Binbaşı
19 Aralık 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba

Uzun süre önce Panasonic viera TV aldık. Kablo ile internete bağlanıyor. Özellikle Netflix ve yotube için Android TV kutusu alacakken aklıma geldi. İnternet kablosunu bağladım

Güncellemeyi yaptı, menü açıldı ancak içinde YouTube ve Netflix bulunmuyor. Hatta neredeyse uygulama yok. Sadece video ve oyun aplikasyonları var. Bir de IPTV var ama aktif kullanılabilir mi bilemiyorum.

Netflix, YouTube ve ip TV yükleme imkanı var mı acaba. Bilgisi olan varsa sevinirim.
Merhaba

2011 mini cooper countryman araç sahibiyim. Aracımda bir süredir sıkıntı var.

Forumda izmir için özel servis tavsiyesi aradım ama bulamadım. Çözülürse başka arayanlara da faydalı olacaktır.

Aracımda arıza yandı, marş basma süresi 2 3 kat uzadı. Normalde 1 saniyede hatta daha erken çalışan araba 2-2.5 saniyede ancak çalışıyordu. Araba bastığımda gidiyor ama hafif bir güç kaybı hissettiriyordu. Bazen sanki düşük vites hissi vermeye başladı.

Hep gittiğim Özel Serviste bilgisayara bağladık.

Aşağıdaki yazdığım ve bilgisayarda görünen arızaların ilk üçü çıktı.

Kaputu kaldırınca görünen, turbo üzerindeki kibrit kutusu kadar sensör değişti. Büyük ihtimal sensör bozuktur denmişti.

Arıza ışığı söndürüldü, marşı normal hızda almaya başladı. Ancak 50 km sonra gene yandı. Bilgisayarda gene aynı aşağıda yazan arızaları verdi.

Bir de 2000 devir civarı hafif gaz verip kesip tekrar verince bir ses var. Zincir olabileceği söylendi.

Bilgisayarda görünen arızalar

* 348E Program kontrollü termostat, aktivasyon: artıya kısa devre (aralıklı)

* 2DA0 Giriş kam mili: krank miline göre açısal yer değiştirme tolerans değeri dışında (sürekli)

* 2C58 Turbo basınç regülasyonu. Bağlantı kesme, basınç oluşumu bloke edildi (sürekli)

* 2C57 Turbo basınç regülasyonu. Uygunluk. Basınç çok düşük (aralıklı)

* 29E0 Dolgu hava sıcaklık sensörü, sinyal kesintisi veya artıya kısa devre (aralıklı)

* 29E2 Dolgu hava sıcaklık sensörü, voltaj değişimi çok hızlı (aralıklı)

* 3786 Bilinmiyor

Söylenen şu. Açılıp bakılacak, o ara zincir de değişecek.

Ancak servise ikinci defa bir sorun için gidişim. Daha önce sadece bakım için gittim.

İlkinde araç turbodan çıkıyordu, gücü kesiliyordu.

Bujiler buji yatakları değişti. "Kesin oldu mu" dedim. Evet dediler. Parasını verdim. Çıktım 150 metre sonra arıza gene tekrarladı. Bu defa Yakıt basınç dalgasında dediler. Üzerine onu değiştirdik düzeldi.

Bunda da ilkinde sensör değişecek dediler. Değiştik düzelmedi.

Deneyerek buluyorlar, bunda da hem süre hem masraf artıyor. Misal ilk arızada durup dururken bujiler ve yatakları değişti. Ha illa iyi olmuştur ama durup dururken masraf.

O kadar baktım bir tavsiye bulamadım. Hatta neredeyse gözü karartıp Mini Maslak Auto ya gideceğim.

İzmir içinde, Bana direk "hacı abi sorun şu masrafı şu" deyip doğru düzgün tamir edebilecek, arabadan parça çalmayacak, düzgün parça kullanacak, işçiliği güzel, güvenilir, mümkünse tecrübe ettiğiniz özel servis önerebilecek var mı?

Sanki tamirciden ziyade damat arıyor gibi oldu ama idare edin.

Teşekkürler şimdiden.
Merhaba.

3 tür bana bu konuyla ilgili mail gelmekte. Yollayan Microsoft güvenlik ekibi olarak görünüyor. Ancak adres değişik gibi geldi.

