A

Binbaşı
03 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar eve geldim ve şuan TV karşımda açık. Video, flim, maç vb gibi görüntü izlerken yetersiz bellek hatası alan arkadaşlar şu sıralamayı izlesinler ben böyle çözdüm.

1. İnternet sayfamızı açıyoruz.
2. Ayar/Yönetim butonunu tıklıyoruz (Sağ üst köşede)
3. Aşağıya doğru açılan listeden "AYARLAR" a giriyoruz.
4. Buradaki sayfada seçenekleri şöyle ayarlı olmalı:

a) Ana sayfa (Bende google ayarlı)
b) Arama motor (Google)
c) Her zaman yer işaretleri çubuğunu etkinleştir (İşaretli değil)
d) Gizlilik (En önemli nokta girdiğiniz sayfaları hafızaya almaması için "ETKİNLEŞTİR" seçili olmalı)
e) Flash (Etkinleştir)

Evet arkadaşlar ayarları bu şekilde yaptıktan sonra ayar ekranından çıkıp kullanıma başlayabilirsiniz. Girilen sayfaları vb gibi şeyleri hafızaya kayıt etmesini böylelikle engellemiş olacaksınız. Böylelikle izlediğiniz videolarınız yarıda kalmayacak. Flah bellekte taksanız HDD de taksanız belirli bir süre sonra hafızası dolacağı için yine hata verecek. Bu şekilde kullanırsanız sadece girdiğiniz yerleri hafızaya almamış olursunuz tek eksi yönü bu olur. Bayağı uzun oldu ama inşallah sizde de işe yarayacak. Elimden geldiğince yardımcı olurum.
Arkadaşlar eve geldim ve şuan TV karşımda açık. Video, flim, maç vb gibi görüntü izlerken yetersiz bellek hatası alan arkadaşlar şu sıralamayı izlesinler ben böyle çözdüm.

1. İnternet sayfamızı açıyoruz.
2. Ayar/Yönetim butonunu tıklıyoruz (Sağ üst köşede)
3. Aşağıya doğru açılan listeden "AYARLAR" a giriyoruz.
4. Buradaki sayfadaki seçenekler şöyle ayarlı olmalı

a) Ana saya (Bende google ayarlı)
b) Arama motor (Google)
c) Her zaman yer işaretleri çubuğunu etkinleştir (İşaretli değil)
d) Gizlilik (En önemli nokta girdiğiniz sayfaları hafızaya almaması için "ETKİNLEŞTİR" seçili olmalı)
e) Flash (Etkinleştir)

Ever arkadaşlar ayarları bu şekilde yaptıktan sonra ayar ekranından çıkıp kullanıma başlayabilirsiniz. Girilen sayfaları vb gibi şeyleri hafızaya kayıt etmesini böylelikle engellemiş olacaksınız. Böylelikle izlediğiniz videolarınız yarıda kalmayacak. Flah bellekte taksanız HDD de taksanız belirli bir süre sonra hafızası dolacağı için yine hata verecek. Bu şekilde kullanırsanız sadece girdiğiniz yerleri hafızaya almamış olursunuz tek eksi yönü bu olur. Bayağı uzun oldu ama inşallah sizde de işe yarayaca. Elimden geldiğince yardımcı olurum.
Hakkında
Forum İmzası:
[image]http://www.speedtest.net/result/4114438843.png[image]
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Mobil cihaz
LG
Operatör
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
Notebook
HP
Dünyadan Futbol
FC Barcelona
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Kombi
Demir Döküm
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.197
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 3.403 (Bu ay: 37)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 315 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.