Onbaşı
27 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Ciddi çıldırmak üzereyim. "setup could not download the file. please retry later or check network connection" Bu hatayı 2-3 ay evvel Monster M57RU model 9800M GTS'li Laptopta almıştım. Updateleri içine gömülü Win7 x64 kurdum, oynanmıştır deyip üstüne düşmemiştim. Sonra World of Tanks'ı kurdum bir başlatmayı denedim ki eksik DirectX dll'lerinden bahsediyor. Eksikleri internetten bulup gereken yerlere attım ve oyun çalıştı ama dxwebsetup hala aynı hatayı veriyordu. Sallamadım öyle kaldı. Şimdi yeni bir PC topladım, yıllardır kullandığım hiç sorun çıkartmayan, şimdi kurunca 1.5 Gb güncelleme alan Win7 x64 bu makinada aynı DirectX hatasını verdi 3-4 defa format attım, neymiş temiz kurulum olacakmış bir de cahillik SSD'ye yaptım bunu Neyse yemedi bir süre yine aynı şekilde kullandım dedim hadi Win 8.1 Pro kurayım. Driverları indirdim işletim sistemine göre kurdum dxwebsetup çalıştırdım, yine aynı sorun Arkadaşlar bir el atın harbi kafayı yemek üzereyim
Cihaz HP Compaq nx6110, OS: Windows 7 x86. Bir süredir bilgisayar açıldığında sesin üzerinde çarpı oluyordu. Bende sorun giderden normale dönüyordum. Zamanla sorunu giderdikten hemen akabine ikinci kez tekrar çarpı olmaya başladı ve 2. kez sorun gidericiyi tekrar ettikten sonra bilgisayarı yeniden başlatana kadar sorunsuz kullanıyordum. Şimdi iyice şımardı çarpı kalkıyor ses gene yok. Bahsettiğim ses sistem sesleri çok bilgisiz biri sayılmam; kayıttan yürütme aygıtlarından donanımı sınama sesi çaldırmaya çalışıorum: "Hata Sınama Sesi Çalınamadı" diyor. Aygıt yön. 'den komple kaldırdım kurdum, başka driver denedim, bir çok yeri kurcaladım banamısın demedi Geçen bir arkadaşın bilgisayardada benzeri bir sorun vardı zaten formatlanacaktı, bastım formatı ses gene yok bir kaç driver falan denedim kurcaladım (hatırlamıyorum neler yaptığımı geçmiş zaman) bir ara geldi. Hah dedim restartımızı atalım driverleri kurmaya devam, hop gene gitti ve hiç gelmedi. Şimdi benim makinayada format atayım desem aynı olaylardan korkuyorum. Çözmekte lazım bu mevzuyu Home Office Servis işi yapıyorum, bize yakışmaz bir yardım lütfen
selam arkadaslar, mesajlara ilk bakista oyunla ilgili bir seyler bulamadim ama icimden bir ses de teknige girdigini soyluyor. konu su bende monster M75U1 serisinden var (GeForce 7950GTX 512Mb ekran karti - T7400(core2duo 2.16) 3gb RAM). ben bu makinada hala cok mutluyum, black ops u dibine kadar acip oyun bitirdim bir cok oyunda da blu ray film de de keyfim yerinde ama bir kac oyun var ki isin icinden cikamadim. mesela GTA4 bu yunda ne yapyiysam olmadi arabanin stop isiklari far isiklari gorunuyor ama nerdeyse her yer seffaf giristeki intro dahil. gecenlerde MX vs ATV Reflex diye bir oyun var onu yukledim onda da camurlar piksel piksel(1920x1200 cozunurlukte) su yok gorunmuyor. buna benzer garip olaylar... bir fikti olan cozum yolu bilen varsa cok sevinirim.
Hakkında
Forum İmzası:
ASUS 23" VX239H|CM Storm Sniper|ZM600-GLX 80PLUS
GA-Z87P-D3 (rev. 1.x)|PowerColor HD7870 O.C.|i5-4670K
Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz CL9|SSD 120GB Kingston HyperX 3K
Laptop
MONSTER M570U
MONSTER 57RU
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 35
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 1.812 (Bu ay: 105)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.