Binbaşı
19 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 79 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar son 1 aydır evde konuşma yaparken insanların suratına telefon kapatır gibi hat kesiliyor.Şebek çekim problemi yok.Full 4,5g çekim olduğu halde bu problemi yaşıyorum.Hat kesildiği anda volte yazısı gidip geliyor.Volteyi kapattım yine problem devam ediyor.542 ye şikayet ettim.Klasik çekim problemi yok cevabı geliyor. Telefonda problem yok.Aslında 1 ay öncesine kadar bu problemde yoktu.tahminim arka planda baz istasyonu band yada frekans değişikliği yaparken hattı kesiyor. bunun bir çözümü var mıdır?

Turk Telekom Turknet ve vb firmaları batırmak istiyor. internete %66 zam yolda.Dolaylı olarak ucu bize dokunacak.BTK'nın bu fiyatları onaylamaması lazım.
https://www.donanimhaber.com/internet-fiyatlari-ucacak-Turk-Telekom-BTK-ya-zam-teklifini-sundu--106154
21.00 itibari ile izmirde internet yok.3 arkadaşımında interneti yok izmirde.

edit:21:45'de geldi.
z28 android tv boxta turkcell tv+ve tivibu gibi programları çalıştırmak için root u kaldırmam gerekiyor. Google playde super su ile bu işlem yapılabilir mi? cihazın kullanılmaz hale gelme durumu var mı?
dh portal videoları açılmıyor. lg g3 anroid 6.

Geçen hafta pazartesi günü eşimin huawei g7 telefonunu ses tuşlarında ve bataryadaki problemleri nedeniyle fixsmart cihan elektroniğe gönderdim.Salı günü fixsmarta ulaşan telefonum 2 gün içinde ekran, ses tuşları ve batarya değişimi yapılarak tarafıma gönderildi. LG G3 telefonumda yaşadığım servis kabusundan sonra Huawei fixsmart servisi beni şaşırttı ve memnun etti.Buradan da kendilerine teşekkür ediyorum. Diğer firmalarında örnek alması dileğiyle.

Arkadaşlar 8 Eylülden beri LG G3 32gb SEA kodlu ithalatçı garantisi bitmiş telefonumda
aşağıda gözüken simkart okuma hatasını alıyordum.Garantisi devam eden cihazlarda anakart değiştirilerek
problem çözülüyor.Fakat garantisi bitmiş cihazlar anakart fiyatının minumum yurtdışında bile 100 dolar
olmasından dolayı nerede ise telefonları çöp oluyordu.Uzun araştırmalarım sonucunda benim problemin
(büyük ihtimalle sizinde) 128 kb simkartlardan kaynakladığını tespit ettim.Turk Telekom(Avea),Turkcell'in birden fazla
128 kb simkartı ile denemelerimde aynı hatayı alıyordum.Vodafone'nun 128 kb simkartı olmadığı için 64kb simkart ile
problemsiz telefonum uzun süre çalıştı.Daha sonra Turkcell ve Turk Telekom(avea) 64kb simkartlarla da problemsiz çalıştığını
tespit ettim. Bir arkadaşım vasıtası ile 64kb Turk Telekom(avea)simkart bularak problemimi çözdüm.64kb simkartın
Turkcell ve Turk Telekom (avea)için tek dezavantajı 4g olarak çalışmaması.Vodafone'nun 128 kb sim kartı olmadığı için 64kb ile 4g problemi yok.
Bu problemi yaşayan arkadaşlara yardımcı olması dileğiyle.

16.01.2017 Son Durum Güncellemesi:Sim kart yuvası değişimi ile telefonumun problemi kökten çözüldü.artık 128kb ve 64kb simkartlar ile sorunsuz çalışıyor.

128KB Simkartlarla Oluşan Problem

64KB Simkart ile Problem Çözüldükten Sonraki Durum

Soldaki 4.5 G Uyumlu 128KB Turk Telekom Simkart - Sağdaki 64KB Avea Simkart

Bugün İzmir - Çankaya'da bulunan büyük vodafone bayisindeki reklam afişinde 4.5G RED 10 tarifesi kısa süreliğine 52 tl yazıyordu.Normal fiyatı kontratlı 69 kontratsız 80 tl.Tarife içeriği 10 gb internet, 2000 dk her yöne konuşma,sabit ve vodafone yönüne sınırsız, 1000sms ve 3 ay netflix hediye yazıyordu.İçeri girip detaylı bilgi aldım yeni hat ve numara taşıma ile gelip faturalı bir vodafone arkadaşınız yada aileden birisine gelecek şifre ile bu kampanyadan yararlanıldığını söylediler.

20.04.2017 güncelleme:Fiyat şuan 49 tl.
arkadaşlar LG G3 telefonum 11.09.2016 pazar günü sim kart hatası vermeye başladı.farklı simkartlarla da aynı hatayı aldım.telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm.tekrar stock rom yükledim.yinede problem çözülmedi.

Telefonu aldığım fatura tarihi 15.09.2014 medcell garantili.bayram haftası ve resmi tatil olduğu için bugün yani 16.09.2016 tarihinde garantiye gönderdim.Medcell ile telefonda görüştüğümde net bir şey söylemediler.siz gönderin ve durumu yazılı olarak iletin dediler.bu karışık durumda garanti iş günü olarak mı işliyor yoksa fatura tarihi ile mi?

Forumlarım yada cevaplarıma girip bir konuyu okuduktan sonra geri tuşuna bastığımda sanki uygulamayı yeni açmış gibi ana menüye geçiyor.bu zaman kaybı yaşatan ve can sıkıcı durum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Vodafone
ISS
TurkNet
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.190
İkinci El Bölümü Mesajları: 39
Konularının görüntülenme sayısı: 111.483 (Bu ay: 1.336)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 289 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.