Y

Yüzbaşı
02 Şubat 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri
İyi akşamlar arkadaşlar
Megane 2 hb aracıma orjinal teyibin kullanarak ses verimini artırmak istiyorum.
Elimde 1 adet sony 1000w xploud anfi,pioneer 1400w sub ve 2 takım Sony XS-FB1330 ,13cm 3-yollu 240W hoparlör mevcut
Hoparlörlerin 1 takımı ön kapılarda teyibe bağlı durumda
Diğer takımıda arka kapılara bağlamak ıstiyorum.
Sub ve 1 takım hoparlörü amfiye nasıl bağlaman gerekir.
Dek çevirici ve elektrik kablolarımda mevcut sadece rca kablo önerisine ihtiyacım var.

Tam olarak resimdeki ürün lazım.

Ve şu civatalardan

Nerden bulabileceğimi bilen varsa yazarsa sevinirim
Daha önce aldığım veteran hesabın mailde bır sıkıntı çıktığı için bırakma kararı aldım bu yüzden sıfırdan başlamak istemiyorum sıfırdan başlarsamda hesabın veteran olması çok daha iyi olucak.
Başlıkta belirttiğim gibi sade veteran hesap veya telemachus-elyos serverinde Cleric karekter arıyorum.
Bundan 4-5 ay önce aldığım .com domainlerden birine bugünlerde teklif geliyor.
2 ayrı mail şeklinde ben ikisininde aynı veya birbirleriyle bağlantılı kişiler olduğunu düşünüyorum.
Biri kesin alıcı fiyat vermiyor , diğeride alsamda olur almasamda havalarında ölücülük yapıyor
Domaini kullanmak istedikleri alan bir restorant tarzı, baya işlek bir dükkan için sipariş, menü tanıtım gibi işlerde kullanıcaklar.
Domain bunların soyadı ve dükkanın adı.
Daha önce com.tr uzantılı alan adları varmış,eski web sitesiyle uğraşan kişi basmış gitmiş Bunada ulaşamıyorlarmış.
Tabi haliyle benimle iletişime geçiyorlar.
Sizce bu durumda nekadar fiyat söylemem gerekiyor.
Gece gece nerden aklıma geldiyse, bir siteden domain(alan adı) alıyım dedim.
10 numara 5 yıldızlı bir isimde buldum girdim baktım kayıtlı deyildi.Hemen girdim hesabımı kontrol ettim tamam dedim alıyorum.
Tekrar alan adını arattım kredi kartıyla alıcaktım bilgilerin bir kısmını girdikten sonra SSL 128bit güvenlik muhabbeti kafama takıldı.
Havale temiz iş dedim.Neyse alışverişi tamamladıktan sonra haveleyi yapmadan önce sitede alan adını sorguladığımda birinin tescil ettiğini gördüm
Havaleyi yapmaktan vazgeçtim ve siteden koşarak uzaklaştım.
Ödevim için alan adı almam gerekiyor,önerebilceğiniz güvenli bir site varmı varsa pm olarak gönderirseniz memnun olurum.
Bir web sitesi, bilgisayarınızda bu brogramı kullanarak web içeriğini açmak istiyor.
İzin versemde vermesemde tekrar tekrar çıkıyor.
Bilgisayarın açılış süresi acayip uzadı 1 dk da açılan bilgisayar.5 dk da filan açılıyor.
İnternet Explorer hariç diğer programlarda sorun yok.
Virüs programı olarak lisanslı Kaspersy Anti-Virüs 2011 kullanıyordum.Şuan 2012 yükselttim.Lisans süresi hala devam ediyor.
Tam tarama yaptırdım hiç birşey bulamadı.
İe8 den ie9 yükselttim sorun hala devam ediyor.
Yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bir web sitesi, bilgisayarınızda bu brogramı kullanarak web içeriğini açmak istiyor.
İzin versemde vermesemde tekrar tekrar çıkıyor.
Bilgisayarın açılış süresi acayip uzadı 1 dk da açılan bilgisayar.5 dk da filan açılıyor.
İnternet Explorer hariç diğer programlarda sorun yok.
Virüs programı olarak lisanslı Kaspersy Anti-Virüs 2011 kullanıyordum.Şuan 2012 yükselttim.Lisans süresi hala devam ediyor.
Tam tarama yaptırdım hiç birşey bulamadı.
İe8 den ie9 yükselttim sorun hala devam ediyor.
Yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dartyden bir arkadaşıma Packard Bell notebook almayı düşünüyoruz kendisi elektronik konusunda çok şansız.
Packard Bell servisinin eline düşen oldumu Türkiyede servis ağı yaygınmı.LG gibi mesela adamlar tv yi yapmaya gelirken yedek tv getiriyo hemde benimkinden daha iyisini
Bu arada Kocaelinde ikamet ediyorum.Darty çalışanları siz servisle muhattap olmıyacaksınız diyor ama inanasım gelmiyor
Alıcağımız ürün budur.http://www.darty.com.tr/e_commerce/NOTEBOOK/PACKARD-BELL/TS11HR-509TK-p-61988-c-24.htm
Tek eksisi sesi az çıkıyomuş.
Arkadaşım dartydeki indirim bitmeden notebook almaya karar vermiş.Ama ne o anlıyo notebooktan nede ben bende DH bir sorayım dedim.Notebook çoğunlukla net için kullanılacak.Tabi oyun filanda oynanır.
Şuan 3 ürün arasında kaldık.Anladığım kadarıyla notebookta ati ekran kartları sevilmiyor.

