O

Binbaşı
27 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 62 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba. Tesadüfen gördüğüm bir habere göre continental 94.000 lastiği geri çağırmış. Haberde çok detay verilmediği için hangi ülke ve modelleri kapsadığını bilmiyorum. Ama genellikle firmalar yasal boşluklardan dolayı ülkemizde geri çağırma sistemini pek hayata geçirmiyor. Bu yüzden konunun takipçisi olmalıyız. Şu an aracımda continental premium contact 5 lastik takılı ve açıkçası contact 6 modeli için kampanya kovalıyorum.


Özellikle ithal sıfır araç alıp orijinal continental lastiği olanlar çok daha dikkatli davransın.https://www.cnet.com/roadshow/news/tire-recall-continental-tread-loss/


Edit : Google'da sürekli continental kampanya takip ettiğim için Google karşıma bu haberi çıkardı.

Wikipedia'ya göre Ulus Devlet tanımı.

Tarihteki diğer devletlerden farklı olarak, ulus devlet modelinde devleti oluşturan tüm vatandaşların ortak bir dil, ortak bir kültür ve ortak değerleri paylaşması esastır. Ayrıca ulus devlet kavramı her milletin kendi kaderini tayin ve otonomi hakkına sahip olduğu fikrini içerir. Bu özelliğiyle dünyadaki birçok milliyetçi harekete ilham kaynağı olmuştur.Şu an ülkemizin durumu;

Eski Türkiye bir Ulus Devleti'ydi. Yeni Türkiye ise Ümmet Devleti. Aradaki fark nedir diyenlere şunu söyleyebilirim. Amerika'nın arap ülkelerine Arap Baharını getirebilmesinin tek sebebi Ulus Devlet olamamalarıdır. Peki biz de artık Ulus devlet yapımızı kaybettiğimize göre risk altında olabilir miyiz? Cevabı sizlere bırakıyorum.


Bir an önce Ulus Devlet yapımıza dönebilmeliyiz.

Biliyorsunuz ki Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Şubat Çarşamba günü müjde açıklayacağı bildirildi.


İlk gelen kulis bilgilerine göre Mahir Ünal'ın Çiftçi ile yaptığı iphone 6 hesabı akp kulislerini fazlasıyla rahatsız etmiş. Böylece Cari açığa sebep olmadan vatandaşların daha iyi telefonlar kullanmasının çözüm yolları araştırılmış ve sonunda güzel bir yol bulunmuş.


Her vatandaşın öyle ya da böyle gurbetçi bir akrabası olduğu göz önüne alınmış. Tabi gurbetçi vatandaşlar 10 günlük maaşlarına en son iphone modelini alabildikleri için her sene iphone alıyorlarmış. Böylece çekmeceleri kullanamadıkları iphone 7-8-9-10-11 telefonlar ile doluymuş. Bu telefonları türkiye'deki akrabalarına hediye etmeleri neticesinde döviz kaybı olmadan Çiftçi, pazarci ve hammallarin en iyi telefonları kullanabilmesi hedeflenmiş. Tabi ilk aşamada imei kaydının mevzuatının güncellenmesi gerekiyormuş. Bu konuda BTK'ya gerekli bildirim yapılmış.


Yakında pazarcılar, simitçiler ve hatta hammal abilerimizin elinde iphone 11 görürseniz lütfen AKP'li Mahir Ünal gibi "aldığın maaşa bak, kullandığın telefona bak" hesabına girmeyin.


Not: Arkadaşlar kulis bilgisidir. Lütfen gerçek mi, kaynak nerde filan diye sormayın.

Öne çıkarmak için Destek verir misiniz?


Imei olayında mantık nedir dersek devlet öncelikle cari açığı azaltmak diyecektir. Yani siz eski telefona sahip olun ki yeni telefonu vergisiz olarak sisteme sokmayın. İlla yeni telefon istiyorsanız ya vergisini dahil yerli piyasadan alacaksınız ya da 2000 tl vergisi ile kullanacaksınız.


