I

Teğmen
08 Eylül 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 26 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar araç manuel, 95000 km. ,değişen boya yok, sunroof var. Kaça alınır, kasa değiştirdiği için çok değer kaybeder mi? Yarın pazarlık edilecek. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
arkadaşlar tatilde aracımın ön camı seyir halindeyken, hiçbir sorun yokken (ya da ben gözlemleyemedim) çatladı

kaskodan değişim yapılacak ama çırakların eline düşmeyeceğim, işçiliği iyi olan Beylikdüzü civarında, en fazla 20-30 km uzaklıkta bir yer arıyorum

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler, herkese kazasız, belasız sürüşler..
Arkadaşlar Hadımköy ya da Çatalca üzerinden Karadeniz sahilini gezmeyi düşünüyorum. Günübirlik ya da (eşim ve kızımla kalmak için uygun bulursam) 1-2 gece konaklamalı olabilir. Sahil ve konaklama hakkında bilgiye ihtiyacım var. Giden, bilen, gören var mı?..
selam arkadaşlar,

snopy v5h direksiyon setini windows 7 - colin mc rae dirt oyununda çalıştıramıyorum

direksiyonun ışığı yanıyor ama oyundaki control setup bölümünde vibration aktif olmuyor

sizce sorun nerede ve ne yapmalıyım?
Arkadaşlar biraz uzun oldu ama çoğumuz böyle işlere kalkışıyoruz lütfen okuyun ve karşılaştığım sorunlara önceden tedbirli olun. Lütfen size güven veren Gülsoy Emlak Dekorasyon sahibi Erkan Gülsoy gibi şahıslar karşısında sizi garantiye alacak sözleşmeler yapın, sonradan çıkacak arıza, iş sırasında meydana gelen arızalar ve garanti kapsamını her ihtimali göz önünde bulundurarak hazırlayın. Biz söz senettir dedik güvendik, ve işte Gülsoy Dekorasyonla anlaştıktan sonra başımıza gelenler.

Geçen yıl Nisan ayında 20 000 TL civarı bir tutarda ev dekorasyonu için Gülsoy Emlak Dekorasyon sahibi Erkan Gülsoy la maalesef anlaştık, keşke anlaşmaz olaydık. Yaklaşık tüm evde yenileme işlemi yapılacak, bu işlerin hepsi de garanti altında olacaktı. Anlaşmadan önce işlerde bir yanlışlık olduğunda ustalarla sorun yaşamamak için kendisini seçtiğimizi, karşımızda eğitimli bir muhatap bulmak istediğimizi defalarca anlattık. Bize güven veren bir yapısı vardı. Derken bize yapacağı ürünleri gösterdi. Mutfak tezgahı için evine gidip baktık, iç kapılar için daha önce yaptığı bir işyerine baktık. Diğer ürün renk ve dokularını işyerindeki kataloglardan tavsiye yoluyla seçtik.

İş başladığında 30 gün gibi bir süre planlanıyordu. İş güzel olsun da isterse 45 gün sürsün gibi bir düşüncemiz vardı zaten.

Önce iç kapıları sökerken değişmesi düşünülmeyen fayanslarımızı kıvılcımla yaktı ustalar.(sonra yalvar yakar yenilendi)

Mobilya ustası dolapların içini gereksiz vida delikleri, çekiç darbeleri ve ayarlanamayan kapaklarla bıraktı. (hala alçıyla kapalı halde duruyor)

Dekorasyoncu Erkan Gülsoy’un öve öve bitiremediği “sizin için özel yaptırdım, bana aldığım paradan fazlaya mal oldu” dediği kapılar üstten şişme yaptı ve güzel kapanmıyor.

Mutfak tezgahı evinde gösterdiği gibi tek parça değildi ve bunun kaynakla o hale getirileceğini derzlerde hiç sararma olmayacağını söyledi ama şimdi her gün eşim derzleri üzülerek temizliyor.

Banyo zemininde yeni yapılan parkeleri çizdiler. Sözde gözümüz alışmazsa yapılacaktı.

Bir su tesisatı yaptılar, ilk denemede bulaşık makinesinin suyu taştı, hadi bakalım bir uğraş daha.