1.PACKARD BELL(Bu markayı daha dün gördüm ama tam bir f/p ürünü gibi geldi) Markası hakkında servis durumu hakkında bilgisi olan varsa bi aydınlatsın beni
Özellikleri link
İşlemci İ5 2430 2,4 ghz
Ekran kartı Gt520M
HDD 500gb
Ram 3gb

2.DELL INSPIRON(Servis konusunda sıkıntı yaşamazmışım)
link
İşlemci İ3 2330 2,2 ghz
Ekran kartı Gt525M
HDD 320gb
Ram 3gb

3.SAMSUNG (Bu markaya hiç ısınamadım telefonu ve hdd si hep pürüz çıkarttı)
İşlemciİ3 2330 2.2 ghz
Ekran kartı Gt520M
HDD 320gb
Ram 3gb
Bir arkadaşım linkteki http://www.vatanbilgisayar.com/Masaüstü%20Bilgisayar/hp-lg973ea-intel-dual-core-e5800-3.2-ghz-2-gb-ddr3-ram-500-gb-hdd-win-7-starter/productdetails.aspx?I_ID=54711 hp marka bilgisayarı almayı düşünüyordu,bende toplama alalım daha iyi,daha ucuz olur dedim.
Bilgisayar office programları için,sunum filan hazırlamak için kullanılacak,tabi oyun oynamadanda olmaz yüksek ayar takıntısı yok crysis1 gibi bir oyunu açsın yeter
Aklımdaki sistem
Anakart:Asus P5G41T-M 775 soket DDR3 ob ekran kartı(olmassa olmaz ekran kartı alınmıyacak bir süre)
http://www.vatanbilgisayar.com/Anakart/asus-p5g41t-m-lx-p5g41t-m-lx-intel-g41-ddr3-1333-(oc)-1333fsb-vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=42247

İşlemci:İntel dualcore E6600 Vatanbilgisyarda 2 tane var zaten 775 işlemci (hiç içime sinmedi bu)
http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20İşlemci/intel-e6600-pentium-dual-core-e6600-3.06ghz-2mb-cache-1066fsb-45nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=42557

Ram:2gb ddr3 tekmodül en ucuzu
http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/corsair-vs2gb1333d3-2gb-ddr3-1333mhz-cl9-tek-modul-ram/productdetails.aspx?I_ID=39716

Kasa:Everest 400W bunu değiştirmeyi düşünmüyorum
http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasası/everest-icebox-917-ice-box-917-400w-midt-atx-siyah-kasa/productdetails.aspx?I_ID=52207

DVD-RW:Asus 24X sata

HDD:Vatanbilgisayar stoklarında hiç yok.Ya eski 80gb ıde kullanılcak yada vatana giderken 100TL civarında bir sata hdd alıcaz.

Not:Amd sistemde olabilir (İntel takıntısı yok yani) hangisi daha iyi olursa

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Hakkında
Meslek: IBM Bilişim Teknolojileri Uzmanı
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.152
İkinci El Bölümü Mesajları: 482
Konularının görüntülenme sayısı: 30.844 (Bu ay: 183)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.