Yüzbaşı
13 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 174 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar excel ile ilgili bir sorun yaşıyorum. 15-20 sayfadan oluşan 12 mb civarı bir hesap tablosu var. Aylık hesap dökümleri vs. Ancak son 1 aydır dosyayı düzgün açamıyorum. Mesela nisan ayını mayıs ayına kopyalamak istiyorum. Yapıştır deyince bilgisiyar kitleniyor. Excel yanıt vermiyor diyor. Bayağı bir böyle devam ediyor. 8-10 denemeden sonra ancak yapıyor. Bugün yaklaşık 2 saatir açmaya çalışıyorum açamıyorum. Sürekli kitleniyor. 2016 kurdum, 2013 kurdum ama hepsinde aynı. Sorun dosyada mı office de mi anlamadım.

Acaba win 7 için en düzgün çalışan sürüm hangisi?
Arkadaşlar, ben de bir tane kingpoint marka usb bellek var. Bilgisayar bir türlü usb yi görmüyor. Farklı bilgisayarlarda da denedim. Sorun aynı. Usb yi takınca, ses geliyor. Harf olarak sürücüde görünüyor. Ama tıklayınca, disk yerleştirin diyor. Yine bilgisayar yönetiminden baktığımda, usb yi söküp takınca orada da görünüyor, ama boş ve işlem yapılamıyor. Sorun nedir, çözüm nedir?
Arkadaşlar faturasız hat almak istiyorum. Bugün gezdim. Vodafone 69 TL dedi. 35 TL içinde olacak, yani kullanabilirsiniz dedi. Türk Telekom 59 TL dedi. İçinde kullanabileceğimiz 40 TL olacak dedi. Pttcell 49 TL dedi. İçinde kullanacağımız 1 TL olacakmış. BİMcell 40 TL. İçinde TL yok...Şimdi sorum şu. Faturasız hat alıp faturasıza taşısam nasıl olur? Veya başka operatöre geçsem. Faturalı hatlar da ücret yok dediler. Ama tabi telsiz kullanım ücreti, vergi v.s. aylık faturaya yansır imiş. Taşıma durumunda onlar nasıl oluyor? Bu fiyatlara göre Türk Telekom daha karlı gibi. 20 TL ücret oluyor. 40 TL bakiye kalıyor. Pttcell de de 10 TL ye 500 dakika Pttcell lilerle, 500 dakika her yöne paket var. Bu benim işimi görür. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, özellikle bu taşıma konusu nasıl oluyor?
Arkadaşlar ev merkezi sistem... Isı pay ölçer sistemi diye kazık bir sistem... Sıcak su da aynı şekilde merkezi sistem. Ev giriş kat. Kazan en üst katta. Bu yüzden su hem geç ısınıyor hem yeterince sıcak değil. Normal suyun m3 ü 1 TL ise sıcak suyun m3 ü 2 TL... Aylık 5-6 m3 su kullanıyoruz. Yani aylık fazla ödediğimiz tutar 30-40 TL.. Ama sorun suyun sıcak olamaması. Çözüm kısmını geçelim. Çünkü yönetim Toki. O yüzden sıcak su için şofben mi termosifon mu daha iyi olur? Hangisi daha iyi olur?
Arkadaşlar binada merkezi sistem var. Türksat, digiturk ve Karasal anten... Üçü de tek kablo ile geliyor... Odalardaki primlerin sadece birisi uydu kablosu için. Diğerleri karasal anten girişi. Sorum şu : karasal olan prize resimdeki 1 deki gibi kablo bağlasak kablonun diğer ucunu uydu alıcısına bağlasak resim 2 deki gibi sinyal alabilir miyiz?[simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/665198/c8d31c43-a7ba-4ef0-ab74-7a2d11af9c90.jpg[/SimavArkadaşlar bilgisayara format atacaktım. Win 7 ultimate kuracaktım. C D olarak ikiye bölünmüştü harddisk. C yi silip tekrar format atacaktım. C yi sildim. Sonra yeni bölüm oluşturmadı. Denerken bir baktım C D gitmiş ve harddisk birleşmiş. Tüm belgelerim D de idi. Nasıl geri getiririm. Henüz format atmadım. Harddiski birleşmiş görünce bıraktım... Acil yardım...
Arkadaşlar bir sorum olacak. Benzer konulara baktım ama benim sorunuma benzer bir konu bulamadım. Yeni bir eve taşındım. Binada merkezi sistem var. Hem uydu, hem telefon kablosu daireye geliyor burada kutudan odalara dağılıyor. Binada Türksat, Digiturk ve karasal anten varmış. Prizler sadece bir tanesi hem uydu hem karasal anten girişi var diğer odaların ki sadece karasal anten girişi.

