Teğmen
14 Ocak 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
141 üye
Görüntülenme
Toplam: 51 (Bu ay: 0)
Gönderileri
8 Adet 330 Watt 72 hücre Güneş Enerji Paneli
1 adet Elektrik Düzenleyici Cihaz (Üretim ve tasarım bize ait)
1 adet Uzaktan Yönetilebilir Akım Ölçer Akıllı Priz
Kurulum (Panellerin Montajı alıcıya aittir.)
Hepsi Dahil Tanıtıma Özel Kampanya 10.000 TL
GES= Güneş Enerji Sistemi

GENEL BİLGİ: Sistem max güneş seviyesinde yaklaşık 2.5 KW Saatlik elektrik üretir.
Arada akü sistemi, invertör vs başka bir cihaz kullanmadan rigleriniz bu sisteme uyumlu hale getirilerek direk güneş enerjisi ile çalıştırılır.
Sistemde aynı anda 2 adet 12'li rig çalıştırılabilir. Rigler birlikte açılıp birlikte kapatılır. Sistemi daha verimli kullanabilmek adına sisteme +2000 TL ilave maliyetle 2. Elektrik Düzenleyici Cihaz eklenir. Bu şekilde rigler birbirinden bağımsız olarak kontrol edilir.Böylece kapalı havalarda şebekeden kullanılacak enerji miktarı en alt seviyeye düşürülür.
SİSTEMİN ÇALIŞMA MANTIĞI: Bu sistem aslında off grid GES'nin on grid gibi kullanımını sağlayan sentez çalışma prensibine sahiptir.
Eletrik Düzenleyici Cihazımızda şebekeden ve GES'inden gelen elektriği birleştirerek tek çıkış alıyoruz ve riglerimize bu düzenek üzerinden elektrik veriyoruz. Rigler çalışma esnasında eğer GES'den gelen eletrik varsa önce onu kullanıyor, yetmediği durumda şebekeden ihtiyacı kadar elektrik alıyor. Karma enerji sistemi ile maksimum verimlilğe ulaşıyor. Yani bulutlu bir havada, sabah ya da akşam saatlerinde güneşin az olduğu ortamlarda sistemimimiz kapanmadan çalışmaya devam ediyor.
SİSTEMİN AVANTAJLARI: Enerjiyi direk tükettiğimiz için Akü ihtiyacımız yok. İnvertör ihtiyacımız yok.
Bilindiği üzere jel akülerde GES Sistemi ile üretilen elektriğin %45'i kaybolmaktadır. Lityum akülerde ise bu oran %10 lar civarındadır fakat lityum akü maliyetide oldukça yüksektir. Ayrıca invertör kullanımından kaynaklı enerji kaybıda bulunmamaktadır.
TEST SONUÇLARI: Sistemin güncel halini yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. 1700 watt tüketimi olan bir rigde oldukça başarılı performansı olup, yılın en kısa günlerinin olduğu şu günlerde sabah 9:15 akşam 16:00 arası kullandığım sistem güneşli günlerde günlük yaklaşık 10 kw tasarruf sağlamaktadır.
Sistem kapasitesi daha fazla olup tam kapasite kullanımıda bu rakam 12-15 kw a kadar çıkabilir. (Belirtilen rakamlar Aralık ayı değerleri olup, yaz günlerinde enerji üretim düzeyi neredeyse 2 katına kadar artabilir)
Ayrıntılı olarak anlatmaya çalıştım ama detaylı bilgi için telefonumdan ulaşabilirsiniz.

NOT: CİHAZ RÜZGAR ENERJİSİ İLE DE UYUMLUDUR.

