Yarbay
07 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 306 (Bu ay: 0)
Gönderileri
.
Selam herkese. Benim kasanın arka fanı bozuldu. Bir tane fan alayım dedim. Boyutuna göre değişiyormuş bunlar. 8 cm ile 12 cm en sık olanlarıymış, nadiren de 9 cm olanları varmış. Yalnız bendeki ölçtüğüm kadarıyla 7.33 santim falan geliyor. 7 cmlik fan var mı? Bir de yanlış ölçmüş olabilir miyim acaba tam başlangıç ve bitiş noktalarından ölçtüm. İnternette 7 cm fan satan yer de bulamadım.
Kafayı yedirecekler en sonunda. Sağduyulu yaklaşmaya çalışıyorum ama yok. Askere gitmeden önce kardeşimin adına abonelik açmıştık geçen yıl haziranda. Hipernet 24mbit kullanıyordum, hız yine böyleydi. Defalarca aradım. Hat kaldırmıyor dedikleri hız gece 2-8 arası her ne hikmetse 26 mbit sabit indirme yapıyordu. Dünse daha düşük bir tarifeye geçmeyi denedik belki gerçekten de hat kaldırmıyordur da bu sefer stabil bir hız tutturabiliriz diye. Ultranet 16 mbit diye bir pakete geçirdiler, yine aynı. Yani şu hızla hiçbir şey yapamıyorum. En fazla girip ekşide entry okuyorum. Youtube falan hayal. 100 lira para veriyorum her ay reva mı bu? Göz göre göre hak ihlali var burada, nasıl çözülecek bu, nereye şikayet edebiliriz? Gün içinde sabit 5mbit vermeleri gerekmiyor mu bunların anlaşma gereği?

============================================================================
ADSL Training Status: Showtime
Mode: ADSL2+
Traffic Type: ATM Mode
Link Uptime: 0 day: 5 hours: 56 minutes
ADSL Port Details Upstream Downstream
Line Rate: 0.808 Mbps 16.412 Mbps
Actual Net Data Rate: 0.800 Mbps 16.383 Mbps
Trellis Coding: ON ON
SNR Margin: 21.8 dB 17.9 dB
Actual Delay: 0 ms 0 ms
Transmit Power: 12.4 dBm 18.8 dBm
Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm
Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
Total Attenuation: 2.6 dB 16.5 dB
Attainable Net Data Rate: 1.294 Mbps 24.384 Mbps

ADSL Counters

Downstream Upstream
Since Link time = 56 min 33 sec
FEC: 0 0
CRC: 607 27
ES: 189 12
SES: 5 0
UAS: 0 0
LOS: 0 0
LOF: 0 0
LOM: 0 0
Latest 15 minutes time = 12 min 55 sec
CRC: 1 0
ES: 1 0
SES: 0 0
Previous 15 minutes time = 15 min 0 sec
CRC: 0 0
ES: 0 0
Latest 1 day time = 5 hours 57 min 55 sec
UAS: 81 81
Previous 1 day time = 0 sec
CRC: 0 0
ES: 0 0
Total time = 5 hours 57 min 55 sec
UAS: 81 81
Selam. Elimde 2017de ladığım Zyxel vmg3312-b10b modem vardı. Bir haftadır wifi bağlanmıyor hiçbir şekilde. Kablosuz bağlantıda sorun yok, ancak evde beş altı cihaz var wifi ile bağlandığımız, o yüzden mecburen yeni modem alınacak. Şimdi bir kaç sorum var. Öncelikle Türk telekom bayileri kapalı olabilir mi? Malum hastalık mevzusu var. Gidip geri dönmeyeyim. İkincisi, hattı kardeşimin üzerine aldık bundan altı yedi ay önce, yalnız evde benim 2017de yine ttnetten aldığım modem olduğu için modem istemedik, normalde ücretsiz modem veriyorlar mıydı yeni üyelere? Ve öyle bir imkan varsa şu an talep etsem verirler mi? Son sorum, kardeşim gelmeden ben kendim onun adına modem alıp tarifeye ekletebilir miyim?
Selam. Lise mezunuyum. Askerlik bitti. Kpssden 2018 ekim ayında 89 puan mı ne almıştım. İnfaz ve koruma memurluğu düşünüyorum. Ya da bekçilik belki. Alımlar falan ne zaman yapılıyor adam gibi bilgi bulamıyorum internette. Biri yardımcı olsa da iş güç sahibi olsak artık.
R9 270x kullanıyorum. Durduk yere böyle oldu. Sorun neyden kaynaklı olabilir başına gelen oldu mu?

R9 270x. Sizce bu neden oluştu, nasıl çözülebilir. Tam askerden geldiğim, kafa dağıtayım dediğim bir zamanda böyle bir şey yaşamam moralimi silkti attı. Para da yok ki muadili bir şey alayım diyeyim.

