O

Yüzbaşı
18 Haziran 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar selamlar,
Geçen gün Vatan dan aşağıdaki ürünü satın aldım. Fiyat performans olarak uygun geldi. Fakat üründe 4 GB ram var. Bir 4 GB daha ekleyerek toplamda 8GB a çıkmak istiyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/lenovo-y50-70-core-i5-4200h-28ghz-4gb-500gbsshd-156-2gb-w8-notebook.html

Lakin notebook bileşenlerine pek hakim değilim. Bu ürün 1600 MHZ DDR3L ram kullanıyor. Fakat nereye bakarsam bakayım hep DDR3 ram buldum low voltage olan 1600MHZ DDR3L ram bulamadım.

Beni bu konuda biraz bilgilendirebilir misiniz? Ayrıca bu laptop a uyacak ve sorunsuzca kullanabileceğim 4 ve 8 GB lık ürün varsa linkini gönderebilir misiniz?
Merhaba donanımhaber ailesi,

Uzun zamandır TTNET ADSL hizmetinden, yüksek ping ve devamlı hız dalgalanmalarından şikayetçi bir kullanıcı olarak arkadaşlarımın da tavsiyesi ile uydunet e geçmeye karar verdim ama vermez olaydım. Sizlere bu süreçte neler yaşadım ve belki de yaşamaya devam edeceğim anlatmak istedim:

- 2 Hafta önce Cumartesi günü abonelik başvurusunda bulundum. Hemen kaydımı aldılar ve pazartesi kurulum için aranacağımı belirttiler.
- Pazartesi günü arandım ve Salı günü öğleden sonra gelmek istediklerini söylediler. Ben de çalıştığım için işimi ayarladıktan sonra kendilerini arayacağımı söyleyerek kapattım.
- İş mevzusunu hallettikten sonra geri arayarak Salı gelebileceklerini ilettim.
- Ertesi gün geri arandım ve bana verdikleri randevunun yanlışlıkla, "Ben sizi işimi ayarlayıp arıyım" diyince başkasına verdiklerini bu nedenle Cumartesi gelebileceklerini ilettiler. Bu saçma nedene rağmen tamam dedim.
- Son olarak Cumartesi 10:00-13:00 arası gelmek üzere randevulaştık.
- Cumartesi günü tabi ki gelmediler, bu arada saat 12:30 dan 14:30 a kadar en az 100 arama yaparak her türlü numarayı aradım fakat kimseye ulaşamadım.
- Sonrasında bildiğiniz gibi 14:30 gibi tüm istanbul da elektrikler gitti ve bizim orda 15:00 gibi geri geldi.
- Saat 15:00 civarı da ekiplerden beni aradılar. İşte sizin orda elektrikler olmadığı için ekipler bölgenizi terk etti diye. :) Tabi ben küplere bindim, şu rezalete bakar mısınız? Bana verilen saatlerde gelinmiyor, 2 saat sonra aranıyor sizin orda elektrik yok, gelmiyoruz deniyor. Güleyim mi ağlayım mı?
- Bu trajikomik olaylardan sonra abone merkezinde sonunda bir görevliye ulaşabildim ve şikayette bulundum. Bunun üzerine en kısa zamanda geri aranacağımı ve kurulumumun yapılacağı ilettiler.

Fakat Çarşamba olmasına rağmen ne arayan var ne soran. Yıl 2012, müşteri memnuniyeti artık hizmet sektöründe en önemli unsurlardan biri ve ben daha hizmet alamadığım bir firmadan şimdiden şikayetçi oldum. Açıkçası, kendimde hizmet sektöründe çalışan bir kişi olarak Uydunet firmasının yaklaşımı ve iş yapış ahlakından utandım. TTNET den de beteri varmış demek ki.
Merhaba,

Sadece PS3 de oyun oynamak için aşağıdaki 32" LCH TV yi almayı düşünüyorum. Paneli IPS-ALPHA, tavsiye eder misiniz? Input-lag sorunu yaşar mıyım. Güzeldir derseniz bu modeli bugün almayı düşünüyorum. Lütfen yardım edin.

Panasonic Viera TX-L32S20E

http://www.vatanbilgisayar.com/panasonic-tx-l32s20e-full-hd-80-cm-lcd-tv,1920x1080,-100.000:1-,100-hz,-3xhdmi,tx-l32s20e/productdetails.aspx?I_ID=46056

Siz değerli TV gurularının cevaplarını bekliyorum...
Merhaba,

PS3 için 32" bir lcd almak istiyorum fakat kafamı kurcalayan bir kaç soru var?

1) Benim için en önemli soru 100HZ olayı, 50HZ ve 100HZ 32" LCD TV leri karşılaştırdım ve 100HZ olanda sanki görüntüler çok daha akıcı ve netti. Sizce 100HZ şart mı? Özellikle araba yarışı ve COD tarzı hızlı oyunlar oynayacağım için soruyorum. Birde 100HZ Tv lerde input lag denen bir gecikmeden bahsediliyor, bu konu nedir? Çok mu gecikme yaşanıyor, yoksa fark edilmeyecek kadar az mı?

