Yüzbaşı
05 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar yardım;)

24 temmuz 2020 de Fethiye Halk Bankası şubesine 0,64 1 yıl ödeme ertelemeli konut kredisi için başvurdum.27 temmuzda gerekli evrakları teslim ettim, ön onay çıktı ödeme planımı aldım...Kredide problem olmayınca, gittim inşaat firmasına 100,000 peşinat verdim.sözleşme yaptım.

******bu arada araya bayram tatili giriyor ve hemen bayram ertesi kredi oranları sürpriz yaparak 0,87 ye çıkıyor*******

Daha sonra 11 ağustos 2020 de eve eksper geldi fakat aynı gün banka 0,64 oranlı kredimi tek taraflı bana bilgi vermeden iptal etti ve kredi oranını 0,87 olarak revize etti ve bana bu orandan kredi kullandırmaya çalıştı.Kabul etmedim,şikayet edeceğim,siz bana 0,64 dediniz ve oranı kafanıza göre değiştiremezsiniz dedim,az çamur yaptım ve 0,74 oran teklif edildi...Tam bu noktada evden vazgeçmeyi düşündüm, fakat firma peşinatı iade etmeyince 0,74 orana mecburen razı oldum.Taksitlerim 200 lira arttı ve totalde 20,000 fazla ödeyeceğim,üstüne 1 yıl erteleme opsiyonum olmayacak.

Durumu cimere yazdım fakat banka değişen konjonktüre ve tercihlerinize uygun şekilde kredi kullandırımı yapılmış gibi klasik bir cevap verdi..bekliyordum zaten.

Şimdi yapabileceğim başka bir şey kaldı mı? mahkemeye verebilir miyim? yada Tüketici hakem heyetine mi gitmeliyim...

Peşinatı da kredi ile aldığım için aylık ödemelerim çok yüklü.Zaten 0,64 oran uygun diye eve 50 60 fazla veriştim,zor durumdayım evden de vazgeçemedim. 1 yıl erteleme olursa o sırada peşinat için çekilen krediyi öderim diyordum.Erteleme olmayınca apışıp kaldım.

Ne yapabilirim arkadaşlar??
Bu nedir arkadaş,marketten fırından çıkıyorum biri yanaşıyor,neymiş bir şey söylemek istiyormuş (6 aydır buradayım) ilk başlarda vakit ayırıp dinliyordum sonra sonra yürüyüp gitmeye başladım.Keza ışıklarda bolca var..Bugün iftara yakın 15 16 yaşında bir delikanlı önüme çıktı, azarladım bi bitmediniz defolun gidin deyip küfrettim..Sonra da pişman oldum çok üzüldüm.Normalde 50 kr 1 lira verir yollarım.Fakat o kadar çok var ki gerçekten fakir mi ihtiyaç sahibi mi anlayamıyorum..
Her il böyle mi,siz nasıl davranıyorsunuz dilenci tayfasına?
Arkadaşlar 1.sınıf öğretmeniyim:
sınıfıma projeksiyon cihazı,yazıcı ve en önemlisi lap top alacağım..

projeksiyon cihazı : 600-700 lira civarı olabilir..

yazıcı bu olacak gibi :http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-scx-3405-fotokopi-tarayici-laser-yazici/productDetails.aspx?productId=bd40009&categoryId=6

yalnız lap top konusunda seçenek fazla olunca karar veremedim..
çok özellikli bir pc ye gerek yok..İ3-İ5 işlemcili olsa yeterde artar..projeksiyona ve internete bağlanacak oyun vs oynanmayacak..asus öncelikli tercihim..

Yemin ediyorum kendime alsam bu kadar ince eleyip sık dokumazdım kaç gündür araştırıyorum,stres oldum..
HP pavilion DV 6000 laptopumun ekran kartı yanmış,elimde hurda durumda HP pavilion DV 5 var.Bu dv 5 in ekran kartı benim emektara olur mu?
HP pavilion DV 6000 laptopumun ekran kartı yanmış,elimde hurda durumda HP pavilion DV 5 var.Bu dv 5 in ekran kartı benim emektara olur mu?
Hakkında
Konum: Muğla, Fethiye
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Toyota
Mobil cihaz
samsung
Operatör
turktelekom
TV
TV
Klima
Mitsubishi Electric
Motosiklet
Honda
Formula 1
McLaren
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Mesaj Sayısı: 717
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.177
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 538 (Bu ay: 133)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 713 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.