Selam. Bu işten hiç anlamıyorum. İkinci el bölümünden pcde kullanmak üzere xbox 360 kolu aldım kablosuz. Yalnız detaylarını sormadığım için sonradan öğrendim ki pcde çalıştırmak için ek aparat gerekiyormuş. Şu aşağıdaki gibi bir şey işimi görür mü?
https://www.amazon.com.tr/Alfais-4831-Xbox-Joystick-Kablosu/dp/B07QZYH2WX/ref=asc_df_B07QZYH2WX/?tag=donanimtr01-21&linkCode=df0&hvadid=343324458848&hvpos=1o1&hvnetw=g&hvrand=3495268870262542455&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012781&hvtargid=pla-845734062691&psc=1&ie=UTF8&language=tr_TR

Amazon üzerinden almamın avantajı olacak o yüzden amazon linki attım. Bu olmazsa tam olarak nasıl bir şey gerekiyor?
Dostlar selam. 24 mbit vdsl var. İndirme hızım genel olarak gün içinde düşük, 3-5 mbit arası seyrediyor. Youtube gibi mecralarda ise akıcı. Ancak beni hızdan ziyade rahatsız eden şey ping. Online oyunlarda deli gibi ping oluyor. Özellikle Diablo 3 oynarken, tek başıma oynarken dahi avrupa serverında korkunç bir gecikme yaşıyorum. Bu sorun gece ikiden sonra olmuyor elbette ama onun da bana bir faydası yok. Güvenlik duvarı ayarlarını yaptım, port açtım vs. ancak düzelmiyor. Senelerdir pc kullanıyorum, az çok hakimim denebilir, ancak 2019 ocak ayından beri bir dikiş tutturamadım. Akn kalkmadan önce her şey daha iyiydi sanki. Bu sorunu nasıl çözebilirim sizce?
TTNet aboneliğimi bana sormadan iptal etti. Dün saat 12 gibi telefona mesaj geldi iptal talebiniz işleme alınmıştır diye ve hemen on beş saniye kadar sonra aboneliğiniz iptal edilmiştir dedi şok oldum. 2014 yılının başında abone olmuştum. Nisan ayında taahhüt yenilemesi de yaptım. Şubeye gittim ancak net bir şey söylemiyorlar. Sorunumu anladiklarindan bile şüpheliyim. Farklı birimlere yönlendirip durdular. Bana söylenen şey 2017 Şubat ayında ev telefonumun iptal edilmiş olduğu. Ancak ben 2.5 yıl boyunca telefon faturası ödedim. Öyle bile olsa neden 2.5 sene sonra internet aboneligi iptal ediliyor? Dahası bana hizmet cayma bedeli cikaracaklar sanki ben iptal başvurusu yapmışım gibi. Bir de faturaya ek Huawei telefon almıştık, onun kalan 12 taksidi ki bu da 1700 TL yapıyor, önümüzdeki ay topluca gelecekmiş. Ne yapmalı, nasıl bir yol izlemeliyim bilmiyorum. Tamamen kendilerinden kaynaklı bir sebeple beni mağdur ettiler. Telefondayim ve internetim kısıtlı cekmiyor.
Hakkında
Forum İmzası:
Bilincin her türlüsü hastalıktır.
Hakkımda:
''Bu devir, sıradan insanın en parlak zamanı; duygusuzluğun, bilgisizliğin, tembelliğin, yeteneksizliğin, hazıra konmak isteyen bir kuşağın devridir. Kimse bir şeyin üzerinde durup düşünmüyor. Kendisine bir ülkü edinen çok az. Umutlu birisi çıkıp iki ağaç dikse herkes gülüyor: "Yahu bu ağaç büyüyünceye kadar yaşayacak mısın sen?" Öte yanda iyilik isteyenler, insanlığın bin yıl sonraki geleceğini kendilerine dert ediniyorlar. İnsanları birbirine bağlayan ülkü tümden yitti, kayıplara karıştı. Herkes, yarın sabah çekip gidecekleri bir handaymış gibi yaşıyor. Herkes kendini düşünüyor. Kendisi kapabileceği kadar kapsın, geride kalanlar isterse açlıktan, soğuktan ölsün, vız geliyor.'' -Delikanlı, Fyodor Dostoyevski

''Vaktiyle onların arasına karışmıştım; başkalarını taklit edeyim dedim. Baktım, soytarıya dönmüşüm. Adına zevk dedikleri her şeyi denedim; gördüm ki başkalarının zevki bana yaramıyor. Her yerde, her zaman yabancı olduğumu hissettim. Diğer insanlarla aramda en ufak bir ilgi dahi yoktu.''
Sistem ve Tercihleri
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 46 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.937
İkinci El Bölümü Mesajları: 244
Konularının görüntülenme sayısı: 429.847 (Bu ay: 1.895)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.266 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.