P

Çavuş
02 Haziran 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 17 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar .
Sabah itibariyle telefonuma her 15 sn de gelen alfanumerik spam mesajları var. Sct1-301 byg2-7849 emt1-890 gibi . Bu numaranın kaynağı 99 numarası. Vodafonenu aradım ve durumu belirttim yapabileceğimiz birşey yok dediler. Ben ise çıldırmak üzereyim. Telefonumu kapattım artık .
Bilgisi olAn yada fikir beyan eden olursa sevinirim .
Dealextreme den 10larca alışveriş yaptım. Her defasındada ürün geldi. Ancak Son Olay beni tedirgin etti.

. 1 ay önce 103 dolarlık ürün aldım. ve içerisinden bazı ürünler bozuk çıktı. Kargo ile geri gönderdim kargo masraflarınıda istedim. Ayrıca paypalda anlaşmazlık açtım. kargo daha yolda ve bana ısrarlar önce paypaldaki anlaşmazlığı kaldırın size 33 dolar iade edelim dediler. Ben 66 dolar iade etmeniz gerekiyor ürünlerin ve kargonun fiyatı bu dedim. Hemen kabul ettiler ama önce paypal anlaşmazlığını kaldırın dediler. Şimdi o kadar kolay kabul ettilerki paypal anlaşmazlığını kaldırma konusunda kararsız kaldım.
Iam also suggested from DX to cancel the dispute. I cancelled and after 10 days they still dont refund me! Iam mad about this.
diye bir mesaj da gördüm yabancı forumlarda ama Dealextreme ne kadar güvenilir . Paypal ne kadar işe yarar ve paypalı kaldırmıyorum diye diretirsem ne olacak ?
Demir Sigorta'nın anlaşması olduğundan Auto King İkitelli şubesine 2011 model 1000 kilometredeki aracımı kapısının uç kısmındaki 1 cm'lik çeltik için mini onarım hizmeti almak için bıraktım. Yapacakalrı işlemi anlatmadılar buraya lokal boya olacak aracın 10 cm lik yerinin boyasını kazıyacağız ve tekrak boyacagız deselerdi yaptırmazdım.

Aracım için 1 gün sonra gittiğimde kapıda 5 adet ağır kusur buldum ve bana bu şekilde teslim edilmek istendi.

Kapıda kullanılan boyanın tonu farklı idi, bas bas bağırıyordu ben boyandım diye. Üst ve alt tarafında boyanırken bant çekilmiş ve üzerine boya atılmış, altta üste çerçeve oluşmuştu bu yüzden. Orijinal boya ile kullanılan boya arasında nokta nokta duman vardı. Çeltik macunlanmış ama 1 cm boyunca 2 mm bir çukur var ve aşırı derecede belli oluyor. Boyanın kalınlığı bariz belli oluyor. Auto King yetkilileri ustanın hatası, dedi ve 1 gün daha kalsın çiçek gibi yapacağız dediler.

Yine bıraktım bulduğumda boya mesafesi 10 cm'den 35 cm'e çıkmış ve dumanlanma duruyor. Farklı renk tonunu kullanmaya devam etmişler. Üstelik bombeli kapı ucu köşegen olmuş. Servis müdürü aradaki renk tonunu olmadığını ve dumanlanmanın tüm araçlarda oluştuğunu verdikleri hizmette bunun normal olduğunu anlattılar. Servis müdürüne "Eğer bu işi yapamıyorsanız aracı teslim almayın. Sıfır niteliğindeki aracın kapısının yarısını 1 cm için boyamışsınız ve farklı renkle boyamışsınız." dediğimde aldığım cevap beni yıktı. Adam "Evet yapamıyoruz." dedi. "Hep aynı lokal boya olduğundan belli olur gözle görülebilir ama 2 metre öteden belli olmaz." dedi ve ben ne kadar yanlış bir firma ile çalıştığımı anlamış oldum.

Sigorta şirketime onarım hatasından dolayı aracımın ağır zarara uğradığını ve gerekli işlemin yapılmasını istedim. Bana aracın kaskosunu delerek yetkili serviste yapabilirsiniz yada Auto kinge 3 cu kez teslim ediniz dediler.

