O

Yüzbaşı
31 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 0)
Gönderileri

İnterneti Türknete taşıyorum da acil davet kodu arıyorum.

Millenicom yetkilileri beni cgnat ipye dâhil ettiğinizden beri ip alamama sorunu yaşıyorum. Saat 21 den beri ip almıyor modem. Lütfen yardımcı olun. İptal etmek zorunda kalacağım yoksa.
100 megabite kadar tarifeyi kullanıyorum. Millenicom Hızımı 79860 4096 ya sabitlemiş. Aradım kısıtlmayı kaldırın dedim hızım yükseldi bu sefer de upload hızımı 2 megabite indirmişler. Arıza kaydı açıyorlar çözülmeden çözüldü olarak kapatıyorlar. Özel mesaj atıyorum ilgilenen yok. Lütfen kısıtlamasız hattımı 102400/4096 yapar mısınız? Hattımı Oris Telekoma taşımak için başvuru yapacağım çözülmezse.


Başlıkta belirttiğim gibi vdsle geçiş yapmak istiyorum, adsl de görünen bu değerlerle, vdsl de en fazla kaç megabit hız alırım?
Adsl kullanıcı adına tanımlı hız kısıtlaması yapılabilir mi?
Gittigidiyordan 3 aylık tivibu go süper paket kazandım. 444 5 375 nolu numarayı arayarak paketi aktifleştirdim. Ama neden anlamıyorum ttnetin altyapısını kullanan bir firma olan GÖKNET internetle tivibuyu izleyemiyorum. Artık video kısıtlaması mı yapıyorlar bir türlü tivibuyu açamadım. Kendi mobil internetimle sıkıntısız izliyorum. Modemden kaynaklandığını düşündüm önce onu da sıfırlayıp tekrar kurdum aynı bir türlü tivibuyu, pc den telefondan smart tvden yani ev internetimle izleyemedim. Ama vodafone mobil internetimi wifi olarak pc ye veriyorum çok güzel çalışıyor.

Lütfen bana bu konuda yardımcı olur musunuz?
Göknet 35 mbit vdsl paketi 103 tl den kullanıyordum. Evimi başka yere taşıdım. İnternet nakil başvurusu yaptım. Bulunduğum yerde vdsl kullanamayacağımı Telekom ekipleri bana söyledi. Hattıma adsl2+ Sinyali geliyor ve hızım 6 megabit görünüyor. Aradım vdsl olmadığımdan bana bu hızı veremediğinizden dolayı internetimi cayma bedeli ödemeden iptal etmeniz gerekir dedim. Bana nakil işlemini siz istediğiniz için bizim yapabileceğimiz bir şey yok tüm indirimleri alırız diyorlar. Ve bu 6 mbit internete de 103 tl vereceğimi söylediler. Ne yapacağımı bilmiyorum üstelik şu an 6 mbit görünüyor ama internete de bağlanamıyorum. Ne yapmam gerekir bana yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.Ayrıca taahhütnamemin 8.maddesine göre cezasız iptal yapabilir miyim?

Göknet 35 mbit vdsl paketi 103 tl den kullanıyordum. Evimi başka yere taşıdım. İnternet nakil başvurusu yaptım. Bulunduğum yerde vdsl kullanamayacağımı Telekom ekipleri bana söyledi. Hattıma adsl2+ Sinyali geliyor ve hızım 6 megabit görünüyor. Aradım vdsl olmadığımdan bana bu hızı veremediğinizden dolayı internetimi cayma bedeli ödemeden iptal etmeniz gerekir dedim. Bana nakil işlemini siz istediğiniz için bizim yapabileceğimiz bir şey yok tüm indirimleri alırız diyorlar. Ve bu 6 mbit internete de 103 tl vereceğimi söylediler. Ne yapacağımı bilmiyorum üstelik şu an 6 mbit görünüyor ama internete de bağlanamıyorum. Ne yapmam gerekir bana yardımcı olurmusunuz arkadaşlar?
Ankara da ikamet eden ve 35 Mbit AKN'siz interneti 103 TL den kullanmak isteyen arkadaşlar varsa bana özel mesaj yoluyla yada konu altına mesaj atsınlar ben dönüş yaparım.
Ankara da yerel bir firma olan Göknet kullanıyorum. 24 ay taahhüt vardı 12 ayı gitti sadece 12 ay kaldı.

Not: Altyapısı Fiber yada VDSL destekleyenler ulaşabilir.
27 Haziran 2016 da 16 mbit adsl paketine (AKN siz paket) aylık 87 TL ile 1 yıl taahhüt vererek abonelik başlattım. herşey iyi gidiyordu. 24 Ağustos 2016 da nasıl olsa herhangi bir sorun yok diyerek 35 mbit limitsiz aknsiz pakete 103 tl ile 2 yıl taahhütlü olarak telefonla geçiş yaptım. Ocak ayına kadar herhangi bir sorun yoktu. ama Ocak ayından itibaren internetim haftaiçi 20:00 ile gece 24:00 arası ve haftasonu 16:00 ile gece 24:00 arası hızım 20 mbitlere kadar düşüyor. Defalarca btk üzerinden şikayette bulundum sürekli santral yoğunluğundan dediler. Ama işin içinde yoğunluk değil başka bir şey var. yani bir programla saati gelince hızım anında düşürülüyor. mesala 19:59 da hız testi yapıyorum 33 mbit çıkıyor. 3 dakika sonra 20:03 da hız testi yaptığımda 20-21 mbit arası çıkıyor. Ne yaptıysam çözmediler sorunumu. ve mayıs ayı oldu hala bu sorunu yaşıyorum.
Benim paketimde hız kısıtlaması olmamasına rağmen benim hızımı düşürebilirler mi? Eğer düşüremezlerse ne yapmalıyım bunlara karşı.
Deneyimli ve bu konuda sorun yaşayıp sorununu çözen arkadaşlar bir yardımcı olun daha 13 ay taahhütüm var. Bu firmadan nasıl kurtarırım kendimi?

Ankara da oturan arkadaşlar kesinlikle bulaşmayın bu dandik firmaya. Göknet Pişmanlıktır !!!

Türk Telekom Hız Testi:Speedtest Hız Testi:


Hakkında
Konum: Ankara
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 349
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 379
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 4.989 (Bu ay: 156)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 44 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Haberleşme ve Dijital Platformlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.