Binbaşı
20 Ekim 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Spotif, youtube vs için çalışan bir EQ (Equalizer) uygulaması var mı? Ücretli olması sorun değil... LG de ucretli ve free pek çok uygulama yükledim çalışmadı. İlla root mu gerekiyor. HTC ile coğu uygulama uyumlu çalışıyordu.
Arkadaşlar lütfen bu konu hakkında gerekli hassasiyeti gösterip gerekli merciler durumu iletelim gerekirse toplu olarak mail atalım.

quote:

Orijinalden alıntı: Ü s t a D

Öncelikle yeni cihaz alan arkadaşlara hayırlı olsun..

Sanırım ben artık HTC ile yollarımı ayıracağım. 3.HTC ONE cihazım ve tek sorunum EXCHANGE MAİLLERDE TR KARAKTER KODLAMASINI YAPAMAMASI.
Altta ekleyeceğim resimlerde sorun çok net,gözükmekte.HTC ile defalarca görüştüm ve mailleştim ancak üzgünüm ki sonuç sadece 0..Ve artık dönüş bile yapmıyorlar.Ben de yarın ilçemde ki tüketici hakem heyeti ile sorunu çözmeye çalışıp para iadesi isteyeceğim.

Yanlış anlaşılmasın telefonda en çok kullandığım kurumsal mailim ve telefon görüşmelerim.Diğer özelliklerini max. %2 kullanıyorumdur.
Bu konuda yani Exchange veya PARA İADESİ konusunda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: Ü s t a D

Arkadaşlar bilgi ve yardımınız için teşekkürler.Dediğim gibi 3.HTC one telefonum (ilk cihaz y.dışıydı diğerleri TR ) ve hepsinde aynı sorun vardı.Hatta forumdan arkadaşım @smnfrkn ın telefonu da ONE denedik ve sonuç aynı..

BÜTÜN EMAİL BİLGİLERİMİ VE ŞİFREMİ İSTEDİ HTC GÖNDERDİM MAİL OLARAK AMA DÖNÜŞ OLMADI 1 HAFTADIR..

3.parti yazılımlarla ve mail programlarıyla mail düzgün geliyor ama mail yazarken kişileri senkronize etmediği için tüm isim.şirketadı vs bilgileri ELLE yazıyorsun..Kolaylık çok zorluk ki benim gibi bazen 200 mail alan birine işkence.

Benim elimden İphone hariç geçmeyen telefon kalmadı ama bu sorunu sadece HTC de yaşıyorum

Replica olarak aldığım telefonlarda bile sorun yoktu..

Sanırım sorun YAZILIMSAL , sonuçta gelen iletinin kodlarını TR yapıp ekrana yansıtacak..Ya da bilmiyorum ama YILDIMMM...

Merhaba, hTC Sensation kullanırken aynı sıkıntıyı ben de çekiyordum. Bizim şirket exchange de sıkıntı vardır diye önemsememiştim. Bir arkadaşımda o zamanlar Sony xperiya arc vardı ve onda her şey normaldi. Gelen mail eklerindeki dokümanlarda bile hTC de sıkıntı vardı. Sonra satıp Galaxy Note aldım ilginçtir onda da sıkıntı yoktu. Hatta bir arkadaşım Arap ve Ortadoğu ya Film pazarlama işi yapıyordu ve Türkiye den aldığı hTC telefonlarda ve tabletlerde Arapça karakter ve harfleri bağlama sıkıntısı çekiyordu. Bende durumu bildiğimden Sony bakmasını önerdim. Hatta O dönemlerde gittik bir mağazaya Arap haber sitelerine girdik en iyi ve en düzgün gösterim yine Sony telefonlarda idi.

Bu durumu Mesut Çevik ve Erdi Beylere iletmek lazım hTC Türkiye ile iyi ilşkileri var.
Ben bu mesajı ana hTC başlığına da açmayı düşünüyorum. Benim hiç hazzetmediğim bir konu bu, memlekette iş yapacaksın ve en önem verdiğimiz dil sorununa bile yıllarca kayıtsız kalacaksın. Bakınız daha güncelleme vermedikleri hTC Sensation 2011 yılının amiral gemisi ona sesimiz çıkmadı ama üzerinden üç yıl geçmiş Türkçe karakterlerin sıkıntısına da sesimiz çıkmazsa sişip patlayalım olsun bitsin...

