Binbaşı
09 Temmuz 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
4tb wd taşınabilir hdd ye bugün herzaman kullandığımız dizüstü aracılığıyla dosyalarımızı attık.
Eve geldik. Her zaman kullandığımız masaüstü bilgisayarımızda klasörü inceliyorduk. Klasörden bir üst klasöre
geri dönüş yaptığımızda bugün aktardığımız koca klasör yok oldu. Hatanın sebebi nedir?
gizli dosyalar, geri dönüşüm kutusu, virüs taraması gibi yöntemleri denedik sonuç değişmedi. Klasör gözümüzün önünde kayboldu.
35/5mbit download/upload fiber internetim var. Bir süredir (hafta) 100/100mbit alıyorum. Modemi resetlemek falan durumu değiştirmedi. Bu güzel hatanın sebebi nedir bilen var mı?
Özel bir indirim veya farklı bir yöntemle 100tl veya altına 50mbit fiber hizmeti alan var mı?
Yok mu 10mbit yükleme hızı alan bu sağlayıcıda. Adamlar kendi sitesinde vae de Upload hız sınırı yok demiş, burda yetkili vae de 4mbit sınır var, öbürün de sınır yok demiş. Telefonla aradığım da da vae de 50mbit üstü pakette Upload(yükleme) hızı sınırı koymuyoruz dedi. Adamlar heryerde farklı bir şey söylüyor. Turknet kullanıcısı değilim, araştırma yapıyorum ama sağlıklı bilgi alamıyorum bu konu da. Şimdi burdaki yetkili mi yalan söylüyor, telefondakimi. Hepsini kenara koydum 5mbitin üzerinde stabil Upload hızı alan turknet li biri var mı burada
Arkadaşlar merhaba, bu iki üründen hangisi daha dayanıklıdır?

1. ürün

2.ürün

Elektronikten anlamıyorum. Üzerinde ki parçaların büyüklüğünü 3pin fan girişlerinin boyunu referans alarak fotoğrafları yorumlayabilirsiniz.
Hangi ürün daha dayanıklı olur.

Eski fan kontrolcüm altta gördüğünüz üründü ve bir süre sonra güç sağlama stabilitesini kaybetti ve dokunduğumda yanıyordu resmen söktüm. Yardımlarınızı bekliyorum.

ekstra olarak: eski fan kontrolcümden söktüğüm 3lü fan splitterı kasamın arkasında bulunan 12li fan hub a bağlayıp 3 fanı tek girişten beslesem hızları düşer mi? ısınma yapar mı? vs...

teşekkürler.
Silverstone rl06 kasa kullanıyorum. Ön tarafında 3 adet 3 pinli güçlü fanı var.

Sabit hızda çalıştıkları için çok rüzgar sesi oluyordu ve 20 liraya bu xigmatek mono cool kontrolcüden almıştım ve birkaç aydır kullanıyordum ve memnundum.

Bu fan kontrolcüsü tam olarak 3 adet 3 pinli fan için kontrol desteği sağlıyor ve psu dan besleniyordu. Ortalama %30 gibi bir hızda fanlarımı güzelce kullanıyordum(göz kararı ayar manuel switch)

Fakat dün fanların dönmediğini gördüm. Fan ayar tekeriyle oynadığımda ayarının bozulduğunu (yarıya kadar güç veremiyor sonrasında vermeye başlıyor) farkettim. Hız ayar tekerinin tam arkasında
duran yeşil parçaya dokunduğumda elimi yakacak kadar sıcak olduğunu ve bu parçayla temasın fanlara giden gücü etkilediğini farkettim. Tabi parça o kadar sıcak tı ki yanık kokusu da verdi ve söktüm.

Bu fanları kontrol edebileceğim başka bir ürün önerebilecek olan var mı? Yanmaması önemli. Ucuz diye bir kaç ay kullandığım cihaz sonunda tehlikeli bir şekilde bozuldu farketmeseydim daha kötü sonuçlar doğurabilirdi. 300 liralık led ayarlı 4 pinli göstergeli vs. ürünlerden düşünmüyorum zaten kasanın önünde bunun için yerde yok.
Bu modeli almayı düşünüyorum, onu alma bunu al diyebileceğiniz alternatif modeller var mı?

Telefonu yoğun olarak navigasyon+spotify(yada youtube)+eposta kontrol+sosyal medya hesapları kontrolü(şirket hesapları sürekli bildirim akıyor)+görüntülü konuşma şeklinde kullanıyorum.
Programların kombin şekilde çalışması telefonu zorlamamalı.

Aradığım sadece stabil bir telefon. Bu modeli almalı mıyım? yoksa alternatif marka ve modeller var mı? varsa neden onu tercih etmeliyim?

Bu rutin kullanımın dışında aynı fiyat bandında varsa eğer; uzun ömürlü batarya, suya toza dayanıklılık, güzel video çekebilen bir arka kamera benim için ekstra tercih sebebi olur.
Bilgili arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Alacağım telefonun sıfır, ikinci el, yurtdışı vs. olması problem değil. Sadece pasaport kaydı vs gibi şeylerle uğraşmamak kaydıyla.
İyi forumlar,

Ankara'da yaşıyorum evin kombisi artık eskidi ve arıza yapmaya başladı.

Ankara içinde profesyonel olarak çalışan, eve gelip peteklerin sayısını konumunu, yalıtımı vs... göz önünde bulundurarak en ideal kombiyi

bulmamıza yardım edebilecek bir firma önerisi olan veya bu işle uğraşan varsa bana ulaşabilir.

Dediğim gibi en ideal olanın hesaplanıp takılmasını istiyorum. Böylece hem hesaplı hem uygun şekilde ısıtma sağlayabilirim.

Teşekkürler.
Canon 60d ile yapılan fotoğraflar çekim sonrası sd kart okuyucu ile bilgisayara aktarılıyor. Aktarılan bilgisayarda yön problemi yok. Fakat ilk aktarılan bilgisayardan başka bilgisayara aktarılınca dik çekilen fotoğraflar yan duruyor. Çözümü nedir?

(ilk aktarılan bilgisayar windows 8.1, sonradan aktarılanlar değişiklik gösteriyor ama sonuç aynı. Fotoğrafların olduğu klasörde gizli bir dosya falan da yok.)

Kullanılan fotoğraf görüntüleyici standart widnowsun.
Canon 60d ile yapılan fotoğraflar çekim sonrası sd kart okuyucu ile bilgisayara aktarılıyor. Aktarılan bilgisayarda yön problemi yok. Fakat ilk aktarılan bilgisayardan başka bilgisayara aktarılınca dik çekilen fotoğraflar yan duruyor. Çözümü nedir?
Hakkında
Meslek: Videography
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.039
İkinci El Bölümü Mesajları: 360
Konularının görüntülenme sayısı: 223.075 (Bu ay: 845)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 112 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.