var. Yani TOP 250'nin yaptığı gibi 250 filmin sadece 30-40 tanesi (veya daha fazlası tam bilmiyorum) dünya sinemasından mantığı yok. TOP 250'yi bir şekilde bitirenler, bitiremeyenler, bitirmek istemeyenler için alternatif bir liste olacağını savunuyorum. Tasarım gerçekten çok ilkel ama popüler dimağa karşı yapılmış bir site değil. İsteyen kişiler istediklerini alır ve gider kafasında.

Gözüme çarpan bir kaç özelliği:
- İngilizce bilen arkadaşlar film sayfasına girdiğinizde yorum bırakabiliyorsunuz.
- IMDB'deki gibi istediğimiz biçimde liste oluşturabiliyoruz.
- Film sayfalarının sağ alt köşesine filmin youtubedaki fragmanı, altında filme benzer listeler geliyor.
- Ana sayfada ingilizce olarak her üye film kritiği yapabiliyor.

Dediğim gibi, tasarım bakımından zayıf ama TOP 1000 listesi bakımından (özellikle top 100) zengin bir site. İkide birde "film kültürümü nasıl geliştirmeliyim", "top 250 sonrası ne yapmalıyım" konuları açılıyor forumda. Bu daha yararlı olacaktır diyorum.

http://rateyourmusic.com/films/chart
Selam DHciler, bu konuyu daha önce de açmıştım ama kimseden "garantiye gönder" dışında yaratıcı bir cevap alamamıştım.

Yeni ses kartı aldım (x-fi titanium) ve onboard kartın yaptığı hafif cızırtı gitti. (win 7 işletim sisteminde görülen hafif cızırtı, herkes bilir)
kartı almadan önce, gene onboard'da kullanırken birden ağır bir cızırtı türedi günün birinde, analog olarak uydudan sesi çok kısık veya çok yüksek seviyelere getirdiğimde, arı vızıltısı bir ses geliyor.
ses kartı değiştikten sonra da sorun devam ediyor. jakları hangi pc ye takarsam takayım (başka pc de de denedim ses sistemini) gene aynı sorun devam etmekte.

bunun dışında seste bir bozulma yok. elektrik sistemi topraklı (her ne kadar x530'un prizi topraklı olmasa da) psu'da bir sorun yok (600w thermaltake).

şimdiden tüm yardımlarınız için teşekkürler.
Günlerdir internette bakmadığım makale kalmadı hakkında. BIOS güncellemelerinden format atmalara, driver güncellemelerinden elektrik tesisatını kontrol etmeye kadar herşeyi denedim. Tüm ses efektlerini engelle, benim driverımda olmayan beep sesini araştırıp kapatmaya çalışma falan filan. Artık bıkkınlık geldi ve yeter dedim. Herkes çözüm ürettiğini zannetmiş bu konuda ama kimsenin elle tutulur çözümü yok. İşi görülene kadar, benim işim oldu, gerisinin yanına koyayım kafasında herkes.

Lütfen birisi şu cızırtı sorununa çözüm bulsun veya bulanlar söylesinler. Şimdiden teşekkürler.

Driver: Realtek HD Audio ALC888/887
Fransa'daki Sinema Yönetmen ve Yapımcıları Derneği, yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ı 2012 “Carossee d'or” sinema ödülüne layık gördü.

Ödül, bu yılki Cannes sinema festivali sırasında 17 Mayıs'ta Ceylan'a takdim edilecek. Ödül öncesi Ceylan'ın Fransa'da ve Avrupa'da tanınmasını sağlayan “Mayıs Sıkıntısı” filmi gösterilecek.

Ödül, 2002 yılından bu yana Cannes Film Festivali bünyesinde “15 Yönetmen” bölümünün gösteriminin başlaması dolayısıyla veriliyor.

Jafar Panahi, Nanni Moretti, David Cronenberg, Jim Jarmusch ve Clint Eastwood, daha önce bu ödüle layık görülen dünyaca ünlü yönetmenler arasında yer alıyor.

Ceylan, geçen yıl “Bir Zamanlar Anadolu'da” filmiyle Cannes Film Festivali'nde jüri büyük ödülüne sahip olmuştu.

Ünlü yönetmen 2008 yılında da “Üç Maymun” filmiyle yine Cannes film festivalinde en iyi yönetmen ödülünü kazanmıştı.

quote:

Hürriyet
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Fena
Bilgisayar
Eskisi
Operatör
Turkcell
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.506
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 43.975 (Bu ay: 271)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 242 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.