Teğmen
04 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
merhalar, a1219 model ipad 1nci nesil tablete ios 7 yükleme gibi bir şey var mı acaba?
merhaba arkadaşlar nexus 4 telefonumun ekranı kırıldı. Evo firması cihazı teknik serviste tamir ettirsemde cihaz garanti dışıdır diyor.. bu iş böyle mi her markada .. bu sistem böyle mi işliyor herkesin başına bumu geliyor ?
öncelikle şunu belirtmek isterim ki yeni nesil tablet rüzgarında binlerce model tablet piyasaya sürüldü.. yaptığım araştırma sonucunda şunu gördüm ki ortada büyük bir kandırmaca var..

cihazların barındırdığı nand flash diskler rom büyüklüğü gibi lanse ediliyor ve bu doğru değil.. rom miktarı yani büyüklüğü memory size adı altında antutu da görünüyor ve 1gb boyutunu aşan çok az tablet var.. çoğu tablet 512mb romla satılıyor..

nand flash programların "sd karta taşınması" ile ilgili bölüm, kurulum alanı 16gb veya 32gb değil.. kimse bundan bahsetmiyor.. yani binlerce uygulama yüklemek mümkün değil.. sd karta taşınamayan uygulamalar yüzünden bir süre sonra cihazlar hafıza uyarısı vermeye başlıyor.

zaten çipsetler rockchip yada amlogic çözünürlük artıkça perişan oluyorlar puanları geriliyor.. bundan da bahseden yok.. tıpkı ekran kartlarında olduğu gibi bir çelişki..

hani 1gb ekran kartı diye pazarlanıyordu ve kimse bit değerine bakmıyordu aynı şekilde 16gb rom diye pazarlanıyor ama kimse bu 16gb tın ne kadarının kurulum alanı olduğuna bakmıyor..

tabletlerin aldığı skorlar havalarda uçuşuyor amenna ama bu tabletlerin program kurulum alanları niye yazmıyor özellik tablosunda anlamış değilim.. ve neden bu kadar küçükler.. neden 1gb neden 5 gb değil?

örnek veriyorum ainol novo 7 fire nin kendi sitesindeki antutu sonuçları.. alt alta sırasıyla rom 802mb ram 809mb nand da 10gb civarı.. hani 16gb rom!

merhaba şöyle bir sorun yaşıyorum deklanşöre bastığımda odaklamaya geçerken lcd ekran kararıyor ve fotoğraf çekildikten sonra açılıyor yani herhangi bir ayar yapamıyorum.. bunun sebebi ne olabilir nasıl çözülür.. normalde lcd ve mak. gayet güzel çalışıyor ve bu sorun baş gösterdi anlayamadım çözümünü..

Athlon 5000+ Black Ed. 2X2,606Ghz (65nm Brisbane) - thermaltake-v1-cpu-cooler
Gigabyte GA-MA69GS3H AM2 (690G+SB600)
(10XUSB, 2X1394, 4XSATA, 2XPCI, 3XPEx.X1, Crossfire)
OCZ 2X1 Gb Platinium 800Mhz CL4 (ATI) – thermaltake-ram-cooler
Sapphire Radeon HD4830 512MB/256BIT
Seagate 750Gb Sata-II 32MB - 2X4CM HDD Fan Akasa
Hitachi 500Gb Sata-II 16MB - 2X4CM HDD Fan Akasa
Seagate 320Gb NB (External)
Philips Light Scribe DVD-RW
Shov 5+1 Sound (1X60 W + 5X10 W)
Feel Hurricane 2 Kasa 4X12CM Fan
Silver Power 600W PS 12CM Fan - Blue led
Inca 20,1’ Digital Lcd DVI 1680*1050 75hz

Tüm Fatura, Kutu ve Kutu içerikleri mevcut tüm parçalar en azı 1 yıl olmak üzre garantilidir.

Önerilerinizi Bekliyorum.
Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
HTC One (M8) HarmaN KardoN

HTC UltraPixel™ // HTC Duo Camera // HTC Motion Launch™ // Zoe™ // HTC BoomSound™

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMDPOWER
Otomobil
Tomofil
Mobil cihaz
HTC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 434
İkinci El Bölümü Mesajları: 204
Konularının görüntülenme sayısı: 40.090 (Bu ay: 158)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 105 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.