Yüzbaşı
17 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 0)
402112 Gün Cezalı
357810 gün 8 s. 11 dk. kaldı
Gönderileri
5 Ocak ve 6 Ocak'ta Hürriyet gazetesinde Vestel ile ilgili haberler yayınlandı.

Vestel, ihracatta Türkiye ikinciliğine yükseldi
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/13387511.asp?gid=234

ve

Vestel, 2.1 milyar dolarlık ihracat yaptı, üç boyutlu TV planını Avatar’la öne çekti
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/13391690.asp

İlk haberde şöyle bir detay vardı.

"Avrupa ikincisi Vestel’in hedefi pazar liderliği

2009 yılı performansıyla Avrupa LCD TV pazarında ikinciliği elde eden Vestel’in Avrupa’da yüzde 15’lik pazar payı bulunuyor. Turan Erdoğan, pazarda ikinciliğe ulaşmanın önemini vurgulayarak, “Her zaman en iyisini yapmaya odaklanan bir kurum olarak, artık hedefi bir basamak yukarı koymak durumundayız. Yeni hedefimiz pazar liderliğidir” dedi.

Vestel, beyaz eşyada da Avrupa’da istikrarlı büyümesini sürdürüyor. 2009’da çamaşır makinesinde yüzde 7, buzdolabında ise yüzde 6’lık pazar payına ulaşan Vestel, bugün Avrupa’daki en büyük 10 beyaz eşya firması arasında yer alıyor.

127 ülkeyi kapsayan geniş bir ihracat haritasına sahip olan Vestel, her yıl ihracat hacmini ortalama yüzde 29 oranında artırıyor. 12 yıldır elektronik sektöründe Türkiye’nin ihracat şampiyonu olan Vestel, Türkiye’nin toplam TV ihracatının yüzde 80’inden fazlasını gerçekleştiriyor.

Vestel, sektörde üretim yapan pek çok firmadan farklı olarak ihracatının yüzde 40’ını kendine ait olan markalarıyla, yüzde 60’ını ise OEM ve ODM bazında gerçekleştiriyor. Böylece Vestel ihracatta yeni bir model oluşturuyor."

İkinci haberde de:

" Avrupa’da Samsung’un ensesinde ikinciyiz

TURAN Erdoğan, Güney Kore firması Samsung’un, ülke desteğini de arkasına alarak krizi fırsata çevirdiğini ve Avrupa’da televizyon pazarında tartışmasız lider olduğuna dikkati çekerek, şunları dile getirdi: “Samsung’un pazar payı yüzde 25. Biz de yüzde 15 payla Avrupa’da ikinci büyük televizyon üreticisiyiz. Televizyon pazarında hedefimiz Avrupa’da ilk sıra. Biz sadece fason üretim yapan bir şirket değiliz. Dünya devlerine üretim yapıyoruz. Onlara yazılım geliştiriyoruz. Geçen yıl dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından Good Design Award’da 4 ödül birden aldık.”

Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımıza sormak isterim Vestel Markası LCD TV'de bilinen bir marka mıdır?
( Türkler arasında değil yalnız. )

Yoksa Türkiye'deki biz saf insanları mı yiyorlar.
Sadece fasoncu değiliz diyor Vestel markası Avrupa'da nedir ne değildir?
Birisi Geforce 6600 GT diğeri de ATI X1600PRO 256M AGP ekran kartı.

http://www.tomshardware.com/charts/graphics-cards,1.html in sayfası çok karışık geldi.

Başka bildiğiniz bu tarz tabloların olduğu bir sayfa var mı?
Çok ilginç bir şey, ortalıkta harici HD'ler bağladığımız (özellikle de 2.5" ler için) kısa USB kablo yok.

Bu nasıl bir iş?

Herkeste uzun kablo var o da iş görmüyor zira HD'i çalıştırmıyor, sıkıntı çıkıyor bağlantıda.

Kaliteli markaların içinden kısa , kalın USB kablo çıkıyor.

Nereden bulabilirim? Ankara'da özellikle. Bimel'de bile yok gerisini siz düşünün.
Gittigidiyor'dan hediye 5 TL'lik bir hediye çekim var. 31 Aralıkta'da süresi bitiyormuş.

5 TL'ye ne alabilirim?

GG'dan bir kerede beleş bir şey alayım bari.
www.gittigidiyor.com

Bizden kaçmaz ekibine yakalandılar işte.

