Teğmen
20 Temmuz 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 66 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Amerikadan Laptop getirtmek istiyorum. Amazon ve Best Buy dan inceleme yaptığımda aşağıdaki Laptop çok ilgimi çekti, Sizlerinde görüşünü almak istedim.

http://www.bestbuy.com/site/HP+-+Pavilion+Laptop+with+AMD+Turion%26%23153%3B+II+Ultra+Dual-Core+Mobile+Processor+-+Espresso+Black/9700814.p?id=1218152462714&skuId=9700814#tabbed-customerreviews

İŞLEMCİ : "AMD Turion™ II Ultra dual-core mobile processor M600*"
BELLEK : 4GB DDR2
HDD : "500GB (7200 rpm)"
OPTİK OKUYUCU : Blu-Ray ROM
EKRAN KARTI : ATI Radeon HD 4200 128MB up to 2046 MB
MONİTÖR : "17.3"" LED high-definition widescreen display 1600 x 900 "

FİYAT : 780 dolar (Amerika satışıdır. Daha 2 gün önce fiyat 700 dolardı 80 dolar zam yapmışlar)

Ne diyorsunuz fiyat performans açısından bana çok iyi geldi. Blu Ray oynatıcı ve 17 İnç Led ekran bu fiyata.
Bu fiyata daha iyi bir model bliyormusunuz? Görüşlerininiz benim için önemlidir.. Teşekkürler.
Bütün arabaları değerlendirmem sonucunda şu 5 modelde karar kıldım. Fiyatları ve özellikleri aşagıda. Sizce hangisini almalı ?

MARKA....................VW...............................VW.................................VW..............................NİSSAN..............................TOYOTA
MODEL..................TOURAN........................GOLF..............................JETTA............................QASHQAİ.............................VERSO
MOTOR HP ..........1.6 102 HP...............1.4 TSİ 122 HP................1.4 TSİ 122 HP...................1.6 115 HP..........................1,6 110 HP
DONANIM............FUNCTİON.....................TRENDLİNE....................TRENDLİNE.............................VİSİA...............................COMFORT

.............................ABS..............................ABS................................ABS................................ABS....................................ABS
.............................EDL..............................EDL..................................EDL.................................................................................
.............................EBD..............................EBD................................EBD................................EBD....................................EBD
.............................MSR..............................MSR................................MSR...............................TCS....................................TRC
.............................ASR..............................ASR................................ASR...............................................................................
.............................ASP....................................................................................................................................................VSC

......................................................................................................................................BREAK ASSİST.......................BREAK ASSİST

...................HIZ SABİTLEYİCİ.........................................................................................................................................................

.........................6 HAVA YAS..................7 HAVA YAS.....................6 HAVA YAS...................6 HAVA YAS..........................7 HAVA YAS

.........................................................OT. YANAN FAR.........................................................................................................................

KLİMA................ YARI OT.......................YARI OT.............................TAM OT.........................YARI OT..............................YARI OT.

...................................................................................................................................... .BLUETOT TLF. KİTİ....................................

.........................................................................................................................................PARK SENSÖRÜ................PARK SENSÖRÜ

......................................................................................................................................SOĞUTMALI TORPİDO...................................

....................................................................................................................................................................................ÖN SİS FARI

.............................................................................................................................................................................ANAHTARSIZ SİSTEM

................................................................................................................................................................................7 KOLTUK SİSTEMİ

CANTLAR................16"...............................15"..................................16".................................16"........................................16"

AĞIRLIK................1427.............................1215................................1308...............................1297......................................1410

YAKIT ŞEHİR İÇİ.....11 lt..............................8,2 lt...............................8,4 lt...............................8,4 lt.....................................9,5 lt

YAKIT ŞEHİR DIŞI...6,5 lt.............................5,1 lt...............................5,3 lt...............................5,7 lt................................. 6,4 lt

100 KM HIZLANMA..12,9 sn..........................9,5 sn..............................9,8 sn............................12,0 sn..................................12,7 sn

TORK......................148..................................200.................................200.................................156.....................................150

FİYAT..................41.750............................43.520.................................44.920............................43.990...............................42.550
Hepsi birbirinden güzel sizce hangisi daha güzel
Herkese selamlar.

Uzun zamandır kendime yeni bir araba almaya karar verdikten sonra hangi modeli almalıyım diye düşünmeye başladım.

Opel Astra, Toyota corolla ile başlayıp son noktayı Golf ile koyarken birden Nissan Qashqai'yi fark ettim.

Aracın dış görünüşü beni cezbetti, duruşu tipi vs gerçektende arabaya aşık oldum. Birde fiyatını görüp alabileceğim bir araba olduğunu görünce QQ hevesim daha da arttı. belki şu anda sıfırını alamam ama 2. el 1-2 yaşında bir QQ alabilirim, zaten onlarda compakt bir arabanın sıfır fiyatı (32-38 tl arası).

