Binbaşı
10 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 48 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar Michellin pompamı 2 yıldır severek kullanıyordum. Bu kış tahminim önce dondu sonra çözülünce kısa devre falan yaptı (çünkü yeni pili hemen bitiriyor) ve şu an çalışmıyor. Basınç ölçer kısmını şöyle bir söktüm, anladığımdan değil bi havalandırayım diye:) Sizce tamir olur mu, astarı yüzünü geçermi? Yenisi 160 TL falan ama bir daha aynısını almak istemiyorum, ama ürünü de çok seviyorum. Kompresörlü olan da var ama gösterge kısmı çok uyduruk. Digital gibi olmuyo. Fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Arkadaşlar selam. Ankara Güvercin sokakdan şu avizelerden 3 tane almıştık.

4 yıl oldu. Biri patladı. Trafosu bozuldu. Ankarayı alt üst ettim, yok o trafodan yok. Ben de oraya başka bir aydınlatma aldım (Markası Philips ama ondan da memnun değilim). Bu 2 avize salonun en can alıcı yerinde. Aynı zamanda oturma odası. Bu ikisi sarı ışık veriyor. İğne bacaklı LED ampül. Kutu üzerinde 20 W 4G yazıyor. Bu iki avizenin her birinde 15 tane kadar LED var ama devamlı bazıları patlak oluyor. Işık çok yetersiz.

Sorularım;

1. Bu avizelerin normalde bri yanıyor. 10 tane led yansa 200 Watt gibi bir tüketim mi olucak? Bu tüketim çok mu, iyi mi?

2. Bu ledlerin daha iyileri, daha parlakları çıkmadı mı?

3 En iyi aydınlatmayı (ki biz aslında beyaz ışık seviyoruz) bu tarz avizeler mi verir, florasan mı...?

4.Güvercin sokakdan artık alışveriş yapmayı düşünmüyorum. İkeaya bakın dediler, bir de Philips ürünleri satan M.Kemal Mah. de bir yer var, başka fiyat/performans oranı iyi bildiğiniz yerler konusunda önerilere de açığız.

Bilgilerinizi paylaşırsanız makbule geçer.

Nedir arkadaşlar bu? Bir otohamam şubesinde yıkatıyorum devamlı. Her seferinde cilalı normal tartışması yapıyoruz. Tahminim wax içeren şampuanlardan birini tercih ediyorlar ama buna değer mi, farkı var mı gerçekten? Görüşlerinizi öğrenebilir miyim?
Arkadaşlar tamponu garaj girişinde sürttüm. Alttan astar gözüküyor. Ne önerirsiniz? Ezilme büzülme yok sadece derin çizikler.

1. Böyle bineyim

2. Profesyonel bir yere götüreyim ama geçen gün başka bir husus için AutoKinge gittim müşteri karşılama ve tavırlarından hiç memnun kalmadım ustaların günahını almayayım ama o aşamaya geçmeye elim gitmedi beni daha girişte kendilerinden uzaklaştırdılar.

Yani bu 2. maddeyi hiç istemiyorum çoluk çocuğun kaprisleriyle uğraşacak enerjim yok.

3. Turtle waxın tamir kiti:

https://www.turtlewax.com/shop/products/turtle-wax-scratch-repair-kit

http://www.hepsiburada.com/turtle-wax-cizik-giderici-yenileme-kiti-pm-otm094037

4. Şöyle bir rötüş boyası var aslında bunu turtle wax sırasında da kullanmak gerekebilir.

http://www.n11.com/oto-rotus-boya-spreyi-audi-parlak-siyah-kodu-ly9b-P58866716?cid=604001&gclid=CNvP3Pb_qMYCFTLKtAodc6sCVw

Bu kiti denemeyi ciddi ciddi düşünüyorum ama daha kötü tamiri daha zor hale getirir miyim?

Konuyu Audi bölümüne açmıştım ama tüm gün sadece 3 arkadaşımız okumuş. Sizlerden fikir alabilir miyim;

Çok asabım bozuldu, geçen hafta Ankara doğuştan bir araba beğendik sözleştik.

Ama öncesinde İstanbul esenyurt da bulunan başka bir araca kapora verdiğim için faturayı orası kesti arkadaşları hiç sıkıştırmadım sadece pazartesi gününe aracı hazırlayın dedim, haftanın kalan günlerinde hiç boş vaktim olmayacak. Tüm işlerimi erteledim bugün ben hanım çocuk aracı teslim alacağız. Sabah esenyurt'taki arkadaş mesaj atmış rivayete göre Perşembe akşamı evrakları kargoya vermişler daha bugün (pazartesi günü yani 5 gün sonra ) yola çıkmış yarın teslim edebilirlermiş.

Koskoca doğuş oto evrakları altı günde mi İstanbul'dan Ankara'ya gönderebiliyor

Bu kurumdan biraz daha ciddiyet beklemekte haksız mıyım ?

