Binbaşı
15 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 43 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar

Bugün içi çok tozlanan bilgisayarımın işlemcisini, fanını, ramlarini, ekran kartını, ssd'sini, harddiskini ve anakarta bağlı olan güç kablolarını söktüm. Termal macunu da yeniledim sonra parçaların bir güzel tozunu alıp yerlerine taktım. Fakat kasanın içi dar olduğu için ekran kartı da epey büyük olduğu için onu baya zor çıkarıp takabildim. Anakarta bağlı olan geniş uçlu güç kablosunu da zar zor çıkarıp takabildim belki istemeden anakartı zorladım diyeceğim ama bu kadar hassas olmayacağını düşünüyorum. Sonra pc'yi açtım bir saniye içinde hemen kapandı sonra tekrar açılıp tekrardan kapandı. Bunu sürekli tekrar etti sonra arkadaki güç düğmesinden kapattım. İnternette araştırdım güç kaynağı ile anakart arasında bir problem olduğunu düşündüm ama öyle değilmiş. Ramleri 1 ve 2. slot'a takınca single olarak çalışıyor ama Dual Channel olarak hiç bir şekilde PC açılmıyor.

Sizce neden böyle oldu, kısa devre mi yapıyor? Kısa devre olması için ne yapmış olabilirim? Yaklaşık 5-6 ay önce yine temizlemiştim bir sorun olmamıştı. Kasanın içi büyük fakat saçma sapan bi demir yüzünden içi sıkış pıkış görünüyor..

DÜZELTME: Ramlarin anakarta girdiği kısımı ve ram slotlarını selpakla silip yerine takınca problem çözüldü.
Dünden beri fark ettiğim bir olay zaman tünelinde 5 - 10 günlük gönderileri gösterip yenilerini göstermiyor sildim yeniden yükledim aynı nasıl çözülür bu iş?

Merhaba arkadaşlar 4 GB MSI RX 480 ekran kartım var kartta Coil Whine problemi var sıkıntı yapmadım rahatsız etmiyor ama oyuna girince mesela GTA 5'te değişik sesler çıkarmaya başlıyor fanlardanmı diye düşündüm oyunda zaten %50 çalışıyor MSI Afterburner'da %70'e kadar getirdim sıkıntılı sesler çıkarmıyordu ne sorun varsa oyuna girince oluyor. Kartın garantisi var ama yinede bu sesler beni rahatsız etmiyor sizce garantiye verilmeli mi?

Sistem Özelliklerim
Intel i5 4590 @3.30 GHz 4 CPU
MSI AMD RX 480 4 GB 256 bit
16 GB (2x8GB) Ram
600W Cooler Master Güç Kaynağı
240 GB SSD
1 TB HDD
MSI B85M-G43 Anakart
6 GB 192 bit Nvidia GeForce GTX 1060 Ekran Kartı
8 Gb 256 bit ATI RX 480 Ekran Kartı

Salı gününe kadar sistem topluyorum bu iki ekran kartı arasında bir seçim yapmam lazım arkadaşlar. Önerilerinizi bekliyorum
Henüz kararımı vermedim ama bütçeye uygun bir oyun sistemi toplattıracağım bugün vatana gittim aşağıdaki sisteme 2751 tl fiyat çekti. Daha uyguna alacağım yerler varmıdır istanbulda? Montaj işini kendim yapacağımı sanmıyorum sadece ekran kartı ram takmayı bilirim heleki anakart güç kaynağı falan imkansız benim için. Tavsiyelerinizi bekliyorum beyler.

Merhaba arkadaşlar telefonu alalı 4 buçuk aydan fazla oldu tertemiz kullanıyorum hiç düşürmedim ekranın üstüne hafif vurunca sanki bir tel parçası kopmuşta içinde çarpma yapıyor gibi ses çıkıyordu önce önemsemedim ama dün telefonu sallayıncada fark ettim gerçekten kamera tarafından kopan bi parçanın sesi geliyor.

Bunun dışında telefonun şarjı bazen 10 olduğunda bir anda aşırı derecede ısınıp şarjda direk 2 ye düşüyor.