Yollanan Adres şu : hesapdestek3@e-mail.com.tr

Diyor ki hesap bloklanmaması için ekteki yerden giriş yapın. Ekte de hotmail hesabına giriş sayfası çıkıyor.

Şifre ele geçirmek için aynı sayfayı kopyalayıp doldurulmasının istendiği vakalar da kafamı karıştırdı.

Mail şu:

Güvenliğiniz için bu iletinin bazı kısımları engellendi.

İçeriği göster|hesapdestek3@e-mail.com.tr adresine güveniyorum. İçeriği her zaman göster.

Değerli Üyemiz;

Birisi kısa bir süre önce Hotmail Hesabınızda oturum açmak için bir uygulama kullanmaya çalıştı.

Hesabınıza erişmeye çalışan kişi bir saldırgan olabileceği için oturum açma girişimi engellendi. Lütfen oturum açma girişimi ile ilgili ayrıntıları gözden geçirin.

21 Şubat 2014 12:00:21 UTC

Ip Adresi: 154.66.67.255

Bu sizin bildiğiniz bir oturum açma girişimi değilse, birisi hesabınıza erişmeye çalışıyor olabilir. Derhal ekte gönderilen güvenlik panelinden giriş yaparak hesabınızı güvene almalısınız. Aksi takdirde biz hesabınızı engellemek zorunda kalacağımızı üzülerek bildiriyoruz.

Bu kişi sizseniz ve hesabınıza erişmeyle ilgili sorun yaşıyorsanız,http://support.hotmail.com/mail?p=client_login sayfasında listelenen sorun giderme adımlarını tamamlayın.

Saygılarımızla,

Windows Live Hesapları ekibi

Bilgisi olan var mı?
Arkadaşlar merhaba.

Eşimin tab 2 sini güncelledim ancak altta ekran görüntüsü alma butonu gitti. Ses kısma vekapama butonuna basma seçeneği kaldı ancak o da sağlıklı olmuyor. Ses kısma işareti illaki çkkıyor.

Eşim de tableti neredeyse sadece görüntü almak için kullanıyor. Bu butonu getirmeimkanı varmıdır?

Yoksa sistemi 4.1.2 ye geri almak mümkünmüdür
Arkadaşlar merhaba

izmirde yaşıyorum farklı bir şehirdeki daireyi satıp burada al sat yapmayı düşünüyoruz. 150 civarına uygun fiyatlı bir yer denk getirip en fazla 10-15000 gibi tadilatla bir miktar kar koyup satmayı düşünüyorum. işim uygun olduğundan boş vakit sıkıntım da yok. oradan gelen paraya dokunmayıp sermaye arttırmak, daha sonra düzgün yerlerde düzgün müteahitlerden temelden daire almak daha sonra bittiğinde orayı satıp edilen karla gene aynı şekilde tamamını güzel bir yere temelden girmek şeklinde devam etmek.

şöyle söyleyeyim, oturduğumuz evi almak için geldiğimizde dairelerin teslimine bir kaç ay vardı. mütahidin verdiği ilk teklif 255,000tl idi almadık aradan 7-8 ay geçti 285,000e(ancak verdiğimiz arabayı 200km kullanılmış olarak 15.000 tl ucuza geri aldık aldık, o yüzden 270.000tl denebilir). biz aldıktan 8-9 ay sonra alt katımız 330,000den gitti.

aynı yerden mütehat tanıdığım bir arkadaşıma temelden 200.000tlye teklif etmişti. arkadaş yeni ev aldığından girmedi.

misal benim ev alalı 1,5yıl olacak totalde 60.000e yakın üzerine koydu. temelden girsek 3 yılda 130,000tl. yaklaşık senede 45.000 tl gibi bir rakam. gayet güzel. ayda 4.000 tl kiradaymış gibi.

bunları göz önüne alınca olay çok mantıklı ancak oraya gelinceye kadar dediğim gibi al sat yapmak gerekiyor.

al sat olunca da tabi +sı var -si var. genelde bu işi yapanlar memnunlar ama bilemiyorum tabi.

sanırım en büyük sorun da değişen vergi sistemi. artık alış satış arasındaki karın %35 e kadar olan kısmından vergi alınacak. bir de ev alırkenki kdv oranları da arttı.

bunları da göz önüne alırsak nasıl iştir? tavsiye edilir mi?

