B

Yarbay
28 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme
Toplam: 406 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Evet 2016'da 430 dolar olan asgari ucret yeni zamla beraber 380 dolar oldu. Bu da %13luk real bir fakirlesmeye tekabul ediyor.

Maasli calisan diger kesimin ise hali daha kötü. Asgari ucretli 5 yilda %220 zam alirken, normal memur calisan enflasyon oraninda zam aldi o da yaklasik %170 zam alabildi. Atiyorum 2016da 5000 tl kazanan isci 2021 ocaginda 8500 tl kazanacak. Yani 1660 dolardan 1133 dolara geriledi. Dolar bazli %30a yakin fakirlesti isci ve memur.

Uzun lafin kisasi, asgari ucretli fakirlesmeden en az etkilenen oldu. İsci ve memur %30a yakin fakirlesti.

Bildiginiz üzere yurtdışında yaşayıp birim karsilastirmasi yapip, Turkiyede 50 lira olan sey amerikada 5 dolar olunca 10 kat daha ucuz burada diyen tipler.

Bu mantığa gore 2008 yilinda dolar 1tl seviyelerindeyken biz amerikayla esit seviyeye gelmistik neredeyse. Nitekim 300 dolar olan ipodu 350 tl ye alabiliyordun turkiyede.

Bu zekaya erismek istiyorum, cunku bu zekaya sahip olunca otomatik olarak dertsiz, tasasiz, mutlu bir hayat suruyorsun.

Lan domatesin kilosu 3 dolar yani 23TL, adam diyoki bu turkiyede 7-8 tl (pahali demek istiyo) ahahaha. Sonra diyo alım gücü falan filan, bu adam su kadar saat calisip alabilio falan muhabbetleri takip eder bu geyigi.

35 Iq'lu arkadaşım, ne bekliyodun? Dunyanin en zengin ulkelerinden birisindeki adamin alim gucuyle Turkiyenin ki bir mi olacakti? Bunu mu bekliyodun gercekten?

Turkiye (ötv dayanmis urunleri saymazsak:telefon, araba, benzin, oyun konsolu vs) pahali bir ulke degil arkadaslar. Aksine ucuz bir ulke. Ama ülke olarak fakir oldugumuz icin bize pahali geliyor. Olay bundan ibaret. Bu 35 Iq'lu arkadaslari dinleyip beyninizi sulandirmayin. .

Bir ulkenin ucuz mu pahali mi oldugunu anlamak istiyorsaniz real gdp per capitasi ile alim gucune gore (ppp) hesaplanan gdp per capitaya bakin. PPP, real gdp per capitadan ne kadar buyukse o ulke o kadar ucuzdur. Cunku dunyada tek bir para birimi olsa o para birimiylr bu farkin yuksek oldugu yerlerde daha fazla alim gücünüz olur.

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum, sayelerinde 35 iq'nun altında olan herkesi blokladım. Bundan sonra benim için daha huzurlu bir forum hayatı olacak.

13.10.2020 Tarihinde derin dondurucu aldım.

Ürün bozuk geldi. Değişim istedim, tamir edeceğiz dediler. (500 liralık nar suyum/narım heba oldu)

Tamirdeyken konsiye derin dondurucu verdiler. Verdikleri ürüne güvenip biraz daha nar sıkıp depoladım. Bu yedek ürün de bozuk çıktı (400 tl daha zarar).

Tamir ettik diyip geri getirdiler. Artık güvenim kalmadığı için 3-5 gün test ettim hakikaten çalışıyor mu diye. Çalıştığını görünce 1000 tl'lik daha nar sıkarak depoladım. 3-4 gün geçmeden yine bozuldu alet. 1500-2000 TL zarar ettim.

İade istediğimi ve zararımın karşılanmasını istedim. Resimlerle de belgeledim nar sularını.

3 hafta sonra iade alamayacaklarını, değişim yapacaklarını söylediler. İstemiyorum, ihtiyacım kalmadı dedim.

Çünkü bütün narlarım heba oldu, çöpe gitti, depolayacak bir ürünüm kalmadı zaten.

Israrla iade etmiyorlar paramı!

Hizmet Kaydı: 8076404315

Regal Derin dondurucu aldim internetten. 8-9 gunde anca getirdiler evime. Cihaz bozuk cikti.

Servisi aradim 400 liralik nar suyumun ziyan oldugunu soyledim. Cok acil cozum bekliyorum dedim.

