C

Onbaşı
10 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 18 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar bunaldım..

Kendimden bahsedeyim.26 yaşında, 1,5 yıllık evliliği olan bir insanım. Eşim de ben de çalışıyoruz.

Annem ve babam geçen yıl şiddetten ötürü ayrıldı. Kardeşim 22 yaşında bedensel engelli ve tuvaletini bile yardım almadan yapamıyor.

Annem 1saat uzaklıkta yaşıyor, kirasını dayım ödüyor. Ben de dayımın yanında çalışıyorum.

Haftanın 6 günü sabah 8 akşam 7 satış gerektiren zor bir işte çalışıyorum. Geriye kalan 1 günde eşimle mi vakit geçireyim, ailemle mi ilgileneyim, kendi ihtiyaçlarımı mı gidereyim gerçekten bunaldım. Eskiden iş değiştirmeyi, işi bırakmayı düşünürdüm ama artık dayıma muhtaç duruma düştüğüm için gerçekten bunaldım. Sürekli başım ağrıyor, sürekli geleceği düşünüyorum. Kardeşim büyüyor ve annem yaşlanıyor. Herhangi bir ilerleme yok durumunda. Ülkemizde sağlık sistemi belli zaten zenginsen bir şekilde tedavi olabiliyorsun ama zengin değilsen her şey çok zor. Hindistan'da kök hücre tedavisi varmış mesela. Seansı 7 bin dolar ve 2 seans gerekiyor...

Evlendikten sonra çocuk düşünüyordum fakat ailemin durumundan sonra bir de çocuk olsa nasıl ilgileneceğim diye istemiyorum.

Her şey üstüme geliyormuş gibi hissediyorum. Eşimle bile bazı şeyleri paylaşamıyorum. İşi bırakıp sadece ailemle, kardeşimle, olursa çocuğumla ilgilenmek istiyorum ama nasıl para kazanacağım diye sürekli kafa patlatıyorum. Belki kendi işim olsa çıkıp gidebilirim, evde biraz daha fazla kalabilirim diye aklımdan geçiyor ama daha da batmaktan korkuyorum.

Babamla görüşmüyorum. Hiçbir faydası olmayan, daha çok zararı olan, kendini beğenmiş bir insan. Arkadaşlarıma bakıyorum mükemmel aileleri var, bir de kendime bakıyorum hiçbir tutar yerim yok.

Dışarıdan çok pozitif, şakacı bir insan olarak görüldüğüm için bu şekilde konuşmaları kimseyle yapamıyorum ama artık içime de atmak istemiyorum. Buraya yazmak sizlerle paylaşmak istedim.

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle 25 yaşındayım. 2 aylık evliyim. Finans, lisans mezunuyum. Eşim bilindik bir firmada finans uzmanı.
Benim sormak istediğim konu ise kendi işim hakkında.

Sağlık sektöründeki bir firmada çalışıyorum. Maaşım 3500TL. Ayrıyetten özel işlerimde de kullanabildiğim, yakıtına karışmadığım şirket aracım var. Şirket aracım olduğundan kendi aracımı da eşime verdim bu sayede o da işine rahatça gidebiliyor. 2 haftada bir cumartesi yarım gün çalışıyorum yani hafta sonları tatil diyebiliriz. Ayrıca ev aldığımdan dolayı 22 ay ayda 4 bin TL kredi borcum var.

Ayrıntıları verdiğime göre asıl sormak istediğim konuya gelebiliriz. Çocukluğumdan beri para işlerini çok sevdim. 3 ay Halkbank'ta staj yaptım ve işten inanılmaz zevk aldım. Şu an yapmış olduğum işe hiç ilgi duymuyorum ve hiç zevk almıyorum. Hayatım boyunca ne yapacağım konusunda gelince çıkmaza düşüyorum. Hayat tecrübesi olan arkadaşlarım veya abilerim bir çıkar yol gösterebilirseniz gerçekten artık kafamı rahatlatmak istiyorum. Bu şekilde tatsız tuzsuz yaşamaya devam mı etmeliyim yoksa zevk ile yapabileceğim bir iş var mı?
Arkadaşlar cihazımda türkçe olarak bu rom vardı :

