Teğmen
25 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 50 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba, arkadaşlar;

Seagate'nin 2TB masaüstü bilgisayarlar için satmış olduğu ST2000DM008 model 3.5" harddiskini çarşamba günü satın aldım. Bugün elime ulaştı. Bilgisayarıma taktım, sürücüsünü tanıttım bilgisayarım görüyor hiçbir sorun yok buraya kadar; ama şuan boşta beklerken cingırt diye ince bir ses gelip gidiyor. Bu ses tam olarak 10 sn de bir tekrar ediyor. İçerisine dosya kopyalamaya başladığım zaman ise ses kesiliyor. Ürün sıfır olunca aklıma takıldı üstelik ben de 1'er TB olmak üzere 2 adet yine Seagate'in DM003 ve 010 modellerinde harddiskleri var ne boşta ne kopyalamada yıllardır en ufak bir sorun yaşamadım.

Benzer ses sorunu yaşayan var mı ? Ses sorunundan bahsedenler var internette ama o ses bu ses mi acaba. Farklı ses arızaları var. Bu normal bir durum mu ? Aynı harddiskten olan arkadaşlar kendi durumlarını da yazarsa sevinirim.
Merhaba arkadaşlar;
1 TB'lık harddisklerim artık yetmediği için sadece arşivlerimi depolama amaçlı harddisklerimi arttırmak istiyorum. SSD ve HDD'lerde sanki son haftalarda fiyat artışı varken şu modeli gördüm incehesapta fiyatı uygun geldi. (Ek olarak Worldcard ile 500-999 TL arası alışverişte 50 TL Worldpuan kampanyası ile alacağım)

Toshiba P300 HDWD240UZSVA 4TB

Depolama olarak kullanacağım önerir misiniz, kullanan var mı 4 TB modelini, 5400 rpm zararını görür müyüm ? P300 ile ilgili ses sorunu yazanlar olmuş; ama kulaktan dolma bilgiler değil gerçekten kullanıp deneyim sahibi olanlar yardımcı olabilir mi ?
Arkadaşlar merhaba. Olayı kısaca özetlemek gerekirse elimde :

AMD FX X6 6300 işlemci
Gigabyte 970A-UD3P anakart
Asus R7 265 ekran kartı ve CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro ram var.

Bu zamana kadar çoğu oyunu full hd de rahatlıkla oynadım (orta ayarlarda grafik ayarları ile) bitirdim. 60 fps alsın aksın uçsun demeyerek :) en son Assassins Orijin, NFS Payback vs bitti şuan da Far Cry 5 oynuyorum... Ama donmalar takılmalar hissedilir boyutta çıkıyor yeni oyunlarla ekran kartının ram de yetmiyor.

Sorum şu : sistem güçlendirmek istiyorum işlemci ve ekran kartı olarak (RX 560). işlemciyi 8350 ya da 8370 yapmak istiyorum 9*** serisi düşünmüyorum. işlemciyi bu zamana kadar kendi soğutucusunu kullanmadım aldığım başka bir harici soğutucu ile hız aşırtmasız fabrikasyon hızlarında kullandım. işlemciyi 4.0 gibi hızlara çıkartıp kullanmak mı yoksa 8370 8350 almak mı mantıklı. Doğuda görev yapıyorum bulamadım buralarda 8350 8370 hatta fx serisi bile yok... en azından sadece ekran kartımı yükseltmiş olurum.

çok performans farkı olur mu hız aşırtılmış 6300 ve RX 560 ile 8350-8370 ve RX 560 arasında....

şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar elde fazla veri yok ama uzun zamandır hatırlamaya çalışıyorum.youtube de felan da aradım bulamadım.

Bir kaç gençten oluşan yabancı bir grubun söylediği slow gibi sakin bir şarkıydı. Ortam karlı dışarda çekilmiş bir klibi vardı. Hatırladığım bağ evi gibi köprü gibi bişeyler vardı. Yıl 2000 ler ( 99 da olabilir 2001 de ). Blue grubu değildi

Eldeki veriler bunlar. Hatırlayan varsa yazabilir mi arkadaşlar
Arkadaşlar Merhaba.

Pazar günü yaptıgımız trafiik kazasında Fuji HS 20 fotograf makinemin lensi tam dibinden koptu. makine SLR makineler gibi oldu lens ayrı body ayrı gibi...Acaba yardım edebilecek arkadaşlar var mı nerede tamir ettirebilirim ?

