Yüzbaşı
24 Ekim 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Selamlar, daha önce Samsung Galaxy Tab 4 dokunmatiği bozulmuştu, arkasını açıp yeni dokunmatik ekran taktım ve herhangi bir sorun olmadan kullandım aylarca. Bugün de tableti kapatmama rağmen kapanmadı, ekran siyah olmasına karşın hafif bir ışık geliyordu ekrana, ben de sıfırlansın diye arka kapağı açıp batarya kablosunu çıkarıp taktım, şimdiyse hiç açılmıyor. Ayrıca bir şey fark ettim, normalde Tab 4'te kameranın sağında küçük bir saat pili var, büyük ihtimalle bilgisayar anakartlarında olduğu gibi, sistemi canlı tutmak için falan diye mantık yürüttüm. Benim tablette oradaki pil yuvası boş, bildiğiniz pili yok. Ben de büyük ihtimalle batarya kablosunu çıkarıp takınca sistem tamamen gitti diye mantık yürütüyorum. Bilen arkadaşlar bir yol gösterirse sevinirim, teşekkürler şimdiden.
Selamlar, bir kaç senedir bu işlemciyi kullanıyorum ve henüz hiç Overclock yapmadım ve pek de bir bilgim yok. Yeni yeni araştırmaya başlasam da, anakartlara göre değişiklik gösterdiği için kurcalamaya korkuyorum biraz da. AMD Overdrive diye bir program kullanılmasını önermişler, onu indirdim. Biraz direktif isteyeceğim bilen arkadaşlardan. Ama gerçekten bir çocuğa anlatır gibi anlatın lütfen, gram bir şey bilmiyorum Overclock hakkında.

Sistemim ;
Anakart : MSI 990FXA-GD80 (BIOS'u yeni güncelledim)
İşlemci : AMD Fx 8320 (Termal macununu dün değiştirdim)
İşlemci Soğutucu : Thermaltake CONTAC 21 (Elimde Fx 8320'nin stok fanı da bulunuyor ama çok gürültülü olduğu için kullanmıyorum)
Ram : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram
PSU : XIGMATEK CENTAURO SERİSİ 80PLUS 700W
Ekran Kartı : Zotac GeForce GTX 1080

Kasa biraz tozlu kusura bakmayın, bugün temizlemeyeceğim.

Bu arada sistem boştayken 27-30c arası, adını unuttuğum arkadaşımın önerdiği bir programla da stres testi yaptığımda işlemci %100'deyken 65 derecede sabitleniyor uzun sürede yavaşça yükselerek.
Selamlar, eski bilgisayarımın parçalarını değiştirmek istiyorum. Elimdeki sistem şu ;

Ekran Kartı : GTX 760
İşlemci : AMD FX 8320
Anakart : MSİ 990FXA-GD80 (Anakartı değiştirmem gerekiyor mu acaba?)
RAM : GSKill 2x4 8GB
Monitör : 60hz 24 inç 5 ms acer

Şimdi gelelim isteklerime, değiştireceğim parçalar ;

Ekran Kartı : Asus GTX 1070 8GB 256bit (ikinci el almayı düşünüyorum, garantisi devam eden bir tane buldum sahibindende, sıkıntı yaşamam umarım)

Monitör : AOC Agon AG241QX 23.8" (2560x1440) 144Hz 1ms, bendeki monitör 60hz 2 yıl önce idarelik aldığım bir monitör.

İşlemci : Intel Core i5 6600 3.30GHz 6MB Cache LGA 1151 Skylake

RAM : GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 - Bende de aynı ramlerden var, 4x4 16 gb yapayım diyorum.

SSD : Sandisk 250GB Ultra 3D NAND SATA 3.0 SSD (Okuma 550MB / Yazma 525MB), 500gb HDD var bende, bir de SSD eklemem gerek artık.

Sorularımı özetlemem gerekirse ;

1- Bu parçalarda herhangi bir uyuşmamazlık olur mu?
2- 4x4 16GB GSKill ram yapsam bir sıkıntı olmaz herhalde?
3- Ekran kartı ve işlemci gayet iyi gibi geliyor, ileride çıkacak olan Cyberpunk, Metro Exodus vs. gibi oyunları son ayarlarda rahatça oynarım değil mi?
4- Ekran kartı sahibinden.com'da ikinci el olarak satılıyor, kutusu, faturası ve garantisi mevcut. 3 ay önce alınmış ürün. Önerir misiniz?
5- Bu AOC monitör iyi mi?
6- İlk başta sadece ekran kartı ve işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. 8GB ram idare eder herhalde değil mi?
Selamlar millet, umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Uzun zamandır gamepad kullanmıyordum oyunlarda, daha önce kullanmıştım ve x360ce Emulator programı sayesinde oynayabiliyordum. Bugün de Shadow of War için indirdim x360ce 64Bit'i ancak gamepadimi görmüyor program.

Normalde rar dosyası içerisinden x360ce.exe programı çıkıyor sadece, onu açıyor millet videolarda program uyarı veriyor ve xinput dosyası kuruyor, bende onu yapmıyor ve gri olarak kalıyor program, herhangi bir tuş ayarı yapamıyorum.

Programın 32Bit olan sürümünü indirdiğimde çalışıyor, ancak tabii ki bilgisayarım 64Bit olduğu için oyuna girdiğimde gamepadi yine görmüyor oyun.

Saatlerdir internette yabancı siteler dahil arıyorum, bir türlü çözümünü bulamadım. Programın eski sürümleri görüyor gamepadi ama onlar da çalışmıyor ne yazık ki artık.