Maslak Auto Kingten Umut bey aradı ve yaşanan problemde yardımcı olabileceklerini anlattılar. Maslak Auto kingte Kapının üst kısmını Çapraz kavisten itibaren tamamen boyadılar. Kapını %50 boyalı ve üzerinde kırmızı bir nokta artık tamam dedim kapı tamamen boyandı ve hala problemler devam ediyor. kırmızı noktayı rutuşlettım ve aracı teslim aldım. Sonucta araç 1 cm lik çeltik için 4 kez boyandı ve hala 5 ci icin boyanacak.
Kapının tamamını 1 cmlik çeltik için boyandı ve bu bir onarım hatasıdır. Bu noktadan sonra hakkımı aramak icin nasıl bir yol izleyebilirim. Yetkili servis ile görüştüm hatalı onarım raporu verebiliriz dediler. Ancak Sonrası için ne olacak?
merhaba arkadaşalar ben makineyi daha yeni aldım bu sabah hiçbir ayarını değiştirmediğ*im d90 da af çalışmaz oldun .
hem body hemde lenste af otomatik ayardayken netleme sadece elle yapılıyor. motor calışmıyor. ekranda da af modu devredısı gösteriyor. acaba bir ayarla duzeltilebilir bir durum mu bu yoksa af motorun da mı problem var yardımcı olabilir misiniz ?
Arkadaşlar ben bir ay içerisinden yurtdışından iyi bir makine alacagım. Şuan için sadece meraklı fotografçılıktan amatör fotografçılıga gecmek istiyorum. Ancak benim bu alışveriş fırsatımı 1 defa buluyor ve epey uzun bir zaman da alacagım makineme yatırım yapamayacagım. Tabi bu karşılaştırmada asıl konu neye ihtiyaç duydugum ama bunun kararını ben veremiyorum sonucta gelecek 2 yıl içerisinde benim ihtiyaçlarımı karşılayacak bir kitle ayrılmak istiyorum bu konudan

Gelelim asıl konuya

ilk olarak bir makine aldıktan sonra body olarak ikinci eli güçlü olmasını istiyorum 2 yıl sonra elimden rahatlıkla ve iyi paraya çıkarabilmek ve makinemin değişiminde kullanmak için.

ikinci olarak body geçici lensler kalıcı kalacak mantıgıyla Nikon ve Canon dan birini sectiğimde aslında lens kararınıda vermiş oluyorum. Lens açısından birbirlerine ustunleri nelerdir. Canonun uzerinde gelen lensi
18-55mm için pek olumlu dusunmuyorlar Nikona nazaran ancak Canon 500D aldıgımda butcem Canon - 55-250mm f/4-5.6 lens almaya yeterken nikon aldıgımda ise sadece standart lensi 18-105mm f/3.5-5.6G ED AF-S VR DX Nikkor Zoom Lens ile yetinmek zorunda kalacagım

Son olarak elektronik sektorunde olmama ragmen aldıgım her elektronik urunde sorunlarla karsılasıyorum bu benim sansızlıgım garantili olsun yada olmasın bu makinelerden birini yurtdısından alacagım için garanti söz konusu olmayacak olası bir arızada yedek parça konusunda ve tamiri için ucuz olan hangisi ?

Son bir anektot Canon 500d için alt sınıfın üst makinesi Nikon D90 içinde üst sınıfın alt makinesi yakıştırmasında bulunuyorlar.Peki ben hangisınıfta bulunuyorum ?

Nikon D90 Digital SLR
Nikon 18-105mm AF-S DX VR Nikkor Lens

1100$

Canon - EOS Digital Rebel T1i 15.1-Megapixel Digital SLR Camera - Black
Canon - 55-250mm f/4-5.6 Telephoto Zoom Lens for Select Canon Cameras

1070$

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşalar hersey 2 gun önce basladı Opera brıwseri artık forumu acmaz oldu beyaz sayfa cıkıyor ve browser islemini bitiriyor. Operadan vaz gecmek istemiyorum hele ki forumdan hic vazgecmek istemiyorum çok karısık duygular icerisindeyim 2 vazgecilmezim arasında tercih yapmam lazım ben tabi forumu sectim ama abi cok özlüyorum operayı be
Hakkında
Forum İmzası:
ɹɐʌ ʞılsɹǝʇ ɹıq ǝʇsı nq
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 195
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 72.277 (Bu ay: 37)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.