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim
Arkadaşlar pc özelliklerim :

Amd Am3 Athlon II x2 245 2.9GHz

3Gb Ddr2 800 Mhz

Zotac 275 GTX AMP

GigaByte ma74gm-s2h

Dark Racer 600w

320 Gb Hdd

Önceden 4850 Toxic 512mb 256bit ekran kartım varken hiçbir sorun yaşamadığım oyunlarda (Assassins Creed Revelations, Prince Of Persia Forgotten Sands, Nfs The Run - Hot Pursuit vs ) şimdi Zotac 275 GTX AMP 896mb 448bit ile arada sırada 4-5saniyelik bir donma hemen peşi sıra 1saniyelik ekran kararması ile tekrar oyuna dönme gibi problemler almaya başladım :(

açıkçacı moralim bozuldu.bir arkadaşımdan aldım ekran kartını da problem olsa söylerdi diye düşünüyorum ki kendisi kullanıyordu zaten almadan.Dar boğaz dedikleri böyle etkiler gösterir mi acaba ? ya da darboğazın etkileri sadece düşük fsp düşük çözünürlükte akıcı oyun vs mi olur ?
http://urun.gittigidiyor.com/FUJIFILM-FINEPIX-S1800-SIFIR-MINI-TRIPOD-ILE_W0QQidZZ32181777

arkadaşlar yukarıdaki linkteki ürünü acaba alsam sizce ne kadar mantıklı bir iş yapmış olurum.yenilenmiş refshbd ürünlerden değil.1 yıl garanti kapmasımda bir arıza olması durumunda yurt dışı kargosunu da kendileri karşılıyorlar.ürün orjinal...

acaba içinizden yenilenmiş(refshbd) ürün alan oldu mu?ya da bu ilandaki gibi orjinal olup yurt dışından getirten?

Tr fiyatları 500 ün üstünde arkadaşlar...

yorumlarınızı bekliyorum.teşekkr ederim
Arkadaşlar bir yanda SAMSUNG 21.5" B2230N diğer yanda LG 21.5" E2240S-PN

LG LED

SAMSUNG

300 tl 2sinin de fiyatı vatanda.siz olsanız hangisini alırdınız.eksik yanları olumlu yanları kullanan arkadaşlar neler önerebilirler...

exa da lg led in fiyatı 280 tl oradan alsak güvenli olur mu site olarak?bi yardımcı olursanız sevinirim...
Merhaba Arkadaşlar ;

Bir fotograf makinesi düşünüyorum ama siz hangisini söylersiniz bunlardan...

Fuji s1800 mü

Nikon Coolpix L100 mü

Kullananlar aralarında nasıl farklar var birlgisi olanlar yardım edebilir mi?

Nikonda Fujideki gibi hiç bi ayar yeri yok ya

ama Fujide var :

Bir de Nikon un fiyatı 800 lerde gezerken yurt dışı garantilisi uluslar arası diye geçen 400 lerde bazı sitelerde.Güvenmeli miyiz acaba bunlara?aynı şekilde fuji s1800 de öyle.2 yıl Tr garantililer 760 ama uluslar arası olanlar 330 felan...

Yardımcı olursanız arkadaşlar sevineceğim.Teşekkür ederim...
Merhaba arkadaşlar...

Sorunu şu şekilde ifade ediyorum.Bn askerdeyken kardeşim power suply ı çıkartıyor cafede çalıştıgı bilgisayarda kullanıyor.daha sonra eve sıfır everest in 350 w lık bi power ını getiriyor.bilgisayar 6 yıllık felan bir sistem öyle yüksek güç isteyen cnsten değil.neyse takıyor ama açamıyor bilgisayarı çalıştıramıyor bir türlü...bilgisayar 5 ay yattı boş boş.ben yeni geldm askerden ve ugraştım ama ne yaptım ettimse bir türlü açılmıyor.monitör e güç gelmiyor hiç açılmıyor bile monitör..başka kasa denedim monmitör saglam.power tuşuna basıp bilgisayarı açmaya çalışınca dıt dıt dıt die bios dan 8 kere uyarı gelio peş peşe sonra 2 saniye felan beklio ve yine dıtlar gelio...herşeyi denedim 3 tane power getirdim yine aynı uyarı.ramleri değiştirdim olmuo.harddisklerin kablolarını değiştdim ide kablosunu sorun aynı...lütfen bi yardım edin.5 aydır teknolojiden kopuktum tam kavuştum derken yine sorun :( sizce sorun ne olabilir.acaba ana kart yanmış olabilir mi?ekran kartı da harici güç istiyo farklı ekran kartı tktım o da olmadı...

yardımlarınızı bekliyorum şimdden teşekkür ederim....
Hakkında
Meslek: ...Oem...
İlgi Alanları: Kızlarım
Forum İmzası:
Forum İkinci El İmzası:
Ya sev Ya da terk et...
Hakkımda:
AMD Ryzen 5 1600 AF - Asus Tuf B450M-Pro Gaming - Team T-Force Delta TUF Gaming Alliance RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz - Asus Rog Strix RX570 GDDR5 4GB 256Bit - Seagate 3.5 3TB Barracuda - WD 3.5 1TB Green - XPG 256GB SX6000 PRO NVMe - Sharkoon Pure Steel RGB 600W Yetiyor Be Kanka =)
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
HTC
Mobil cihaz
Huawei
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Ses Sistemi
Logitech
Fotoğraf Ekipmanları
Canon
İşlemci
AMD
Anakart
Gigabyte
Ekran Kartı
Asus
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 12 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 274
İkinci El Bölümü Mesajları: 44
Konularının görüntülenme sayısı: 18.083 (Bu ay: 203)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 87 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.