Bilen birileri yardımcı olursa sevinirim, teşekkürler şimdiden.
Selamlar, telefonumu şimdiye kadar hiç rootlamadım, daha önceden güncelleme alıyordu telefon ancak telefona bir kere format attıktan sonra (sanırım recovery kısmından reset+cache attım) telefon güncellenmeyi bıraktı, güncellemeye kalktığımda "Cihazınızdaki işletim sistemi yetkisiz bir yolla değiştirildi vs." diye uyarı veriyor. Bu uyarıyı genellikle telefon rootlandığında veriyormuş, ancak dediğim gibi ben şimdiye kadar hiç rootlamadım telefonu ve sayacım da sıfır gözüküyor.

Tekrar format atmayı denedim ancak değişmedi, ben de Odin ile en güncel stock romu kurayım dedim ancak bu sefer de telefon download modundayken bilgisayar telefonu görmüyor, başka bilgisayarda da denedim sonuç aynı. Bilgisayarların ikisinde de Samsung USB Driver for Mobile Phones yükledim ama sonuç yine aynı. Kullandığım USB kablosu telefonun kutusundan çıkan orjinal kablo. Aramadığım site, bakmadığım forum kalmadı, kafayı yedirdi bana bu olay çünkü ne kadar reset atarsam atayım telefonda yazı yazarken klavyem donuyor sürekli bu sürümde..
Selamlar millet, benim yıllardır kullandığım bir hesabım vardı, bu hesabım haricinde de aynı e-posta adresi ile başka bir hesap açmıştım diğer hesabın ismini beğenmediğim için ancak hiç oyun yüklemedim ve öylece kaldı. Bugün o hesap aklıma geldi ve öylesine girdim, gördüğüm şey karşısında şok oldum, asıl hesabıma şimdiye kadar satın almış olduğum bütün oyunlar kullanmadığım diğer hesapta da vardı, bunun sebebi ne acaba, hesaplarım mı birleşti yoksa? Eğer öyleyse nasıl ayırabilirim.
Selamlar, 2 hafta önce sistemimi hdd dışında tamamen yeniledim. Aynı hoparlörleri kullanıyordum daha önce de, böyle bir sorunum yoktu. Başlıkta yazdığı gibi, bilgisayarı kapattığım da, kapandığı an bir cızırtı geliyor 1 saniyelik ve anında kesiliyor. Bilgisayar açık olduğu süre içerisinde herhangi bir sorun yok. Yalnız bazen cızıltı gelmiyor kapandığında, yarın kulaklıklarla deneyeceğim. Haber veririm sonucu, böyle bir sorun yaşayan varsa daha önce cevapları bekliyorum. Bu arada hoparlörler Creative ve en az 5 yılık. 2 tane hoparlör ve 1 tane başka bir marka bass var ve ya adı her ne ise.
Selamlar, yeni sistem topladım. (Fx8320-Asus GTX760-Msi 990Fx-8Gb GSKill 1600Mhz Ram vs.). Bugün Battlefield 4' ü satın aldım ve oynamaya başladım ve fark ettim ki ekranda dalgalanma var. Sadece oyun oynarken oluyor ve sürekli aşağı doğru yatay bir şekilde hareket ediyorlar. Aslında pek dalgalanma değil de, yer değiştiriyorlar gibi. İnternette biraz araştırdıktan sonra LCD'nin Hz olayından olduğunu öğrendim. Nvidia Denetim Masasından Hz limitini 75 yaptım olmadı, 60 yaptım yine düzelmedi falan derken bir program buldum. Orada da denedim olmadı ve sonunda LED Monitör almaya karar verdim, ancak şöyle ki bütçem kısıtlı. Limitim 200 lira ve alacağım monitör olarak AOC düşünüyorum. Sizden öğrenmek istediğim şey şu ki,

Oyunlardaki dalgalanmalar LCD (Hz)'den midir sizce? Yoksa ekran kartı vs. falan mı?
Alttaki monitörün Hz'si yüksek mi ve sorunum LCD'den ise, sorunumu çözer mi?
http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2250swdnk-215-e2250swdnk-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=65452#allImages

Teşekkürler..
Selam millet, 2 hafta önce yeni parçalar almaya karar verdim bilgisayarıma. Ancak ekran kartında değişiklik düşündüm ve HD7870 yerine, HD7950 almaya karar verdim (herhalde daha iyidir)

Anakart :http://www.vatanbilgisayar.com/msi-970a-g46-970a-g46-amd-970+sb950-am3+-ddr3-2133mhz%28oc%29-sata-30-usb-30-anakart/productdetails.aspx?I_ID=59026

İşlemci :http://www.vatanbilgisayar.com/amd-fd4100wmgusbx-fx-x4-4100-soket-am3+-36ghz-12mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=57066

PSU :http://www.vatanbilgisayar.com/ocz-ocz600mxsp-eu-modxstream-pro-serisi-80plus-600w-guc-kaynagi-%28tak-cikart-kablolu%29/productdetails.aspx?I_ID=35126

RAM (2 tane RAM alacağım) :http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cmz4gx3m1a1600c9-4gb-vengeance-ddr3-1600mhz-cl9-tek-modul-bellek/productdetails.aspx?I_ID=51143

Ekran Kartı :http://www.vatanbilgisayar.com/sapphire-11196-07-40g-hd7950-flex-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61323

HDD : Samsung HD501LJ ATA Device

Eski kasamı kullanmak istiyorum, kullanacağım kasa :http://static.skattertech.com/files/2010/01/raidmax-smilodon-blk-02.jpg

Şimdi sormak istediğim şunlar ;

1- PSU yeterli mi?
2- Parçalar birbirine uyumlu mu?
3- Parçalar kasaya uyumlu mu?
4- Bu sistem ile FarCry3/Black Ops 2/GTA V vs. yüksek ayarlarda oynayabilir miyim?

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler..
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 453
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 4.792 (Bu ay: 325)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 194 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.