R

Yüzbaşı
01 Ağustos 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 4 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,umarım yardımcı olabilirsiniz.

Eski hocamın oğlunun doğum günü için resimlerin üzerine yazılar ekleyip,o resimleri de görüntü haline getirip VCD vs. şeklinde TV'de izlemek istiyorlar.VCD'ye Nero vs. ile yine çeviriirz de,önemli olan resimlerin üzerine okunaklı,güzel yazı tipleri ile yazı ekleyip,o resimleri akışkan görüntü (video) haline getirmek.

Yardımlarınız için teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba,

Arkadaşımın Intel sistem işi kararlaştırıldı.Bileşenler şu şekilde,buna göre kasa ve güç kaynağı gerekiyor.Başlıkta belirttiğim iki kasanın güç kaynakları ne derece verimli,bilmediğimden yardımlarınıza ihtiyacım var.

Intel Q9550 veya E8400 ya da 8500

ASUS P5Q Deluxe ya da MSI P45 Platinum

4GB Bellek(Anakarta göre belirleyeceğimiz için sonradan karar vereceğiz.)

Palit 4870 Özel tasarım

Samsung 750GB 32MB HDD

2 adet IDE Optik

Yukarıda belirttiğim iki adet güç kaynağı bulunan kasanın yanına,ek seçenek olarak da şunları düşünüyorum:

1)Güç Kaynağı:

a)http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3827

b)http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3304

2)Kasa

a)http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3476
Arkadaşlar merhaba,

Bilgisayarımda yazılımları kaldırmak için Revo Uninstaller kurulu durumda.Ama bir de bakım yazılmı olursa iyi olur diye düşünüyorum.

CCleaner mı,Advanced Windows Care mı,ya da Revo Uninstaller'ın yanına önerebileceğiniz bir bakım progamı?

Arkadaşlar merhaba,

Aşağıdaki önizlemesini gördüğünüz resimdeki yazılım kılasörüm hakkindaki yorumlarınızı bekliyorum.Eklenecek,değiştirilecek yazilimları seçerken ilk olarak hafif,ikincil olarak da ücretsiz olması tercih sebebidir...Teşekkürler...

Arkadaşlar, aşağıda linkini vereceğim resimdeki ssteme seçili anakartı önerir misinz ?

Oyun için olacak, sonradan Crossfire yapılacak(Güç kaynağı değişecek Crossfire yapılacağı zaman)) PCI ve PCI x1 yuvalarının yerleşimi önemli (Bu kart uygun). Overclock düşünülmüyor, ancak işlemci yetmediği zamanlarda anakartın kendiliğinden olabilir (varsa, yoksa sorun değil) )

http://img511.imageshack.us/my.php?image=easycapture1ip0.png

Anakart haricinde değiştirilmesini önerebileceğiniz başka bileşen var mı ?
Arkadşlar merhaba ilk önce,

Creative ZVM sahibiyim. Bir aralar aletin içine toz falan kaçmıştı. Kulak çöpü ile temizlerken sanırım jaka hasar mı verdim, n'aptıysam sağ kulak daha bi' bass ve daha bi' net geliyor, solda bass yok. Kulaklıkların yerlerini değiştiriyorum, bu sefer sol kulaklık aynı şeyi yapıyor, yani denge sorunu var.

Daha önceleri kulaklıktan şüphelendim, yenisni aldım, aynı, kualklarımdan şüphelendim, başka makianalarda kıyaslama yapılacak olursak daha az o sorunu yapıyor. Yani demem o ki, kulaklığın giriş yeri bozuldu.

Bunu Ankara'da değiştirebilecek olan yerleri bilen var mı ? Alet yurtdışı garantili yanlız.
Arkadaşlar merhaba,

JetWay'in AMD sistemler için anakartları çok hoşuma gidiyor (790FX hariç, onda da DFI harika bana göre). Gigabyte kartları güncel tutmuyor, ASUS pahalı, MSI'a da alışamadım. Diğer şirketlerin de istediğim yongaları yok...

Jetway sanki boş zamanında anakart üretiyor gibi. Ama Türkiye'de Intel neredeyse yok, AMD hiç yok. Geitrme yöntemleri nelerdir ?
Arkadaşlar merhaba,

Bir arkadaşıma AMD sistem toplayacağız. Bileşenler hakkında bilgi :

İşlemci : 125W (AMD)

4870 ya da 4850 (Sonradan Crossfire yapılacak, (uzun bir süre sonra))

2 adet IDE optik yazıcı

Bir adet HDD (750GB Samsung ya da 320 GB bile olabilir)

Bu sisteme ilk olarak KASA + PSU mu önerirsiniz (Crossfire'dan önce), yoksa uygun fiayata (ikisi 200-300 arasında EN FAZLA), kasa + PSU mu önerirsiniz ? İki durumda da hangi ürünleri önerirsiniz ?

Kasadan beklemtim ise iyi hava akışı olacak ve fiyatı uygun olacak. Yardım edin lütfen...
Arkadaşlar merhaba,

Bugün Creative M5300 ses sistemimin yerleşimini iyileştirmek adına baştan sona söktüm, woofer'ı yere, uyduları ise masamın ahşap kısımlarına vida ile astım. Bu şekilde inanılmaz güzel oldu, önceden tam içime sinmemişti makina, ama şimdi iyi şükür. T6060 falan alacaktım ya, aldığımda yoktu.

Gelelim ASIL KONUYA:

Uzaktan kumandayı takarken bi' iki tane teli bükmüşüm, nasıl üzüldüm anlatamam . Cımbızla falan hâllettim. Ama hâlâ içim cız ediyor. Allah korusun, bozulsa bunları bulmak mümkün olabilir mi ?
ARkadaşlar, AVG'nin bedava sürümü sapıttı ve kullanıcı kodu istiyor. Tekrar yükleyince de aynı sıkıntı, başka bir önerisi olan var mı bedava ya da eczanesi bol olan ?

Avast yüklesem, P4 3.0 , 1GB RAM olan sistemi yavaşlatır mı ?
Hakkında
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 12 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 12 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 637
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 65.430 (Bu ay: 200)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.