Binbaşı
09 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 83 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Ziraat Maximum kredi kartı kullanıyorum ama taksit seçenekleri oldukça kısıtlı. 100 lira altındaki alışverişleri taksitlendirmiyor ve ayrıca çeşit de epey az.

Denizbank Bonus kullanan arkadaşım var 100 lira altındaki alışverişleri ve hatta faturaları bile taksitlendirebiliyormuş. Ancak sonradan taksitlendirmeler en az 4 taksitten başlıyormuş ki bu benim için çoktur. Ayrıca ilk kullanımda 80 90 lira limitten düştüğünü söyledi sanırım kart aidatı kesintisi.

İlk kullanımda kart aidatı almayan faturaları bile gerektiğinde 2 taksitle başlayarak sonradan taksitlendirebileceğim kredi kartı önerebilir misiniz? Teşekkürler.
400 TL'a kadar bütçem var. Power supply var, onsuz yani boş kasa olursa sevinirim. Full tower olmasın. Kasayı inventus veya Vatan'dan alıp taktıracağım için o mağazalarda olan kasalardan öneri bekliyorum. Ayrıca Samsung 120 GB EVO 850 yerine OCZ Trion 240 GB almaya karar verdim gibi. Aynı fiyata iki kat daha fazla alan alabiliyorum. Önerir misiniz? Gündelik işler için kullanılacak SSD. Ama kasa uzun süre kullanılacağından güzel kaliteli bir şey olsun istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Selam arkadaşlar. Private server arıyorum ancak bir şey merak ettim. Diyelim ki Cataclysm client indirdik ve sarmadı, başka serverdan WotLK veya TBC oynamak istiyoruz. Mevcut Cataclysm clienti ile sadece realmlist'ten yeni serverın adresini yazsak direk oynayabilir miyiz? Geriye uyumluluk var mıdır? Yoksa tek tek WotLK için WotLK, TBC için TBC clienti mi indirmemiz lazım? Şahsen tek tek indireceksem hiç başlamayayım çünkü AKK filan kalmaz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Selam arkadaşlar. 75 GB AKK'li 16 MBPS'e kadar olan paketi kullanmaktayım. Sürekli kopmalar yaşanıyor ve AKK geçmediğim halde merkezden sürekli hız düşürülüyor. Hat zayıflama değerleri download 5, upload 7. Güç değerleri 18 ve 12. Bu değerler fena değil ama SNR değerleri 5'in altında geziyor. Upload SNR de 0 gördüğüm bile oldu. Hattan düşüyorum sürekli bu yüzden.

Teknik ekip gelip baktı, 14 TL arıza tespit + 54 TL arızanın giderilmesi için ücret ödedik. Başta değerler düzeldi gibi oldu ama gittiklerinden yarım saat geçmeden yine SNR değerleri 10'un altını gördü, şimdi ise 5'in altında ve bu sabah teknik servisin sabitlediği 8 mbit hızı santral yine 3.6 mbite düşürmüş. Ona rağmen kopmalar oluyor.

Acaba bu SNR değerlerinin düşüklüğü nereden kaynaklanıyor? Gelen teknik ekip telefon kutusuna gelen sinyalin iyi olduğunu söyledi, eve gelen bağlantıda sorun olabilirmiş ve bu kısımda onları ilgilendirmezmiş (!). Telefon kutusundan eve gelen kabloda problem olabilirmiş. 5. katta yaşıyorum, aşağıdan ta bu kata bilmemkaç metrelik yeni CAT5-6 kablosu mu çektirmem gerekiyor (nasıl çekeceksem)? Bunu yapsam bile asıl sorun kablo da mı, yani düzelir mi onu da bilmiyorum. Çünkü yaptık dedikleri şey yarım saat geçmeden yine arıza verdi. Neden kaynaklanıyor olabilir bu SNR düşüklüğü? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Selam arkadaşlar. Yukarıda belirttiğim bütçeyi aşmayacak telefon tavsiyeleri bekliyorum. Biraz araştırma yaptım, yanlışlar varsa söylemenizden memnun olurum:

Galaxy S4 kullanmışlığım var, bataryası değişebilir ancak telefonla konuşma yaparken bile bir müddet sonra ısınması kulağı ciddi şekilde rahatsız ediyor. Isınma benim için büyük eksi.

İncelemelerde Xperia Z1'in daha fazla ısındığı gözlenmiş. Ayrıca Z1'in bataryası değişmiyormuş.

LG2 bu iki telefondan daha iyi sıcaklık değerlerine sahip ama yine aynı şekilde batarya değişmiyor ve hafıza yükseltilemiyor.

S4 ve LG2 de kullanılan malzeme plastikken Z1'de yekpare aliminyum kullanılmış, hissiyatı daha güzel. Z1 ayrıca su geçirmiyor.

