Yüzbaşı
16 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 41 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar arkadaşıma bilgisayar topluyoruz şöyle bir toplu sistem buldum ,
bu sistemde
İşlemciyi :Ryzen 3600
Ram : Adata ddr4 16gb (2x8) 3600mhz d41 rgb

ye çıkarttım bir de montaj ve test ekledim

toplam fiyat : 6,326TL oldu anakart hakkında hiç bir bilgim yok iyi midir kötü müdür bilemiyorum.Parçaları tek tek topladığım da fiyat 7bin liranın üstüne çıkıyor.

Arkadaş squad-arma-witcher-rdr2 gibi oyunları oynamak istiyor eski sistemi leptop arma 3 te 25fps civarı alıyor.
https://www.teknobiyotik.com/teknobiyotik-x1-amd-ryzen-7-2700x-3-9ghz-rx5700-xt-8gb-16gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Eğer başka bir kombinasyon yapabilirsek 6.500 lirayı geçmeyecek şekilde önerilerinizi bekliyorum.
Merhabalar arkadaşlar 3 adet E34 kasa bmw buldum almak istiyorum en sevdigim kasa fakat 3 araçta oynanmış araçlar

--90 model 5,25i sıfırdan toplanmış m50b25 ten m50b28 e döndürülmüş

--95 model 5,25i m54b25 motor koymuşlar 120bin km de yol yapmış.

--91 model 5.20i m50b20 motordan m50b28 e döndürülmüş araçlar temiz sahipleriyle konuştum güvenilirlikleride mevcut ama ben karar veremedik 95 model gayet temiz fakat m54b25 motor aklımı çeldi bu herkesin efsane dediği m50b25 den daha iyi bir motor mu ?
merhaba arkadaşlar kendime oyuncu kulaklığı almak istiyorum hyperx serisi hoşuma gitti biraz araştırdım genelde incelemelerde cloud alpha sevilmiş ve önerilmiş fakat cloud 2 nin 7.1 olması benim aklımı kurcaladı sizlerden 2 si arasında seçim yapmak için yardım bekliyorum kullanan arkadaşlar varsa veya bu sanal 7.1 deneyimi hakkında bilgisi olanlar var ise bilgilendirme bekliyorum teşekkürler...

http://www.gameekstra.com/HyperX-Cloud-2-71-Gamer-Kulaklik-KIRMIZI-Ses-Kartli-KHX-HSCP-RD,PR-4365.html
http://www.gameekstra.com/urun/hyperx-cloud-alpha-pro-gaming-kulaklik-hx-hsca-rd-am
merhaba arkadaşlar kendime oyuncu kulaklığı almak istiyorum hyperx serisi hoşuma gitti biraz araştırdım genelde incelemelerde cloud alpha sevilmiş ve önerilmiş fakat cloud 2 nin 7.1 olması benim aklımı kurcaladı sizlerden 2 si arasında seçim yapmak için yardım bekliyorum kullanan arkadaşlar varsa veya bu sanal 7.1 deneyimi hakkında bilgisi olanlar var ise bilgilendirme bekliyorum teşekkürler...
http://www.gameekstra.com/HyperX-Cloud-2-71-Gamer-Kulaklik-KIRMIZI-Ses-Kartli-KHX-HSCP-RD,PR-4365.html
http://www.gameekstra.com/urun/hyperx-cloud-alpha-pro-gaming-kulaklik-hx-hsca-rd-am
Kolay gelsin herkese arkadaşlar ben g27 kullanıyorum, ayarlarım h vites ve vites düzeni olarak volvo 12+2 kullanmaktayım

şimdi bu vites geçişlerinde R-C1-1-2-3\4-5-6 var fakat esas sorun L ve H ibareleri bunlar ne anlama geliyor direksiyon üstünde 1 tuşu R-C1-1-2-3\4-5-6 ya geçişe ayarladım. Öbürünüde H-L geçişine ayarladım. H konumunda C2 ekleniyor, bu H ne anlama geliyor kullanırken nerelerde kullanmak gerekir L ve H geçişlerini nasıl yapıcaz kaç devirde ayarlanır yokuşta mı kullanılır nasıl olacak bilgisi olanlardan yardımlarını bekliyorum.

Başlık biraz ağır olabilir ama benim deneyimlerime göre gerçekten bu kanıdayım ben intelde böyle problemler hiç yaşamadım bu ryzenin ram sorunu hep kafamda soru işaretiydi sırf o yüzden gittim işlemci fiyatına ram aldım sonuç hüsran oldu problem şu şekilde ;

COD WW-2 bugün beta başladı oyunu adam akıllı oyunayamadım sürekli bellek hatası veriyor.Fakat işin ilginç tarafı Ryzene geçtiğimden beri ,sürekli sorunsuz oynadığım ARMA 3 oyununda da 3-4 kere bellek hatası aldım ve uyarısınıda aldım bellek çok kullanıyor kapatılsın mı tarzında hani windowsu sıfır kurmuştum acaba windowstan kaynaklı bir şey mi yoksa bir ayarı mı var bu işin çözemedim bu ryzen bellek problemlerinde ben 3000Mhz G.SKİLL TriendZ almıştım sorun yaşamayayım diye en son bios update inide yaptığım halde ramleri 2133mhz görüyor bende D.O.C.P ayarını aktif edip 2933mhz ye getirmiştim ondan kaynaklı problem olur mu ? şimdiden teşekkür ederim.