İnternetten bir çok forumda araba ile ilğili yazılanları okudum, nissabn bayinde arabayı inceledim (deneme sürüşü yapmadım). bunca araştırmam vede forumlarda yazılanlardan sonra QQ ile ilğili düşüncelerim şöyle:

1. Bu araba Türkiyede yeni bir segmentte çıktığı için bir çok kişi tarafından yadırganıyor. Şöyleki QQ tam anlamıyla Jeep veya Suv değil öte yandan tam anlamıyla bildiğimiz compakt bir araba da değil. tam ikisinin arasında. Suv isteyenler (tabikide tuzu kuru / parası olanlar Suv almak istediklerinden QQ'dan daha komforlu gösterişli 4x4 bir araç istiyorlar. Öte yandan compakt bir araba isteyenlere de parası 5-6 milyarda olsa pahalı geliyor veya psikolojik olarak bu arabadan çekiniyorlar. Dolayısıyla bu araçların türkiyede tutulması biraz zaman alacak gibi.

2. Bu araç bence Suv tarzı yüksek vede gösterişli bir araç isteyipte fazla parası olmayan insanlar için biçilmiş kaftan. Markaların internet sitelerinde Arazi araçları için fiyat araştırması yaptım ve en ucuz aracın (baz versiyonu) 60-70 milyardan başladığını gördüm.

KİA SORENTO X-FORCE A/T PRESTIGE ................. 83.000 tl

KİA CARENS 2.0 CRDI A/T .................................. 60.790

KİA SPORTAGE 2.0 DSL EX A/T ............................. 63.300

SUZUKİ G.VITARA 5 KAPI JLX-A MT ....................... 60.900

DAİHATSU Terios 1.5 Düz Vites Silver (2009) .......... 37.750

DAİHATSU Terios 1.5  Düz Vites Gold ..................... 42.750

WW. TİGUAN 1.4 LT TSİ 150 HP 4X2 MANUEL .......... 67.000

WW. TİGUAN 1.4 LT TSİ 150 HP 4X4 MANUEL .......... 71.000

WW TOUAREG R5 TDİ PREMİUM ............................. 167.800

HONDA CR-V 2.0 Executive OTOMATİK VİTES ......... 76.900

HONDA CR-V 2.2 i-CTDi Executive DİZEL ............... 87.500

FORD KUGA Titanium 5K 2.0 TDCi .......................... 74.800

RAV4 2.0 AT ........................................................ 67.850

RENO KOLEOS Dynamique 2.0 dCi 150 bg AT ......... 69.150

SSANGYONG REXTON SPR LX RX270 ..................... 94.000

SSANGYONG KYRON M200 XDI 2.0 ........................ 61.500

CHEVROLET CAPTIVA 2.0 16V Diesel AT 5K .......... 69.000

MİTSUBİSHİ PAJERO 3.2 LDİD .............................. 145.000

hadi diyelimki QQ tam anlamıyla 4x4 değil (2.0 dizel hariç) o yüzden bu aracı Suv2lar la kıyaslamayalım. Benim kanımca bu araçla kıyaslanabilecek araçlarda aşagıda yazdıklarım. Onlarında fiyatları şöyle.

WW TOURAN 1.4 LT TSİ 140 HP COMFORTLİNE ....... 58.390

FORD S-MAX Titanium 5K 2.0 TDCi A/T .................. 72.400

Corolla Verso 1.6 Class ........................................ 37.750

Corolla Verso 1.6 Comfort Extra ............................ 44.450

RENO SCENİC Extreme 1.6 16V ............................ 39.250

RENO Grand Scenic Extreme 1.6 16 V ................... 41.550

Görüldüğü gibi bunların fiyatlarıda QQ'dan çok da ucuz değil pahalı olanlarda var. KALDIKİ BU ARAÇLARIN HİÇBİRİNDE SUV TİPİ YOK.

3. Yukarıda fiyatını yazdığım 4x4 araçları incelediğimizde hepsinin en az 2000 motora ssahip olduğunu görüyoruz. İçlerinde 2.0 dan düşük motor yok. Bu da vergi ve de yakıtta size hayli bir yük oluyor. (Çok paranız varsa bu size koymaz ona diyacek lafım yok.) QQ hem SUV tipinde hemde 1.6 motor, hem performansı yeterli hemde yakıtta ekonomik bütün bu özellikler bu arabayı bence hayli avantajlı bir konuma getiriyor.

4. QQ sevdiğim bir başka özelliğide diğer SUV lar gibi çok uzun olmaması. Zira şehir içinde araç kullanırken vede özellikle araç park ederken aracın fazlaca büyük olması büyük dert. (4x4 arazi aracı alıp 365 gün şehirde kullanmakda ayrı bir konu)

5. Aracı beğenmediğim bir yönü ise arka bölümün (forumlarda yazıldığı gibi) biraz karanlık ve basık olması. ben aracı incelediğimde bana öyle geldi.

Sonuç olarak ben bu aracı almaya karar verdim. Siz ne dersiniz ?
wii ye alacağımız sd kart ama hangi çeşidine kadar destekliyor. araştırdım ama sağlıklı bir bilgi bulamadım.
zira sd, micro sd, sdhc gibi kartlar var. ayrıva kaç gb a kadar destekliyor.
bilen varsa söylerse sevinirim.
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 225
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 32.325 (Bu ay: 74)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 54 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.