Perşembe günü kargoya veriyorsunuz Cuma cumartesi pazar pazartesi Salı ( o da kesin değil ya ) elimize geçiyor. Olay bu mudur yani?

Sizlere tavsiyem mümkünse başka şehirden araç almayın.

Olay aracı bir iki gün geç teslim alma sorunu değil. İnsanı kaile almama , dalga geçme sorunu.

Acaip asabım bozuldu, aracı teslim almaya gidesim kalmadı. Valla bütün hevesim kaçtı. Şu aşamada vazgeçebilir miyim? Heralde zor, plaka çıktı çünkü.

Şu adres dışında Almanya iletişim bilgisine sahip olan var mı? :kundenbetreuung@audi.de

Doğuş Oto (Esenyurt şubesi ile birlikte) müşteri maduriyet rekoru kırmış olabilir miyiz, öyleyse bu Guiness'e başvuru süreci nasıl işliyo?

" Sen hakketmişsin ama " diye yazmaya başlamayı aklından geçiren arkadaşım, zahmet etme anladım seni

Esas korkum daha aracı almadan böyle ortada bırakılıveriyorsak sonrasını düşünmek istiemiyorum.

Not: Ben maduriyetimi sizlerle paylaşmak istedim. Lütfen olayı kurumlara-kişilere hakaret boyutuna taşımayalım (ben hariç, ben herşeyi hakketim: )
Arkadaşlar çok asabım bozuldu geçen hafta Ankara doğuştan bir araba beğendik sözleştik

Ama öncesinde İstanbul esenyurt da bulunan 1 araca kapora verdiğim için faturayı orası kesti arkadaşları hiç sıkıştırmadım sadece pazartesi gününe aracı hazırlayın dedim , haftanın kalan günlerinde hiç boş vaktim olmayacak. Sabah esenyurt'taki arkadaş mesaj atmış rivayete göre Perşembe akşamı evrakları kargoya vermişler daha bugün yola çıkmış yarın teslim edebilirlermiş.

Koskoca doğuş oto evrakları altı günde mi İstanbul'dan Ankara'ya gönderebiliyor

Bu kurumdan biraz daha ciddiyet beklemekte haksız mıyım ?

Perşembe günü kargoya veriyorsunuz Cuma cumartesi pazar pazartesi Salı ( o da kesin değil ya ) elimize geçiyor. Olay bu mudur yani?

Sizlere tavsiyem mümkünse başka şehirden araç almayın.

Not : Ben otomobil genel bölümüne konu açtım, bu konu silinebilir mi?
3-4 günlüğüne arabayla Yunanistan'a gidecek olsak kasko- sigorta için ne yapmamız gerekir acaba? Uluslararsı ehliyet işin gümrükte halledeceğiz. Normal yurt içi kasko ve sigortamız var.

Not: Forum içi "yurt dışı kasko" ve " yurt dışı sigorta" terimleri ile arama yapılıp sonuç alınamıyarak konu açılmıştır.
Son slayt için "teşekkürler" yerine insanları etkileyebilecek daha iyi bir öneriniz var mı?

Aslınsa şöyle bir espri lazım bana; Mesela başlarken sunum 4 dakika 21 sn sürecek diyorum. Slayt sunumum bitiyo son slayda gelince (sunum ne kadar sürerse sürsün) ekranda bir saat çıkıyo 4:19, 4:20 ve 4:21 oluyo ve bitiyo gibi...

İnternette bi şeyler buldum ama pek benim yapabileceğim şeyler değil.
Arkadaşlar ; 2 konuda görüşlerinizi arz ederim;

1) Ankara dan çıkılıp Afyon tarafına gideceğim ama son durum nedir? Eskişehir yolu çıkışında bir hızım ölçülecek sonra nerelerde ölçülecek? Polatlı? Temelli? Sivrihisar? Afyon? Ben Kentparkın oralardan 70 le gitmeye başlayım, ne kadar öyle gideyim? Sonra anlık hızım meskun mahal haricinde kaç olmalı? 110? 120? Ortalama hızımı da hadi yol bilgisayarından ölçeyim. Bu kaç olacak? Tabelalara güven olmuyo biliyosunuz. Amacım üst limitleri öğrenmek. Çok yol havasında da değilim, bir an önce bitsin istiyorum, bu nedenle soruyorum. Bu konuda "tahmin" den çok "kesin bilgi" daha yararlı olacak gibi.

2) Afyonun oralarda hangi tesisde mola veriyosunuz? Ne yiyosunuz :) ?uda "tahmin" den çok kesin bilgi daha yararlı olacak gibi.

Sevgiler.
Arkadaşlar bende MBP Late 2011 Lion 10.7.5 var. Apple tv aldım ama mac dan mirroring için en az 10.8 yani dağ aslanı gerekiyomuş. Almaya değer mi? Yani eli kulağında yeni bi aslan gelecekse bekleyeyim mi? Veya Lion dan mirroring ile ilgili deneyimi olan var mıdır?
Hakkında
Forum İmzası:
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.499
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 144.639 (Bu ay: 628)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 248 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.