Teğmen
25 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 46 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar.


Pin ile giriş yapıyordum. Şimdi parola sordu ve parola hatası uyarısı veriyor.

Sistemin bağlı olduğu ...@hotmail.com hesabımın şifresini biliyorum hatta başka bilgisayarda tarayıcıdan bu microsoft hesabıma bağlanıyorum, "cihazlar" kısmında laptop görünüyor. Hesap açılmıyor.


Ne yapabilirim?


Not: wifi çalışıyor, internete bağlandı diyor ama dünya simgesinin şekli bağlantı yok görüntüsünde.

Hesabın giriş fotoğrafını tarayıcıdan değiştirdim ama giriş ekranında hala bavul görülüyor


Farklı farklı hatalar var. Dosyalarıma erişmem lazım. Bilen varsa yardımları bekliyorum.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b6/ff/40/b6ff409797869fe5475b20b234e9c307.jpeg&t=0&width=480&text=1

Herkese Selamlar.


Çekilmiş olan bir videodaki hareketli kısımları algılayıp videodan ayıran veya bir yere işaretleyen bir uygulama var mı?


Güvenlik kameralarında olan bu uygulama hareket olunca kayda başlamayı sağlıyor. Buna benzer şekilde, daha önceden kaydedilmiş uzun bir videodaki hareketli kısımları sonradan ayırmak istiyorum.


Bildiğiniz bir uygulama var mı?


Elimde incelemem gereken çok uzun kaydedilmiş sabit kamerayla çekilen videolar var. Bunların içinden hareket oluşmuş kısımları eleyip incelemek çok zaman kazandıracak.


Aklıma gelen son fikir, kayıtları bilgisayarda playlist halinde açıp ekranın önüne hareket algılayan başka kamera koyup ertesi gün kontrol etmek  

Merhaba arkadaşlar. Aracım double dyn desteklemiyor (peugeot 206)

Temiz bir ses arayışındayım, ek anfi düşünmüyorum. Bas\tiz dengeli olsun yeter. Kendi içinde bluetooth olması gerekiyor.

Bu özelliklerde en iyi sony ve pioneer var, iki model arasında kaldım. Resimleri ekledim.


Bu iki üründen kullanan var mı, hangisini önerirsiniz?

Fiyat performans olarak tavsiye edeceğiniz ürün var mı?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fc/e5/4d/fce54d88465fcd3c0aebd0d3c0cc3073.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1e/3d/53/1e3d53317f1de66328549c8f92a78bfd.png&t=0&width=480&text=1

Arkadaşlar merhaba.

Kontağı açtığım zaman kısa süreli olarak görülen ve bakım için kalan km'yi gösteren km değeri her yolculuktan sonra neredeyse dört kat mesafe gitmişim gibi azalıyor


Mesela;

Araç 180 bin km'de iken bakım için 20 bin km kaldığını gösteriyor. 2000 km yol yapıp 182 bin km olduğundaysa bakıma 18 bin değil 12bin km kaldığını gösteriyor.

Arıza görülmüyor, servis fikir yürütemedi.


Bunu yaşayan, bilen var mı? Sebebi ne olabilir, çözümü nedir?


Söz konusu araç: 2003 model Peugeot 206 1.4 otm xline Benzin

Arkadaşlar aracım 2003 model peugeot 206 1.4 benzin(lpg) otm 186bin km


Aracımda bakım sayacı (geriye doğru olan sayaç) 20 binlerdeyken yaklaşık 5 bin km içinde "bakım süresi geçti" uyarısı vermeye başladı. Sorun bu.


Bu süre içinde her kontağı açışımda kısa süre beliren "bakıma kalan km" göstergesi fazla fazla eksiliyordu.

Mesela 182 bin km'deyken aracın bakıma kalan kilometresi 15bin olarak görülürken, araç 185 bin olduğunda bakıma 12 bin değil sadece 2 bin km kaldığı görülüyordu, nitekim artık bakım zamanını geçirdiğimi uyarıyor.