Şimdi kuzenim bana 3 senelik iphone 8 hediye ediyor ama ben yine devlete 2000 tl vermek zorunda kalıyorum. Halbuki ben bu telefonu kullanabilmis olsam cari açığa birebir faydam olacak. Hiç telefon almamış olacağım 700 euro ülkede kalacak. Ama ben de 2000 kayıt için vereceğime 6000'e yeni telefon alayım bari diye düşününce cari açık oluyor diyorlar. Biz daha ne yapalım vatandaş olarak?


Karbon salınımı filan olayına hiç girmeyelim zaten.

Arkadaşlar 4 senelik Vodafone abonesiyim. Vdsl altyapısı olarak 50 mbit için 89,90 teklif ettiler kabul ettim. Konuyu özellikle ayrı açtım ki taahhüt dönemi sizler için de bir kıstas olsun. Bildiğim kadarıyla telekom bile böyle bir teklif sunmuyor 50 mbit için. Diğer firmalar kar marjını düşük tutuyor ama bankaların yönetimindeki telekom gözünü para bürüyen bir canavara dönüştü.

Şahsen ben özellikle nalburiye ihtiyacı olduğunda pahalı da olsa koctas'a giderim.


Sadece bugün koctas'da olmayan bir boya için mahalle esnafını aradım. Sorduğum boya internette 50 TL idi. Telefonda 3 dk beni bekletti ve 60 olması lazım abim ama bakayım son fiyata dedi. 3 dk boyunca sabırla sistemin açılmasını beklemesi ve beklettiği için özür dilediği için tamam abi 60'a veriyorsan geleyim alayım boşver güncel fiyatı dedim gittim aldım.


Ama sansar olan mahalle esnaflarını tanıyoruz onlara fiyat bile sormam. Pazarda pahalı da olsa seçmeye izin veren esnaftan alışveriş yaparım. Fiyat yazmayan pazarcıya fiyat sormakla uğraşmam. Valla esnaflar hâlâ eski sistem gidiyorlar. Manav işleri ile ilgili zincir bir yapı kurulsa da şu sansar olan pazarcilardan kurtulsak. Sansarlik yapmayan abileri ayrı tutuyorum. Fiyatı yazar torbayi uzatır o adamdan alışveriş yaparım her türlü.

Orta halli bir düğün + ev eşyasının maliyeti 150.000 TL oldu. Yakın akrabalarımda parasız bekar kalmadı. evlilik hayali kuran arkadaşlara sesleniyorum. Artık çok geç. Köy’e dönüp kaldıysa dede’den kalma topraklarda tarım yapmaya çalışın. Tek çareniz bu.

Trendyol'dan bir yatak aldım kalitesi çok kötüydü. Durduğu yerde yamuk duruyordu yatak. Ben de mecburen iade ettim. Anlaşmalı kargo MNG olduğu için teslim ettim. Teslim etmeden önce şube önünde video ve fotoğraf aldım ki böyle durumlarda her zaman kendimi garantiye alırım. 26 Kasım tarihinden beri yatak ortada yok. Mng kaybettiğini ve fatura fotoğraflarını gönderirsem değerlendireceğini bildirdi. Trendyol ise beklemem gerektiğini ve birşey yapmamamı söyledi. 500 TL param yaklaşık 20 gündür bekletiliyor.


Not : Trendyol'dan yatak mi alınır diyecek arkadaşlara şimdiden söyleyeyim. Ufakliga Büyüyen yatak almıştık ama büyüdüğünde böyle biçimsiz bir ölçüsü olacağını tahmin edemedim. 75x180 yatak hiçbir zincir firmada yok. Yatak böyle çıkınca kaliteli baza+yatak aldım mecburen.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7e/68/64/7e6864857e13aa031adf07a72923e090.jpeg&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar merhaba.


