M

Yüzbaşı
28 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
toplamda 5 defa servise giren samsung s6 edge cihazım , ilk servis girişinde ön kamerası değiştirilerek, ikincisinde klavye lekesi oldugundan ekranı , arka kapağı, ön kamerası ve parmak izi okuyucusu değiştirildi.

herşey güzel vs. ancak cihazın ekranında dikey vaziyette inen iki adet koyuluk var , ve bu gece gündüz kullanımda farketmeksizin benim gözüme takılıyor ve rahatsız olmaktayım, bunun için ilk servise verdiğimde arıza görülmedi deyip, ikincisinde videoya alıp götürdüğümde kayıt açarız deyip samsunga göndericez vs. demelerine rağmen , servis bunun kullanıma engel olmadığını vs. şeylerin arkasına sığınıp tekrar iade etti, son olarak ise farklı bir servise götüreyim dedim , incirlideki servise bıraktım , ordaki teknisyen bozuntularıda aynını söyleyip kayıt açarız inceleriz ama bişey çıkmaz deyip tepemı attırdılar ..
X

şöyleki ;

ekran ile ilgili herhangi bir müdehale görmeyen cihaz ile kendi cihazım kıyaslandıgında sağlam cihazda bu koyuluklar sağlamda yok ancak benim cihazda var, herifler yaptıkları ayıplı teknik servis hizmetini kabul etmiyorlar , fatura tutarı 3000 tl olduğu için ancak mahkemeye başvuru kalıyor ..

en son çare olarak mahkeme yolu gözükmekte şuan için ancak, bununla ilgili yapabileceğim farklı yöntem olabilir mi , forumdaki samsung kullanıcıları olarak , bilgi sahibi , teknik destek, elektrik elektronik bilgisine sahip arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var, samsung firmasından kesinlikle soğudum , kısaca bana yardımcı olun , pm lerinizi bekliyorum , saygılar, iyi forumlar..
ARKADAŞLAR UZUN SÜREDİR KONU AÇMAK İSTİYORDUM ANCAK BU GÜNE NASİP OLDU.

TELEFONU TEKNİK SERVİSE VERMESİ İÇİN ANKARA DA OTURAN ARKADAŞIMA YOLLADIM , GÖTÜRÜP ELDEN VERSİN DİYE, HEM ARADA KULLANIRIM DEDİĞİNDEN KENDİSİNİ KIRAMADIM .

NEYDE 2-3 , 4 AY OLDU TELEFONDAN SES YOK , PAT Bİ AKŞAM MSJ GELDİ 1123455*** İMEİ NUMARALI CİHAZ ÇALINTIDIR DİYE.

HEMEN ARADIM , MEĞERSE ELEMAN TELEFONU ÇALDIRMIŞ.

CİHAZI YOLLAMADAN ÖNCE RESTORE ETMİŞTİM.

NEYSE , TELEFONUN İMEİSİ BTK YA BAŞVURDUK VE ARAMALARA VS. KAPANDI , FİND MY İPHONE ÖZELLİĞİ KAPALI OLDUGUNDAN DOLAYI CİHAZI KİLİTLEYEMİYORUM.

TELEFONUN İMEİ BELLİ, SERİ NOSU BELLİ VE BÜTÜN ARAMALARA KAPALI DURUMDA.

ŞUANDA İMEİ CHECK YAPTIĞIMDA MAKİNENİN AKTİF DURUMDA OLDUĞUNU GÖRÜYORUM..

ÇALAN ELEMANLAR ÇATIR ÇATIR KULLANIYOR OLMALI ..

ŞİMDİ SİZDEN YARDIM BEKLİYORUM.

NASIL BİR YOL İZLEMELİYİM ??

