Yüzbaşı
08 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 68 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar iki monitor arasında kaldım ve bir türlü karar veremiyorum.
Asus ile iligli aklıma takılan nokta; BenQ'da bulunan Black Equalizer özelliğinde olduğu gibi bir visuality/görünürlük yakalayabilir miyim ?

Birkaç karşılaştırma izledim. Örneğin şu videoda olduğu gibi FPS oyunlarında Asus'da karanlık kısımlar böyle ağır siyah mı ? Gerçekten böyle ise competitive/rekabetçi FPS oyunlarında BenQ daha iyi gibi ama bilemedim sizlere soruyorum... Bu monitörlerden birini kullanan, en azından Asus pg278q/pg278qr kullanan var mı ? FPS oyunlarında performansı nasıl monitörün ?

İki monitör arasında 1300 TL fiyat farkı var ama artık bunu geçtim kararsızlığımı yenmeye çalışıyorum. Gerçekten 2 haftadır monitör alacağım alamadım ve bu durum can sıkmaya başladı.
Çok paralar veriyoruz. Pişman olmak istemiyorum. Almışken bana en fazla avantaj sağlayacak, en iyi 1440p monitörü alayım diyorum. Mutlaka bu ikisinden birini alacağım diğer marka/modelleri eledim kesinlikle.

Kullanıcı yorumlarını dört gözle bekliyorum. Bir Cs-Go'da bir Pubg'de bir Fortnite'da hangisi en iyi görünürlük ve verimi sağlar ? Bunun dışında film falanda izleme amacı ile kullanılacak.
G-Sync çok kullanmam diyorum sanki ben ? Sonuçta FPS oyunlarında en yüksek MHZ hedeflenir. Oynadığım oyunlarda sistemi zorlamayacak oyunlar... Belki arada rainbow,CoD falan zorlar...

Yardımlarınızı bekliyorum. Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
İnternette 'objektif nitelikte' sayılabilecek bir cevabını bir türlü bulamadığım soru.

Genel olarak yerli ve yabancı forumlarda 24 inç ön plana çıkarılmış ama tam bir tutumda sergilenmemiş bu konuda. ''Buna sen karar vereceksin.'' , '' Eğer ekran boyutu senin için önemliyse 27 inç seçmelisin'' gibi cevaplar.

Arkadaşlar bende şu an 32'' Led Tv takılı.
Monitör: 1370x768 + 60hz maksimum destekliyor ve ben bunu 1080p yaptım zorla Nvidia ayarlardan.
Yani görünütüyü güzel hale getirmek için monitör desteklemese de 1080p'ye eşitlettim boyutu. Ancak artık göz sağlığım bozulacak diye korkuyorum.
Oyunlarda performans zaten yerlerde. Bir de yazılar, detaylar, simgeler vs. ayırt edici olsun diye parlaklığı maksimumda kullanıyorum neredeyse.

Son birkaç gündür; 2 sene boyunca bir masaüstü bilgisayarının en önemli bileşenini almayarak bugüne kadar aslında dehşet bir hata yaptığımı farkettim.

Donanımım iyi. 2k rahat kaldırır.(Asus x99,5820k,16 gb 3000mhz ram, evga classified 980 ti 6gb ekran kartı) Gelgelelim ekranım HD bile! desteklemiyor. Yani bu kasayı boza dizmiş olmuş oluyorum zamanında.

Ancak bir türlü bilemedim 24 inç mi almalı 27 inç mi ?

Sadece oyun oynanmayacak, dizi-film de izlenecek.
Genelde FPS oynuyoruz. Rainbow, CoD, Fortnite gibi.

Benim göremediğim detayları, uzakları, adamları vs. arkadaşım 27 inç monitörüyle hemen farkediyor. Buna bir son verme düşüncesi içerisindeyim.
E-Sports oyuncularının çoğunluğuna baktığım da ise cüzi bir kısmı hariç çoğunluğu 24inç 1080p kullanmakta.

Aklımda:
1080p olarak: 24'' Benq xl2430 , 24'' Asus vg248qe,
1440p olarak: 27'' Benq xl2735 , Asus 27'' mg278q var(Nvidia kullanıyorum farkındayım ama diğer modeller çok pahalı).

Evet hal durum budur.

