Binbaşı
06 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 107 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Selam arkadaşlar 3ds Max Corona render için pc topluyorum oyun oynanmayacak tavsiyeye ihtiyacım var. Ekran kartına gerek yok kafamda belirlediğim bileşenler bunlar parantez içine olması gereken özellikleri yazdım. Fiyatlar toptancıdan aldığım fiyatlardır (OKSİD). İşlemci hariç varsa daha mantıklı seçenek önerilere açığım. Teşekkür ederim.

İşlemci: AMD RYZEN 9 5900X 5.017,28 TL

Anakart: (Wifi 6) ASUS TUF GAMING B550M-PLUS WI-FI 1.433,51 TL

Ram: 2x 16GB HYPERX PREDATOR DDR4 3200Mhz HX432C16PB3/16 1.256,54 TL

PSU: (İleride max 1660 veya 2060 takabilirim yeter sanırım) CORSAIR CP-9020216-EU CX550F 550W 80+ 849,48 TL

Monitor: (2K IPS 24") 23.8 LENOVO 61F5GAT1TK 2K IPS 4MS 60HZ 2.123,72 TL

Kasa: ? (Ufak ve aşırı kalitesiz olmasın yeterli)

SSD: ? (NVMe M.2 SSD 1TB)

İşlemci soğutucu: ? (Hava soğutma işimi görür sıvıya gerek yok)

Aracı babam kullanıyormuş vurup kaçıyor şerefsiz, araç içi kamera var videodan plakayı aldık polise vermiş babam. Yaralanma falan yok şükür, aracımda hasar kaydı falan yok değer kaybı davası nasıl açılır vs. herife bunun hesabını nasıl ödetebilirim tecrübeli arkadaşlar yardım lütfen.

Edit: Bugün polise gittik dava açmamız gerekiyormuş, araç durmadığı için polis birşey yapamayız diyor bakalım bi avukatla görüşelim.

34 LN 0571 plaka budur arkadaşlar beyaz Opel Astra gören varsa pm atabilirse sevinirim.

Tanıdık bir avukatla telefonda görüştük. Dava 2-3 yıl sürebilir uğraşmaya değmez savcılığa dilekçe verin, kaskoya beyan ile bildirin onlar zaten gerekli davayı açar dedi. Öyle yapıcaz. Sigortayla görüştük karşı tarafın bilgilerini size veremeyiz öyle bir yetkimiz yok dedi. Uzun videoyu, plaka görüntüsünü ve gps bilgilerini ekledim konuya. Sesi alırken ortaya kırmızı çizgi gelmiş nedir bilemiyorum normalde yok o çizgi.

Kamerayı soranlar için cihaz Junsun H030 inceleme için @OlguErhan abimizin açtığı şu konuyu inceleyebilirsiniz. Buradan kendisine çok teşekkür ediyorum.https://forum.donanimhaber.com/junsun-h030-arac-kamerasi-2k-ambarella-a12-kapasitor-wifi--125542324

Edit: Arkadaşlar adamı buldum forumdan bir arkadaş sağolsun, aradım yarın gelecek bakalım bir görüşelim. Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler.

https://eksisozluk.com/makas-atarken-vurup-kacmak--5559204
Merhabalar Kia Ceed 2016 aracım için multimedya ekran aldım. Eski ekranı çıkarıp yeni ekranı taktım kabloları taktım fakat bazı fonksiyonları çalışmadı. Mesela R'ye takınca kamera açılmıyor, ses sadece arkadaki hoparlorlerden çıkıyor oda garip çıkıyor mono gibi. Direksiyon kontrolleri çalışmıyor vs. Yani kablolarda kesip biçme yapmak gerekiyor heralde bunu yapabilecek yer tavsiye edebilirmisiniz? Bikaç yere gösterdim fakat anlamıyorlar.
Arkadaslar 2016 model premium ceed var. Saatin nasil ayarlandigini bulamadim. Etraftaki butun ayar tuslari denedim bulamadim. Saatin orda sadece temp butonu var oda sicaklik degerini degistiriyor. Kitapciktada eski kasa icin anlatiyor bulamadim.
Merhaba arkadaşlar işyerinde yaklaşık 30 tane imac var. Bu imacleri bootcamp aracılığıyla windows olarak kullanıyoruz. Şimdi bu pclerin hepsine format atmam gerekiyor. Hepsi için tek tek uğraşmak yerine sadece 1 tanesini formatlayıp gerekli programları, güncelleştirmeleri vs. yükleyip bu sistemin imajını almak istiyorum. Diğer 29 pcye bu imaj dosyasıyla formatlamak istiyorum. Ama bu iso dosyası aynı orjinal format isosu formatında olmalı çünkü maclerde windows tarafına format atmak için pcyi mac olarak açıp bootcamp adlı programa bu isoyu tanıtmak gerekiyor ve her isoyu kabul etmiyor format isosu gibi olmalı. Araştırdım biraz, önce acronis programını denedim ama bu program imaj alırken iso şeklinde almıyor kendi uzantısını kullanıyor ve yüklerken acronisi kullanmak gerekiyor . 2. Olarak windowsun kendi sistem görüntüsünü oluşturma yöntemiyle denedim fakat bunuda yüklerken aynı format atar gibi yüklemiyorsun yani format isosu gibi kaydetmiyor imaji. Yani istediğim öyle bir iso dosyası oluştursunki bana o isoyu format atar gibi yüklenmesi lazım, yüklerken aracı programa falan başvurmasın. Umarım istediğim şeyi anlatabilmişimdir. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Merhabalar bugün arabanın silecek suyu bitmiş doldurayım dedim ve şu resimdeki boru kırılmış içinden geçen sıvı akmış biraz acaba nedir bu boru yağ mı acaba yoksa yakıt mı? Haftasonuna kadar bantlayıp kullansam sıkıntı olurmu acaba yoksa acil baktırmak mı gerekir? Araç peugeot 206, 2003 model, otomatik vites, benzinli.

https://store.donanimhaber.com/25/d2/38/25d2381d419d1bc2d40ece00873ea81d.jpg

https://store.donanimhaber.com/83/88/89/838889d9017e5a40b47cbce0f40787fa.jpg
Merhaba arkadaşlar oyunu şuana kadar korsan oynuyordum, steamden almaya karar verdim acaba bu save dosyalarımı steam'e aktarabilirmiyim?
Merhabalar şuan ttnetteyim 100gb akk var yetmiyor, akksiz tarife yokmudur? Bulunduğum yerde ne kablotv ne fiber altyapısı var. Varmıdır böyle bir paket?
Öncelikle selam herkese, arkadaşımın 2. kaydı çıktı. İzleyip destek olursanız sevirim, iyi geceler.

Merhaba arkadaşlar movie boxta türkçe altyazı seçeneğini seçtiğim zaman filmde türkçe karakterler çıkmıyor. Ayarlarda falanda yok. Acaba çözüm yöntemi varmıdır. Yoksa ingilizce iyi bilen arkadaşlar varsa bu sorunu ingilizce olarak yazabilirse yapımcıya geribildirim olarak gönderelim.

Hakkında
Forum İmzası:

Im Arwen. Telin le thaed. Lasto beth nîn, tolo dan nan galad...
Sistem ve Tercihleri
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.958
İkinci El Bölümü Mesajları: 52
Konularının görüntülenme sayısı: 146.898 (Bu ay: 796)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 423 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.