Yarbay
10 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
11 üye
Görüntülenme
Toplam: 65 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Selam arkadaşlar şimdi yeni bir PC topladım gigabyte b450m s2h anakart ve ryzen 3100 işlemci ile.

Elimde 2 tane Everest eps 1650w psu ve eski intel işlemcili anakartım var.

şimdi bu everestlerin ikiside yeni anakartı çalıştırmıyor çıt diye bir ses geliyor arkası yok. Ama bunların ikiside eski anakartı çalıştırıyor.

Elimde birde 600w psu var o yeni anakartı çalıştırıyor.

Sizce sorun ne ile alakalı olabilir? Hiçbir mantıklı açıklama bulamıyorum bu duruma.

Egea hakkında çok farklı yorumlar var. Kimisi tenekeye binsem daha konforlu diyor kimisi çok iyi diyor. Dikkatimi çekense çok gömenlerin baz model kullanıp , övenlerin daha üst paket araç kullanması oldu.

Bu durum daha önce megane’da dikkatimi çekmişti. Baz modelinin içi ne kadar ehven duruyorsa üst modeli de bir o kadar kaliteliydi.

Acaba yalıtım, koltuk konforu vs gibi farklar egeanın baz modeli ile üst modeli arasında da var mı? Hiç detaylı inceleyen yada her ikisinide uzun süre kullanan oldu mu?
Yarın tam 20bin Euro’ya 2012 model 115bin km’de benzinli passat alıyorum. Başka da diyeceğim birşey yoktur.

Edit: Başlık anlaşılmamış sanırım Türkiye’de yaşıyorum
İlk kez masaüstü bilgisayar aldım videolar yardımıyla vs bağlantıları yaptım. Fişe taktım psu üzerindeki switchi 1 e getirip basıyorum ama sıfır tepki.

Parçalarım her biri farklı yerden geldi sorun bende mi psu mu işlemci anakart mı nasıl anlayabilirim?

Edit: Sorunumu çözdüm. Problem kasanın açma düğmesinin kablosunda ki temassızlıkmış. Eğer sizde bu tarz sorun yaşarsanız tavsiyem benim gibi 5.5 saat uğraşacağınıza önce parçaları dışarda birleştirip deneyin.

Sizin anakartta da benimki gibi açma tuşu yoksa tornavidanın ucunun Power pinlerinin olduğu yerde gezdirip çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Böylelikle eğer çalışıyorsa lanet olası Çin malı kasada silikon tabancasıyla yapıştırılmış kabloda sorun olup olmadığını anlamış olursunuz.

Son olarak sadece işlemci anakart ve psu bağlantılarını yapıp diğer parçaları takmadan deneyebilirsiniz.
Selamlar n11 den LG 29wk monitör aldım 1850 liraya ama bt teknoloji isimli firma kargolamadığı gibi mesajlara cevap vermemekte. Puanı 5 yıldık görünmesine rağmen yorumları çok kötüymüş ölü piksel hatta kırık monitörleri bile iade almıyorlarmış bende bu monitörü çok istememe rağmen iade etmek durumunda kalacağım.

Diğer satılarda ise en az 200-250 lira daha pahalı olduğu için başka monitör arayışına girdim . Maalesef diğer 21:9 monitörler bütçeyi aşıyor.

Bende çift monitör mü alsam diye düşünüyorum.

Lenovo Q24i-10

Şu monitörün çerçevesi ince olduğu için ve 2 tanesi bütçe dahilinde olduğu için kafama yattı gibi ama oyunlarda çift monitör tar verir mi?

Az oyun oynarım genellikle iş amaçlı kullanacağım ama oyunda da tat almak istiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Selam ilk defa masaüstü bilgisayar aldım kurulumu kendim yapacağım. Elimde eski dizüstü bilgisayardan söktüğüm hdd var. Sanırım 2.5 inç oluyor. Aldığım anakart gigabyte b450m s2h modeli.

Elimdeki hdd ise resimde görünen.

- Ryzen 3 3100 işlemci

-Gigabyte b450M anakart

-G.Skill F4-3000C16S-8GVRB RipjawsV Kırmızı DDR4-3000 MHz CL16 8 GB Single PC Ram /// (Gskill ripjaws 16 GB 3200mhz cl16 RAM(tek modül) maliyeti düşürmek adına rami 8gb olarak değiştirdim.)

