Teğmen
10 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar son 4 gündür başlayan bir problem var telefonda. Bazen şarj olmuyor uyarı ışığı turuncu olarak yanıp sönüyor telefonu kapatıp açtığımda şarj devam ediyor. Şarj olmadığı zamanlar kamerayı açtığımda ise soğuk hava nedeniyle flah kullanılamamaktadır uyarısı veriyor. Bu yaz gününde soğuk hava uyarısı vermesi şaşırtıcı. Ayrıca aynı marka ve modeldeki htc şarj cihazlarını da denedim sorun devam etmekte. Bazen şarj oluyor bazen olmuyor. Sizce problem nedir ? Yazılımsalmı donanımsal mı ?
Luxenburgdaki bir servera sitelerimi kurduk. Sitelerimi kurmak için anlaştığım kişiler sonradan kurmadığı için başka kişilere siteleri yaptırıp kendim yükledim. Az çok bilgim var. Diğer eski kişiler siteleri hackleyip ekrana game over yazdı. Kişisel site yada reklam siteside değil. Eşimin şirketlerinin siteleri. Cpanelden nasıl ulaşabiliyorlar bilgisi olan birisi tarif edebilirmi ? Tüm şifreleri değiştirdik ftpleri falan hala ulaşabiliyorlar. Iplerini bulduk onları engelledik proxy değiştirip girdiler. şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaşlar HTC Desire 616 kullanıcısıyım. Yeni bir telefon bakıyorum Aveadan alacağıım. Sizin önerileriniz nedir ? HTC Desire 820 veya LG G3 düşünüyorum. Ancak Desire 820 de problemler olduğunu duydum. HTC kullanıcısı olarak HTC devam etmek istiyorum ama kafam baya karıştı yorumlar sonrası konu açmak istedim.
31 mart a kadar askerlik şubesine gidip mayıs celbi için işlem yapmam gerekli. Şuan yüksek lisans yapıyorum uzadı tecilde bitti dolayısıyla nisanda mezun olacağım. 1 yıl tecil hakkımıda kullanmak isityorum. 3-4 şubeye sordum 31 martı kapsayan rapor al dediler ancak hepsi farklı şey söylüyor memurların. birinis 10 gün birisi 5 gün al raporu diyor bileniniz varmı bu rapor kaç gün alınıyor ?
2007 yılında aldığım ama 2 yıldır kullanmadığım Packard bell mx 36 u 009 model laptopum var. Laptopun ekranı bilmediğim bir sebepten dolayı kırılmış. Ekran özellikleri 15.4 laptop screen 1280X800 (WXGA). Türkiye fiyatları baya uçuk. 250 tl ye kadar çıkıyor bu fyatlar. İnternetten biraz baktım yurtdışı daha ucuz.En ucuz 60 $ a buldum. Bildiğiniz yada önereceğiniz internet siteleri var mı ?
Merhaba arkadaşlar. Normalde gümrükten geçmesi yasak olmasına rağmen bende bir çok kişi gibi bir cep telefonu aldım Aliexpress adlı siteden. Birçok satıcıyla görüşüp Helen Zhang adlı kişiyi bulduk bulmaz olaydım :) Kişi ilk önce size eğer ürün döner ise 20 dolar kargo parası kesip geri ödeyeceğini söyleyip ürün satıyor ürün gümrüğe takılıp geri döndüğünde ise böyle satışlar alıcının sorumluluğundadır diyerek paranın üstüne yatıryor. Nadir olarak parayı geri verdiği alıcılarda var. Onlarda dispute açmayanlar. Birçok siteden satış yapan kişi kendini bir kadın olarak tanıtıyor ancak kendisi bir tasarım şirketinde çalışan erkek. Çok araştırdım bu durumu yaşadığımda birçok kişiyi dolandırmış Türkiye'de. 500 dolar parasını kaptıran arkadaşımız var. Bununla ilgili açılmış bir çok konu buldum forumda. Onlardan birisi bu :http://forum.donanimhaber.com/m_97885717/f_/key_helen//tm.htm#99828634 Benim amacım sizlerde birçok kişi gibi paranızı kaptırmayın. Kendini Helen olarak tanıtan kişi forumdada sahte hesap açıp google translate ile çevirerek kendi reklamını bile yapmış. Bu kişi ben gibi bir çok kişinin parasını aldı sizleride uyarmak istedim.
Aveadan telefon almayı düşünüyoruz. Faturaya ekleyerek. Sizce hangisi daha iyidir ? HTC Desire 616 mı Discovery 2+
Elimde karışık bir veriler dizisi var. Fotoğrafınıda atayım. Bu verileri gidiğimde grafiğin birisi sıfır hattında çıkıyor. Bir tezde kullanacağım bir çok grafik yapacağım. 2 haftadır uygun birşey üretemedim. Yardımcı olan olursa sevinirim. X ve y sütunu aynı eksende yer alıcak.
Bir bilimsel çalışma için excelde grafik çizmem lazım. Ancak normal grafik çizebiliyorum. Bendeki veriler şu şekilde tarih, sayı, ortalama sıcaklık, ortalama nem şeklinde. Bu verilerin Sıcaklık ve sayı olan kısmı çizgi grafik nemde sütun şeklinde olması gerekiyor. Yardım edebilecek varsa sevinirim.
Ali expres fazla alışveriş yaptığım bir yer değil. Ebaydan yapıyorum genelde. Dün birkaç şey aldım. İşleyişi bilmiyorum. Aşağıya fotoğraf ekliyorum. Acaba bildirimler normal mi ?
Hakkında
Meslek: Havacılık (Pilot)
İlgi Alanları: Herşey :) Elektronik olsunda :D
Forum İmzası:
Nam-ı değer JET MAHİR :)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
CASPER
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
NOKIA
Operatör
Türk Telekom
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
GPS, Navigasyon
Navitech
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 429
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 7.966 (Bu ay: 152)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 31 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.