Bunun sebebi ne olabilir? Diğer konularda anlatıldığı şekilde "bakım sayacını sıfırlama" işlemi yapsam problemi çözer mi?

Çetmen Mobilya başıma işler açtı.


Çetmen Mobilya mağazasından salon için birkaç mobilya satın aldık. Kurulum evde yapıldı ve bütün artıkları (kutu çöp strafor ne varsa) olduğu gibi sokak üzerinde kapı önüne bırakıp gittiler. Çöpe atacaklarını söylemişlerdi, çöpe atmadıklarını çok sonra fark ettim. Bu esnada çocuklar çöpleri biraz dağıtmış, biraz da hurdacılar dağıtmış... son durum fotoğraftaki gibi.


Bugüne kadar kapıma hiçbir komşu şikayet için gelmemiştir. Bu olayla ilgili olarak komşular iki gündür kapıma geliyorlar çöplerinizi atın diye. Başta karşılıklı iki apartman olmak üzere bütün mahalle benden şikayetçi, ben de çetmenden şikayetçiyim. Çetmen ise mesai dışında olduklarını ve pazartesi gününden önce ilgilenemeyeceklerini söyledi. Cuma (19 haziran) gününden beri işler gittikçe kötüye gidiyor.


Sizce ne yapmalıyım?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/81/0e/3c/810e3cb052d6a041a238263c55840513.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/03/24/9d/03249db5bbdaae9b501c0359e4a6285f.jpeg&t=0&width=480&text=1
Arkadaşlar merhaba. Başlıktaki ekran kartına sahip bir laptop bilgisayarım var. AMD sitesinden ekran kartının sürücüsünü manuel olarak indirip kurmak istedim ancak bulamadım. Farklı sitelerde mevcuttur muhakkak ama kendi orijinal sitesinden indirmek istiyorum. Nasıl yapılır?


Merhaba arkadaşlar. Benim şöyle bir sorum olacak:

SSD içine HDD'den sistem aktarması (Win10pro64) yapacağım. Hazırda bulunan HDD kapasitesi ve içeriği, takılacak olan SSD'den hayli büyük. Bu yüzden aktarma işlemini temiz kurulum ile gerçekleştirmeyi düşünüyorum. Böylece hem kapasite sorununu halledeyim hem de hızıma hız katayım dedim. Ancak Ürün Etkinleştirme kısmı nasıl olur onu kestiremiyorum. Çünkü şu anda kullanmakta olduğum ve aktarılacak olan Windows 10 pro 64x işletim sistemine yükseltme terfi yöntemi ile geçtim. Devamında etkinleştirme ile ilgili sorun yaşamadan temiz kurulum yapabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekiyor?
http://imageshack.us/photo/my-images/692/amdgeode1.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/11/amdgeode2.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/832/amdgeode3.jpg/

Arkadaşlar bu resimlerdeki nedir? Geçen gün buldum ve hiç anlam veremedim. Bilgisayara benziyor ama monitör çıkışı yok. 3 lan girişi usb, işlemci ram hdd falan bunlar neden burada bir araya gelmişler çözemedim.

bilen biri diyiverse sevinirim.
Merhaba.

Burada TV özelliklerini saymak yerine bahsedilen özelliklerini ne kadar başarabildiğini kendimce edindiğim izlenimlerle size aktaracağım.

LG 42LW570S LED TV aldım. 2300TL gibi fiyatlara alınabilecek piyasadaki en iyi LED TV'lerden biri olduğunu düşünüyorum.

