Yarbay
19 Mart 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 100 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Yaşım şuan 28. Yıllardır bu işe girişmek istiyorum. Nihayet şuan fırsatım ve maksimum 4bin(bi miktar geçebilir) bütçem var. Fakat aklıma takılan soru hangisiyle başlamalı ? Oturup çalışacak zamanım olacak. Eğer 4-5 civarında bi bütçeyle bu işe girişeceksem hangisinde karar kılmak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ev müstakil ses konusunda bi sıkıntım olmaz. Elektronik olarak ALESIS Nitro Mesh Kit çekti dikkatimi. Fakat akustik bateriler konusunda hiç bir fikrim yok. Niyetim kesinlikle aküstikten yana fakat bu bütçeyle iyi bir şey alamaz isem mecburen elektronik olana yönelicem. Yardıma ihtiyacım var  

Daha önce hiç böyle bi sorun görmemiştim. Bazen internet gidiyor gibi oluyor. Ama gitmiyor. Mesela, youtube falan açılıyor ya da steam. Ama onun dışında hiç bir siteye ulaşamıyorsunuz. Bütün evde oluyor bu tek bir bilgisayarda değil. Ardından ya modeme ya da bilgisayara DNS giriyorum sorun düzeliyor. Bazen düzelmediği de oluyor resetlemeyle falan uğraşıyorum. Şimdi bunu arayıp millenicoma anlatsam gram anlamayacaklarını biliyorum. O yüzden belki bi fikri olan vardır diye buraya yazayım dedim. İnternetin gitmesi sadece youtube'a falan ulaşılabilir hale gelmesinin sebebi ne olabilir sizce ?

Test az önce yapıldı aldığım hız ekran görüntüsündeki gibi. Görünürde hiç bir sorun yok. Fakat iş netflix, youtube, twitch gibi platformlara gelince özellikle akşamları 480-720p videolar yayınlar bile izlenmiyor takılmaktan. Akıllarınca kısıtlama mı yapıyorlar bu platformlara ? Bu hızda ben nasıl youtube'da basit bir 720p video izleyemem yahu..
Yaklaşık 6 ay önce kadar kendime bi sistem topladım. Ondan sonra bakmayı bıraktım nedir ne değildir O yüzden biraz yardıma ihtiyacım var. Diğer konulara baktım fakat yakın bir şey bulamadım. Ne alınır ne alınmaz şuan ne iyidir bilmiyorum.

Sistem genelde oyun için toplanacak. Aklımda 1660ti'lı bi sistem vardı ama hazır sistemler hariç kendim toparlamaya kalktığımda pek mantıklı bir şey çıkaramadım. Hazır sistem de kabulümdür bu arada monitör ayrı olarak alınabilir. Bu fiyat bandında r5 3600'lü 1660ti'lı bi sistem toplamak mümkün müdür ?

EDİT: Hazır sistem olarak örnek göstemek istediğim bu var;
https://www.incehesap.com/battle-gold-webtekno-r5-3600-fiyati-43358/

Ram'i corsair olarak seçtiğimizde 5200 oluyor. SSD ve anakart kısmında da değişiklik yapmak lazım sanırım ama onu duruma göre değiştirebiliriz.
Ttnet'ten millenicom'a geçtim. Hızım normalde 16 idi rahat kullanıyordum. Millenicom 100 mbps kadar hız verebileceğini söyledi ki verdide Fakat kullandığım modem sağolsun hızı 30mbps civarına sabitlemiş. Yukarı çıkmıyordu (ZYXEL VMG3312-B10B). Bunu nerden biliyorum millemicom denemem için modem gönderdi. Modemi taktım çalıştırdım baktım hız 76 mbps.

İşin özü 1 ay içinde modemi geri göndermem gerek. Acilinden bana bi Vdsl modem önerisi lazım arkadaşlar.
Millenicom hiper net kullanıcısıyım. Hızın 35 mbps'i geçmiyor. 2 kere gelip kontrol ettiler. İlk geldiklerinde bana modeminiz sınırlıyor modemi değiştirin dediler ama bu modemle 100 mbps hız kullanan bir sürü insan gördüm inanmadım. Tekrar geldiler evin içine kadar kontrol ettiler 76 mbps'i alabilme şansım olduğunu ama modemin sorunlu olabileceği için bunu sınırladığını söylediler.