Bu sorunlar normalmidir telefonu garantiye vermelimiyim?
Merhaba arkadaşlar, iki haftadır makatta şişlik problemi yaşıyorum. 19 yaşındayım 9 saat ayakta makinede çalışıyorum. Bu şişlik bezelye tanesi kadar ve bir tane var. Çok şükür ağrısı falan yok, kaşınma arada oluyor genel olarak kaşıntı yok, kanama hiç yok. Önceden zorlandığım zaman bu şişlik çıkardı ve geçerdi, rahat şekilde ihtiyacı giderdiğim zaman hiç çıkmazdı. Son iki haftadır büyük bi ağrıyla çıktı sonradan ağrısı geçti ama şişlik duruyor. Zorlandığım zaman daha büyüyormuş gibi hissediyorum zorlanmadığım zaman küçük olduğunu hissedebiliyorum. Çok az su içiyorum bir günde bir şişe ya var ya yok. Su içmek çözüm olursa günde 3 litreyede razı olurum. Küçüklükten beri çok feci ameliyat korkum var 19 yaşına geldik hala korkuyorum hiç ameliyat olmadım. Bu şişlik için ne yapmalıyım bana moral verin gerçekten moralim an itibariyle çok bozuldu kendimi kötü hissediyorum hiç bir şey belli olmadığı halde aklıma ameliyat olacağım hissi geliyor, dalgaya vurmayın konu çok ciddi beyler
Dün akşam ps4 açıkken elim güç kablosuna değdi ps4 bi anda kapandı. Güç kablosu ps4e tam oturmadığından oldu bu olay sonra yerine oturttum. Ps4 ü açtım uyarı geldi bişeyler doldu sonra sıkıntısız oyun oynamaya devam ettim. Ps4 ü düzgün bir şekilde kapatmama rağmen Güç ışığı sönmeden AC kablosunu çekmeyin uyarısından sonra üç kere beepleyip kapanıyor. Üç kere beeplemesi demek düzgün kapatılmadı anlamına geliyor bunu biliyorum ps3te de başıma çok geliyordu ama ps4 böyle kapanmasına rağmen hiç bir uyarı gelmeden düzgün şekilde açılıyor. Neden böyle oluyor evvelki gün hiç beep'leme den kapanıyordu. Ps4 bir anda kapandı diyemi böyle oldu? Yada PSN'de sıkıntı olduğu içinmi? Ne yapmam gerekiyor? Alalı daha 2 hafta oldu yardım
Hiç borcu olmayan Garanti kredi kartına borç para yatırınca para boşamı gidiyor, yoksa hesabamı yatıyor? Çok Acil yardım beyler
Şu zamana kadar izlediğim bütün gameplay ve canlı yayınlar hep Xbox'tan çekilmişti. Grafikler gayet güzel, uzaklık mesafeside müthiş görünüyor. Ancak Xbox versiyonunun Cd kapağında 720p-1080i-1080p yazıyordu, PS3'te ise 420p-720p.

Hiç birtane PS3 gameplayı izlemedim doğru düzgün canlı yayınıda yok, varsa atın diyeceğim ama görünüşe göre Xbox RDR'de olduğu gibi farkı yine takacak gibi. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Rockstar her ne kadar aynı anda iki konsolada geliştiriliyor dese ben inanmıyorum.

Grafiğe takıntılı biri değilim, oyunu sabırsızlıkla bekliyorum ama gider Xbox versiyonunun yanında GTA IV gibi çöp grafik verirse çok büyük hayal kırıklığı yaşarım.

Resimi arkadaşım attı, Xbox'dan çekilmiş

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel i5 4590 @3.30 GHz 4CPU, MSI AMD RX 480 4 GB 256 BİT
Mobil cihaz
iPhone 6S
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
Steam
mert4ever
TV
Samsung Smart TV
Tablet
Samsung Tab II
PSN ID
Mert4eveRLIVE
İşlemci
Intel
Modem
Airties
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.500
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 96.978 (Bu ay: 759)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 485 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.