HTC One incelemelerde buradaki tüm telefonlardan daha iyi sıcaklık değerlerine sahip ve yekpare aliminyum kullanılmış ancak batarya değişmiyor ve bütçemi de biraz aşıyor (1299 TL). Hakkında da çok yorum okumadım HTC'nin.

Iphone 4s'nin fiyatı 800 TL'a kadar düşmüş ancak diğer telefonlar gibi incelemesine ulaşamadım aynı siteden (Notebookcheck). Isınma sorunu var mıdır ve özellikleri günümüz için yetersiz mi soruları var aklımda.

Kafam epey karıştı ve çok kararsızım. Kendime göre önemli olan kriterler ile telefonları karşılaştırdım ama sizinde önemli olduğunu düşündüğünüz (kamera pikseli gibi) özellikleri belirtebilirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba arkadaşlar. A4Tech x7 F4 fare kullanıyorum. Dün firmanın fare için çıkarmış olduğu Oscar X7 Editor diye bir program indirdim. Ama program farenin ayarlarını kökten değiştirdi. Önceden alıştığım ayarlara bir türlü geri dönemiyorum. Smooth hissiyatı yok oldu. Programı kaldırdım ama düzelmedi. Bu farede 64 kblık macrolar için kullanılan bir bellek vardı, sanırsam ona yazdı. Bu belleği sıfırlayıp firmanın ilk değerlerine döndürme imkanım var mı? Yardımcı olursanız memnun olurum.
Ubisoft optimizasyon konusunda bu sefer kendini aşmış ama iyi anlamda değil...

İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (Sadece 64-bit ile çalışıyor)

İşlemci:
En Az: Intel Core i5-2500K @ 3.3 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz ve üstü
Tavsiye edilen: Intel Core i7-3770 @ 3.4 GHz veya AMD FX-8350 @ 4.0 GHz ve üstü

RAM:
En Az:
6GB ve üstü
Tavsiye edilen: 8GB ve üstü

Ekran Kartı:
En Az: NVIDIA GeForce GTX 680 veya AMD Radeon HD 7970 ve üstü
Grafik RAM'i minimum 2 GB olmalı.

Tavsiye edilen: NVIDIA GeForce GTX 780 veya AMD Radeon R9 290X ve üstü
Grafik RAM'i, 3 GB ve üstü olarak tavsiye ediliyor.

Ses Kartı: DX9.0c destekli olmalı.

Depolama Alanı: 50 GB boş sabit disk alanı gerekli.

http://blog.ubi.com/assassins-creed-unity-pc-specs/
Merhaba arkadaşlar. Mozilla Firefox da uzun zamandır yaşadığım bir sorun var. Fare tekerleğini sayfalarda yukarı-aşağı gitmek için kaydırırken inanılmaz bir yavaşlama oluyor. Facebook, Donanımhaber ve başka sitelerde de yaşıyorum yani siteye özel bir durum değil. Sanki ağır çekimde hareket ediyor. En son ne zaman başladığını hatırlamıyorum ama uzun bir zamandır var. İnternetteki çözümlerin hemen hepsini denedim ama sonuç vermedi. Tarayıcıyı sıfırladım, eklentisiz güvenli kipte başlattım, donanım ivmesini devre dışı bıraktım vs. ama etki etmedi. Aranızda bu sorunu yaşayan ve çözen var mı acaba? Sırf bu sorun yüzünden şimdilik Chrome'a geçtim ama çözebilirsem Firefox'a geri dönmeyi istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar. Bugün bir resim dikkatimi çekti. Resimde Windows 7 çubuğundaki Google Chrome simgesi daha büyüktü ve site hakkında detay veriyordu. Bende ise Google Chrome sadece kare olarak kalıyor, diğerine göre daha küçük ve hangi site vs. olduğu konusunda bir bilgi vermiyor.

Resimlerle göstermeye çalışayım. Bu benim görev çubuğum:

Bu da diğeri:

Neden böyle bir fark var acaba? Ekranın büyük olmasından mı kaynaklanıyor? 17.3 inc laptop kullanıyorum. Bilgi verirseniz memnun olurum.
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir laptop siparişi verdim. İçinde 2 tane hard disk yuvası bulunuyor. Şu anda kullandığım laptoptaki hard diskimi o boş olan ikinci slota takmayı düşünüyorum. Diski klonlamadan direk olarak takıp kullanabilir miyim? Tabii yeni laptopta gelen sistemi silip, taşıyacağım hard diskteki önceki laptoptan kalma sürücü, firmaya dair yazılımları vesaireleri de sileceğim. Daha sonra yeni gelen laptop için edindiğim sürücüleri kuracağım. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Yardımlarınızı bekliyorum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Masaüstü
Bilgisayar
Notebook
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.398
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 30.788 (Bu ay: 383)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 328 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.