3-4 gun sonra servis geldi, gaz eksiligi var dedi gitti. 3-4 gun daha gecti servis aldi goturdu tamir edip getiricez dedi. 2 yil garantinizi uzatacaz dendi. Yerine de baska derin dondurucu biraktilar (cunku her gecen gun depoda bekleyen narlarim bozulmaktaydi ve acil sıkıp depolamam gerekiyodu.)

Getirdikleri derin dondurucuya guvendim ve bi 500-600 liralik nar suyu daha sıkarak depoladim. Ertesi sabah bi baktim halen buz tutmamis. Saka gibi, verdikleri derin dondurucu da bozuk cikti. Aradim boyle boyle dedim, 1000 lira zarardayim dedim ve her gecen gun narlarim bozuluyor dedim.

3 gun gecti, halen ne arayan var ne soran. 3-4 haftadir derin dondurucuyla ugrasiyorum. Vestelin servisi iyidir diye ondan aldik basimiza gelmeyen kalmadi.

Vodafone RED20 paketine geçtim. Geçerken özellikle sordum "yurtdışını (hollanda) paket dahilinde arayabilecek miyim" diye. 120 dk hakkım olduğu söylendi. eyw dedik geçtik. Sonra hollandayı aradım ve ücret yansıdı. Aradım müşteri hizmetlerini dedim böyle böyle, dediler ki "bayiye gidip, bayinin 120 dk yı tanımlaması lazım" bayiye gittim, bayinin böyle bi şeyden haberi yok, başka bayiye gittim onun da haberi yok. Müşteri hizmetlerini arayın onlar yapabilir dediler. Aradım, bayi yapacak dediler. kısacası müşteriyi böyle yıldırarak oylayıp dolandırıyolar. Bütün paketleri yükleyebiliyolarda yurtdışını arama paketini mi yükleyemiyorlar?

Ayrıca istemediğim halde otomatik Dünya paketi yüklüyolar. bu paket yurtdışına çıkarsanız otomatik aktive oluyor ve günde 50-60 liranızı yiyor. 10 gün çıksanız ruhunuz duymadan, hiç bişi yapmasanız bile 600 lira fatura giydiriyolar. Böyle ahlaksız, böyle dolandırıcı bi firmadır VODAFONE. Diğerlerinin de bundan arta kalır yanı yok ama bu artık rezalet. REKABET KURUMU!!!!! EL AT BU AHLAKSIZLIĞA!!!!!!!!!!!

Geçen hafta Ttnet'den Türknette geçis yaptim. Gecisi yapmadan önce ne kadar hiz alacagima baktilar ve 60megabiti destekledigini soylediler.

Gecisler tamamlandi bi baktim halen 11-12 megabit hiz aliyorum, aradim, aaa pardon sizi adsl'e gecirmisiz, vdsl gecisinizi yapacaz dediler.

Aradan 4 gün geçti ve hic bir sekilde musteri temsilcisine ulasamadim, adamlar ilk basvuruda ulasilabilir kildiklari musteri temsilcisini ulasilamaz hale getirmisler. Yani musteriyseniz tek muattabiniz telesekreter oluyor, hic bir sekilde musteri temsilcisine baglanamiyorsunuz.

Neyse 4. Gunun sonunda iptal kaydi actim ancak boyle beni aradilar. Dedim ki boyle boyle ne oldu bu is? Port yok dediler o yuzden adsl kullanacaksiniz dedi musteri temsilcisi. Dedim siz gecis yaparken bana 60megabiti destekliyo eviniz dediniz, madem yoktu port siz niye benim gecisimi yaptiniz ben zaten bu hizi turk telekomda birak 85, 75 liraya kullaniyodum dedim.

Hem beni zarara soktular hem de bi ton ugrastirdilar. Sonuc tam bir fiyasko. En cok sinir bozucu durumda musteri temsilcisine ulasamamak. Adamlar sadece iptal secenegini secerseniz size geri donus yapiyolar.

Boyle rezalet gormedim, aman ha boyle bir hataya dusmeyin.

32" curve samsung monitorum bir dabah actigimda sag taraftan bastan asagi siyah kalin bir cizgiye sahipti. Disardan hic bir darbe almadigi zaten ekrana bakildiginda cok net anlasilabiliyordu.

Yetkili servise verdigimde panelin icerden catladigi ve kullanici hatasi oldugu, garanti kapsaminda degistirilemeyecegi, sifiri 1.350 tl olan cihazin tamiri icin de 1700 TL talep ettiklerini soylediler.

