Yarbay
14 Ağustos 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 136 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar sadece iş ve öğrenci işleri için kullanılacak , oyun oynanmayacak , uygun mudur linkteki laptop?

Maksimum 3000 TL'ye kadar önerebileceğiniz daha iyi laptop var mıdır?
Free dos olmaması gerekiyor , kendileri Windows 10 key satın alıp kuramazlar.

https://www.vatanbilgisayar.com/hp-15-db1036nt-amd-ryzen-3-3200u-2-6ghz-4gb-256gb-ssd-15-6-amd-w10-notebook.html#urun-ozellikleri
Monitör hariç böyle bir sistem nasıldır arkadaşlar , 1080 p high - ultra ayarlarla kaç sene götürür tahminen.

MSI B150M BAZOOKA Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart - 333 TL
MSI GTX960 GAMING 4G GDDR5 4GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 E.Kartı - 858 TL
Kingston HyperX Fury Black 16GB DDR4 2133 MHz - 366 TL
Intel Skylake Core i3 6100 3.7GHz 3Mb Cache LGA1151 İşlemci - 446 TL
Seagate Barracuda 1TB 3.5″ 7200RPM Sata 3.0 NCQ 64Mb Sabit Disk (ST1000DM003) - 203 TL
Kingston HyperX Fury 120GB 500MB-500MB/s Sata3 SSD (SHFS37A/120G) - 204 TL
COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA - 337 TL

Toplam : 2747 TL
Dün bir iki program indirirken ytdownloader ve bir iki zararlı programda kurulmuş
bilgisayara.

Açılışta masaüstü gelmiyor ve sadece mouse imleci var.cltr-alt-del ile yeni görevden explorer.exe yazınca masaüstü geliyor.Ancak hangi programı yada klasörü açsam masaüstüne atıyor ve hiçbir işlem olmuyor.Dolayısıyla hiçbir spyware ve virüs kaldırma programı çalışmıyor.İnternet yok.

Güvenli modda admnistrator den girip bir programla tüm zararlı programları temizledim.Ancak tekrar ana kullanıcıdan girince ytdownloader hala aktif ve hiç birsey çalışmıyor.Formatsız bir çözümü varmıdır arkadaşlar?
Arkadaşlar dün aveadan sms geldi kampanyaya dahil etmişler beni.Asus memo pad 7 me170c tableti 24 x 7 TL faturaya yansıtarak veriyorlar.168 tl ye geliyor.Bu saatten sonra bu tablet alınır mı sizce.Almışken tabiki me176c 16gb almak lazım ama o da 350-400 tl civarı.
Kullanım amacı internet , film ve daha çok baldurs gate , heroes 3 hd gibi oyunları oynamak.
Arkadaşlar yaklaşık 3 - 3,5 yıl önce kendime anneme ve abime biraz araştırıp bu tv den 3 adet almıştık 1500 tl civarı fiyata.Yorumların çoğu olumluydu.Bende bu sürede hiç bir sıkıntı yaşamadım ve memnun kaldım.
Ancak geçen gün abimdeki tv de görüntüde bir anda çizgiler çıktı.Ekranın çoğunu kaplıyor ve görüntüyü baya bir engelliyor.
Neyse servis çağırmışlar bugün ve servis elemanının dediği şu,tv lerin bir ömürleri olduğu ve tamir için değişecek kartın fiyatının 1600 tl olduğu elektroniğin şans işi olduğu.Piyasada zaten bu tv yok olsada 1000 tl anca eder şu zamanda.
Belki dedikleri bi yerde doğru ancak koskoca samsungun 2011 yapımı tv side 3 yılda durup dururken çöp olmamalı.
Aynı tvden bende de olduğu için ben de tedirginim şu an , 300 tl verip garantiyi uzatmalımıyım diye.
Arkadaşlar bu ara babama hediye alacağım bir akıllı telefon arıyorum.Bütçe maksimum 500-550 TL.
Aklımda nokia lumia 520 var.Tavsiye edermisiniz ya da bu fiyata önerebileceğiniz daha iyi telefonlar var mı?
Pc nin ön yüzünde bulunan üstüste olan 2 usb girişi kablo takılıyken arkadasın elini çarpması sonucu kırıldı.Bir usb girişini idareten bir süre kullandım sorun yoktu.Ancak geçen gün pc yi açtığımda daha ilk ekranda usb aygıtlarını kontrol ederken "initializing usb controllers" diyor ve donuyor.biosa da giremiyorum.tüm takılı aygıtları söktüm yine acılmadı.sadece bir kez biosa girmek için urasırken acıldı ama restart sonrası yine acılmıyor.Varmıdır bunun bir çözümü arkadaslar? Şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar jb siz iphone 4 kullanıyorum.Sürümü 6.1.3.Yazılım güncelleme wifi açıkken 7.0.2 yi kendi indirmiş.Ancak yeterli yer yok diyerek kuramıyor.Benim istediğim de zaten kurmaması.Şimdi bir şekilde hd de boş yer açılırsa otomatik olarak kendi 7.0.2 yi yükler mi yoksa benim onayımı almadan kuramaz mı.Geçen telefoncu bir arkadaş iphone 4 e 7.0.1 yüklemiş inceledim biraz ciddi takılmalar vardı menü geçişlerinde.

Ana konu da kimse cevap vermediğinden ve acil olduğundan yeni konu açmak zorunda kaldım.Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar yeni iphone 4 aldım arkadaştan alet sıfır sayılır.Cihazda ios sürümü 6.1.3 ancak otomatik güncelleme ile 7.02 yi yüklemeye çalışıyor.Daha doğrusu wifi açıkken 7.0.2 yi indirmeye başladığını farkettim ve wifi yi kapadım.Cihazda kullandığım hatta internet paketi de olmasına rağmen wifi kapalıyken indirmeye devam etmiyor.
Malum iphone 4 için 7.0.2 fazla ve büyük ihtimal kasacak cihazı , zaten ben de 6.1.3 ile devam etmek istiyorum.İndirme yarıda bekliyor güncellemeler kısmında.Şimdi bu indirmeyi iptal edip hatta tekrar denemesini engellemek için hangi ayarları yapmam lazım.Ben bazı ayarları kapadım ama riske atmak istemiyorum malum farketmeden indirirse bildiğim 6.1.3 e tekrar dönüş yok ya da çok zor.Wifi yi kullanmamak da bir çözüm ama daha kolay bir yolu elbet vardır.

Ayrıca cihaza sim kartı takıp kişiler kısmından sim kart rehberini aktar desemde aktarmıyor.Telefon rehberi bomboş durumda.Bazı simlerde oluyor yazılmış nette.Bunun da çözümü varmıdır.Yardımcı olursanız sevinirim.
Arkadaşlar ios işletim sisteminde bildiğiniz türkçe dil desteği olan yabancı yapım adventure oyunlar var mıdır?
Benim bildiğim tek oyun the lost city mesela.Gözden kaçırmış olduğum başka oyunlar var mı merak ediyorum.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Down
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.207
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 7.664 (Bu ay: 451)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.845 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.