"işin garibi ram hatası sonrası steam de kapanıyor arkadaşlar."

-birde sanal bellek meselesi otomatikte değil idi onuda otomatiğe aldım ,

-tekrar bellek sorunu verdi foto alayım derken ekran simsiyah oldu altta işlem yapılıyordu ama ekran karanlık kasa tuşu ile kapat aç yaptım,

-D.O.C.P ayarını kapattım ramler orjinal ne gözüküyorsa 2133mhz o şekilde şuan birde böyle deneyeceğim ,

her bellek hatası verdiğinde görev yöneticisini açıyorum ram %61 lerde gözüküyor bir ksıtlamada olabilir diye düşündüm.

birde bu 1 haftadır bilgisayar kapanmıyor kapat diyorum ekran gidiyor ama kasa enerjisi kesilmiyor fanlar falan dönüyor belki bir çağrışım yapar size.(bende kapat dedikten sonra 20-25sn içerisinde tuşa basılı tutarak kapatıyorum)

Merhaba arkadaşlar bugün beta başladı oyunu adam akıllı oyunayamadım sürekli bellek hatası veriyor.Fakat işin ilginç tarafı Ryzene geçtiğimden beri sürekli sorunsuz oynadığım ARMA 3 oyununda da 3-4 kere bellek hatası aldım ve uyarısınıda aldım bellek çok kullanıyor kapatılsın mı tarzında hani windowsu sıfır kurmuştum acaba windowstan kaynaklı bir şey mi yoksa bir ayarı mı var bu işin çözemedim bu ryzen bellek problemlerinde ben 3000Mhz G.SKİLL TriendZ almıştım sorun yaşamayayım diye en son bios update inide yaptığım halde ramleri 2133mhz görüyor bende D.O.C.P ayarını aktif edip 2933mhz ye getirmiştim ondan kaynaklı problem olur mu ? şimdiden teşekkür ederim.

"işin garibi ram hatası sonrası steam de kapanıyor arkadaşlar."

Turizm sektöründe çalışıyorum haftalık olarak 3000 TL ye yakın ekmek almaktayız haliyle bu sektör ile içli dışlıyız.Artan maliyetlerden dolayı ekmek üreticileri devlete baskı kuruyor ocakta zamma hazırlanın
Merhabalar arkadaşlar ben amd pc topladım sistem hiçbir o.c yapmadım ryzen r5 1600 mevcut yanınada gtx 1080 aldım fakat elder scrolls oyununda ilk başlarda güzel güzel giderken 1-2saat sonra fps 25 lere düşüyor çok can sıkıcı bir durum fazla anlamam o yüzden afterburner görüntülerini ekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

kolay gelsin ben yeni amd sistem topladım raid yaptım fakat bilgisayar her açtığımda raid ayarlama sayfası geliyor ve en az 2-3sn'ye kaybım oluyor bunu nasıl iptal edebilirim.

Hakkında
Meslek: GAMEMASTER
Forum İmzası:
Origin :Dr_VlkN //Steam :j00x0 || Ryzen 5 1600 || ASUS Prime x370-PRO || Wraith Spire || MSI GTX1080 Gaming X 8G || GSKILL 16GB (2x8GB) Trident Z 3000Mhz CL14 || Samsung 1TB HD103SJ Sata II 32 MB(Yedek)-Samsung 750 Evo 120GB(Sistem)-2xSeagate Barracuda 1TB Raid0(Oyun) || Corsair RMx650 || NZXT S340 White || AOC G2460PF 24-Inch 144Hz FreeSync || Galaxy S6 ||||Yedek Sistem: || Intel Core i5 2500k @ 4.1 Ghz || MSI P67A-C45(B3) || Thermaltake Contac30 |||| Kingston 8GB (2x4GB) Hyperx 1600MHz CL9 || || Thermaltake Litepower 600W PSU || Thermaltake V3 Black Edition
Hakkımda:
[/link][/center] //Origin :Dr_VlkN //Steam :j00x0
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Vodafone
ISS
Smile
Oyun Platformu
PC
Steam
j00x0
TV
Samsung
Tablet
Samsung
Notebook
Sony
Dünyadan Futbol
Eskişehirspor
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Asus
Modem
Zyxel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.064
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 25.476 (Bu ay: 578)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 494 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.