Sizce hangisi idealdir ? 27 inç mi ? 24 inç mi ?
1080p maks destekleyip 27'' olan monitörleri almanın anlamsız olacağını düşünüyorum. O yüzden direk eledim onları .

24 inç çok mu küçük. Siz seçiminizden memnun musunuz arkadaşlar ?

Benim tavrım fiyat/performans açısından 24inç 144hz bir monitör almaktan yana. Şimdilik en azından 1080p'ye bir geçeyim düşüncesindeyim.
Ama 27 inç almayarak hata mı ederim ? Hemde 32 inç'ten sonra çok mu hüçük gelir ?

Cevaplar için tek tek teşekkürler.
Ekşi Sözlük'ten, ''ordabiyerde'' adlı yazardan alıntıdır:

Her olaylı maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beşiktaş lehine aldığı kararlardan oluşan, artık bıkkınlık getirmiş tiyatrodur.

Son olarak hakeme alenen o... çocuğu diyen Şenol Güneş'e bir maç ceza verilmesiyle iyice ayyuka çıkmıştır. Oysa ki TFF'nin belirlediği kurallar çerçevesinde Şenol Güneş'in minimum üç maç ceza alması gerekir. 2013-2014 sezonu içinde benzer bir vakada Fatih Terim'e 9 maç ceza verilmiştir.

Ne yazık ki bu kararlar izlediğimiz tiyatronun ne ilk ne de son perdesidir.

Aynı federasyon yine 5 şubat 2017 Beşiktaş Fenerbahçe maçı'nda dil çıkaran Robin Van Persie'ye üç maç, kaleciye orta parmağını gösteren Talisca'ya ise bir maç ceza vermiştir.

Yine aynı maçta sahaya iki kez taraftar girmiş, oyun sürekli durmuş, buna rağmen Beşiktaş kulübü yalnızca bir maç seyircisiz oynama cezası almıştır.

Nasıl bir tesadüfse yine aynı derbide Beşiktaş'lı oyuncu Tosic oyundan atılmasına rağmen sahayı terketmemiş, sonrasında aynı kurul bu durumu görmezden gelmiş, cezayı üç maçla geçiştirmiştir. Aynı müsabakada Şenol Güneş yine agresif hareketler sergilemiş, Fenerbahçe oyuncusu Kjaer'in boğazını sıkmış, ve alt sınırdan yalnızca bir maç ceza almıştır.

Tüm bunlara rağmen Şenol Güneş'in TFF aleyhinde yaptığı açıklamalar, federasyonun kapalı kapılar ardında Lucescu'nun bırakacağı A Milli Takım teknik direktörlüğü konusunda Şenol Güneş'le anlaştığını işaret etmektedir.

LINK .
Ekşi Sözlük'ten, ''ordabiyerde'' adlı yazardan alıntıdır:

Her olaylı maç sonrası Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beşiktaş lehine aldığı kararlardan oluşan, artık bıkkınlık getirmiş tiyatrodur.

Son olarak hakeme alenen o... çocuğu diyen Şenol Güneş'e bir maç ceza verilmesiyle iyice ayyuka çıkmıştır. Oysa ki TFF'nin belirlediği kurallar çerçevesinde Şenol Güneş'in minimum üç maç ceza alması gerekir. 2013-2014 sezonu içinde benzer bir vakada Fatih Terim'e 9 maç ceza verilmiştir.

Ne yazık ki bu kararlar izlediğimiz tiyatronun ne ilk ne de son perdesidir.

Aynı federasyon yine 5 şubat 2017 Beşiktaş Fenerbahçe maçı'nda dil çıkaran Robin Van Persie'ye üç maç, kaleciye orta parmağını gösteren Talisca'ya ise bir maç ceza vermiştir.

Yine aynı maçta sahaya iki kez taraftar girmiş, oyun sürekli durmuş, buna rağmen Beşiktaş kulübü yalnızca bir maç seyircisiz oynama cezası almıştır.

Nasıl bir tesadüfse yine aynı derbide Beşiktaş'lı oyuncu Tosic oyundan atılmasına rağmen sahayı terketmemiş, sonrasında aynı kurul bu durumu görmezden gelmiş, cezayı üç maçla geçiştirmiştir. Aynı müsabakada Şenol Güneş yine agresif hareketler sergilemiş, Fenerbahçe oyuncusu Kjaer'in boğazını sıkmış, ve alt sınırdan yalnızca bir maç ceza almıştır.