-GigaByte GTX1650 Super /// (Sapphire rx570 pulse 8gb öneriler üzerine nvidia ile değiştirdim)

-GAMETECH REDLINE 4x120mm Fan Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası +550W Bronze PSU /// (Turbox gaming x310b 400w psu dahil - kasa içime sinmedi değiştirdim.)

3600 TL tutuyor. Elimde 1 tane ssd 3-4 tane hdd var onları almayacağım. Bu kasa ve psu sorun yaratır mı? 400w yeter mi? Parçalar uyumlu mu? Yorumlarınız bekliyorum.

Monitör olarakta hem oyun ama daha çok iş amaçlı kullanacağım için 2000 liraya LG 5ms 75hz 21:9 29inç monitörünü alacağım.Bütçemin sınırındayım.

Toplam maliyetim 5600 lira civarında oluyor bu şekilde. SSD ve HDD kendim takacağım halde.

Toplam maliyet kasa ve ekran kartı yükseltmesi ve ram'i düşürerek 5700 lira oldu.

Edit: Bilgisayarı sipariş verdim. İlk defa masaüstü bilgisayar aldım ve ilk kez kuracağım.İnşallah kablo trafiği vs derken çok yormaz beni.
Selam herkese donanımlardan pek anlamam ama düşük bütçeli lol Dota gibi fazla sistem istemeyen oyunları yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oynayabileceğim, günlük işlerimi halledip nette takılabileceğim bir bilgisayar alacağım.

Fazla bütçem yok o yüzden ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur ama tarihi eser gibi birşey almakta istemem ileride parçaları değiştirip kullanmaya devam etmek isterim.

Birde mutlaka full HD 21:9 geniş monitör alacağım var 2K - 4K takıntım yok ama ultra geniş 21:9 takıntım var.

Şimdi dediğim gibi hiç anladığım işler değil elimde şu an 120lik SSD 500GB 7200lük HDD var boşta duruyor. Bunlara para vermeyeceğim.

(Sıfır)Intel Xeon X5650 diye bir işlemci gördüm 6 çekirdek 12 thread 2.66ghz (overclock yapılabilir sanırım) 12mb cache vs fiyatı 110 lira civarı bana çok iyi göründü ustalar yorumlarsa sevinirim.

Ekran kartı olarak fiyat performans ürünü arıyorum RX460(İkinci el) dikkatimi çekti. 600 lira civarı.

RAM olarak 8gb 1600mhz düşündüm 300-350 civarı.(Sıfır)

Anakart halkında en ufak fikrim yok bu parçalar uyumlu mu değil vs hiç anlamam sıfır yada ikinci el tavsiye alırım.

Kasa , fan ,psu bunlardan da anlamıyorum kasanın RGB vs şekil şükül birşey olmasına gerek yok amaca hizmet edip fiyatı uygun olduktan sonra benim için iyi.

Eğer bu işlemci ekran kartı RAM birbirleriyle uyumluysa ve fp oranı iyiyse şu an 910 liraya önemli kısmı bitti sayılır. 1500 civarına kalan parayı parçalarla birlikte iyi bir sistem kurabilir miyim? 1500 lirayada 21:9 bir monitör alıp 3bine bu işi bitirebilir miyim?

Yardımlar için teşekkürler
Selamlar herkese 1 kasaya 2 monitör bağlayıp kullanmak istiyorum ancak monitörün 1ini normal kullanım için diğerini ise sabit bir görüntüyü (web sayfasını) göstermek için kullanmak istiyorum.

Birde asıl monitör hdmi ile bağlanıyor ikinci monitör ise eski tip(sanırım vga dediğimiz) kablo ile bağlanıyor.

Bunu nasıl uygulayabilirim? Mümkün mü? Hangi yazılımla yapılır? İlk monitör normal kullanıma devam edecek ikinci monitör ise hep bir web sitesini gösterecek.

Teşekkürler
İlk defa motor alacağım retro tarzda acemi işi birşeyler olsun istiyorum. Turuncu rengi hoşuma gitti tip olarakta güzel. Motor markalarını hiç bilmiyorum hayatımda ne motora bindim ne de etrafımda motor kullanıcısı tanıdığım var.

