Teğmen
06 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Ben oyunları xboxta oynuyorum ve ara sahnelerde oyun kolunu kapatarak sinematiği durdurabiliyorum. Kardeşim ise pcde oynuyor ve bu ara sahneleri sinematikleri durduramadığını söyledi. Ara sahneleri durdurmanın bir yolu var mı? Geçmek kolay fakat o an durdurup 5 dakika sonra devam etmek mümkün mü pc tarafında?

Merhaba Arkadaşlar,

Kardeşimin bir gözü görmüyor ve diğer gözünün de derecesi çok yüksek ve rahatsız. Bu sebeple son dönemde sadece telefonunundan bir şeyler izleyebiliyor. Monitörünün ve laptopunun ekranı mat ve cansız olduğu için çok iyi göremediğinden kullanamıyor.

32' - 40' aralığında ekranı telefon ekranı gibi net ve canlı olan bir tv tavsiye edebilir misiniz? mümkünse netflix izlenebilen ve telefondan görüntü paylaşılabilir bir tv olursa çok iyi olur. Paneller ve tv'ler konusunda az çok bilgi sahibiyim ama konuya daha hakim birileri varsa ve tavsiyelerini paylaşırsa sevinirim. Fiyat aralığı tv'nin kaç inc olduğundan bağımsız 2000 - 3000 aralığında olabilir.

Normalde VA panel tercih ederim ama VA paneller genelde biraz daha mat oluyor bu fiyat aralığında. Ekran mat değil parlak ve canlı olmalı. Bu durumda sanırım IPS panel daha mantıklı gibi ama gelecek tavsiyelere göre gidip yerinde inceleyip almayı düşünüyorum.

teşekkürler,
arkadaşlar fifa 12de managerlik kısmında her yolu denememe rağmen 3-4 oyuncuyu asla mutlu edemedim.. =) böle söyleyince garip gelio banada ama hep oynattım olmadı yorulduklarında dinlendirdim olmadı sistemimi deiştirdim olmadı yerlerini deiştirdim olmadı.. her yolu denedim.. maaşını arttırdım.. bilmediğim bişimi var merak ediyorum gerçekten.. bütün oyuncular 'very happy' ama bi kaç deyyus ısrarla 'very unhappy - management is poor' kiralayammı bunları satammı napam?? 2 tane sağ bekin 2si birden mutsuz evlendiremmi napam ben bunları? her yolu denedim gerçekten.. micah richards ve david luiz ısrarla 'management is poor' dio.. anlamadıgım messi bilmio onlar bilio neyin poor oldugunu.. önerisi olan varsa lütfen yazsın..
tv kartı kullanan arkadaşlar bilirler ekranın ortasında gelip görüntü boyutu ayarı yapmaya çalıştıgımızda 4:3 veya 16:9 gibi seçenekler var..

16:9 kısmını seçince görüntü monitörümün sadece 1/4ü kadar incelikte bi görüntü verio garip bi şekilde.. uzayıp kenarlara yayılması gerekirken 4:3e göre dahada daralıp komik bi görüntü oluşturuo..

bu neden kaynaklanabilir yada nasıldüzeltebilrim bütün ayarları kurcaladım ama bi türlü düzelmedi görüntüm illa sağ ve sol kenar siyah olarak izlemek zorundamıyım yoksa bi yolu varmıki? =)
Windows 7 kullanan arkadaşımın pcye benim depo niyetine kullandığım 1tblik harddiskimi taktım (film felan atmak için) herşey gayet güzel şekilde çalıştı kopyaladık lakin;

harddiskimi Windows XP yüklü olan kendi bilgisayarıma tekrar taktığımda ise 1tb lik harddiskimi 31mb olarak gördü ve tıklayınca biçimlendirmemi istiyor..

dosyalarımı kurtarmanın bir yolu varsa lütfen yardımcı olun.. şimdiden teşekürler..
evet arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi bilgisayara sadece 3 saniye elektrik gelio fakat sonra kesilio

açılınca işlemci fanı dönmeye başlıyor fakat 2 saniye 3 saniye sonra kendiliğinden elektrik kesilior neden olabilir acil yardım lütfen :)

aklıma gelen her türlü yöntemi denedim fakat faydası olmadı sizlerde fikirlerinizi paylaşırsanız sewinirim.

yeni power suply denendi fakat sorun hala geçmedi
evet arkadaşlar windows kurarken 39 dakika kaldı dedigi anda donuyor ve hiç bişi yapmıo..
cd deiştirdim ama olmadı dvd room calısıo onada eminim neden olabilir? foruma baktım pek fasla sonuç bulamadım

şimdiden yardımlarınız için teşekür ederim
Bi süredir araştırdım ve bu şekilde bi anakart - ekran kartı - işlemci konfigrasyonu çıkardım

ekran kartı: Zotac GTX 260 synergy (320 tl civarı)
anakart: Gigabyte EP43 DS3L (160 tl civarı)
işlemci: Q8400 core 2 quad 2.66GHz 1333MHz 4MB cache (345 tl civarı)
Power Suply: High Power 500watt (130tl)

sorularım;

işlemci konusunda E8400 mü yoksa Q8400mü die çok düşündüm ama Quad çok daha mantıklı geldi çok oyun oynayan biriyim ama online oyunlar oynuom ağırlıklı olarak ve yerine göre 3 yada 4 oyun açmam gerekebilio o yüzden Quad daha mantıklı gibi geldi ve O.C yapmayıda pek düsünmüorum gerekmedikçe
yinede e8400 dahamı mantıklı mıdır sizce? =)

Anakart konusunda EP43 istiyorum aslında ve nedeni 160 tl olması ama siz dersenizki EP45 DS3L aradaki 70 tl farkı hakeder ona göre değişiklik yaparım ama ramleri max 4gb ve 1066MHz olarak kullanmayı düşündüğüm için EP45 in bi extrası olurmu bilmiorum sizce hangisi? =)

ekran kartı konusunda da standart GTX 260 ile GTX 260 synergy arasında cok fark warmı merak ediorum çünkü baya fiyat farkı war synergynin tam olarak eksiği nedir? standart GTX 260 aradaki farkı değermi sizce? bütçemle synergyi ancak alabiliorum ama gerçekten değcekse bekleyebilirim bi süre =)

bu konularda biraz yardım ederseniz sewindirik olcam

şimdiden herkese teşekürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 123
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 4.921 (Bu ay: 85)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 15 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.