İMEİ VE CİHAZIN SERİ NOSUNDAN HERHANGİ BİRŞEY YAPAMAZMIYIZ ?
arkadaşlar makinenin şarjı bitti kapandı , etrafta şarj aleti olmadıgından dolayı şu çin malı batarya şarj edici ile şarj edildi, gel gelelim ..

makine açılmamakta, son olarak şarja takıldıgında şarj lambası ( yandaki beyaz lamba ) yanıyordu ancak yinede açılmadı cihaz.

bununla ilgili ne yapabiliriz?

bilgisi olan yardımcı olabilecek olan lütfen bakınız..
..
ORDU/ÜNYEDE geçen gün aşırı yağmur yağması dolayısıyla asfalt yolda fazlaca su birikintisi olmuş ve bende bu sudan geçmek zorunda kaldım .

ARABA PEJO 406 HDİ ST 2000 MODEL

su max 15-20 cm kadardı , şöyleki arabanın içine su damlası dahi girmedi, lakin giderken motor stop etti ve daha da çalışmadı .

varsayımlara dayanarak , beyne su kaçmıştır deyip kenara çektik ,

lakin sabahında ..

motorcu usta getirttik , baktı etti , hava filitresine hafif bi ıslaklık vardı, hava deliğinin yuvarlagı kadar , filitrenin gerisi kupkuruydu.

herif marşa basmamı söyledi , aldı balata spreyini dayadı araba çalştı , 2 dk boyunca normal devrinde sonra kendiliğinden stop etti,

eleman dedi senin motorda bişe yok elektrik aksamında sıkıntı var elektrikçi çağır.

elemanı yolladım elektrikçi alıp geldim .
eleman baktı yok , etti yok arızaları siliyor, yok çalışmıyor araba komple kontrol etti elektrik aksaamları çalışmıyor araba .

baktı etti bunun okuyucusuna su gitmiştir dedi, bi o kaldı falan , neyse baktılar ondada elektrik var motor dönüyor marş yapıyor ancak çalışmıyor araba.

eleman hepsini denedi yok , sonra dedi bu hava filitresinden su çekmiştir sente atlamıştır.

la dedim su çekse filitre komple ıslanmazmıydı , ki öyle olsa araba 2 dk boyunca devrinde çalışır mıydı ?

kötü senaryoya göre hava filitresinden su çektiyse subabları eğriltmiş, pistonlara zarar vermiş olacak ve komple motor isteyecek,

diğer varsayımlar neler olabilir acaba ?

triger kayısının kağagını kastırıp baktılar motor dönüyor, dolu dönüyor sanki ateşleme yapmıyor birtek .

2-3 gündürde kuruttum arabayı açtım kaputu,

bununla ilgili yardımcı olabilecek varmı acaba ?
YAKLAŞIK 3 SENE ÖNCE NUMARA GÜZEL DİYE ALMIŞ OLDUGUM HATT SONRASINDA VODAFONE A GEÇİRMİŞTİM.

VE KULLANMAMAYA DEVAM EDİP BİR KÖŞEYE KOYMUŞTUM , HATTIDA SONRASINDA KAYBEDİP GİDİP ÇIKARTTIRMADIM.

ANCAK BTK NIN SİTESİNDE SORGULADIGIMA GÖRE HAT HALA BENİM ÜZERİME GÖRÜNMEKTE.

BEN HATTI TRABZONCELL OLARAK ALMIŞ BULUNUP SONRASINDA VODAFONE A GEÇİRMİŞTİM ŞİMDİ İSE AVEADA GÖZÜKMEKTE.

MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNİ ARADIM , KADIN DİYOR HAT AKTİF GÖZÜKMEMEKTE, EN SON VODAFONE A TAŞINMIŞ DİYOR.
BENDE DEDİM KULLANILMADI ZATEN VODAFONE DA DURUYORDU SANIRIM KULLANILMAYA KULLANILMAYA İADE EDİLMİŞ.

