Teğmen
13 Eylül 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 16 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar, çok klasik ve eminim yüzlerce başlık var bu gibi ama yine de sizden tavsiye alabilirsem sevinirim.

7 yıllık Samsung R560'ıma veda etme arifesindeyim. Özetle günlük kullanım için, daha çok masaüstü gibi faydalanacağım (ihtiyaç halinde yanıma alabilmek için notebook almak istiyorum ) bir bilgisayar almak istiyorum.

Zaman zaman cubase, photoshop veya flash gibi uygulamaları da kullandığımdan aşırı performans göstermese de beni birkaç yıl zorlamayacak (canımı sıkmayacak ) bir cihaz iyi olacaktır. Tahminim i5 işlemcili ve 6-8 gb ramli, usb bağlantısı mümkün olduğunca fazla ve rahat olan bir bilgisayar bu beklentilerimi karşılayacaktır. Standart bir ekran kartından fazla bir şey de beklemiyorum, çünkü aşırı kasan oyunlar oynamayacağım.

Bu beklentiler doğrultusunda fiyat düzeyi maks. 1700-1800 sınırında olup çok sorun çıkarmayacak önerileriniz olursa sevinirim.

Teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar,

PS4 için yeni bir oyun alacağım ama kararsız kaldım size sorayım dedim.

Birbirinden çok farklı oyunlar olduğunu biliyorum ancak birinci alternatif Far Cry 4 Gold Edition, diğeri Project Cars... Bu ikisi arasında kalmamın birinin yeni çıkmış, diğerinin ise kampanyada olması ve yakın zamanda alabileceğim oyun sayısının kısıtlı olması. Far Cry 4 Gold Edition PSN'de bu geceye kadar yarı fiyatına 150 TL, Project Cars ise yeni çıktı, daha başarılı yorumlar var hakkında ve başlangıç DLC'si ile geliyor 210 TL. Özellikle oynayanlar hangisinin tercih edilebileceği konusunda yardımcı olabilir belki.

Açıkçası Project Cars'ın da zamanla FC4 gibi ucuzlaması mümkün olduğundan FC4 daha mantıklı geliyor ama sizin de değerlendirmelerinizi merak ediyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba

Bildiğiniz gibi gün geçmiyor ki oyun dünyası grafikleri alabildiğine zorlasın. Benim de yaklaşık 5 senedir kullandığım bir sistem var. Mevcut sistemimi;

- Asus P5LD2 Deluxe anakart
- Dual Core 3,4 GHz işlemci
- 4 GB 533 Hz DDR2 ram
- 500 W Highpower güç kaynağı

şeklinde özetleyebilirim. Bu sistemin ekran kartını yenilemek istiyorum ancak hangi kartların bu sisteme uyum sağlayabileceğini bilmiyorum. Ayrıca bunu nasıl anlayacağımı da bilemiyorum. Yani bir ekran kartının mevcut sisteme uyum sağlayıp sağlamayacağını nasıl tespit ederim merak ediyorum. Örneğin paraya kıyıp bir tane GTX 460 alabilir miyim?

Not: bu sistemi yeni bir harddiskle satışa sunmak istesem kaça alıcı bulurum, bir fikriniz var mı?

Şimdiden herkese teşekkür ederim
Arkadaşlar,

4 senedir kullandığım Feel Hurricane kasamın 550W'lık güç kaynağından son zamanlarda fazlaca ses gelmeye başlamıştı, sıklıkla restart atıyordu ve son olarak da kasa çalışırken ekrana görüntü vermemeye başlamıştı. Ben de güç kaynağının bozulduğuna kanaat getirdim ve Xilence XP 500 500W güç kaynağı aldım. Ancak sistemim eski olduğundan güç kaynağından çıkan IDE güç kabloları yeterli olmadı, ayrıca PCI-e kablosu da bulunmadığından güç kablosu çoğaltıcı aparatları entegre etmek zorunda kaldım. Nihayet tüm bağlantıları sağladıktan sonra sistemi çalıştırdım, ancak Windows başlatılırken bilgisayar restart atıyor. Güvenli kipte de başlatamıyorum. "Başlangıç Onarma" yapmayı denediğimde sistem hata veriyor. Lütfen bu problemi nasıl çözebileceğim hakkındaki görüşlerinizi paylaşın. Sorun güç kaynağında mı, yoksa windows mu çöktü emin olamıyorum.

Hepinize şimdiden teşekkürler...
Hakkında
Meslek: Metalurji ve Malzeme Mühendisi
İlgi Alanları: Yüzme, müzik yapmak
Forum İmzası:
PSN
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Seat
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
Takım
Galatasaray
TV
LG
PSN ID
UCan_V
Kulaklık - Amfi
Sennheiser
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 216
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 884 (Bu ay: 47)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 264 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.