Ödev olarak C dilinde matematiksel bir yapı oluşturmam gerekiyordu. Onu bir şekilde hallettim. Ama scanf ile giriş aldığımda girilen değer harf olursa tekrar giriş yapmasını istemem gerekiyor. Aslında if döngüsünü oluşturabilsem goto ile dönüş yapacağım ama doğru yaklaşımı bir türlü bulamadım. isalpha ile harf sorgusu yapsam bile onu if ile bir işleme sokamadım.


Not: sadece harf girişi olduğunda uyarı alıp tekrar döndüreceğim. gerçel sayı olmasında sorun yokKod

Yığını:
#include <stdio.h> #include <math.h> #include <locale.h> int main() { setlocale(LC_ALL, "Turkish"); // Türkçe harf kullanabilmek için gereken fonksiyon. float a, b, c, discriminant, x1, x2, r, i; printf("Lütfen x^2 katsayı değerini giriniz: "); scanf("%f", &a); printf("Lütfen x katsayı değerini giriniz: "); scanf("%f", &b); printf("Lütfen sabit terim değerini giriniz: "); scanf("%f", &c); discriminant = pow(b,2) - 4*a*c; // b sayısının karesini alıyoruz ve b^2 - 4.a.c işlemi ile diskriminantı buluyoruz. if(discriminant > 0) // Eğer bulunan Diskriminant değeri 0'dan büyükse; { x1 = (-b + sqrt(discriminant))/(2*a); x2 = (-b - sqrt(discriminant))/(2*a); printf("Kök 1 degeri = %.2f \n", x1); printf("Kök 2 degeri = %.2f \n", x2); }  else if (discriminant == 0) // Eğer bulunan Diskriminant değeri 0'a eşitse; { x1 = -b/(2*a); x2 = -b/(2*a); printf("Kök 1 degeri = %.2f \n", x1); printf("Kök 2 degeri = %.2f \n", x2); }  else if (discriminant < 0) // Eğer bulunan Diskriminant değeri negatifse yani 0'dan küçükse. { r = -b/(2*a); i = sqrt(-discriminant)/(2*a);          printf ("\nBu denklemde reel kök yoktur. Karmaşık sayı kök değeri vardır. \n"); printf("Kök 1 degeri = %.2f +i %.2f \n", r, i); printf("Kök 2 degeri = %.2f -i %.2f \n", r, i); } return 0;

}

Edit : arkadaşlar bu ay yuzbinlerce evde taahhüt süresi doluyor ama birçoğu maalesef bunun farkında değil. Etkinlik yaparsak hem daha çok insanın haberi olmasını sağlarız hem de ikna paketlerinin daha indirimli hale gelmesini sağlarız.


Etkinlik için önerisi olan var mı?

Örneğin ;

1-Ceo'ya tweet veya mail atmak

2-Telekom'un sahibi olan banka ceolarina mail atıp abone kaybını bildirmek. Çünkü herkes yan operatörlere geçecek.Arkadaşlar bu işin artık tadı kaçtı. Türk Telekom'u Lübnan'lı mafyaya peşkeş çekip içini boşalttıran biz değiliz ama sırf bu yüzden daha pahalı internet kullanmak zorunda olan bizleriz. Sadece Türk Telekom üzerinden 10 milyar doları çalındı bu ülkenin. Şimdi bankalar istemedikleri halde Türk Telekom'a haciz ile el koymak zorunda kaldılar ve her banka gibi kar etmek istiyorlar. Benim 60 TL ödediğim faturaya şu anda 110 tl teklif yapıyorlar. Kim 24 ayda maaşına %100 zam almış bu ülkede?


Konuyu üste taşıyalım. Elbet buraları takip eden ve konuyu yukarıya taşıyacak bir müdür veya çalışan olacaktır.

Hakkında
Konum: İzmir,Bayraklı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 13 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 1.350
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.924
İkinci El Bölümü Mesajları: 24
Konularının görüntülenme sayısı: 72.014 (Bu ay: 970)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.831 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.