Teğmen
07 Mayıs 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar 1 hafta önce chrome ve diğer tarayıcılarda "NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID" hatası almaya başladım, denemediğim şey kalmadı (sıfırlama, dns değiştirme, host dosyası silme, chrome u kaldırıp yeniden kurma, bilgisayar saati ve bölge kontrolü, hatta sertifikayı dışarı alıp güvenilen sertifikalar arasına bile aldım) fakat çözüm bulamadım. Captcha metinlerini göremiyorum, hangi siteye girsem hata veriyor. Başına gelip çözmüş birisi var mıdır aramızda ?

Evet arkadaşlar hepinize merhaba, bu iki aracın da piyasasının olmadığının ve parçasının olmadığının bilincindeyim öncelikle.
Bu iki araç arasında kaldım, ikiside aynı temizlikte ve aynı fiyata, roverda tüp yok, yorumlarınızı alabilir miyim ?
Arkadaşlar merhaba.
İşlemcim q8400 ve 3.40 ghz de çalışıyor ve 6gb ram mevcut. Ekran kartım da gtx460.
İkisinden birini güncelleyeceğim.
Fakat işlemciyi güncellemek daha masraflı sistem bu haliyle gta 5, watch dogs, crew gibi oyunları ne ölçüde oynatır kestiremiyorum.
İşlemci tarafında i5 2500k, ekran kartı tarafında da gtx750 veya gtx 660 arasındayım.
Arkadaşlar Windows 8.1 kurdum açılışta " windows başlatılamadı " hatasını verdi cd den başlattım sorunsuz açıldı. Sürümdendir dedim başka 8.1 kurdum yine aynı ne yapmam gerekiyor yardımlarınıza ihtiyacım var.
Arkadaşlar bilim kurgu, çok uçuk olmamak kaydıyla fantastik, dünyanın sonu, salgın hastalık, zombi, macera tarzı film önerisine ihtiyacım var.
Özellikle bilim kurgu, salgın hastalık ve dünyanın sonu konulu filmler favorilerim fakat tıkandım tahminince izlemediğim pek az kaldı. Bu türlerde pek bilinmeyen ama sağlam bildiğiniz filmler varsa lütfen paylaşın da bu zamanları filme ayırdım izleyecek film bulamıyorum :) İzlediklerimden aklıma gelenler ; ( Bana göre iyi olanları yazdım bu türü seven arkadaşlarda faydalansın )

World war z
Pacific rim
Oblivion
Flu
28 hafta sonra serisi
Ölümcül deney serisi
Ben efsaneyim
Warm bodies
Snowpiercer
Doomsday
İnsensibles
İnception
Arkadaşlar merhaba şirket işlemleri için kullandığım sitedeki açılan penceleri firefox sürekli engelliyor. Seçenekler içerik bölümünden Açılır pencere engelliyicisini kapattım siteye izin verdim bir türlü baş edemedim işlerim aksıyor bunu tamamen nasıl kapatabilirim lütfen bir yardım edin.
Arkadaşlar videonun çevirisi bana aittir. O sebeple hatalı çevirdiğim yerler varsa kusura bakmayın. Adamların telefonla yapılanlara kanmaları ve sonrası gerçekten çok iyi.

http://www.youtube.com/watch?v=abdal79mM2o
Arkadaşlar merhaba. Aslında durum başlıktan daha karışık.

En garibide babam onun babasını eskiden tanıyor ve pek haz etmiyor.
Kızın babası da çok otoriter bir adam ve beni küçüklüğümden beri tanıyor. Annesi ablaları beni çok seviyor ve annesi hep oğlum diye sesleniyor bana. Aynı şekilde annemde kızdan hoşnut.
Bundan iki ay önce oturmaya çağırdılar annemleri bende akşam onları almaya gittim kapıda durma gel içeri dediler girdim içeri tabi kız bana samimi davranıyor çayımı dolduruyor. Sonra babasıyla yemek yedik sadece ikimiz öyle muhabbet ettik işte ne yapacaksın meslek tercihin ne olacak ( muhasebe ile polislik arasındayım )
Bende güzelce anlattım işte 2 yıllık muhasebe okudum bildiğin gibi aöf den 4 yıllığa tamamlıyorum falan filan.

Hatta giderken evden dışarı çıktılar bizi yolculadılar bende mutlu oldum ne yalan söyliyeyim.