Bu motor nasıldır 6800-6900 civarı fiyatı var. İkinci el ve sıfır fiyatları arasında pek fark yok o yüzden sıfır alırım. Hemde nakit değil kartla 9 taksit öderim daha kolay.

Kuba marka ile ilgili pek çok olumlu pek çok olumsuz yorum okudum ama her markanın Apple Mercedes vs bile olsa olumsuz yorumları vardır. Genel olarak dikkat etmem gereken şeyler var mı? Bakımını falan yaptırırım ama zart zurt bozulan, elledikçe dökülen birşeyde istemem. Ne düşünüyorsunuz?

Edit: Motoru aldım arkadaşlar. Kahve ve turuncu arasında kalmıştım turuncu seçtim. Henüz teslim edilmedi gelince izlenimlerimi eklerim.

Güncelleme: Motorum geldi arkadaşlar yaklaşık 30 km yaptım bugün aralıklı bir şekilde. Dediğim gibi hayatımda ilk kez motor kullandım ama 30-40 dakka boş alanda işi kavrayınca gerisi rahat geçti. Şu an hala dar alanda dönüşlerde biraz zorlanıyorum ama mühim değil düzelecektir.

12 yıldır otomobille aktif olarak trafikteyim o yüzden çok zorlanmadım muhtemelen.

Motorla ilgili izlenimlerime gelecek olursam henüz hız falan yapmadım maksimum 40a kadar çıktım o bile çok süratli geldi.

Motorun gaz tepkileri çok iyi anında karşılık veriyor bazı motorlarda gaza bastıktan bir süre sonra tekerler dönmeye başlıyormuş(Peugeot kisbee gibi) bunu beğendim.

Yokuş yukarı çıkarken falan hızlanma konusunda bir sorun yaşamadım aynı atiklikle devam ediyor tabi yokuşta en son yapabildiği hızı bilmiyorum ama hızlanırken zorlanmıyor.

Bir ara düz yolda iki kişi bindik toplam 165 kilogram. Çekişin falan düşmesini motorun yığılmasını bekledim ama biraz çekişi düşse bile rahatsız edici değildi gayet iyi hızlanıyordu.

Motor genellikle tek tuşla çalışmıyor gaz vermek gerekiyor bu bir sorun galiba ilk bakımda göstereceğim.

Motordan yoğun bir şekilde benzin kokusu alıyorum artık bozuk mudur parçalar yeni diye mi yoksa benzinci arkadaş ağzına kadar tıka basa doldurdu ondan dolayı mı bilmiyorum bunu takip edeceğim.

Bayide gösterdikleri modelde motor rölantideyken farda titreme oluyordu alternatörle ilgili galiba ama benimkinde öyle bir sorun yok.

Frenleri güzel geldi güvensizlik hissiyatı yaşamadım.

Bayideki turuncu motorun ön kısmı beyazdı bana gelense siyah çıktı bence daha güzel görünüyor.

Birde bayide söyledikleri ürünün fabrika çıkışlı 80cc olduğu. Daha önce hiç motor kullanmadığım için 50cc nasıl gider 80 nasıl gider bilmiyorum ama bana gayet hızlı geldi.

Kısa far açma gibi bir seçenek yok bayinin dediğine göre far sensörü varmış otomatik yanıyormuş tuştan sadece uzun far açılabiliyor.

Bugün aşırı susamama rağmen etrafta hiç düz ayak bakkal,büfe bulamadığım için( hep A101 bim dolmuş etraf bi su için 5 dakka dolaşmak Lazım) motoru dışarda bırakıp içeri girmeye korktum kurudum kaldım resmen.

Arwic marka bagaj taktırdım ses yapıyor ama içine ve kenarlarına keçe yapıp sesi keseceğim.

Aklıma geldikçe eklerim
Hakkında
Forum İmzası:
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Mercedes
Mobil cihaz
Samsung
Mobil cihaz
HTC
Operatör
Turkcell
Operatör
Vodafone
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
Samsung
Klima
Klima
Ses Sistemi
Logitech
Tablet
Note 10.1
Notebook
Samsung
GPS, Navigasyon
iGO
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 11.147
İkinci El Bölümü Mesajları: 38
Konularının görüntülenme sayısı: 712.414 (Bu ay: 5.142)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.523 (Bu hafta: 6)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.