Teğmen
23 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 1)
Gönderileri
arkadaşlar ipad resimlerde görüldüğü gibi simgelerin arası mesafe olarak açılmış ve safaride vs herhangi bir programa girdiğimde garip renkler ve şekiller çıkıyor ve sağlıklı çalışmıyor. ayarları sıfırlamayı yeniden başlatmayı denedim ama düzelmedi ne önerirsiniz?

Arkadaşlar Kanadadan iphone 4s 16gb siyah getirttim model numarası md234c ve virgin mobile'a kayıtlıymış bu cihaz. daha sonra GPP card bütün i4s leri çalıştırıyor diye gpp kart alıp taktım ama bir turlu turkcell hat ile çalıştıramadım. şimdi de ebay'den canada virgin mobile sim kartı sipariş verdim ilk başta onu takıp sonra turkcell takınca olur gibi birşey demişlerdi. Beni kesin sonuca ulaştıracak bir arkadaş var mı? iphone 4s'i turkcell hat ile nasıl kullanabilirim teşekkürler.
Bedelli askerlik hakkında medya haberlerine dayanarak bir takım varsayımlar ortaya atılmış ama bu konuyla ve özellikle hangi yaşları kapsadığıyla ilgili en doğru bilgi bu olsa gerek:

http://www.tbmm.gov.tr/develop/owa/tasari_teklif_sd.onerge_bilgileri?kanunlar_sira_no=93893

TBBM'nin bu kanun teklifine dayanarak 82 doğumlu yada daha büyükler parasını basmak kaydıyla 1 ay süreyle silah altına girip askerlik hizmetini yapmış sayılacaklar. 83 doğumlu ve daha küçükler paşa paşa askerlik hizmetini yerine getirecekler.

bu durum beni hiç ilgilendirmemesiyle birlikte ilgilendiren bir çok arkadaşıma yardımcı olacaktır lütfen doğru bilgileri paylaşalım ve konuyu saptırmayalım.

Saygılarımla..
Herkese selamlar bir çok kişi HDMI adaptör araştırmış ama pek kullanan ve deneyim yazan görmedim. ebay.den yaklaşık 30$ civarı bir fiyata sipariş ettiğim hdmi dönüştürücü adaptör bugun geldi ve hemen tv ye bağladım ama görüntü alamadım ses vardı. bende yabancı bir forumdaki adımları takip ederek iphone ekranında ne görüyorsam aynısını tv ye aktarma olayını gerçekleştirdim. sizde bu adımları takip ederek görüntü aktarabilirsiniz gerekenler:

1. jailbreakli iphone 4 yada ipod touch 4g ( iOS 4.3.3 Redsn0w, yada iOS 4.3.2 PwnageTool 4.3 Redsn0w, iOS 4.3.1 Redsn0w, PwnageTool.)

2. apple hdmi adaptör

3. hdmi kablo

4. hdmi girişli bir tv

1.Adım:

cydia'dan iFile programını indiriyoruz

2.Adım:

iFile programını çalıştırıp sırasıyla: /System/Library/CoreServices/Springboard.app 'yi açıyoruz

3.Adım:

Springboard içindeki N90AP.plist dosyasına tıklıyoruz

4.Adım:

Gelen ekranda Property List Görüntüleyiciye tıklıyoruz

5.Adım:

Açılan ekranda capabilities seçeneğine basıp açtıktan sonra sağ alttaki "+" tuşuna basıyoruz

6.Adım:

Öğe Ekle bölümü açılmış olacak ilk satıra: display-mirroring yazıyoruz alt tarafta bulunan Tip seçeneğine girip Boolean'ı seçiyoruz. ve daha sonra "oluştur" duşuna basıyoruz.

7.Adım:

capabilities altında biraz aşağı doğru ilerleyince display-mirroring düğmesini seçili olarak işaretleyip telefefonumuzu kapatıp açıyoruz

ve iphone görüntüsü bire-bir televizyona yansıyor.

ayrıntılar için alıntı yaparak çevirdiğim orjinal konu:

http://www.techcular.com/enable-hdmi-video-mirroring-iphone-4/

arkadaşlar ben bu şekilde görüntü aldım fakat tv deki görüntü kalitesi pek tatminkar değildi. Birde oyun oynarken bir iki kere ses kesildi. genede çalıştırabilmek güzel. daha iyi bir yöntem bilen varsa deneyim tecrübe ve tavsiyelerimizi buradan paylaşalım.

Arkadaslar yeni bir arac denk getirdim aracim acil satiliktir 1 hafta icinde satilmasi sartiyla 23.500tl paZarliksiz fiyattir.

Tek sag on camurluk boyandi 90bin km bugune kadar tek ariza vermedi dahada vermez ayrintilar icin: 05325477030

Astsubaydan

yeterki ciddi alıcılar arasın anlaşırız

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-toyota-corolla-yeni-arac-alacagim-icin-acil-satilik-33179915/detay
Arkadaşlar universal kablosuz (wireless) kombi termostatları varmış. her kombi ile uyumlu olanlardan. baymak eco4 kombi var şuan. 7 gun programlı olması şart değil ben oda sıcaklığını ayarlayabıleyım yeter! tavsiyeleriniz ve nereden ucuza alabileceğimi gösterir linkleriniz gerçekten yardımcı olacaktır. teşekkürler
Merhabalar

esimin iphonunu orjinal 4.0.2 den 4.1 versiyonuna yukselttim birgun sonra telefon kendi kendine kapanmaya basladi reset atarak actigimda bir kac saat calisip kapandi ve suan hic acilmiyor ne yapmaliyim tekrar nasil restore ederim?