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1902502

Ben miui rom yükledim üstüne.. Sonra miui rom açılış ekranında kaldı yani açılmadı.. Bende "I727UCLD2_OneClick" olarak yükledim. Telefon orjinal roma döndü ve ingilizce.. Üstüne ics başka romlar da yükledim ama hep ingilizce.. Ben ilk romu tekrar yüklemeye çalışıyorum hep açılış ekranında takılıyor.. Ne yapmam gerekir
Arkadaşlar ikisi arasında kaldım birini alacagım hangısını onerır sınız
Arkadaşlar çok önemli bir sorunum var.Bu konularda bilgili değilim.Bilgili olanların cevabını bekliyorum...

Geçen gün kartıma bankadan 300 TL yatırdım.1 hafta sonra bankamatikten çektim.Faiz işler mi ?

Bankamatikten vadesiz hesap açıp 150 TL yükledim.Ertesi gün bankamatikten tekrar çektim.Faiz işler mi?

Arkadaşlar bankam GARANTİ.Cevaplarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...
Arkadaşlar 109 TL'ye PREMIER PHT-V55 buldum.Sizce almalı mıyım ??
Arkadaşlar 109 TL'ye PREMIER PHT-V55 buldum.Sizce almalı mıyım ??
Arkadaşlar Hyundai Accent 1.5 CRDi almayı düşünüyorum:

Marka Hyundai
Seri Accent
Model 1.5 CRDi
Yıl 2005
Km 80000
Renk Beyaz
Motor Hacmi 1301 - 1600 cm3
Motor Gücü 100 beygire kadar
Yakıt Tipi Dizel
Vites Manuel
Aktarma Önden Çekiş
Kasa Tipi Sedan (4 kapı)
Türü Satılık
Durumu İkinci El
Garanti Hayır
Takaslı Evet
Plaka / Uyruk Türk Plakalı
Kimden Sahibinden

Fiyat :13.500 TL

++++

Hava Yastığı (Sürücü)
Elektrikli Camlar
Hidrolik Direksiyon
Park Sensörü (Arka)
Yağmur Sensörü
Radyo - CD Çalar
Klima (Analog)
Yol Bilgisayarı
Aynalar (Elektrikli)
Far (Sis)
Kumaş Koltuk
Merkezi Kilit
Radyo - Kasetçalar
6 Hoparlör

NasıL arkadaşlar acil bekliyorum ?

Marka Hyundai
Seri Accent
Model 1.5 CRDi
Yıl 2005
Km 80000
Renk Beyaz
Yakıt Tipi Dizel
Vites Manuel
Aktarma Önden Çekiş
Kasa Tipi Sedan (4 kapı)
Türü Satılık
Durumu İkinci El
Garanti Hayır
Takaslı Evet
Kimden Sahibinden

++++

Hava Yastığı (Sürücü)
Elektrikli Camlar
Hidrolik Direksiyon
Park Sensörü (Arka)
Yağmur Sensörü
Radyo - CD Çalar
Klima (Analog)
Yol Bilgisayarı
Aynalar (Elektrikli)
Far (Sis)
Kumaş Koltuk
Merkezi Kilit
Radyo - Kasetçalar
6 Hoparlör

Marka Hyundai
Seri Accent
Model 1.5 CRDi
Yıl 2005
Km 80000
Renk Beyaz
Yakıt Tipi Dizel
Vites Manuel
Aktarma Önden Çekiş
Kasa Tipi Sedan (4 kapı)
Türü Satılık
Durumu İkinci El
Garanti Hayır
Takaslı Evet
Kimden Sahibinden

++++

Hava Yastığı (Sürücü)
Elektrikli Camlar
Hidrolik Direksiyon
Park Sensörü (Arka)
Yağmur Sensörü
Radyo - CD Çalar
Klima (Analog)
Yol Bilgisayarı
Aynalar (Elektrikli)
Far (Sis)
Kumaş Koltuk
Merkezi Kilit
Radyo - Kasetçalar
6 Hoparlör

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen ay
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 36
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 10.667 (Bu ay: 262)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.