Sizinle hat değerlerimi paylaşayım. Böyle bir şey mümkün mü ? Yani modemin 35 mbps'e sınırlı kalması gibi bi durum olabilir mi ?

http://prntscr.com/nq6hnq
Yaklaşık 1 ay önce bi siste topladım. Sıkıntı yaşamamak adına elimden geldiğince iyi parçalar almaya çalıştım. Ekran kartında da gaming z modelini seçtim. Ama bugün coil while olayı ortaya çıktı. Oyuna girdiğim anda başlıyor çığlık atmaya. Kasanın sesini iyice düşürmek için fan almayı falan düşünüyordum ama şimdi hiç bi anlamı kalmadı. Coil whine genel olarak kartlarda çıkabilen bir problem diye biliyorum ama üst seviye kartlarda neden var anlamış değilim. Bununla ilgili bir şey yapabilir miyim ? Değişim olur mu tavsiyede bulunan olursa sevinirim.

Çıkan ses bu şekilde;

https://www.youtube.com/watch?v=du_NyRuUx68

Bu da kasa fanlarını durdurduğum hali.
https://www.youtube.com/watch?v=LpYa_-qo-WQ
Ryzen 5 2600 kullanıyorum. Ama sıcaklık konusunda problemler var. Şuan hepsiburada'da bu ürün 345 lira. Kullanan eden var mıdır ? Ya da 300e kadar başka bi önerisi olan varsa sevinirim. İşlemci soğutucularına biraz uzağım o yüzden hangisi iyidir pek bir bilgim yok.

Buarada kasa cooler master mb520 rgb modeli. Bu soğutucu sığar diye düşünüyorum.
Arkadaşlar 300-350 civarına bi kulaklık bakıyordum. Bu kulaklık dikkatimi çekti. Acaba bu seyivede en alınabilir kulaklık bu mudur ? Genelde Rainbow Six Siege tarzı oyunlar oynarım. Ama film performası falan da önemli benim için. Ne diyorsunuz var mı başka tavsiyesi olan ?

https://www.hepsiburada.com/steelseries-arctis-3-siyah-2019-edition-oyuncu-kulaklik-pm-HB00000G1M4V?
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. Yeni bir pc topladım bi kaç gündür kullanıyorum. Tomahawk modelinde bildiğiniz üzre rgb ledler var sağ tarafında. Olmasaydı da olurdu aslında

Neyse konuma döneyim. Dün gece mystic light indirdim kasa (cooler master mb 520 rgb) ekran kartı (msi rtx 2060 gaming z) hepsi senkron bir şekilde sıkıntısız çalışıyorlardı. Sonra birden anakartın ledlerinin sapıttığını farkettim. Şöyle ki bazı ledler bazı renkleri göstermiyor. Öğrenin 10 led varsa 7sinde mavi led yanıyor diğerlerinde yanmıyor. veya renk geçişlerinde bazıları bazı renkleri göstermiyor farklı renkler gösteriyor. Acaba sorun nerededir ? Anakart mı problemli ? Yoksa yazılımsal mı ? Bu gibi bi sorunla daha önce karşılaşan oldu mu acaba ? Sırf bunun için garanti ile falan uğraşmak istemiyorum. Bir fikri olan ve benimle paylaşan olursa sevinirim.

EDİT: Şöyle göstereyim mavi renkte 3 tane led yanıyor gerisi yok..
Hakkında
Forum İmzası:
Msi B450 Tomahawk / Ryzen 5 2600 1.325V @4000 / Arctic Freezer 34 eSports DUO White / Msi RTX 2060 Gaming Z / Corsair Vengeance 8GBX2 3000MHz / CoolerMaster MB520 RGB / FSP Hyper M85 650W / SanDisk 500 GB Ultra 3D / Corsair 240 GB MP510 / AOC 24" C24G1
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Steam
Bloooods
Notebook
MSI
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.516
İkinci El Bölümü Mesajları: 65
Konularının görüntülenme sayısı: 82.315 (Bu ay: 1.524)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.059 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.