Yüzbaşı
30 Ağustos 2003
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 1 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar,

Eylül ayında evleniyorum ve uzun süredir beyaz eşya arayışı içerisindeyim. Forumda birçok konuyu okudum ama hala kafamda net olarak ne almalıyım oluşturamadım. Arçelik'in servis kalitesinin iyi oluşu ve genel olarak buzdolabı kalitesinin çoğunluk tarafından beğenilmesi beni arçelik markasına yönlendirdi.

Bu yüzden sizlerden buzdolabı,çamaşır makinesi, ve bulaşık makinesi tavsiyelerinizi bekliyorum. Fiyat konusunda çok abartı olmadıkça limitim yok. Renk olarak beyaz renk tercih ediyorum. Ayrıca kurutmalı çamaşır makinesi almayı düşünüyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden cevaplarınız için teşekkürler..
Yurtdışındayım bir süreliğine ve önceden beri rc arabalara merakım var. 1000 TL yi geçmeyecek şekilde elektrikli bir model önerirmisiniz. Ve buradan alsam daha uyguna getirebilirmiyim yoksa türkiye'den mi almalıyım.
Merhaba arkadaşlar diğer konuda konuşmuştuk dolduğu için yeni konu açtım. Kredi Kartım var ben alabilirim ama yurtdışında olduğumdan bugün başka otele taşınacağım ve ordaki internet erişimini kontrol etmem lazım. Eğer Kredi kartı ile alacak başka gönüllü yoksa ben dediğim gibi bu akşam bir problem çıkmazsa alıcam. Diğer katılacak arkadaşlar lütfen adlarını yazsın. Ayrıca Garanti bankası hesabım var. Oyunun PSN fiyatını bilgimiyorum ama diğer konularda baktığım kadarıyla kişi başı 26 TL düşecek bilginize...

Güncelleme 1:

Biraz daha detaylı bilgi vereyim. Oyunu TR PSN üzerinden yeni hesap oluşturup alacağım. Oyunu muhtemelen saat 23.00 sularında alabilirim bu akşam bildiğiniz gibi Türkiye-Almanya maçı var ve maçı izlemeye arkadaşlara gideceğim için biraz geç evde olurum. 5 Kişiyi tamamladığımızda sizlere Garanti bankası hesap numaramı göndereceğim ve herkesin parayı göndermesini bekleyeceğim. Eğer güven konusunda problem yaşayan arkadaşlar var ise forum üzerinde daha önceden başkalarının aldığı oyunlara katılmıştım onları araştırabilirsiniz. Herhangi bir problem olursa paranızı geri göndereceğim.

Güncelleme 2:
Merhaba arkadaşlar ödemeyi yapmayan arkadaşlar var bu yüzden yedek alımı yapılacaktır ve akşama kadar ödeme yapılmaz ise yedeklerden ödeyenler seçilecektir.

Güncelleme 3 :
Katılan herkese teşekkürler arkadaşlar. Oyun alındı ve şifreler dağıtıldı. Herkese iyi eğlenceler...

Katılanlar :

1. mcaaltuntas(Ben)
2. serenityatlast(Ödeme yapıldı)

3. by _GoKhAn(Ödeme bekleniyor)

4. engin_17(Ödeme yapıldı)
5. yusufozgiray2 (Ödeme yapıldı)
Arkadaşlar Shank oyununun demosunu indirdim oldukça hoşuma gitti. Eğer ortak bulabilirsem almayı düşünüyorum. Oyun hatırladığım kadarıyla 25 YTL gibi bir fiyata sahip 5 ortak kişi başı 5-6 ytl'ye alabiliriz. Ben kredi kartımla alıcam ortak olacaklara Garanti bankası hesap numaramı verip onlardan ücreti aldıktan sonra akşam belirli bir saatde herkes ile şifreyi paylaşacağım. Ortak olmak isteyenleri bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar. Bu aralar araba alacağım fakat bir türlü karar veremedim sizden yardım isteyeceğim. Elimdeki seçenekler şu şekilde