2) 32" de FULLHD ve HD ready çok fark etmiyor şekilde yorumlar okudum ama bazı yorumlarda da FullHD olan TV lerin daha iyi görüntü verdiğini okudum. Özellikle küçük ekrana daha çok pixel sığdırıldığı için daha net olduğunu söylüyorlar. Zaten 100HZ derseniz direk fullHD almak durumundayım.

Bu konularda bana yardımcı olabilir misiniz? Birde birkaç model tavsiye ederseniz çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar,

Dün Vatan bilgisayardan 550 TL ye lg w2486l-pf monitör aldım. Sizce nasıl bir monitördür? Bu monitörü daha çok oyun ve PS3 için aldım. Vatan da ayrıca Samsung un XL2370 modelini de gördüm ama onun fiyatı bana biraz çok geldi, indirimi ile falan 708TL. Görevliler Samsung u çok övdüler. Sizce Samsung u mu alsaydım? Aradaki 160 TL farka değer mi?

Bana yardımcı olursanız sevinrim. [;)
Donanım haber üstadları, yardımınıza ihtiyacım var.

Benim sistemim:
Core2Duo E6420@3200 Mhz
4GB(2x2) 1066 Mhz 5-6-6-18 Corsair XMS ram
Gigabyte GA-EX38-DS5 anakart LGA775
64-bit Windows7

Bu arada ekran kartım Ati 5850, sizce bu yukarıdaki sistemim ekran kartı için bir darboğaz yaratır mı?

Sizce bu sistemi değiştirmenin vakti geldi mi? Eğer geldiğini düşünüyorsanız, intel 1156 platformu için ne dersiniz? Hangi anakart, işlemci ve rami tavsiye ederseniz? (Mutlaka overclock yapacağım.)

Yardımlarınızı bekliyorum...
Selamlar,

Arkadaşlar şu Razer Imperator a vuruldum ben. Nerden bulabiliriz?
Merhaba,

Yakın zamanda Ati HD4890 veya Nvidia GTX275 ekran kartı almayı düşünüyorum. Şu anda sistemimde TAGAN 480 WATT 2FORCE series PSU kullanmaktayım. Onun dışında sistemimde işlemci, anakart, 2 adet harddisk ve optik sürücü mevcut.

Sizce bu ekran kartlarını çalıştırmak için bu PSU yeterli olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese hayırlı Forumlar.
Merhaba,

Arkadaşlar artık emektar olmuş P965 ds3 anakartımı, Gigabyte X38 DS5 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Aslında DQ6 alacaktım ama hiçbir yerde stoklarda kalmamış, bende DQ6 ya en yakın olarak DS5 i beğendim. Bu anakart ile ilgili sizin düşünceleriniz nelerdir. Ayrıca şu anda ki işlemcimi ve ramimi overclock lu olarak kullanmaktayım.(İmza da bilgiler bulunuyor) DS5 in overclcok performansını nasıldır? Yoksa X48 i mi bekliyim? X48 ile X38 arasında nasıl farklar var? Ürünün linki aşağıda:

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-x38-ds5.html

Acaip derecede ikilemde kalmış durumdayım. Düşüncelerinizi yazarsanız, bana çok ama çok yardımcı olacaksınız. Şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

Dün Sparkle 8800GT ekran kartı aldım ve gelir gelmez takıp testlere basladım. Hepimiz için performans son derece önemli olsada, benim için ayrıca sessizlik ve component lerin sıcaklığı da bir o kadar önemli. Dün yaptıgım testlerde 1280*1024 çözünürlük ve 2 AA da tüm ayarlar high(DX9) iken son derece akıcı bir oynanış elde ettim. Ekran kartı genel olarak son derece sessiz, Fakat 10 dakika Crysis oynadıktan sonra, alt-tab ile desktop a dönüp everest den VGA core sıcaklığına baktığımda 89-90 dere civarlarında bir sıcaklık ile karsılaştım ki, bu sıcaklık bence cok yüksek.

Benim asıl sorum bu ekran kartının nasıl daha etkili soğutulacağı ile ilgili. Bildigim kadar ile 8800 gt ler yapı olarak nvidia 7xxx ve ati x1900 serileri ile aynı, yani bu ekran kartlarına takılan bir sogutucunun 8800gt lere de takılabiliyor olması lazım. Bende Zalman FC-ZV9 Fatality VGA sogutucu var, en kısa zamanda takarak olup olmayacağını denemek istiyorum. Bu konu ile ilgili herhangi bir tecrübesi ve bilgisi olan arkadaşlar var mı? Var ise bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Hakkında
Forum İmzası:
PSN: concul1
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 11 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 649
İkinci El Bölümü Mesajları: 121
Konularının görüntülenme sayısı: 35.509 (Bu ay: 154)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 269 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.