Yarbay
04 Ekim 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
115 üye
Görüntülenme
Toplam: 380 (Bu ay: 18)
Gönderileri

Şu ana kadar iyi veya kötü hangi işe girdiysem mutlaka mesaili çalışıyorlardı. Buna teknik servisten ve şoförlükten tutun fabrikaya kadar her ortamda rast geldim. Dün 12 saat çalıştık bugünde çalışacağım ve şunu farkettim ki cidden benim vücut bu kadar uzun saati çalışma süresini kaldıramıyor. Sırtımda dizlerimde ağrıyla uyandım. Mesaisiz iş mevcut mudur? Evet mesai zorunlu değil hayır deme hakkım var biliyorum ama hayır dediğimde de nasıl tavır aldıklarını da biliyorum.

Deprem araştırmaları için kullanılan ve Marmara Denizi'ndeki deprem ölçüm cihazlarının yerini göstermeye yarayan Kandilli Rasathanesi'ne ait 5 işaret şamandırasının çalındığı ortaya çıktı.


Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü uzmanları, İstanbul’u etkileyecek olası büyük depreme yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Uzmanlar, Marmara Denizi’nin tabanını karış karış tarayarak beklenen felaketin risk analizlerini yapıyorlar. Ancak tüm çalışmalar devam ederken, bir yandan da Türkiye’ye özgü akıl almaz vakalar yaşanıyor.

Milliyet gazetesinden Mert İnan'ın haberine göre, sismik hareketliliği tespit etmek için Marmara Denizi’ne döşenen fiber optik kabloların trol teknelerinin bilinçsiz avlanmaları yüzünden parçalanması çalışmalara sekte vururken, denizdeki deprem ölçüm cihazlarının yerlerini gösteren şamandıraların da çalındığı ortaya çıktı.


Kandilli Rasathanesi Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi Müdürü Dr. Doğan Kalafat, “Deprem ölçüm cihazları ile kablo bağlantılarının yerini gösteren ‘hacıyatmaz’ diye tanımlanan 30 bin lira değerindeki şamandıralar üzerime zimmetliydi. Cihaz ve kabloların yerini işaretlemek için kullandığımız bu parçalar 5 yıl önce çalındı. Kim, neden çaldı anlamış değiliz. Rasathaneye ait şamandıraları çalanlar bir türlü bulunamıyor. 2.5 metrelik, reflektörlü, şamandıraların akıbetini bilen varsa bize ulaşsın” dedi.


"Beş tanesi yok''


Hırsızlık hadisesinin trolle avlanan balıkçılardan sonra ikinci kez şok yaşattığını söyleyen Kalafat, “Deprem ölçüm ve analizlerine yönelik önemli aletlerimiz hem bilinçsizlik hem de hırsızlık nedeniyle kullanım dışı kaldı. Şu an için elimizde 5 kablo ve cihazdan, sadece 1’i sağlam ayrıca 5 şamandıramız kayıp. Binbir zorluklarla hayata geçirdiğimiz projelerin bu şekilde zarar görmesi bizi derinden yaraladı. Bugüne kadar şamandıra hırsızlığını gündeme getirmemiştik ancak içimizdeki yarayı paylaşmak istedim” diye konuştu.

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimlerden önce söz verdiği GSS borçlusu EYT'lerin primlerini ödemek için harekete geçti. Yavaş, Ankara'da yaşayan GSS prim borçlarını yapılandıramamış EYT'lilerin Belediye'ye başvurması halinde GSS primlerinin ödeneceğini açıkladı.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçimlerden önce söz verdiğini hatırlatarak, Ankara'da yaşayan Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarını yapılandıramamış EYT'lilerin Belediye'ye başvurması halinde GSS primlerinin ödeneceğini açıkladı.


Sosyal medya hesabından duyurdu


Yavaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Ankara'da yaşayan Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarını yapılandıramamış EYT'lilerin Belediye'ye başvurması halinde GSS primlerinin ödeneceğini duyurdu. Başkan Yavaş'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:


"Seçimden önce EYT'li hemşehrilerimizin yanında olacağımıza söz vermiştik. Genel Sağlık Sigorta primlerini yapılandırmayan ve Ankara'da yaşayıp belediyemize başvuranların GSS primlerini, yeni kararname çıkana kadar ödemeye başlıyoruz. Daima yanınızda olacağız."


