Yüzbaşı
20 Kasım 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 28 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar araç dizel Peugeot 208 1.4 Hdi. Hararet göstergesinde herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen sık sık fan açmakta, işin garip tarafı araç yorulduğunda değil de kısa mesafe giderken bu problem oluyor. Acaba problem ne olabilir, hangi problemden şüphelenmeliyim ve ne yapılabilir? Şimdiden teşekkür ederim.
Arkadaslar araç 2015 model Peugeot 208 dizel. Aracı yeni aldım. Kafama takılan nokta şu , motor soğuk iken araç özellikle 2. viteste 1.500 devirde tekleme yapıyor. Ayak gazda sabit iken teklerken ayağı hafifçe çekmekle tamamen öne yığılabiliyor. Bu bir problem midir yoksa soğuk motorda olağan bir durum mudur?
Arkadaşlar bu iki araç arasında kaldım. 1 aydır araç bakıyorum, bayağı kararsız kaldım sizlerin de deneyimlerinizden yararlanmak isterim. Nissan Juke 1.5 dCi motorunu daha önce kullandım, memnundum. Yalnız şimdi bahsi geçen Juke 1.6 benzinli.

İlk araç Nissan Juke 1.6 tekna benzinli. 2012 model ve 90.000 kilometrede. Ufak tefek sürtme ve lokal boyanın dışında bir problemi yok, fiyat olarak da 50.000₺ fiyat aldım.

İkincisi ise 2015 model Peugeot 208 HDI active. Bu araç 40.000 kilometrede dizel ve orta dolulukta bir araç. Bunun icin de 51.000₺ fiyat aldım.

Benim kriterlerim ise maksimum 50.000₺ civarı, piyasası çok da kötü olmayan, benzin/dizel farketmez, biraz da göze hitap etsin.

Bu araçlardan hangisini tercih etmeliyim, değerli yorumlarınızı duymak isterim.
Arkadaşlar araç 2014 Corsa. Bugün kışlık bakımlarını yaptırıp dört tekerine birden balans ayarı yaptırdım. Yalnız balans yapıldıktan sonra şöyle bir durum oluştu ; örneğin kırmızı ışıkta durdum, hareket etmek üzere iken ayağımı debriyajdan tam olarak çektiğim anda alttan tel sesine benzer bir ses geliyor. Sanki birşey tekeri sıkıyor ve 1-2 saniye sonra gerilip bırakıyor. Balans esnasında tekeri durdurmak için sert şekilde frenleme yapmamız gerekiyor biliyorsunuz, o esnada olan bir durum mudur, ya da farklı ne olmuş olabilir bilemiyorum. Tüm önerilerinize açığım, bilgisi olan arkadaşlar varsa yardım ederseniz çok sevinirim, zira bu duruma acayip canım sıkıldı. Şimdiden teşekkür ederim
Arkadaşlar aracı alırken satıcıdan kışlık lastiklerini de almıştım. Ve malum lastikleri değişmenin zamanı geldi. Danışmak istediğim şu ; hali hazırda Matador marka 4 adet kışlık lastik var, diş durumları da çok kötü değil. Yalnız bu markayı ilk kez duyuyorum. Sizce sıfır 4 adet bilindik kışlık lastik mi almalıyım, yoksa hali hazırda bulunan lastikleri mi taktırmalıyım?
Araç 2014 model Seat Leon Fr. Lastik ebatları 225-45-R17. Aracın kullanılacağı yerde ağır kış şartları geçerli olduğundan bölgeye en uygun alabileceğim lastik nedir, yardımcı olabilecek arkadaşlardan tavsiye alabilirim.
Arkadaşlar ; araç 2014 model Opel corsa 1.2 motor. Bugün seyir halindeyken trafik ışıklarında durakladım, yeşil yandığı an hareket etmeye çalıştım yalnız araç stop etti. Ani bir refleksle tekrar çalıştırdım yalnız tekrar stop etti. 3. kez çalıştırdığımda gaza basmama rağmen araç gaz yemedi, devir göstergesi çok düşüktü. Aracı kenara çekmek için bir 50 m zorla ilerledim ve ekranda arıza ışığı yanıyordu. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda arıza ışığı sönmüştü, normal şekilde seyrime devam ettim.

Açıkçası yakıtta pislik olduğunu, o yüzden anlık arıza verdiğini düşündüm ama sizlerin de fikirlerini almak istedim. Sıkıntı ne olabilir, başka problemlere yol açar mı? Alttaki resmi bizzat ben çekmedim yalnız simge bu idi.

Arkadaşlar; araç Corsa 1.2 2014 model Active. Dün akşam saatlerinde yakıt aldım, herhangi bir pürüz farketmedim. Bugün sabah araca binerken depo kapağının tam kapanmamış olduğunu farkettim. Etraftan çocuklar falan açmıştır diye düşünürken kapatmaya çalıştım yalnız kapanmıyor. Ne işe yaradığını bilmediğim çivi şeklinde bir metal kapağın kapanmasını engelliyor. Bu mekanizma nasıl işliyordu, neden böyle oldu hiç bir fikrim yok.

Bilgisi veya fikri olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim, fotoğrafları yükledim.

Arkadaşlar telefon İphone 4. Whatsapp'ta bir konuşmayı "spam olarak işaretle ve engelle" seçeneğini kullandıktan sonra tüm konuşmalar ve bu konuşmada geçen tüm medya dosyaları silindi. Bunu geri alma gibi bir imkanımız var mı? "Spam olarak işaretle" seçeneğini kullanmanın herhangi bir dezavantajı var mı? Bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum, teşekkür ederim.
Evet; arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bu modeller arasında kaldım. 48.000 ₺ ye kadar bir araç bakıyorum. Daha çok yüksek model düşük km bir araç baktığım icin benzinli tercihimdir. Bu 3 model arasından hangisini tavsiye edersiniz? Herhangi bir durumda elden çıkarmak isteyebileceğim icin piyasa durumu da iyi olan bir model seçmek istiyorum.

Örneğin belirttiğim fiyatta 2016 model 5.000 kmde araç bulabiliyorum, Auris'te ise 2014 model 20-30.000 kmde araçlar denk geliyor. Sizlerin de fikirlerinizi almak isterim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone Net
TV
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.576
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 17.624 (Bu ay: 667)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.538 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.