Öncelikle ana özellik olan 3D gözü yormuyor ve çok başarılı. En çok hoşuma giden yanı diğer 3D'ler gibi görüntü arkasında gölge bırakmıyor. 2D-3D özelliği de tatmin edici seviyede. Herhangi bir kanalı 2D-3D ile çevirip gözlükle 3D olarak izleyebiliyoruz ve özellikle HD kanalları bir kez böyle izledikten sonra bir daha standart 2D olarak izlemek istemedim. Ta ki gözlük takmaktan sıkılana kadar. Net ve akıcı. Ama TruMotion özelliği gerçek 3D izlerken bazen iş göremeyebiliyor. Spor yayınlarında topu takip etmek zorlaşıyor. Hatta TruMotion, kullanıcı seçeneğinde ve en yüksek değerlere ayarlanınca havada giden top çok nadir 3 tane olarak görüntülenebiliyor. Fakat TruMotion alt ayarları ayrıca mevcut. Tahminimce orada ince ayar yapılsa düzelme olabilir. Sinema (avatar) deneyimim çok başarılı. 2D olan HD film, sanki gerçek 3D gibi.

2D-3D yapınca derinlik sadece TV'den içe doğru oluyor, çift resimli gerçek 3D yayın ise TV'nin içine doğru ve TV'nin dışına doğru derinlik verdiği için daha gerçekçi oluyor gibi geldi bana. 2D-3D yapınca menüde daha çok 3D ayar seçeneği açılıyor ve derinlik miktarı seçilebiliyor. Uydu kanal listesi gibi bazı menülerde yine 3D efekti kullanılmış.

Titreşim ve TruMotion özellüklerini en çok kayan alt yazılarda test ettim. TruMotion kapalı olduğunda okunaklı olan kayan alt yazı, TruMotion açılması ile daha net ve akıcı hale geliyor. Yine Avatar filminde TruMotion özelliği kapalıyken titreşim veren, kesik kesik ilerleyen sahneler tamamen akıcı ve kesintisiz hale geliyor (ilk sahneler, uzay gemisinin genel görüntüsü)

Kontrast ve parlaklık olarak kendimce şöyle test ettim. Gece normal aydınlatmalı bir odada (enerji tasarrufu modu otomatikteyken "max koruma" moda geçmeyecek seviyede oda aydınlatması) usb bellekteki siyah jpeg dosyasını açtığımda tv kapalı zannettim. Sanki tam siyah. Parlaklık olarak ise gözlük takınca parlaklığı gözlük kısar mı diye düşünmeyin. 3D moduna geçince "bu adam şimdi gözlük takar" diye düşünen tv sizin yerinize gözük kalitenize uygun olarak parlaklık ve kontrastı yeniden ayarlıyor ve hiç kayıpsız izleme devam ediyor gibi geldi bana. Çünkü 3D modda iken TV'ye gözlüksüz bakınca renker biraz fazla parlak gibi görünüyor. Gözlük takınca görüntü tam ayarında oluyor. Ayrıca TV beyazları tam beyaz, insan tenini ise gerçeğe en yakın verebilmek için ayrı işlemler yapıyor.

İçindeki HD uydu alıcı sayesinde kötü çözünürlükte verdiği yayın nerdeyse hiç yok. TV yayındaki kare kare bozulmaları ve renk geçişlerinde faz aralarını çok iyi düzeltiyor. Bazen SD yayınları HD zannediyorum. Hiç abartmıyorum, aynen böyle. D Smart verdiler 2 ay ücretsiz denememiz için, ama ben onu söktüm. TV'nin kendi reciever'ı kesinlikle çok daha kaliteli. Ama TV'de uydunun ayar menüsü biraz kasıyor.

Henüz internet bağlantısı yapmaya vaktim olmadı.

Aldığım bir elektronik eşyayı en ince ayrıntısına kadar hatta hata verdirene kadar :) kurcalamayı seviyorum. Hatta bu TV'de aynı ekranda iki kişi iki farklı görüntüyü izledik. Onu da nasıl yaptığımı daha sonra anlatırım :)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Sizin de merak ettikleriniz varsa sorun, yanıtlamaya çalışayım.
Hakkında
Konum: İzmir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 22 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 219
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 369
İkinci El Bölümü Mesajları: 55
Konularının görüntülenme sayısı: 31.838 (Bu ay: 382)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 56 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.