M

Yüzbaşı
06 Ekim 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar. Elimde XFX rx5600xt kart mevcut. Faturalı garantili fiyatlar zirve yapmışken satmak istiyorum. Kartım ne kadar eder.

16gb ram var. Kullanılan 2-3gb ramdir. Başlangıçta yüzde 60 ram kullanımı gösteriyor. Hizmet yöneticisinden hallettim. Yüzde 10 lara düştü. 3-4 saat bilgisayar açık kalıyor. Ram kullanımı yüzde 98-99 lara çıkıyor.
Hizmet yöneticinden ve ProcessExplorer gibi programlarla bakıyorum. ama bu kadar rami ne kullanıyor göremiyorum. Bios windows 10 ekran kartı driveri hepsini güncelledim. Bir kaç virüs programı ile tarattım. Şonuç sıfır. Başına gelen çözüm önerisi olan var mı?
Arkadaşlar 47 " bir tv almayı düşünüyorum. Bütçeme bu tv uygun geldi. 1900 lira fiyatı var. Tavsiye edermisiniz. Bu fiyata daha iyi tv ler var mı? Varsa link atarmısınız.

http://www.hizlial.com/u05.011.1165.0220/lg-47lm620s-119cm-400hz-uydu-alicili-full-hd-smart-3d-led-tv-4-gozlu
Merhaba arkadaslar usb bellegime autorun.inf lioco.scr virüsleri bulasmıstır. Bellek bicimlenemiyor. Icerisindeki dosyalar silinmiyor ve icerisine dosya atılmıyor. Bunları yapmaya calısırken disk yazma koruması hatası veriyor. Internette yazan hemen her seyi denedim. Ama düzelmedi. Bir cok program denedim virüsleri buluyor ama silemiyor. Arkadaslar cözüm önerisi olan var mı?
Arkadaşlar taşınma esnasında logitech mk320 kablosuz klavye setinin usb alıcısı kayboldu. Bu alıcıyı nasıl temin edebilirm. Fikri olan var mı?
Arkadaşlar 2 adet adsl bağlantım var. Bu iki bağlantıyı tek bilgisayarda dağılım yaparak ( mesala 1 adsl bağlantısını torrette diğerini int exp. , monzillya vb. ) programlara yönlendirebilirmiyim. Bunun için bir program var mı?
Bu şekilde iki bağlantıyı tek bir bilgisayarda kullanabilen var mı?
Arkadaşlar Skystar tv kartını satacağım. Satacağım kişi hotbirddeki TF1 VE M6 kanallarını çözüyorsa almak istediğini belirtti. Ben de hotbird çanağını thor uydusuna çevirdiğim için deneyemiyorum. Bu kanallar acaba skystar ile çözülebilir mi?
Arkadaşlar elimde 478 pinli intel sistem var. Sorunu şu belli bir zaman sonra görüntü gidiyor bilgisayar çalışıyor ekran yok. Diyelim ki müzik dinliyoruz müzik çalmaya devam ediyor ama ekran da görüntü yok. Ekrana görüntü gelmiyor.

Başka monitör ve ekran kartı denendi düzelme di. Görüntü gitme olayı neden yapabilir. Böyle bir arıza psu dan da yapabilir mi?

Birde elimde bir sistem daha var. Bilgisayarın kendi harddiskine xp yüklenmiyor. Bilgisayara reset attırıyor. Başka harddisk taktığım zaman sorunsuz çalıştırıyor. Bilgisayarın kendi hdd sini başka bilgisayar da deniyorum sorunsuz çalışıyor. HDD olayı nedendir. Daha önce de bu hdd takılıydı sorunsuz çalışıyor du. Şimdi durum nedir ki böyle sorun çıkartıyor. Bu arıza bad sektörlerden de kaynaklanabilir mi?
Arkadaşlar buraya çıktım. Burada yapan arkadaşlar varsa önerileri ve tecrübelerini almak isterim.
Arkadaşlar psu tamiri yapabilen arkadaşlardan yardım istiyorum. Komşunun kızı psu nun arkasındaki 220 /110 volt sekmesini 110V getiriyor. ve psu yanıyor. psu nun içini açtım. Yanmış kömür olmuş iki tane malzeme gördüm. Büyük kondansötörlerin yanında üzeri makaron diyorlardı herharde o malzeme ile kablanmış mavi mercimek kondansatöre benzeyen iki malzeme yanmış. board un üstünde bu malzemelere z1 ve z2 isimlerini koymuşlar. Z harfini empedans olarak formüllerden biliyorum. Bu malzemeleri Varistör olduğunu düşünüyorum o malzemeleri değiştirsem düzelir mi acaba değerlerini de bilmiyorum. 110Voltta yandığına göre V07K130 VEYA V07K150 gibi bir değerde varistör taksam düzelirmi acaba başka bir malzemede de sorun varmıdır. Daha önce tamirini yapmış veya bu konuda bilgi verecek arkadaşlardan yardım istiyorum. Yardım edenlerden şimdiden ALLAH razı olsun.
Hakkında
Meslek: Elektronik Teknikeri
İlgi Alanları: Teknoloji
Hakkımda:
1A0552FFD3854DB2A107D7C04EF9504B.gif
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen hafta
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.408
İkinci El Bölümü Mesajları: 861
Konularının görüntülenme sayısı: 160.292 (Bu ay: 361)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 205 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.