EKLEME:

quote:

bugun itibariyle, 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince; artık alıcı ile satıcı arasında bir sozlesme devreye girmiş. bu sozlesmede alıcı acısından en buyuk artı, 7 gunluk cayma hakkı sanırım. eskiden onay verdikten sonra, satıcının skinde olmuyordu hicbir sey bakalım simdi ne olacak.

madde 5 - cayma hakki :

alici, işbu sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye / kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içerisinde, işbu sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. alici'nın, cayma hakkını kullanabilmesi için, bu süre içinde satici'ya bildirimde bulunması şarttır.

alici'nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda, alici cayma hakkını kullanamaz. ayrıca alici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, tek kullanımlık, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan, kopyalanabilir mallar söz konusu olduğunda da cayma hakkını kullanamaz. her türlü yazılım ve programlar, dvd, vcd, cd ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b.) ve her türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ayıplı ürünler hariç olmak üzere, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

(isli lamba, 22.12.2009 13:06)

Bu ne ya!

Şimdi okudum!

Ben ürünü satıcam adam 7 gün içinde iade etme hakkına sahip olacak!

Valla Gittigidiyor İFLAS EDER İFLAS!

Millet bu acayip kötü kullanır.
Son günlerde özellikle CNBC- e gibi kanallarda yabancı bir koku reklamı var. (Yabancı ve Kaliteli olanlardan)

Hangi marka hatırlayanınız var mı? Ya da gören!

Dilimin ucunda söyleyemiyorum! Bulamazsam uyuyamam şimdi.

Ekleme : Reklamın sonunda kadınla adam yanyana geliyor fonda tekno gibi bir müzik var. (teknoda denmez esasında club tarzı bir şey)
Son günlerde özellikle CNBC- e gibi kanallarda yabancı bir koku reklamı var. (Kaliteli olanlardan)

Hangi marka hatırlayanınız var mı? Ya da gören!

Dilimin ucunda söyleyemiyorum! Bulamazsam uyuyamam şimdi.

Gecenin bu saatinde yanlış yere açtım konuyu.

öncelikle şunu belirteyim pclerherhangi bi sorun vs yoktur. .

Kargosu indirimli gönderilir yurticikargo mng kargo ve ptt kargo ile isterseniz ben öderim

Xp ve windows7 kurdum suan kullanıyorum.

Hiç bi sıkıntı problem kasılma yok

P4 1.8 ghz

gigabyt anakart

80gb Disk

512mb ram

vestel kasa

128ekran kartı

17inç samsung flat monitör

klavye mause

http://urun.gittigidiyor.com/P4-sistem_W0QQidZZ22695140

Adamın kafası iyi herhalde.

Teklif veren olmamış.
Ümitköy'de olanlar bilir eskiden TERAS CAFE diye bir yere gidiyorduk. (http://www.umitkoyrehberi.com/firma-detay/cafe-bar/cafe/teras-cafe-playstation/index.html )

Deri koltuklar, 42" LCD'ler filan , ortam her daim full, gecenin bilmem kaçında da gitsen mekanda yer olmazdı sıra beklerdin, gelen insanlar kaliteli filandı.

Üst katta vip salon ayakları ...

Sonra bir el değiştirdi müşterisi yarıya yarıya azaldı, sonra bir daha el değiştirdi ve artık ne zaman gitsem boş gibi.

Hayır o mekana uzağız, acaba diyorum mekanla ilgili bir sıkıntı filan mı oldu?

Hayır oraya gelen bir sürü bizim genç insan vardı, bu kadar insan nereye gittiler?

Büyük ihtimalle yeni bir yerdeler fakat nerede?

Lütfen bilenler yardımcı olsun.
Genellikle kaliteli notebooklar'da Hitachi marka harddiskler kullanılıyor. Sebebini bilmiyorum ama gözlemim öyle.

Seagate'in bu son dönemdeki başarısızlıkları beni korkuttuğundan notebook'umda bulunan Hitachi marka harddisk yerine hangi markayı alabilirim?

WD iyi bir seçim olacak gibi fakat Hitachi bunlar arasında yeri nedir acaba? Onu merak ettim.

Sonra daha yüksek kapasite diye aldığım HD bir anda göçer giderse çok pişman olurum.

Seagate Momentus 5400.6 ST9500325AS ' yorumlarına bakayım istedim yahu o kadar çok göip giden HD sahibi varki gözüm korktu açıkçası. Seagate artık eski özeni göstermiyor.

500 GB 5400 rpm hangi marka tavsiye edersiniz?

Hitachi'den gayet memnundum fakat bana daha yüksek kapasite gerekiyor artık.
Hakkında
Forum İmzası:

Piracy is not theft it's Piracy.

Sarah Connor: [to John] If you're gonna be a hero, you gotta learn how to drive a stick. :D
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 11 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 11 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.230
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 78.235 (Bu ay: 267)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.