HALEN BENİM ÜZERİME GÖRÜNDÜĞÜNDEN BEN BU HATTI TEKRAR ÇIKARTABİLİR MİYİM? ( ÜCRETSİZ !!!) TAŞIMA YOLUYLA BAŞKA BİR ABONELİĞE GEÇİRSEM HAT PASİF DURUMDA TEKRAR AKTİFLEŞİR Mİ?

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..
ARKADAŞLAR TELEFONUM T MOBİLE UK DEN ALINMIŞTI , ANCAK ORANGE T MOBİLE İ SATIN ALDIGINDAN DOLAYI TELEFONUN KİLİDİ ORANGE A GEÇMİŞTİR.

TELEFONUMUN KONTRATI BİTMİŞTİR, PAY AS GO YAHUT ORANGE HATTI KULLANAN TANIDIGI OLAN KİŞİLER BANA YARDIMCI OLABİLİR Mİ?

MAKİNE ŞU ANDA BU KRİTERLERE UYGUN ŞEKİLDE 20 POUNDA UNLOCK OLMAKTA.

arkadaşlar kaçtır açıyorum bu konuyu yetkili arkadaşlar neden kaldırır hala anlamıyorum.

apple iphone 4 cihazım var t mobile uk den kilitli t mobile uk kartımın olması gerekiyor, ne kadarsa ücreti karşılayıp su makineyi unlock ettirmek istyorum , bir el uzatın hele nasıl hallederiz
Sizinde başınıza gelmiştir, ne zaman birşey deseniz tersini yapmaya başlarlar, siz A dersiniz o B yi yapar bunun gibi şeyleri nasıl çözeriz?

Sinir küpü olarak gezmekten bıktım mesela, vuracam tekmeyi olmayacak, bu gibi durumlarda nasıl ediyonuz deyin hele bi ?
Arkadaşlar asus n61vg modeli laptopum mevcut. normak kullanımda bana fazlasıyla yetmektedir.fakat ekranı 90 derece yahut daha düşük 70 -65 derece de sabitlersem ekranda görüntü kaybı yaşanmakta, yani renkler karışıyor, ekran beyaz oluyor kapayıp ekranı açınca 100 -120 derecede herhangi bir görüntü kaybı olmuyor. bunun sebebi çıtalardan giden ekran kablolarında mıdır yoksa başka sorun mu mevcuttur, tecrübeli teknik servisci arkadaşlar bir yardımcı olabilirlerse sevinirim.bana maliyeti ne kadar olur bunu yaptırmanın teşekkürler..

ss

80 derecelik bir açı

buda 60 derecelik bir açı , ekran görüntüsü bir an için böyle olup düzelmekte, sonra beyazlamakta .
Hakkında
Meslek: Lisans öğrencisi
İlgi Alanları: bilgisayar/cep telefonları /elektronik herşey..
Forum İkinci El İmzası:
Önermediklerim:ok1907 (detaylar pm den ) orochi (detaylar pm den) , piskomat ( gerekli bilgi sorunlu alışveriş bölümünde mevcut )

İncelediğiniz ilanımda resim yok ise pm atmanız halinde eklemesini ve size gönderimini yapabilirim.

Her Hakkım Saklıdır®�
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³

eski nick:*/.99seriousx2
Hakkımda:
Bize her yer Trabzon !

-- werrol(saymadım kefilim ),erturkmen,10.lincoln,teskocuu,fatihli52,ertanx(x2),exhaustiveresearcher,Gökhan KARPUZ
referanslarım:yamachan.romantik83,rusvenlee,jasonburak,ufukahiska,orcun1622,sinan70,Love You My Angel,kitty,
eski nick:*/.99seriousx2

ARTIK YOL GÖZÜKTÜ .. GİTME VAKTİ .

Her Hakkım Saklıdır®�
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Toyota
Otomobil
Renault
Operatör
Turkcell
Operatör
Türk Telekom
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Sabit Disk
Western Digital
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.218
İkinci El Bölümü Mesajları: 830
Konularının görüntülenme sayısı: 158.366 (Bu ay: 476)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.