Müşteri hizmetleri bile Mısırda olan bir firmadan bahsediyoruz, Teleservice daha DOA değişimleri nereden temin edeceğine bile karar verememiş çünkü hTC Türkiye bile muhatap değilmiş düşün.. TR ile o kadar ilgililer.

Bu karekter sorununu şöyle test edin: Karakterleri bozuk olan bir iletiyi Gmail adresinizi gönderin.. Gmail tertemiz verirken sizin Exchange mailinize abuk subuk yazılar gelir.

Not Evde herkesin HTC kullandığı bir müşteriyim. Şu anda eşim ONE X ben ONE Kullanıyorum.

Gördüğünüz gibi donanımhaber maillerinde bile sıkıntı var, sanalpazar.com ve birçokları...
Kendilerinden kaynaklı ise buradan bir açıklama yaparlar.

Bölümün hatırına mesaj yazmak istedim sonrasında içeriğini oluştururuz.

Benden birkaç kare: Fotolar herhangi bir oynama yoktur.

LX3:

Merhaba,

Bölüm başlıkların ayrılması yerinde bir düzenleme olduğunu belirterek ellerinize sağlık demek istiyorum...
Panasonic gibi müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesi belli bir firmanın diğerleri (others) bölümüne atılmasına açıkçası üzüldüm.
Benim gibi Panasonic Markasına ilgi duyan arkadaşlar bu sınıflandırmaya itiraz edeceklerini umuyorum.

Yöneticilerden ricamız; bölüm başlıklarına Panasonic markasını dahil etmeleri ve bu konudaki dışlanmışlığın düzeltilmesidir.

Saygılar.

Not: İlgili başlığa aynı konuyu ilettim, gerekirse buradaki başlık silinebilir.
Yukarıdaki tanımlama sayın "NovariX" ustamıza aittir...

Sony Cyber-shot DSC-R1 ile ilgili açılmış bütün topikleri gezdim,
Ustaların ve kullanıcıların tartışmalarını ve değerlendirmelerini okudum.

Sadece zevk ve duygusal tatmin için temiz bir R1 bulsak yeni nesil makinelerden aldığımız zevki alabilir miyiz?
Malumunuz Yıl 2012 oldu... Resim kalitesi olarak bu sınıfta neler değişti, mesela LX5, XZ-1, S100, X10 hangi seviyeye geldi
Nex, Pen, Pana G 3/4 ler bu R1 seviyesini çoktan geçtiler diyebilir miyiz? (standart kendi lenslerini hesaba katarak)

Teknolojik üstünlük ve kullanım kolaylıklarını (Dokunmatik, yüksek dot pixel LCD, Full HD video, seri netleme, yüz tanıma, seri ardışık çekim, Hazır modlar, gülümseme de çekim, Panorama çekim vs.) pas geçersek: (yahu geriye ne kaldı ki diyebilirsiniz)

(Yeni modellerin fiyat aralığını nazarda tutarsak f/p için)
Yenisi gelene kadar en iyisi hala R1.. mi dir?
Bu işe gönül vermiş ağabeylerimiz ve üstatlarımızdan fikirlerini öğrenmek isteriz.

Teşekküler.
Merhaba,

Philips bölümü açılınca hepimizi bir mutluluk sarmıştı...
Alkatel bölümü kapatılınca o zaman çok hareketli olan Philips yoğun istek üzerine yerine taşındı.

Ama şahsi fikrim bu kadar boş bırakılan bir bölüm en nihayetinde aynı akıbeti yaşayacak gibi...
Çok istediğimi zannetmeyin; zira bu bölüme en çok desteği veren birçok arkadaş gibi benim de katkım oldu...
Ama Türkiye deki Philips satışları neredeyse yok denecek kadar az ve satış yapılan yerler de sınırlı.
Yeni modelleri de bulmak imkansız... Resmi Distribütörlüklerde ortalarda yok gibi...

Genelde şarj için kullanılan bir telefon markasının fanları nın ve paylaşımların yüksek olması beklenemez.
Sadece alo demek için kullandığını düşünürsek yardım ve paylaşımların az olması kaçınılmaz oluyor.

Üzülerek ve birazda duygulanarak yazdığım bu satırların son olmamasını diliyor,
Tüm Philips Kullanıcılarına saygılarımı sunuyorum.
Haber çok ilginç geldi paylaşmak istedim.