Tüm bunlara rağmen Şenol Güneş'in TFF aleyhinde yaptığı açıklamalar, federasyonun kapalı kapılar ardında Lucescu'nun bırakacağı A Milli Takım teknik direktörlüğü konusunda Şenol Güneş'le anlaştığını işaret etmektedir.

LINK
Sorum başlıktadır arkadaşlar. Saçlarım; yanlar ve ense kısa(kazıtma değil, makas kesimi) Önler ve üst uzun. Saçımı önden çekince dudaklarıma geliyor.
Şu arkadaş gibi diyebilirim;https://www.youtube.com/watch?v=4yAyyADN5No

NE tür ürün kullanmalıyım. ?

Youtube'da bir video izledim. Orta uzun saçlar için paste(macun) kullanmalısınız demiş.

Şunu alacaktım ama bilemedimhttp://www.hepsiburada.com/goldwell-stylesign-creative-texture-roughman-mat-wax-100-ml-p-HBV0000029LCA?magaza=Sactrendi

Bu nasıldır?
http://sachane.com/osis-session-label-molding-paste-dogal-mat-sekillendirici-75ml.html

ya da tecrübeli arkadaşlar siz ne önerirsiniz ? Saçımı hem tutsun hem de kazık gibi yapmasın istiyorum aslında.

Mesela Tigi Bed head matte separation kullandım ama artık saçlarım iyice uzadığı için olmuyor. Yani inanılmaz sert ve tutucu bir mat wax.

American Crew Fiber kullandım. Çöp. Tutuculuğu yok saç ilk yapıldığı formunu kesinlikle korumuyor.

Ne önerirsiniz ? Cevaplar için teşekkürler ?

Edit: Bir de bundan ayrı olarak ıslak ve parlak görünümlü güçlü tutucu bir wax arıyorum kaç zamandır. Eskiden Bonhair kullanırdım, ucuz da olsa muadili yoktu ve saçlar süper oluyordu. Sonradan formulünü bozdular, saçları hiç tutumuyor ve yağlandırıyor direk. Pomade gibi yapmışlar.
Fenerbahçe’de Başkan Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasında yaşanan krizin sebebi belli oldu. İkili arasında yaşanan kriz nedeniyle tarafların arası açılırken, Ali Koç’un başkanlığı zora girdi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği Basın Toplantısı’nda ÜNİFEB üzerinden Ali Koç’u hedef alan Aziz Yıldırım, başkanlığı Ali Koç’a bırakmayı düşünüyordu. Ta ki Ali koç’un başkan olmadan önce kulübün gelir giderlerini kontrol etmesini istemesiyle başlayan kriz, Aziz Yıldırım’ın Koç’un bu talebine tepki gösterip, izin vermeyince ikili arasında yaşanan gerginlik ile Ali Koç’un başkanlığa çıkmaza girdi.

Yaşanan gerginliğin sonucunda Aziz Yıldırım, Ali Koç’un isteğini kabul etmeyince taraflar arasında yaşanan krizin sonucu ile birlikte Yıldırım, bu şartlar altında Başkanlığı bırakma kararın yanlış olacağını düşünerek, görevini bırakmayı gözden geçirme kararı aldı.

Kaynak :http://www.rakipsaha.com/iste-aziz-yildirim-ile-ali-kocun-arasinin-acilma-sebebi/

----------------------

Biz batmışız beyler fena batmışız hemde. Gitmemek için zaten bir bahane bulacaktı bu adam ama batması en zor marka olan, koskoca Fenerbahçe'ye kim bilir neler yaptı. ASıl zarar gidince ortaya çıkacak. Tıpkı Gs'de Ünal Aysal dönemi sonrası, Bjk'de Demirören sonrası, Ts'de iho sonrası olduğu gibi.

Başkan değişse bu taraftarla,bu camia ile anında toparlanırız ama ölmeden gitmeyecek. Türkiye'nin Bayern Munich'i olma potansiyeline sahip kulübün geldiği şu son noktaya bakın.