1) Opel Corsa 1.4 Enjoy+Metalik Renk ---->Fiyat : Yaklaşık 24.000 YTL
2) Opel Corsa 1.3 CDTI (90HP)+Metalik Renk ----->Fiyat Yaklaşık 27.000 YTL
3) Opel Astra Sedan 1.6(115HP) Essential+Metalik Renk ---->Fiyat Yaklaşık 28.000 YTL

Yukarıdaki fiyatlar bir akrabamın indirimli şekilde hesaplanma sonucu bana verdiği rakamlar.Şimdi kafamdaki soruları sizinle paylaşayım sonra sizin yardımızı isteyeyim.

Öncelikle alacağım araba ilk arabam olacak acemi sayılırım. Aslında normalde 2. el 20.000 YTL civarı Honda Jazz almayı düşünürken akrabamın bu teklifi cazip geldi. Sebebi aracın sıfır olması ve iki sene sonra indirimli olduğu için 2. elden daha az değer kaybedecek olması.

Aslında şuanda yukarıdaki rakamları karşılayacak kadar elimde nakit yok arkadaşımdan borç alarak alacağım. Arabanın ekonomik olması iyi olur bu bakımdan bu arabalar ne kadar yakar fikrim yok fakat çok fazla kullanacağımı düşünmüyorum hafta sonu istanbul içi dolaşırım ayda yılda bir şehir dışı olabilir.Performans falan çok fazla derdim yok araba benim işimi görsün yeter.Birde ileride elimden çıkardığımda çok fazla zarar etmeyeyim istiyorum. Bunun dışında ailecek kullanabileceğim bir araba olması avantajlı olabilir. Yazın almanya'dan akrabalar falan gelince bir yere götürüp gezdirmek için avantajlı olması iyi olur.

Şimdi kafamdaki soruları yazayım:
1) Corsa şekil olarak oldukça hoşuma gidiyor fakat aile için Astra Sedan daha uygun olur gibi fakat Astra'nın da alabileceğim modeli Essential ve fiyat olarak 3000-4000 YTL Corsa'dan daha fazla.
2) Astra Sedan aldık diyelim bu çok anlamasam da 1.6 olduğundan dolayı Corsa'dan daha fazla yakar gibi bunun farkı çok fazla hissedilir mi?
3) Corsa Dizel almaya değer mi sonuçta dediğim gibi şehir içi çok fazla kullanmayacağım arabayı.
4) Astra Sedan şekil olarak çok fazla hoşuma gitmiyor fena değil ama pek genç işi değil gibi.
5) Yukarıdaki fiyatlar gerçekten uygun mu?Peşin para ile alacağım Opel'in sitesine baktığımda bu rakamların 4000-5000YTL yukarısı fiyat veriliyor.
6) Corsa CTDI ile Astra Sedan 1.6 aşağı yukarı aynı fiyata geliyor. Benim durumum için hangisini almak daha uygun olur?

Arkadaşlar aklıma gelen sorular bunlar. Eğer vakit ayırıp yardımcı olursanız sevinirim. Belki birsürü saçma sapan şey yazmış olabilirim sürçü lisan ettiysek affola acemiliğime verin. Şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar RF kullanarak iki bilgisayardan birbirlerine basit olarak kısa mesafelerden veri göndermek istiyorum. Örnek olarak Devreyi Paralel yada Seri porta bağlayıp bilgisayarda yaptığım bir ufak program aracılığı ile diğer bilgisayara yazı yada resim gibi verileri göndermek istiyorum. Bunu yapmak için ne gibi şeyler kullanabilirim bilgi verirseniz sevinirim.
Hakkında
Forum İmzası:
PSN : mcaaltuntas
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 417
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 5.455 (Bu ay: 36)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.