Steve Jobs’ın Biyografisinden: “Android’i yok edeceğim çünkü…”

Dünyanın en büyük haber ajanslarından The Associated Press, önümüzdeki günlerde piyasaya çıkacak Steve Jobs biyografisinden bazı çarpıcı kısımları paylaştı. Walter Isaacson’ın kaleme aldığı biyografide Job’ın Android ile ilgili düşünceleri ve yorumları son derece dikkat çekici. AP’nin paylaştığı kısım, Steve Jobs’ın Android telefonların iPhone ile birçok özelliğini paylaşmasına tepkili olduğunu gösteriyor. Isaacson’a Google’ın eylemlerinin “Büyük Hırsızlık” olduğu söyleyen Jobs tepkisini şu cümleler ile dile getiriyor:

“Android’i yok edeceğim çünkü o çalıntı bir ürün, bu konuda termonükleer savaşa gitmeye hazırım.”

“Bu yanlışı düzeltmek için gerekiyorsa son nefesimi vereceğim ve Apple’ın bankadaki 40 milyar dolarının her bir kuruşunu harcayacağım.”

Kitapta Steve Jobs’ın Google CEO’su Eric Schmidt ile görüştüğü ve ödeşmek için herhangi bir bir miktar para ile ilgilenmediklerini söylediği, onlardan sadece kendi fikirlerini kullanmamasını istediği de belirtilmiş.

Steve Jobs: “Android’de bizim fikirlerimizi kullanmayı bırakmanızı istiyorum, istediğimin hepsi bu.”

Jobs’ın Android’e karşı bu tutumu, Apple’ın HTC ve Samsung’a açtığı davaları açıklamaya yardımcı oluyor.

Kaynak:http://turkmac.com/
Arkadaşlar Merhaba,
Darty çalışanı bir arkadaş sıcak fırsatlarda haber vermiş,
Mutlaka ilgilenenler çıkacaktır, Ön siparişte sınırlı sayıda...

quote:

Orijinalden alıntı: hereticc

ARKADAŞLAR 3-6 Haziran indirimi hariç WEB'e ÖZEL bir indirim daha

HTC Desire Z 16 GB Cep telefonu Hemde fiyat bomba !

Ürün ön sipariş, ürünler haftaya gelecekmiş..

HEPSİbuRADA 'da 1249 TL
DARTY'de peşin fiyatına 8 taksitle 899 TL

Ürün stoğu sınırlı olacak bu nedenle kota dolunca satışa kapatılacakmış..
ÜRünler HTC'nin malı paralel falan değil. Zaten HTC'nin kendi sitesinde 1. sırada DARTY'de satıldığı yazıyor
http://www.darty.com.tr/e_commerce/CEP-TELEFONU/HTC/DESIRE-Z-p-55987-c-12.htm

buda rakipte :) hem de indirimlihttp://www.hepsiburada.com/Liste/htc-desire-z-15-gb/ProductDetails.aspx?productId=telcephtcdesz&categoryId=371946

Arkadaşlar bu ürünün Amerika dışında satılacak modelinin çıkma ihtimali var mı?
4G LTE, CDMI olması gerekmiyor...
Dizayn olarak çok hoş görünüyor, iki yüzünde de kamerası var.

Networks: LTE 700, CDMA EvDO revA
Operating system: Android™ 2.2 + HTC Sense
Display: 4.3” WVGA TFT capacitive touch screen
Camera: 8MP with autofocus, LED Flash (2x LED), 1.3MP front facing camera
Memory: 8GB emmc + 768 RAM Memory card, preinstalled 32 GB microSD™
WLAN: 802.11 b/g/n
Bluetooth: 2.1 with EDR (3.0 when available)
GPS: GPS/AGPS
Battery: 1400 mAh
Special features: Dual mics with noise cancellation, Surround sound, Compass sensor, G-Sensor, Proximity sensor, Light sensor, 3.5mm audio jack, MicroUSB, FM radio, LTE SIM slot , TI audio DSP
Chipset: Qualcomm® MSM8655, 1GHz, Qualcomm MDM9600
Daha önce yazıldı ise başlık silinebilir.

OVI Store (Mağaza) Ücretli Uygulamalar TL ile Satışta...

Ovi mağaza satış aktif olmuş.
Ücretli uygulamaları Türkiye için TL para birimi ile satın alınabilirsiniz.

Nokia kullanıcılarına hayırlı olsun.

Geçte olsa bizi adam yerine koyan Nokia ya teşekkürler.
Hakkında
Hakkımda:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.644
İkinci El Bölümü Mesajları: 146
Konularının görüntülenme sayısı: 151.518 (Bu ay: 360)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 757 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.