-----------------------

5 sene önceden bir köşe yazısı :

Fransa'da aylık olarak yayınlanan ekonomi dergisi L'Expansion, Kulübümüzün mali gelişiminden ve Kulübümüzün lisanslı ürünlerini üretip pazarlayan Fenerium'dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Fenerbahçe'nin büyük mali gelişimini; incelenmesi, araştırılması ve Avrupa'nın diğer büyük kulüplerince de örnek alınması gereken bir başarı olarak değerlendiren Fransız dergisi, aynı gelişmenin sürmesi halinde, Fenerbahçe'nin 10 yıl içinde Avrupa'nın en büyük kulübü olacağını ileri sürdü.

L'Expansion'da Camille Belsoer imzası ile yayınlanan makalede, Fenerbahçe'nin, mali gelişimi sayesinde, Avrupa'nın futbol devlerini tehdit edecek düzeye gelmek üzere olduğuna dikkat çekildi. Avrupa'nın birçok önemli kulübünü gelecek yıllarda mali sorunların beklediğinin anlatıldığı yazıda, Fenerbahçe'nin ekonomik başarısı örnek gösterildi. Makalede, "İstanbul'un büyük kulübü, istihdamı çeşitlendirme stratejisi ile ivme yakaladı. Başarılı olması, hisse fiyatlarını yükseltti. Her yıl daha da güçlenen mali yapısıyla Fenerbahçe; Dünya çapındaki 80 mağazasıyla yıllık ortalama 25-30 milyon euro kar ediyor. Bu, Fenerium'un incelenmesi gereken bir başarısı. Daha ilginci ise Fenerbahçe'nin ezeli iki rakibi Beşiktaş ve Galatasaray'ın da aynı şehrin takımları olması.Tek bir şehirde ve bu kadar önemli iki rakibiniz varken, piyasayı bu kadar önemli bir şekilde ele geçirebilmek gerçekten araştırılması gereken bir olay. Dow Jonez Stooxx Football endeksinde yüzde 42 oranla Türk kulüplerinin hisse senedi ağırlığı gözleniyor. Şu anda Türk kulüpleri, özellikle Fenerbahçe Avrupa futbol piyasasında pek prestijli görünmüyor. Fakat aynı mali yapıda gelişme sürerse, çok uzun yıllar değil, 10 yıl içinde Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nin sürekli şampiyonu olacak" ibarelerine yer verildi.

Ürünlerini Avrupa'daki Fenerbahçe taraftarlarına bile ulaştıran Fenerium'un, cirosuyla, Fenerbahçe AŞ'ye borsada yaptığı katkının kulübün marka değerini artırdığının belirtildiği makalede, Fransa'da son 10 yıldaki en başarılı takımı olarak gösterilen Lyon'un ve Bundesliga'nın son şampiyonu B.Dortmund'un, ekonomik anlamda Fenerbahçe kadar başarılı olamadıklarına da dikkat çekildi.
Arkadaşlar pc topladım yeni. İlk defa çalıştırdım anakartın üzerinde 79 yazıyor. Ekrana görüntü gelmiyor, ekran dediğimde 32'' Led tv.
HDMI ile bağlıyorum sinyal yok yazıyor Tv'de. Sorun ekranda mı yoksa anakartım mı bozuk anlamadım :( . Bir şeyleri yanlış mı taktım acaba Ram gibi :S gerçi doğru taktığıma eminim... Kitapçığa bakarak yaptım falan ama...
Sizde nedir bu 79 neden öyle yazıyor o dijital numerik kısım da anakartta ki ?
Arkadaşlar fiyatından ve birkaç gaming özelliğinden dolayı(USB Audio Power gibi) x99a gaming 7 almayı düşünüyordum ama MSI kartlar kötü müdür? Sanki birkaç yerde kötülenmiş? Killer ethernet girişi sorun mu yaratıyor ? Normal olsa bundan iyiydi falan yapmış yabancılar...
3000 MHz ram aldım. UEFI'de Dram frequency'de 3000 Mhz seçeneği yok incelemelerde gördüğüm kadarıyla...Yani benim bu ramleri bu mobo ile 3000 Mhz'de kullanamayacağım anlamına mı geliyor bu ? :S Kafam karıştı bir hayli...
Öyleye bu ana kartı almamalı mıyım ? 500 TL daha harcayıp X99 Deluxe almak mantıklı mıdır ? Bu durumda kasa parasından kısıp 250-300 TL'lik bir kasa alacağım :/..
Arkadaşlar X99 platform 5820k tabanlı bir sistem dizmeye karar verdim gibi. Hatta Samsung 850 Evo 250 Gb siparişim'i Amazon'dan verdim bile 4-5 gün önce. Ekran kartını da vereceğim 980ti. Bir yandan da Black Friday'i kolluyorum.
Ay sonunda bir kurum sınavım var onu atlattıktan sonra parçaları tek tek sipariş etmeye de devam edecektim açıkcası. Bunu tamamlamakta muhtemelen aralığını ortasını falan bulur.
Bildiğimiz gibi yavaştan Broadwell-E söylentileri,verileri vs. de yayılmaya başladı.
( Intel Core i7-6950X Broadwell-E has 10 Cores and 20 Threads )

