Yarbay
22 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme
Toplam: 126 (Bu ay: 1)
Gönderileri

i7 10700 65w tdp değerindeki cpu yükte 180 200 wata kadar enerji çekiyor ve üzerine insan kafası boyunda takılan soğutucu bile 90 derecede ancak tutabiliyor.

intel bizi kandırıyormu yoksa bu bir anakart sorunumudur.

gerekirse dava açacağım.

anakart gigabyte z490 ud

arkadaşlar elinde bu model anakartın ilk çıkan uefi biosu bulunan varmı.

şuan u1e modeli bende yüklü bir önceki lazım

Bioslar kendi sitesinde yok ben farklı bir yerden buldum isteyen olursa msj atabilir.
Merhaba arkadaşlar , şöyle bir sorum olacak , yeni laptopların bazı modellerinde 32gb msata ssd ve 500 veya 1tb hdd oluyor bunlarda işletim sistemi hdd ye yüklü ve ssdde bunu hızlandırıyor gibi bir sistemle geliyor fakat biz bunu sıfırdan kurmak istediğimizde nasıl bir ayar yapmamız lazım ki ssd hızından faydalanalım. geçen bir asus laptoba baktım biosunda raid yoktu mesela ama bu sistem vardı bunu nasıl ayarlamak lazım bilen varsa anlatabilirmi.
arkadaşlar bir mp4 videosunu dvd video formatına nasıl çevirebiliriz veya nasıl oluşturabiliriz , birkaç program denedim ama sonuç alamadım programlar hata veriyor.

Bilen arkadaşlar bir yardımcı olursa iyi olacak

Arkadaşlar bu telefonu aldım ama ekran jelatini ve kapak almak istiyorum nereden bulabilirim veya ne zman satılmaya başlar bilgisi olan varmı
Arkadaşlar ofiste kullandığım programların içinde bulunduğu hard disk değişik sesler çıkarttıktan sonra pc hard diski artık görmüyor .

Seagate 3tb lık bir disk içersi ağzına kadar program yüklü bir teknik serviste bulunmayan bir arşiv var içersinde bunu milyarlar vermeden nasıl halledebilirim.

Disk takıldığında ilk başta hareketlenme oluyor ama sonra duruyor ve hiçbirşekilde pc görmüyor.
YENİ

Arkadaşlar bu kasa benden çok çekecek anlaşılan , tekrar bir modifiye çalışması yaptım.Bu defa yan camı tamamını pleksi yaptım ve içindeki tüm dvd hdd yuvalarını söküp içini geniş bir hale getirdim.Resimleri çektikçe ekleyeceğim.

ESKİ

Merhaba arkadaşlar yeni yaptığım modu paylaşıyorum.

Malzemeler.

1.rc 690-2 kasa 2.el

2.mat beyaz sprey boya 2 adet

3.mat sprey vernik.

4.matkap

5.alyan başlı cıvata

6.şeffaf pleksi glass

kasayı sade ve şık hale getirmek için yan kısımlarını beyaza boyayıp orta kısmını siyah bırakmak istedim bunada corsair 500r white modelinden esinlendim hoşumada gitti.Öncelikle kasayı tamamen söktüm hiçbir şey montajlı kalmayacak şekilde sonra yan kapakları boyadım boyamadan önce pleksi olan kapağın vida deliklerini matkapla genişlettim çünkü yeni takacağım vidalar kalın geliyordu.Kapaklar 3 kat boyadıktan sonra ancak beyaza ulaşabildim .kaç kat boyamama rağmen halen siyah bölümler görünmekte idi çünkü.Daha sonra üst ve ön kapağı maskeledikten sonra 2 kat boyayıp vernik attım ve kuruduktan sonra kasaya montajladım.

Daha sonfa fanlarıda beyaza boyayacağım ve pleksi henüz almadım aldığımda mod bitmiş olacak .Şuanki görseller aşağıdadır.

pleksi takılmıştır ve mod sona erdi.

Arkadaşlar mac osx işletim sistemine internetten indirdiğim office 2011 mac sürümünü indirip yükledim tüm world excel çalışıyorken bana lazım olan outlook çalışmıyor. ilk kurduğumda çalıştı pop3 kurulumuna tıklayınca donuyordu .bende tüm office dosyalarını silip tekrar kurdum bu sefer hiç açılmadı.outlook önemli olan benim için yardımlarınızı esirgemeyin :D
sonuç olarak yine dediğimi yapmalısınız teknik servise götürmelisiniz.bende bu işi yapıyorum senin ne yapabileceğini bilmiyorum sökebilirmisin veya söksen ne anlarsın onu bilmediğim için sana bu öneriyi yaptım.tandıık bir notebook servisine götürün fazla kazıklanma
Hakkında
Meslek: IT Management
Forum İmzası:
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Forum İkinci El İmzası:
İ7 4790 / GA B85 / CORSAİR 16GB 1600MHZ / SAPPHIRE RX570 4G / ZALMAN CNPS12X / CORSAİR VS450 / SHARKOON S1000W / 240GB KİNGSTON SSD / 2 TB HDD
Hakkımda:
ADAM OLUN
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
BMW
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Trabzonspor
TV
LG
Klima
E.C.A
Ses Sistemi
Edifier
Beyaz Eşya
Arçelik
Milli Takımlar
Turkiye
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.602
İkinci El Bölümü Mesajları: 1.168
Konularının görüntülenme sayısı: 65.421 (Bu ay: 1.707)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 455 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.