konuyla ilgisi olan, bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
arkadaşlar merhaba

benim minicooper countryman markalı aracımın servis ışığı yandı nihayet. ilk servisini ben yaptırmadım, bu da ikinci servis, bu arada 2 yılı da devirdi.

yetkili servis fiyatlarını bilemiyorum ancak 300-400€ civarı demişlerdi. özel servis fiyatları nasıldır?

oraya götürmeye değer mi?

tavsiye edeceğiniz bir servis var mı?
merhaba

bende seagate 2tb external hdd var. ve yaklaşık 100gb yer kaldı.

ben son zamanlarda hdd de şu sorunla karşılaşıyorum. aleti takıyorum, mesela bir film yüklü fotoğraf vs atıyorum, ortada kopyalama duruyor. sonra "yanıt vermiyor" ibaresi çıkıyor. fişten çekip tekrar takmak gerekiyor ve uzun süreli kopyalamalarda sıkıntı çıkarıyor.

mesela az önce acaba yer kalmadığından mı diyerek içinden bir şeyler silmeye çalıştım, bir dakika sonra yanıt vermemeye başlıyor

bunun orjinal usb kablosu abimlerde kaldı ben de ps3 yanında gelen kabloyu kullanıyorum, acaba ondan olabilir mi? aklıma ilk gelen kablo. çünkü diğer kablolara göre hdd e giren kısım az daha uzundu diye hatırlıyorum.

bir tane daha alıcam onu da seagate mi alsam, kabloyu denemiş olurum hazır bu dolmuşken.

fotoğrafla uğraşıyorum içinde de çok fotoğrafım vardı. can sıkıcı
arkadaşlar merhaba

elimde bir lg 42lc2r tv var

kablosuz kulaklığı bağlamak istiyorum ama bir türlü kulaklık çıkışını bulamıyorum

iki yer var ikisine de bağladım tık yok

kullanma kılavuzunda da yazmıyor

ben bu kulaklığı nasıl bağlayablirim?
arkadaşlar merhaba

son teknosa kampanyasında Panasonic p46st30e aldım

satıcı arkadaş ile baya konuştuk, müdürünün bu konulara çok ilgili olduğunu, uzun uzun araştırıp bu tv yi aldığını söyledi.

daha sonra müdür ile görüştük, teknoloji ile baya alakalıyım ve satış sektöründe uzun süre çalıştım.

baya konuştuk, özelliklerini falan anlattı, ben de hakimim sordum falan bayağı, özellikleri uyguladı teşhirdeki ile, samsung marka alacaktım ama bunda karar kıldım.

orada da internetten baktım evde de, kullananların alayı memnun bu tvden. müdürden fazla o yorumlara güvenerekten aldım.

diyeceksiniz ki madem gördün niye soruyosun şimdi? tabi o esnada full hd demo oynuyor unutmamak lazım. neyse

dün servis kurulumunu yaptı.

daha önce lg nin 720 plik yani normal hd olan lcd si vardı.

sanırım bu tv hayal kırıklığı yarattı bende ilk izlenimlerde.

karşı komşuda samsung 40C6000RW lcd var, ama normal kanallar bile cam gibi bu silik.

tamam lcd plazma farkı olacak ama onda renkler resmen gözüne giriyor adamın, parlaklık falan muhteşem.

inşallah bilmediğim yerleri vardır da söylersiniz.

sıkıntı gerçekten.

3 boyutunu bilmiyorum deneyemedim.

netlikte fazla sıkıntı yok ama parlaklık falan çok puslu, karanlık geldi.

bütün ayarlarını bızıkladım ama görüntü silik gibi bi garip yani.

acaba değiştirip samsung 46" plazma mı alsam, o da aynı mıdır ekran özelliği olarak, illa o parlaklıklarda alabileceğim alet en büyük boy 42" lcd lerde mi oluyor?

müdür ile cuma görüşücem, cevaplayabilirseniz sevinirim
başlıkta belirttiğim üzere bf3 ve fifa 12 kardeşlik arıyorum

tam35_anil ismili arkadaş da mesaj yolladı fifa12 için o da nette olmayacağından akşam 5 gibi bağlanacakmış tekrar.

2 kişi gereken fifa kardeşliğine adayız.

bir kişi gereken fifa ve bf3 kardeşliklerine de ben adayım
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.685
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 59.753 (Bu ay: 162)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 326 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.