Yüzbaşı
19 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Kalkın arkadaşlar niye uyuyorsunuz
Forumda en alt kısımdaki Bsc videoları sürekli olarak akış halindeyken dh video kısmı ne kadar yeni video gelirse gelsin hiçbir şekilde değişmiyor.

Merhaba arkadaşlar programcılığa yeni başladım denebilir. Son yazdığım programda nedenini anlayamadığım bir sorunla karşılaşıyorum.

Scanf ile putchar() komutlarının işlevleri aynı diye biliyorum ama programı scanf ile yazdığım zaman doğru şekilde çalışmıyor. Nerde hata yapıyorum tam olarak ?

#include <stdio.h> 

main()

{
char deger;

printf("Turkiyenin baskenti neresidir ?\n\nA)Ankara\nB)Eskihesir\nC)Istanbul\n\n");

deger = getchar();

if (deger == 'a')
{
printf("\nDogru cevap!\n\n");
}

else { printf("\nYanlis cevap!\n\n");
}
}Yazdığım kod bu şekilde. Bu sorunsuz şekilde çalışıyor ancak deger = getchar(); kısmını scanf_s("%c", deger); şeklinde değiştirdiğim zaman klavyeden a tuşunu da girsem yanlış cevap diyor.

Bir başka sorum büyük a karakterini A yı da tanımasını sağlamaya çalışıyorum ama onda da sorun yaşıyorum.

if li kısmı if (deger == 'a' || 'A') şeklinde değiştiriyorum bu sefer de klavyeden hangi tuşu girersem gireyim doğru cevap diyor

Edit : Bu arada vs 2013 kullanıyorum
Umut bitti.

Bakkala gittim 1 kilo umut istedim. Ne diyorsun sen dediler. Çıktım hemen. Pastaneye gittim umut istiyorum paket olsun dedim. Hemen levyeyi çıkardı. Kaçtım ordan. Tekrar döndüm bakkala 1.5 kilo sigara tart usta dedim. Dik dik bakmaya başladı. Nerde hata yaptım. Sonra hatasız kul olmaz ı söylemeye başladım. Bakkal amca önce 112yi aradı ambulans istedi sonra sopasını çıkarıp kovaladı. Ben de kaçtım hemen ordan. Denize atladım yüzmeye başladım. Bakkal amca yüzme bilmiyor galiba kovalayamadı. Sahil boyu yüzerek başka bi noktadan karaya çıktım. Orda bi bi milyoncu gördüm daldım içeri şemsiye var mı diye sordum. Cepte para yok şemsiyeyi alıp kaçtım. Bakkala tekrar gittim bakkal amcayla hesaplaşmam gerekiyordu. Ona şemsiye ile saldıracaktım ama gördüm ki bakkal amcaya araba çarpmış. Amcanın beni kovalamadan önce aradığı ambulans anca yetişmiş. Amcayı sedyeye koyarlarken yakaladım orda. Ve sordum amcaya aynı soruyu. Amca 1 kilo umut tartabilir misin diye. Bana ağlamaklı gözlerle baktı. Cevap veremedi. Ne cevap verebilirdi ki? Muhtemelen beni kovaladığı an beyninde canlanıyordur. Sonra denize baktım.
Deniz köpürdü.
Dhye girdiğim zaman şu 8 saniyelik reklamda reklamı geç dediğim zaman reklam bir daha çıkıyor. Son 1 2 haftadır oluyor bu olay sadece. Genelde 2 kez üst üste reklam geliyor ama 3 ve 4 sefer de çıktığı oluyor.
Vücut yağ oranı vardir bilenler bilir. Mesela bir kadını ele alalım. Fit bir kadının ortalama yağ oranı %20-23 civarı oluyor. Vücudun %70i de suysa yaklaşık %90ı sadece su ve yağ ile dolmuş oldu. Tabi bu kadının %30-40 yağ oranı olursa bu durumda vücudun %100-110 u yağ+su olmuş oluyor
Soru başlıkta beyler sorulari alayim cumlesini ingilizce nasıl soyleyebilirim
Merhaba arkadaşlar durum başlıktaki gibi. Geçmişte yaşadığım bazı yılları hiç hatırlamıyorum. Özellikle 4. sınıftan 11. sınıfa kadarki kesimde sanki benim yerime başkası yaşamış gibi o aralıkla ilgili anılarım yok gibi bir şey. Sadece kırılma noktalarını hatırlıyorum o kadar. Kırılma noktası dediğim mesela 4. sınıfa başlarken başka bir şehire gitmiştik. 5. sınıfta okul değiştirmiştim. 7. sınıfta başka bir şehre gittik. Sonra liseye başlamam gibi.

Bugün annemle konuşuyorduk 1-2 gün sonra İstanbula teyzemlere gideceğini söyledi. Yemek bulaşık filan ne olacak diye sorduğumda önceden de Samsuna gitmiştim o zaman nasıl yaptıysanız halledersiniz yine dedi. Evet dediği doğruydu annem Samsuna gitmişti ama ne zaman gittiğini annem gittiği zaman evde ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kaldı ki o zaman evde ilk defa tek kalmıştım yani bilmemek gibi bir olanağım yoktu her şeyi kendim yapıyordum ama nedense şuan öyle bir zamanın olduğunu bile hatırlamıyorum.

Bunun gibi bir sürü olay var olayın ne olduğunu biliyorum ama anlat deseniz anlatamam çünkü içleri bomboş sadece olayı biliyorum. Garip olan şudur ki 11. sınıfın yazından sonra sanki bedenime tekrar geri dönmüşüm gibi oldu bana şimdi 11. sınıf yazından beri neler yaptın deseniz rahatlıkla anlatırım. Şuan üniversiteyi kazandım yani hafızamda kalan kısım sadece 1 yıllık zaman ve 4-10 yaş arası. Çok ilginç ki 10-17 yaş arasını hatırlamıyorum ama 4-10 ve 18 yaşımı hatırlıyorum

Hafızam neden böyle sizce benim durumumda olanınız var mı bilmek istiyorum

Edit : Uzun olmuş biraz

Özet : kalın kısım
Pipileştirdiğimiz insanlar bir gün gelip boynuma yapışacaklar ve soracaklar ''Neden ?'' diye. İşte o gün o insanlara dönüp umarsızca ''Jamiryo'' diyeceğim ve hayatlarının baharında sönüp gidecekler.
Türkçede -lık/-lik eki bir şeyle ilgili olduğu zaman kullanılıyor. Mesela gözlük gözle ilgili tuzluk tuzla ilgili ayakkabılık kitaplık vs. daha da bir sürü örnek verilebilir. Peki bu terlik nerden gelmiş terliğin ter ile ne ilgisi var da terliğe terlik denilmiş anlamış değilim
Hakkında
Konum: İzmir
Meslek: Öğrenci
Forum İmzası:
What you give is what you get
Hakkımda:
What you give is what you get
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 23 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 9 ay
Mesaj Sayısı: 643
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 8.992
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 27.139 (Bu ay: 301)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.930 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.