İşte o mesaj:


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fi.internethaber.com%2Fstorage%2Ffiles%2Fimages%2F2021%2F01%2F22%2Fmansur-yavas-acikladi-eytlileri-o0Kk.jpg.webp&t=0&width=480&text=1

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesinin ardından bakanlıkta görevden aldığı bürokratları Sayıştay savcılıklarına atadı. 


Hazine ve Maliye Bakanlığı’da geçen ocak ayında çok sayıda bürokrat görevden alınmıştı. Berat Albayrak’ın bakan olduğu dönemde gerçekleşen bu görevden almalar dikkat çekmişti.

Görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de vardı.


Erdoğan o isimleri atadı


Cumhuriyet gazetesinden Mustafa Çakır'ın haberine göre, Karatürk dün Cumhurbaşkanı tarafından Sayıştay Savcılığı’na atandı. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak da görevinden alınan isimler arasında yer aldı. Çolak, dün Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı.

Savcılığa atanan bir diğer isim Ertan Erüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak görev yapmıştı.

Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı. 


https://www.internethaber.com/erdogan-berat-albayrakin-gorevden-aldigi-burokratlari-sayistay-savciliklarina-atadi-2141155h.htm?utm_source=gazeteoku&utm_medium=referral

Öyle yazayım dedim. Zaten bir şeye faydası olmayacak.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=https%3A%2F%2Fi.internethaber.com%2F2%2F714%2F468%2Fstorage%2Ffiles%2Fimages%2F2020%2F07%2F26%2Fbbp-lideri-destici-istanbul-sozl-H3rI_cover.jpg.webp&t=0&width=480&text=1


İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasa hakkında konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Evliliğin hafifletildiği, evlilik dışı ilişkilerin normal gösterildiği hatta özendirildiği, boşanmaların ve nikah dışı, evlilik dışı ilişkilerin teşvik edildiği bir sözleşmeyi bırakın muhafaza etmeyi bizim derhal behemehal yırtıp atmamız lazım” dedi.


Samsun’a gelen BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ilçe başkanları ile istişare toplantısı düzenledi. Destici, toplantı öncesi gündemdeki konulardan İstanbul Sözleşmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.


'İstanbul Sözleşmesi toplumumuzun ahlak ve inanç yapısını çürütmektedir'


Sözleşmenin toplumun ahlak ve inanç yapısını çürüttüğünü ve kadına şiddet olaylarını daha da artırdığını savunan Mustafa Destici, “Kadına şiddet sorununu batı kültürünü esas alan, cinsiyetsizliği savunan, inancımızı ve kültürümüzü, ahlakımızı yok sayan uluslararası sözleşmeler değil kendi öz değerlerimizle ve kendi düşüncemizle kendi kültürümüzle kendi felsefemizle çözebiliriz. İstanbul Sözleşmesi toplumumuzun ahlak ve inanç yapısını çürütmektedir. Bunu çürütmekten başka bir işe de yaramamaktadır.


Evliliğin hafifletildiği, evlilik dışı ilişkilerin normal gösterildiği hatta özendirildiği, boşanmaların ve nikah dışı, evlilik dışı ilişkilerin teşvik edildiği bir sözleşmeyi bırakın muhafaza etmeyi bizim derhal behemehal yırtıp atmamız lazım ve buradan çıkmamız lazım. Bir de o dönemde bu sözleşmeye dayanarak meclisten bir yasa çıkartıldı.

Ekrem İmamoğlu, seçim vaadini hayata geçirdi!


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaatlerinden olan 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi için İBB Meclisi'nden onay çıktı. İstanbul'daki 1 milyon 160 bin çocuğun annelerine, ücretsiz ulaşım kartı verilecek.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim öncesinde verdiği vaadi hayata geçiriyor. Daha önce sosyal devlet olmanın önemine vurgu yapan İmamoğlu, yerel seçim öncesinde vaat ettiği ''annelere ücretsiz ulaşım'' sözünü yerine getiriyor.