İki giriş olan şu şekil.


https://img.donanimhaber.com/upfiles/665198/2e2705d7-5de7-4574-9d68-6a656df2bb45.jpg


Başka bir iş için usta çağırmıştık. Aynı zamanda uydudan da anlıyormuş. Odalara giden tüm kabloları kontrol edip hangi kablo hangi odanın üzerine yazdık. Normalde merkeziden gelen kablo 6 lı bir splitter a bağlıydı. Ama ustu böyle olmaz bu şekilde çalışmaz dedi.


Splitter dan kabloları çıkardı. Bu prizi taktı. Bunun anten girişinden splitter a bir kablo bağladı. Diğer kabloları yine splitter a bağladı. Karasal her prizde çalışır dedi. Uyduyu da nerede izlemek istersen o kabloyu bunun uydu çıkışına takarsın dedi.

Dün dediğini yaptım ama bir türlü sinyal alamadım. Tüm kabolaları denedim sinyal yok...
Acaba neden olabilir, sorun nerede?
Yardımcı olursanız sevinirim...
Arkadaşlar yeni taşındığım evde merkezi sistem var. Uydu ve internet içerideki panoya gelip, buradan tüm odadaki prizlere dağıtılmış. Yani tüm odalara buradan hat gidiyor. Önce uydu için yaptığımızı söyleyeyim. Uydu tek kablodan geliyor araya bir switch koymuşlar ve hepsini buraya bağlamışlar. Binada Türksat ve Digiturk uyduları ile karasal anten varmış. Uyduya bakan usta, bunu yanlış yapmışlar, bu şekilde olmaz dedi. Kabloları tek tek denedik, hangi kablo hangi odaya gidiyor üzerine yazdık. Araya şu üçlü olan prizlerden ekledi. Karasal antenden aldığını switch e bağladı. Karasal hepsinde çalışır şimdi dedi. Ama uyduyu hangi odada kullanacaksan o odanın kablosunu prizdeki uydu yerine takacaksın dedi. İnternetini de böyle yapmışlar dedi. Onu da yine tek odada kullanırsın dedi.

İnternet kablosunu ise bir tane kabloya bağlamışlar. Cuma günü internet için gelen arkadaş kablolara bakmış, prizleri kontrol etmiş ve merkeziden gelen kablonun mutfağa giden hatta bağlı olduğu görmüş. Ve modemi mutfağa bağlamış. Benim sormak istediğim bu araya ne bağlayabiliriz de gelen hat tüm odalara gitmiş olur? Yoksa modemi farklı odaya bağlamak istersem o odanın kablosunu bulup merkeziden geleni o kabloya mı bağlamam lazım? Bundan başka bir çözüm yok mu? Yani kısaca ben istiyorum ki tüm prizlerde hat olsun. Modemi bilgisayarın yanına bağlayayım. Veya orta odaya bağlayım oradan wifi daha rahat çeksin. Mutfak ve dip odalar arası bayağı uzak. Dip köşelerde wifi sorunlu oluyor...

Hatta ait resimler şu şekilde...Arkadalar bütçe 1.500 TL. Bu civarlarda çamaşır makinası almak istiyorum. Ne tavsiye edersiniz?Ayrıca bir şey dikkatimi çekti. Eskiden beyaz eşya tavsiye konuları çok aktifti. Uzun süredir ihtiyacım olmadığı için pek bakmıyordum. Şimdi çamaşır makinası lazım olunca bir araştırayım dedim. Doğru düzgün hiçbir şey bulamadım. Tavsiye başlıkları ortadan kaybolmuş gibi geldi bana.. Bir sürü konu vardı ve hepsi günceldi...
Eskiden bu konular daha aktifti sanırım. Ben de ocaklı fırın arıyorum. Ama hep soru var, hiç cevap yok.

700-800 TL ye ne tavsiye edersiniz?
Hakkında
Konum: Ankara,Sincan
Meslek: Memur
Forum İmzası:
Kaderi tenkid eden başını örse vurur, kırar. Rahmete itiraz eden, Rahmetten mahrum kalır. Herşey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin...
Forum İkinci El İmzası:
Kaderi tenkid eden başını örse vurur, kırar. Rahmete itiraz eden, Rahmetten mahrum kalır. Herşey kader ile takdir edilmiştir. Kısmetine razı ol ki rahat edesin...
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Mesaj Sayısı: 700
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.446
İkinci El Bölümü Mesajları: 396
Konularının görüntülenme sayısı: 274.532 (Bu ay: 2.381)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 58 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.