En son olarak kalorifer tesisatında kaçak tespit edildi. 2 aydır forumda da tesisattan anlayan arkadaşların yardımıyla çözmeye çalışıyoruz. (burada Livingston nickli arkadaşa tekrar teşekkürler) Dekorasyoncu kaçağı bulun ustaları göndereyim dedi ama nasıl oluyorsa garanti kapsamında değilmiş, dönekliğin diğer adı. Nihayet iki ay sonunda alt komşu tavan damlıyor dedi ve bugün usta geldi. Usta 200 TL istedi, arkasından da fayans ustası gelecek dedi. Ben de Gülsoy Emlak Dekorasyon sahibi Erkan Gülsoy u(hala adını andıkça sinirleniyorum) aradım. Konunun kendisini ilgilendirmediğini, onu istediğim yere şikayet edebileceğimi söyledi ve telefonu yüzüme kapadı.

Yaptığı onca eksik-yanlış işe karşılık kendi isteğiyle yaptığı balkon zemini fayansını, kendi arızası olduğu için yapmak zorunda kaldığı bulaşık makinesi giderini bahane ederek bana bi teşekkür bile etmedin dedi Gülsoy Emlak Dekorasyon sahibi Erkan Gülsoy yaptığı dönekliğin farkında bile olmayarak. Şu an evde dolapların içi yamalı bohça gibi, yerler çizik, kapılar üstten şişme yaptı, tesisatta kaçak var, bulaşık makinesi giderinden gelen sesi yan komşum rahatlıkla duyuyor. Bunların üzerine rahatlıkla telefonu yüzüme kapatabilen bir ... (takdiri size bırakıyorum, bu adam hakkında ne düşünürseniz) Erkan Gülsoy.
Haziran ayında Darty-Turkcell kampanyasıyla 3 aylık 4 gb paketiyle Vınn almıştım. 40 TL ön ödeme, aylık fatura 39,90 TL, 100 TL de hediye çeki veriyorlardı. Yani toplam maliyet 160-100=60TL internet, 100 TL Darty den alışveriş zorunluluğu.

Fiyat cazip geldiği için defalarca başka ücret olup-olmadığını sordum, kampanya afişini en küçük puntolara kadar okudum ve sözleşmeyi imzaladım, 40 TL ön ödememi yaptım. 100 TL hediye çekimi de kullandım. İnternet bağlantım da işimi gördü(çoğu yerde Edge idi o da başka bi konu) ve sıra geldi 39,90 TL lik son faturaya.

Bugün son faturam geldi 70,40Kr. Bu da nereden çıktı diye açtım sözleşmeye baktım,

Yeni Tesis Özel letişim Vergisi Taksidi( 12. Taksit / 12 ) 25,47

Telsiz Ruhsat Kampanya Taksidi 9,90

ödemem gereken tutarlar var.

Eğer o personellere güvenmeyip sözleşmeyi güzelce okusam ya da biraz araştırsam belki bu sıkıntı başıma gelmezdi ama mesela burada güven meselesi. Biz bu ülkede hep insanlara şüpheyle yaklaşarak mı yaşayacaz, sürekli böyle sürpriz maliyetlerle mi karşılaşacaz diye yine keyfim kaçtı. Bir kez daha maddi ve manevi kayıpla koskoca kurumsal bir firmanın personeline güvenemeyeceğimi tecrübe etmiş oldum. Herkese dikkatli alışverişler
internet bağlantısı kullanamadığım yerlerde daha önce kaydettiğim forum sayfalarını, okumak ve ileride kullanmak için arşivlemek istiyorum ama bu epey uğraş verecek bir iş. çünkü her sayfayı tek tek kaydetmek dışında bir çözüm bulamadım, hatta bu konuyu açacağım yeri dahi bulduğumdan emin değilim:) yardımı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
3 katlı, dış yalıtımlı, 90 m2 lik 15 daireden oluşan (üst kattaki iki daire çatı dubleks) , kış ayları soğuk geçen Bolu'da bulunan bir binada merkezi sistem ısınma ile kazan 60-70 derecelerde yakılmasına rağmen ısınma sorunu var.

bu konuda deneyimli arkadaşların yazdıklarını okuduğumda panel boyu, bağlantı şekli gibi önemli kriterlerin kontrolü yapıldı ve ufak-tefek kusurlar dışında bi eksik görünmüyor.

tesisatçı pompada sorun olduğunu söylüyor, onun tabirine göre "bu pompa 50 lik, 80 lik takın " diyor, bense biraz araştırmayla ancak 8-10 bar gibi basınç değerlerine ulaştım, 50lik, 80lik nedir anlayamadım.

sizce sorun pompadaysa nasıl bir pompaya ihtiyaç var? ihtiyaç duyulan kcal miktarı ne kadardır?
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 306
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 4.052 (Bu ay: 138)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.