Yüzbaşı
13 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Tüketici halem heyetine bir şikayet iletmiştim. Karşı taraftan ifadesi isteneli 1 ayı geçti. Telefonla arayıp ulaşamadığım için bende hakem heyetine gittim. Adam bu işin 6-7 ay süreceğini söyledi. Normal başvurularımda bu kadar uzun sürmüyordu. Korona'dan dolayımı olan bir durum çünkü bu tam bir saçmalık. Karşı taraftan ifadesi isteniyor ve adamlar cevap bile yazmamış internetten süreci takıp ettiğim kadarıyla.

Arkadaşlar justenglish almanca kursuna gidenler var mı? Yada Anadılu Yakadında önerebileceğinniz kurs var mı?

çingene bir aile vardı. Olay Amerikada geçiyor. Bunlar galiba trafik kazasında ölen bir ailenin yerine geçiyordu. Onların hayatlarını evini falan alıyorlar oraya yerleşiyorlardı. Hatta en küçük çocukları eşcinseldi galiba o diziyi hatırlayanlar var mı?
Arkadaşlar bir iş başvurusu yapacağım ve bunun için birkaç tane Almanca cümleyi çevirmem gerekiyor bana bu konuda yardımcı olmak isteyen var mı? Cümleler o kadar uzun değil yaklaşık 7-8 adet cümleden oluşuyor.

"Hem fiziksel hemde mental olarak onların gelişimine yardımcı olmak ve onların bakımlarını üslenmek."

"Almanyadaki iş verenim gerekli hakları sağladıkları sürece Almanyada uzun yıllar çalışmayı düşünüyorum."

"Gece nöbetci olan ekipten hastalarımız hakkında gerekli bilgileri aldıkdan sonra günlük olarak vital alınması, hastalara pozisyon verilmesi,günlük ihtiyaçlarının karşılanıp temizliğinin yapılıması, doktor tarafından verilen tedavinin yapılması şeklinde özetleyebiliriz."
Wordpress greatmag teması kullanarak kişisel bir blog sitesi yaptım. Ama demoda gözüken slider ile benim sitemdeki slider arasında küçükte olsa fark var bu farkı nasıl düzeltebilirim?İki resim ekledim biri demo sitesinden diğeri kendi sitemdenhavacılık alfabesi adlı yazının alıtnda boşluk var. Normalde demo sitesinde böyle bir boşluk yok.

www.eraydemirtas.com
Bir hataya düşüp hostinger adlı firmadan bir domain aldım yalnız bu domain süresi doldu ve ödeme yapmadım. Başka bir yere taşımak için diğer sağlayıcıdan almak istediğimde ise hala diğer tarafta gözüküyor. Ödeme yapılmadıktan kaç gün sonra bu domain boşa çıkıyor.
Dgs ile Atatürk aöf işletme bölümünü kazandım. Anadolu aöf 2 tane fark dersi alarak 3. sınıftan başlıyorsun onlarıda diğer senelere yedirdikleri için sene kaybın olmuyor iki senede bitriyorsun. O kadar araştırmama rağmen Atatürk aöf'de hangi fark derslerini alacağımı bilmiyorum. İşletme ile alakasız bir bölüm bitirdim Anadolu aöf gibi 2 fark dersi mi var? Yoksa sadece yök derslerini saydırıp sıfordanmmı başlıyoruz. Eğer sıfırdan başlıyacalsak ek tercihlerde kayıt yaptırmayıp tekrar anadolu aöf tercih edebilirmiyim. Maksat sene kaybetmeden en kısa sürede okulu bitirmek.Tecrübeli arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.
Google Ads ile bir reklam kampanyası başlattım ama herkes anahtar kelimelerin en fazla 20-30 tane olması gerektiğini söylüyor. Ben ise tam eşleme yapıp anahtar kelimelerimin varyasyonlarını çoğalttım. Rakiplerimde böyle yapıyorlar doğrumu yapıyorlar bilemedim.(Verim almasalar yapmazlar herhalde diye düşünüyorum.) Google ads danışmanı ise azaltma mı istedi. Sizce sıralı eşleme yapıp anahtar kelimelerimi azaltmalımıyım. Yoksa tam eşleme yapıp bir sürü anahtar kelimemi eklemeliyim. Hangisinde daha çok verim alabilirim. Tecrübeli arkadaşlardan öneriler bekliyorum.
Themeforest Oswad temasını aldım. Daha sonra tema dosyalarını indirdim wordpress kurdum. Ama tema resimde görüldüğü gibi değil sanki ücretsiz temalar gibi hatta daha kötü durumda. İçinde bir sürü tema olmasına rağmen(Blog, Sport, Business v.b.) benim yüklediğim temada bir tane var. Bu işin uzmanlarından yardım bekliyorum.
Adobe illustrator ile şirket için tanıtım dosyası oluşturdum. Pdf formatında kayıt ettim. Baskı önizleyeme geldiğimde normal gözüküyor. Ama baskı yapıldığında sağ ve alt kısmında boşluklar kalıyor. Jpg formatında kayıt etiğimde ise yine aynı olay meydana geliyor. Başka yazıcıdan çıkardığımda sonuç yine aynı bunu sebebi ne olabilir.
Hakkında
Konum: İstanbul
Meslek: Paramedik
Forum İmzası:
Ey Ana!..
Eğer oğlun bir asuman aşkına tutulmuşsa...
Bırak uçsun!
Forum İkinci El İmzası:
13/01/2010
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 909
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.214
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 119.363 (Bu ay: 671)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 182 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.