4.1 yukleme sonunda usb baglantisini cikarin yazdigini gordum ve cikardim telefon uzun cubuk doldu ve acildi belki orada baglantiyi kesmeyin yaziyordu bilemedim
arkadaşlar 2005 tertemiz toyota corollam var 25.0000 tl cıvarına satmayı planlıyorum ve 10.000 tl civarına 2005 ve ustu 100.000 km altında bir tata telcoline alabilirim. kalan parayı da ev kredısını dusutturucegım. ve tataya 2 yıl bınıp satarım gozuyle bakıyorum. bakımlarını duzenlı yaparsam fazla arıza vermez gibime geliyor. şehir içi de az yakacak bir araç. komfor aramıyorum. kalite aramıyorum tek kriterim buyuk bır arıza yapmasın ve 10.000 e aldığım arabayı 9.000 e de olsa ıkı yıla kadar satabılmek. yorumlarınızı bekliyorum.
arkadaşlar latopuma win7 32bit yukledim xpde çalışan brother dcp7010 yazıcımı şuan çalıştıramıyorum bilgi verip yardım edeceklerden şimdiden Allah razı olsun acil yardım edin.
ARKADAŞLAR ARACIMI ACENTAMIN TAVSİYE ETTİĞİ YERDE YAPTIRDIM ÇOK KÖTÜ YAPTILAR İST ANADOLU YAKASINDA İŞİNİN EHLİ İNCE İŞÇİLİK SAHİBİ BİR USTAYA ARACIMI TEKRAR BOYATMAK İSTİYORUM TAVSİYELERİNİZ VARSA ÇOK SEVİNİRİM.

NOT EŞİNİZ DOSTUNUZDAN ZİYADE İNCE İŞÇİLİK YAPAN BİRİNİ TAVSİYE EDİN ÇÜNKÜ YAKIN ARAKAŞIM OLAN 2 BOYACI VAR AMA BEN 10 NUMARA İŞÇİLİK İSTİYORUM.
Hakkında
Forum İmzası:
?Bilgi Paylaştıkça Artıyor?
Hakkımda:
◦Bilgi Paylaştıkça Artıyor◦

TEKNİK TERİMLER;
DİOPTRİ (dpt.): Optik camın kırma gücünü ifade eden birim. (Cam numarası)
İNDEKS (KIRMA İNDEKSİ): Işığın hızı optik camlarda indeks yükseldikçe azalır ve kırılması artar. indeks yükseldikçe camlar incelir (yoğunluğu artar).
ABBE: 1866’da Ernst Abbe tarafından bulunmuş, kırılma açısının ayrışma açısına oranıdır. ABBE sayısı ne kadar yüksekse görüş kalitesi o kadar artar (gözlük camları 30-58 abbe arasındadır.)
HAMMADDE: Camlar çeşitli malzemelerden üretilir;Mineral(1.523, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9 indeks),Organik(1.50, 1.56, 1.57, .1.58, 1.61, 1.67, 1.74, 1.76 indeks),Trivex(1.53 ind.) ,Polikarbon(1.59 ind.)
TRANSITIONS/KOLORMATİK: Güneş ışını (UV)'na maruz kaldığında koyulaşarak kahve ve füme gibi renklere dönüşen hammaddelerdir. Gözlük camı hammaddelerine adapte edilir.
YANSIMA: Cam indeksi yükseldikçe yansıması (ayna özelliği) artar ve kaplamasız camlarda görüş düşük olur.
ANTİREFLE: Camda oluşabilecek yansımayı ortadan kaldırır ve görüşü arttırır. İyi antireflelerde ek olarak leke tutmama çizilme direnci gibi ekstra özellikler vardır.
PD (PUPILLARY DISTANCE): İki gözbebeği(pupila) arasındaki mesafeyi ifade eder.
ODAK: Cam üzerindeki optik merkezdir göz bebeği(pupila) ile aynı hizada olmalıdır.(Asiferik camlar hariç)
TEK ODAKLI CAM: Sadece uzağı (0-∞) yada sadece yakını(40-60cm) gösteren camlardır.
ÇOK ODAKLI CAM: Uzak ve yakını aynı cam üzerinden gösteren camlardır.(Progressive, Varilux, Multifocal, Bifocal)
PROGRESSIVE/VARILUX: Reçetede yazan uzak numarasından başlayıp derece derece yakın numarasına kadar kademeli artan her mesafede görüş sunan camlar)
BİFOKAL: Camın alt kısımında Çizikle ayrılmış ikinci bir bölüm olan sadece uzak ve yakını gösteren camlar.]
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.016
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 27.120 (Bu ay: 166)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 72 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.