Z

Yüzbaşı
27 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 40 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selamlar herkese

Full tower kasa önerisine ihtiyacım var, mümkün olduğunca büyük boyutlu ve sade, minimalist bir tasarımda olması tercihim, hatta olmazsa olmazım denecek kadar mühim. Abuk subuk tasarımlardan pek haz etmiyorum açıkçası. Bütçe olarak ise 2000 liraya kadar çıkarım sonrası pek mantıklı gelmiyor ancak güzel bir kasa ise üstüne de çıkabilirim.

Selamlar arkadaşlar

Elimde MSI MAG271CQR model bir monitör var, bunu 2. monitör yapıp 240hz ve 2k çözünürlükte 27 inç bir monitör almayı planlıyorum. Mümkünse curved olmalı sebebi ise elimdeki monitör de curved olduğu için bir bütünlük olsun istiyorum.

İnternette bu özellikte monitör arattığımda karşıma çıkan tek monitör alttaki, her türlü tavsiye ve alternatife açığım.

SAMSUNG 27" Odyssey G7

Selamlar

Çoğunlukla fps oyunları oynuyorum fakat multimedia ve kısayollar sebebiyle ekstra tuşlara da ihtiyacım var, kablolu olması tercihim. Uçuk kaçık olmadığı sürece fiyatı çok mühim değil ama 2 bin lira da vermem yani  

Daha önce razer naga epic kullandım, memnun kaldım fakat biraz ağır, bataryasını falan çıkarmama rağmen ağır geliyor. Tercihen büyük bir mouse olmalı fakat seçenek yoksa standart boyutlarda bir mouse da olabilir.

Selamlar herkese

i9900k işlemci ve rtx 3080 için güç kaynağına ihtiyacım var corsair rm850 bakıyorum fakat stok yok, en azından ben bulamadım. 1000-1500 lira aralığında tavsiyelere açığım.

Pazartesi günü i9 9900 almayı planlıyorum, elimde aşağıdaki linkteki psu var ve var olan sistemimdeki işlemciyi güncellemeyi planlıyorum, ekran kartım rtx 2070 ve i9 9900 ile beraber sorun yaşar mıyım yoksa yeni bir psu almalı mıyım? Overclock yapmayı düşünmediğim için 9900k almıyorum bundan dolayı bu güç kaynağının yeteceğini düşünüyorum fakat yine de fikir almak istedim.
https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/masterwatt-lite-230v/masterwatt-lite-230v-700w/
Merhabalar

Evim 130 metrekare fakat modem evin bir ucunda olduğu için evin diğer kısımlarında neredeyse çekmiyor denecek kadar kötü sinyal alıyorum. Internet kablosu çekip koridora access point koymak istiyorum fakat bu cihazlar hakkında pek bir bilgim yok.

200-300 lira civarı bir bütçem var, sorun yaşamadan 6-7 cihazın aynı anda wifi üzerinden rahat bağlanacağı bir cihaza ihtiyacım var.

Tp-Link Archer C60 306 lira fiyatı var, benim için uygun olur mu?
Merhabalar

Bu sene atılım üniversitesinde mütercim tercümanlık(ingilizce) bölümüne başlıyorum. Aklıma takılan bir durum var ve tavsiyeye ihtiyacım var. İlk dönemden itibaren seçmeli yabancı dil dersi var ve bu dillerin hepsinde sıfırım.

Şimdi aklıma takılan kısım şu, fransızcaya ilgim ve merakım var fakat ileride iş imkanı açısından baktığımda almanca ve rusçanın daha çok potansiyeli var diye düşünüyorum (ticari, turistik ve politik ilişkiler gibi).
Bir diğer konu ise bizim okulun, 4 yıl fransızca dersi alındığı takdirde fransızca c dili sertifikası veriyor olması (bu sertifika nedir, geçerliliği ne kadardır, ne işe yarar bilmiyorum). Diğer dillerde böyle bir durum söz konusu değil. Bunu göz önünde bulundurarak mı hareket etmeliyim yoksa potansiyel iş imkanını düşünerek diğer dillere mi yönelmeliyim?
silinebilir
Selamlar

Yeni bir sistem kurdum, fakat basit birseyi gozden kacirarak buyuk bir dert yarattim kendime, i5 9600k islemci aldim ve anakart olarak msi z370 gaming plus sectim, web sitesinden kontrol ettigimde 9. nesil destekledigini yaziyordu ancak bunun icin bios update yapmam gerekecegini fark etmedim.

Kisaca arkadasimdan 8. nesil islemci buldum, flasha msi in sitesinden aldigim yeni bios u atip guncellemeyi yaptim, %100 olduktan sonra pc restart atti ve o sekilde kaldi klavye mouse calisiyor fanlar donuyor fakat ekrana sinyal gitmiyor. Siyah ekran seklinde duruyor sadece. Yalniz ctrl+alt+del yaptigimda restart atiyor bilgisayar, bu BIOS calisiyor ancak ekrana sinyal gitmiyor mu demek yoksa bir manasi yok mu?
Selamlar arkadaslar, yakin zamanda siparisini verdigim parcalardan birisi bu, suan kargoda ve tahminen ay sonu gelecek (amazon us).

Soyle bir durum var ki arkadasimin israri neticesinde bu anakarti aldim fakat hala icime sinmis degil, emin olamiyorum dogru secim yapip yapmadigimdan, i5 9600k ve 3000MHz vengeance ram kullanicam

Reddit de boyle bir yorum okudum ve icime su serpti, 4.8GHz de stabil bir sekilde kullaniyormus islemciyi hatta sogutucusu olsa 5GHz olarak bile kullanacakmis

Sizin yorumlariniz nelerdir?
Hakkında
Meslek: Öğrenci
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.036
İkinci El Bölümü Mesajları: 9
Konularının görüntülenme sayısı: 144.757 (Bu ay: 1.458)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 258 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.