Teklif daha önce gündeme gelmişti


Sözcü'nün haberine göre; İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğü'nün başkan Ekrem İmamoğlu'nun seçim vaadi olan 4 yaş ve altındaki çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı vermek üzere hazırladığı teklif, 16 Ocak 2020 tarihli İBB Meclis oturumunda gündeme gelmişti. AK Parti- MHP grubunun çoğunlukta olduğu İBB Meclisi'nde Sayıştay'dan olumlu görüş alınması şartı ile annelere ücretsiz kart verilmesi teklifi uygun bulunmuştu. Bunun üzerine İBB yönetimi Sayıştay Başkanlığına yazı gönderdi. Sayıştay'dan gelen görüş yazısında kamu kurum ya da kuruluşlarına istişari mahiyette bir görüş bildirme görevlerinin bulunmadığı, bu konuda görüş verilemeyeceği bildirildi.


Belediye bütçesinden karşılanacak


Sayıştay yazısının sonrasında konu 17 Temmuz tarihli meclis oturumuna geldi. İlgili komisyonlar tarafından hazırlanan raporda, 4 yaş ve altında olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesi ve toplu taşıma kuruluşlarının ücretsiz taşıma nedeniyle uğradıkları kayıpların belediye bütçesinden karşılanması Sayıştay kanununda belirtilen usulün belediye yönetimi tarafından izlenmesi kaydıyla uygun bulundu. Karar oybirliği ile kabul edildi.


https://www.internethaber.com/ekrem-imamoglu-secim-vaadini-hayata-gecirdi-2115221h.htm?utm_source=gazeteoku&utm_medium=referral

Bakiyem mevcut, 50 tl atmak istiyorum ama her seferinde bu işlem reddediliyor. Şikayetvar'a 2 kez şikayet açtım ikisinde de steam ile alakalı bir durum olduğunu, 50tl'lik yükleme ticket'ının (ya da öyle birşey ne dediğini tam anlamadım) bittiğini, sorunun yakın zamanda çözüleceğini söyledi ancak çözülmedi. Aradan 3 hafta geçti yine denedim yine aynı sıkıntı var. Başka sitelerden bynogame, **** gibi sitelerden 50tl'lik steam key almaya çalıştım onu da kabul etmedi. Benim bu parayı steam'e atmamın veya kendi banka hesabıma geçirmenin bir yolu yok mudur? Adamlar resmen parama el koydu.
Şöyle bir konu var. Ben mevcut işimden istifa verip çıkmayı düşünüyorum hatta bugün istifa verip 1 haziranda çıkıcam ancak şöyle birşey var. İşten çıkarma yasaklandı biliyorsunuz bu süre zarfında fabrika bizi kovamıyor. Temmuzda bu yasak bitiyor. Hükümetin bu süreci 6 ay daha uzatma hakkı bulunuyor. Sizce bu süreci uzatırlar mı? Uzatmazlar diyorsanız kovulmayı ve tazminat almayı mı bekleyeyim? Ne dersiniz bana bir yardımcı olun
Nedenini hatırlamıyorum ama bir şeyden dolayı dünyayı daha doğrusu atmosferi bir gaz bulutu kaplıyordu. Güneş hiç kendini göstermiyor ve yete vurmuyordu. Zifiri karanlık yoktu ama gündüzleri hava hep yağmurlu gibi kapalı oluyordu ve bunun bir kaç sene süreceği söyleniyordu. İnsanlar dışarı çıkıp gezebilmesine rağmen herkes aşırı mutsuzdu
Hakkında
Konum: Kocaeli
Meslek: Otomasyon Teknikeri
Forum İmzası:

Kural Disi Konu Destroyer
I am not a robot. That wasn't flesh maybe. It's 3:36

Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Nokia
Operatör
Turkcell
Steam
Steam
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 5.654
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 42.563
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 1.015.529 (Bu ay: 6.475)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 73.999 (Bu hafta: 8)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.