Panelleri riglere göre gruplandırıyorum ve her grubun yaklaşık 2.5 kw/saat max değeri olan kurulu gücü oluyor. Bu panellerden 12 kartlı 2 rig bile çalışır. Yani toplam 24 kart. Mesela bugün rigi gece 22:00den sabah 06:00 ya kadar aktif ettim. Bu sürenin 24:00- 06:00 arası olan kısmında 10 kw toplam tüketimim vardı (günlük tüketimi hesapladığım için bu saatleri baz aldım) bu miktarın tamamı şebekeden çekilen miktardı. Yani saatlik tüketim 1660 watt'a tekabül ediyor. Saat 06:00 da kapanan rigi uzaktan akıllı priz vasıtasıyla (anlık tüketimi ölçüyor ve gösteriyor) saat 09:30 da aktif ettim. Öğleden sonra saat 16:00 da kapattım yani toplam 6.5 saat rig aktifdi. 6.5 saatte toplam 10.8 kw tüketmesi gerekirken 3.5 kw şebekeden 7,3 kw güneşten tüketti. Bugün hava, zaman zaman bulutlu olduğu için şebekeden anlık kullanım bazen %50 nin üzerine çıktı. Bu sürede rig hiç kapanmadan çalıştı. Bunun sağlamasını elektrik saati ile yapmak da mümkün. Cİhaz ürettik diyorum ve bu cihaz dediğim mantıkta hiç kapanmadan çalışıyor. 2 aydır bir sorun çıkmadı. 1 yıla yakın çalışmamız oldu.
Willem Eprom-Bios Flash Programlayıcı v5.0a
cihazını arıyorum. Bundan uygun fiyatlı nerden bulabilirim bilgisi olan var mı?
Benim aracımda Pırelli P3000 lastikler var değişim zamanı geldi. Yeni lastik almayı düşünüyorum. Şu an aracın üstündeki lastikler 185/60/14. Araç Corsa GSI
Yaklaşık 1 saattir lastik ile ilgili konuları inceledim bir fikir edinemedim. Bu konuda yardımlarınız bekliyorum.
Almayı düşündüğüm lastik kar lastiği değil açıkcası karlı zeminde araç çok zaruri olmadıkça kullanmıyorum.
Bu konuda fikir sahibi olmama yardımcı olursanız sevinirim.
Topiklere neden giremiyorum birisi yardımcı olursa sevinirim
Ayrıca elimde aver media TV Box 9 var bugün aldım bununla yurt dışı şifreli kanalları çözebilmem için nasıl bir cihaz kullanmalıyım ya da bunu nasıl kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
Elimde creative inspiron 5200 5+1 ses sistemi ve
Mirolab mc-1700 5+1 ses sistemi var
denemelerimde arasındaki ses kalite farkını pek algılayamadım
Bunlardan hangisini kullanmamı önerirsiniz
Yorumda bulana ve bilgilerini paylaşan herkese şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar bende d-link wireless modem var ve bu modemi bizim sitede 3 bilgisayar paylaşıyoruz
Son zamanlarda birkaç kişi bu kablosuz ağı fark etti sanırım izinsiz kullanıyorlar
Benim istediğim bu bilgisayarların girişini engellemek
Önlem olarak öncelikle bu wep ve wap şifreleme nasıl oluyor adım adım anlatabilirmisiniz
Asıl öğrenmek istediğim benim kablosuz ağıma giren bilgisayarlara nasıl girebilirim en azından uyarı mahiyetinde mesaj atmak istiyorum arkadaşlara hala ısrar ederlerse gereken dersi verebilmek için

BANA YARDIMCI OLANLACAKLARA ŞİMİDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM
samsung 2*512 ddr TCCC ramler nasıldır tavsiye edermisiniz bir arkadaş dandik olduklarını iddia etti
Değerli yorumlarınızı saklamazsanız sevinirim
herkese teşekkürler
Fransa yahoo dan yeni bir anket daha
fifa dan ihraç edilelim mi edilmeyelim mi ile ilgili bir anket var
linkten non işaretleyelim

http://fr.sports.yahoo.com/
Ben geçen hafta dsl g604t aldım buna ben kendi bilgisayarımdan kablo ile bağlanıyorum çevremde ise airplusxtremeg dwl-g520 ile 40 m mesafeden karşı binadan bağlantı sağlıyorum us robotics usb adepter ile de yaklaşık 30 m mesafe benden 15m yüksekte bağlantı almaya çalışıyorum bu bina benim sağ çaprazımda kalıyor bunun bağlantısında problem yaşıyorum bağlantı gidip geliyor 1mps ye kadar düştüğünü gözlemliyorum.
Ben ayrıca bu sistem için ANT24-0800A2 anten ve 6 m kablo aldım fakat hala dışarı çıkaramadım camın önünden yayın yapmaya çalışıyorum.
Sorularım
1. Bunu dışarı çıkarırsam bağlantı sorunu giderilebilir mi ve kapsama alnı kaç m. olur.
2. Kaç makinayı bu şekilde sisteme dahil edebilirim
3. makinalar arsı ağ kurulumunu nasıl yapabilirim
4.Bu ağa şifreyi nasıl atarım
5.her makinaya ayrı IP adresini elle nasıl girebilirim
6.PCI ile Usb wireless ethernet kartı arasında performans farkı var mıdır.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
ben d-link 640gt wireless modem ile yaklaşık 10 bilgisayarı ve 50-60 m yarıçaplı alanı kapsayan bir network kurmak istiyorum bunun için ne yapmam gerekiyor .
Bağlantı yapacağım alanda (burası bir site) evlerin dizilişi kare şeklinde binalar tek hat üzerine yaklaşık 45 m yani kenar uzunlukları 45m olan bir kare şekil ortaya çıkıyor orta alan çocuk parkı yani boş ben kendi dairemden ki 1. katta oturuyorum (toplam 5 kat var) yayın yapmak istiyorum.
Sorunum network ü nasıl kuracağım bu network e nasıl şifre atacağım basit bir şifrede olabilir ayrıca server olmak da istiyorum bunu nasıl yapacağım
Bana yapmak istediklerimle ilgili açıklama veya yararlanabileceğim link verirseniz sevinirim
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.377
İkinci El Bölümü Mesajları: 6.058
Konularının görüntülenme sayısı: 586.615 (Bu ay: 788)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.