Bu hatanin benden kaynakli olmadigini nasil kanitlayabilirim? Hic bisi yapmadim cunku cihaza, masamda duruyor, kaldi ki bir sey yapmis olsam disindan zaten belli olmaz mi? 300 kere yere dusurdugum telefonumun ekranina hic bir sey olmuyor da, durdugu yerde ekrani bozulan mpnitor nasil benim sucum olabiliyor?

3 ay önce shop.samsung yani samsung Türkiye'nin resmi sitesinden almış olduğu monitör bir sabah açtığımda yukardan aşağı kalın bir siyah çizgiye sahipti ve en altında da farklı renklerde 5-10 adet piksel gözüküyordu. Yetkili servise götürdüm ve 5 gün sonra beni arayarak "panel çatlamış (dışarıdan en ufak bi hasarı yok) kullanıcı hatası" dendi ve tamir ücretinin 1.700 TL olduğu söylendi. Zaten sıfırı 1.350 TL olan bir monitöre böyle bir fiyat çektiler tamirat için.

Hem Samsung'a hem de yetkili servise "masamda duran bir cihazın panelini benim çatlatmam nasıl mümkün oluyor" diye sordum. "onu biz bilemeyiz" diyorlar. ve Samsung Türkiye bütün yetkiyi servise veriyor ve hiç bir sorumluluk almıyor bu noktada. "Servis ne diyorsa o'dur bizim için" diyip duruyorlar.

Arkadaşlar bakın, ben 30 yıldır tv-monitör kullanan bi adamım. hayatımda ilk defa böyle bir şey başıma geldi ve benim suçum olduğu söylendi bana. Ya ben cihaza yumruk vs. mi attım da kırdım? ya diyelim ki öyle oldu, ekrana bakıldığında bu fiziki darbe belli olmaz mı? Dışardan kapalıyken bakın nokta hata yok ekranda. Bu nasıl benim suçum olabilir?

Her neyse bir sonuç alamayınca tüketici hakem heyetine başvurdum sonuç bekliyorum. Sizin alternatif önerebileceğiniz bir yol var mıdır?

Edit:

Arkadaslar sizden ricam, konuya bir mesaj bırakın ki yukari çıksın. Ben yandım, baskalari da buradan alisveris yaparak yanmasın. Forumda bir çok kişinin kullandığı bir site.

2020061923325318 nolu sipariş numarasıyla rampage marka haporlörü 699TL ye sipariş geçtim ve geldigi gunun ertesinde iade için geri gonderdim. 700 TL bir haporlorden 40tl haporlör kadar kalitesiz igrenc bi ses çıkiodu. Igrenç bi bass ve oldukca kotu tiz sesi vardi.

iade talebimi 3 hafta sonra hic bi gerekce gostermeden ve bana haber bile vermeden reddetmişler ve kargoya vermisler. En ufak bi haber bile verilmeden bana.

bakin cihaz bana aksam 5 gibi ulasti ve ertesi gun sabah 10da iade ettim kargoya, yani elimde bekleme suresi 17 saat. 1 saat denedim zaten ve rezaleti gorunce hemen tekrar kutusuna kaldirdim sifir gibi teslim ettim kargocuya.

iletisim sifir zaten ariyosun "bekleme siran 28 diyor." Ulasamiosun kimseye.

Ürün aşağıdadır.

http://www.itopya.com/rampage-rms-311-shard-21-80w-siyah-usb-fm-bluetooth-hmdi-optica-rgb-isikli-hoparlor//

Teslim almadan iade surecini baslattigim (gec kargoladiklaro için) urunun siparis tarihinden bugune tam 35 gün geçti ve param halen kartima yatmadi.

Ahlaksizlar durmadan yaptik, hallettik, kontrol edin ayagina beni oyaliyolar. En son 4 temmuzda yatirdik dediler, bugun 17 temmuz, para falan yok ortada.

Pazertesi gunu Tuketici mahkemesine gidicem ve bu ahlaksizligi butun sosyal medya araclariyla duyurucam.

Siparis no: 622302 428TL
Hakkında
Forum İmzası:
Ryzen 5 1600 AF // B450M // 8x2 DDR4 Ram // GTX 1660 Super // 500 gb NVMe + 240gb SSD + 1TB HDD // OCZ 80plus 550 watt PSU // Zalman Z3 Plus kasa // AOC 32inc 2k 75hz
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.393
İkinci El Bölümü Mesajları: 478
Konularının görüntülenme sayısı: 108.202 (Bu ay: 1.125)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.595 (Bu hafta: 12)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.