Fakat daha sonra onun annesi ve benim annem sık sık birbirlerine gidip gelirken 2 aydır muhabbet neredeyse kesildi sordum hayırdır diye kesin olmamakla birlikte durumu babası öğrenmiş 2 aydır göremedim kızı ve kızda ruh gibiymiş bir misafirlikte denk geldiklerinde. Şimdi öyle boşluktayım ne yapacağım ne edeceğim bilemedim bana bir akıl verin arkadaşlar.
Evet arkadaşar youtube için hazırladığınız videolarınıza alt yapı olarak kullanabileceğiniz " Telif hakkı " derdi olmayan müzikler. Listeyi elimden geldiğince güncelleyeceğim.

1) http://www.youtube.com/watch?v=6t4YMDmhzt0
2) http://www.youtube.com/watch?v=rdjexqduz5c
3) http://www.youtube.com/watch?v=Ani-JL4pdG4
Arkadaşlar güncelleme ilk geldiği zaman video çekimi yaptım fakat araya giren sesler ve işten güçten ancak yükleyebildim. Videoda es geçtiğim detayları aşağıda belirteceğim sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplayacağım. Lütfen olumlu - olumsuz yorumlarınızı esirgemeyin.

Part 1 : http://www.youtube.com/watch?v=UnY6bDPFSOo
Part 2 : https://www.youtube.com/watch?v=jRk1NNPyIeo

- İnternet explorerda parmağınızı sağa sola kaydırırsanız akıcı bir şekilde ileri yada geri sayfaya gidiyor. (Buna bayıldım)
- Cortana için hem bölgeyi hemde dil seçeneğini ingilizce yapmalısınız
- Animasyonlu kilit ekranı resmi güncelleme ile gelecek
- Videoda bahsettiğim şebeke üzerinden arama maalesef aktif değil. İstediği uygulama olan skype ı yükledim görüntülü arama seçeneği deaktif oldu.
- Haritalarınızın güncellemesini kontrol edin ben 8.1 öncesi kontrol etmiştim güncelleme yoktu 8.1 sonrası güncelleme geldi.
- Artık mağazaya girebiliyoruz videoda söylediğimin aksine
- Swaype klavye kullanımını unuttum. ( Bilmeyenler için not herhangibir aktifleştirmeye gerek yok direk parmağınızı kaldırmadan yazın. )
- " Sararma lumia black ile gelmişti " demişim sanki iyi birşey gibi, cümle düşüklüğü için kusura bakmayın :) Aklıma geldikçe ve yeni şeyler keşfettikçe buraya ekleme yapacağım.

Edit

- Dil ve bölgeyi türkçe, türkiye yaptığımda konum da açıkken mağazaya girebiliyorum hatta uygulamada indirdim.
- Birşey farkettim güncellemeden sonra telefon daha yavaş şarj oluyor umarım aynı şekilde de şarjı yavaş yavaş azalır :)
- ÖNEMLİ ! Arkadaşlar yüklü uygulamaları hafıza kartına taşıyabiliyoruz akıllı depolama > telefon > oyunlar + uygulamalar sekmesinden istediğiniz uygulamayı sd karta taşıyın videoda tam incelemeden yorum yapmışım şmdi farkettim kusura bakmayın.
- 15.04.2014 itibariyle mağaza ve herhangibirşeyle ilgili problemim kalmadı telefonum lumia 820.

16.04.2014 edit.

- Arkadaşlar fotoğraf klasörü bildiğiniz gibi tema ile aynı renk olmuyordu wp 8.1 ile onun çözümü geldi ayarlar sağa kaydırın fotoğraf + kamera sekmesine girin orada üç seçenek var " tüm fotolar, favori fotolar, yalnız bir foto " siz yalnız bir fotoyu seçin ve direk çıkış yapın fotoğraflar klasörünüz temanızla aynı renk olacaktır.

- Oyunlar, video, şebeke+ ve bing translator güncellendi. Yalnız oyunlar klasörünü güncelleyenlerin söylediğine göre bazen oyunlar görünmüyormuş ve oyunlar klasörüne girmiyormuş bu sebeple ben şimdilik oyunlar klasörünü güncellemedim. Video ise mix radio nun film versiyonu diyebilirim yeni çıkan filmleri kirayabilir , fragmanlarını izleyebilir veya satın alabilirsiniz bu uygulama hoşuma gitti size de tavsiye ederim.

Ayrıca nasıl yükleyeceğim diyen arkadaşlar windowsphonehaber sitesindeki şu linkten beta kurulumunu öğrenebilir. http://windowsphonehaber.com/appstudio-hesabi-edinerek-developer-preview-indirmek.htm
Hakkında
Forum İmzası:
Hayatta istediği şey için korkusuzca savaşanlar başarılı olurlar ...
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Citroen
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 366
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 15.736 (Bu ay: 243)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 27 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.