Broadwell-E'lerin 2016 Q1'de yani ilk çeyrekte çıkacağı söyleniyor, sizce beklemeli miyim az daha dişimi sıkıp ? Ocakta falan gelir mi acaba yoksa bu iş sarkar mı ? Ne tür bir hamle yapsam bilemedim. Sanki beklemek daha mantıklı gibi.
Merhaba arkadaşlar, bir kaç aydır araştırıyorum neredeyse öğrenmediğim ayrıntı kalmadı.(elbetteki hala var )
Artık yavaştan sistemin parçalarını satın almaya başladım ancak,
X99 bir sistem dizmekle, 6700k Skylake sistem dizme konusunda sıkıştım kaldım bende benimle aynı durumda olan çoğu kişi gibi.
5930k'lı 980ti'li bir sistem aklımda aslında. H100i Corsair soğutucu alıp, işlemciyi 4ghz'Ye sabitlerim böylece Single core performansında 6700k'yı yakalarım diyorum. Şimdi ki mevcut oyunlar(en azından çoğu) 4 çekirdekten sonrasını tam verimle kullanmadığı veya ihtiyaç duymadığı için 6700k daha üstün performans sergiliyor gibi oluyor oyunlarda, tek çekirdek performansı yüzünden.
Ama acaba Directx12 ile birlikte ilerisini düşünerek, x99 taban sistem mi dizmeli?
Yoksa 5930k abartı mı, 5820k yeter mi? Sorular sorular... Bilemiyorum . O yüzden danışma ihtiyacı hissettim sizlere.

Ek olarak; sistem tavsiyelerinde bütçe belirtmek daha belirleyici oluyor diye söylüyorum bunu 5930k tabanlı sistem alabiliyorum , bütçe açısından bu konuda sıkıntı yok, tabi anakart ancak Msi x99a gaming7 alıyorum 5930k'ya yönelince. 7250 TL civarı bütçem var.

Cevap olarak, yanlış anlaşılmasın ama; oyun için alıyorsan i5'de yeter gerisi gereksiz gibi bir cevap duymak istemiyorum. Hiç tatmin edici bulmuyorum bu cevabı. Veriler,incelemeler,testler, işlemcinin fps'ye etkisi vs. her şey ortada. Yukarıda da durumu kısaca özetledim. Ayrıca hem Oc'li hem normal hallerinde 6700k ile 6600k arasında neredeyse 10 fps fark oluyor. Yani evet oyun için i5'de yeter biliyorum ama herkesin bütçesine göre. Yoksa evet 6600k ile mükemmel sistem kurulabilir.

Okumaya zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkürler, karar vermemde yönlendirici rol oynayacak gerçekten alacağım cevaplar.

Dipnot: 5930k'da 40 PCI veriyolu desteklendiğini vs. biliyorum ancak ilerde bir 980ti daha alır mıyım belli değil. Belki alırım. Pascal gelirse sliden vazgeçerim belki.
Önemli olan şu anda 5930k bir sistem mi dizmeli yoksa 6700k mı ? Veya x99 platforma yöneleceksem 5930k ile abartıyor muyum ?
Daha kolay oc çekerim diye düşünüyorum çünkü stock hızı 3.5 . Veya 5820k mı almalıyım ?

Bug'da kaldım arkadaşlar beynim darboğaz yapıyor.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.653
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 8.256 (Bu ay: 774)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.622 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.