Binbaşı
12 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Satıldı
Merhaba arkadaşlar.
Öncelikle sorun hiç bir şey yokken ortaya çıktı. Son 4-5 aydır 7/24 açık pc böyle bir kapanma sorunu ile karşılaşmadım.
Sorunum başlıkta da bahsettiğim gibi kasa kendiliğinden kapanıyor ve 5dk sonra tekrar açılıyor. Bu 5 dk içinde power tuşuna basıyorum ama çalışmıyor. Şöyle ki HAF 912 Kasaya sahibim. Kasanın önünde 2 led var bunlardan biri harddsiklerle alakalı olduğunu biliyorum diğer ledin amacını bilmiyorum. Diğeri normalde çalışırken devamlı yanıyor ama kasa kendi kendine kapanınca yanıp sönüyor. PSU'da bir sıkıntı olduğunu düşündüm açtım baktım fanı tam dönmüyordu filan. Bunun ücerine bakım yaptım bu fanın bir yerine yağlama yapılıyor filan onu yaptım. İlk başta fan hiç çalışmadı ama sonra pc açık kaldıkça fan dönmeye başladı. Psu fanların çalışma prensibini bilmiyorum bu yüzden ayrıntıları yazıyorum tek tek. 750w 80+ Coolermaster GX psu var sistem 5 sene önceki sistem 750w yetmemesi imkansız. Ama Psuya yeterli soğutmanın sağlanamamasından ötürü böyle bir sorun yaşıyor olabilir miyim? 5Dk sonra pc'nin açılmasını da o sırada psu'nun sıcaklığının düşmesine bağlıyorum. Bunları düşünüp yeni psu almaya karar verdim fakat mantıklı mı düşünüyorum yoksa yanlış mı bilemedim. Hiç yokken boşu boşuna da psu almak istemiyorum.
Problemin cpu gpu ram gibi parçalardan kaynaklandığını düşünmüyorum. Sebebi ise kasa kapandıktan sonra 5dk boyunca (Temsili bir zaman, normalde 2-5dk arası bir şey) açılmaması. Eğer bu parçalardan kaynaklı olsaydı max. res atar anında açılırdı diye mantık yürüttüm. İşin ehli arkadaşlar eğer bu konuda bilgilendirebilirlerse beni çok mutlu olacağım.
Not: Psu'nun garantisi yok.
Beyler şarkıdan cümle yok ama klibinde garson olsun liseli kızlar olsun bir otobüse biliyordu. Erkek bir sanatçı söylüyordu. Klibi hatırlıyorum ama şarkı yok ya 😂 Bir el atın allasen çıldıracam bulamadım
Rica etsem bilen varsa isim ya da videonun uzun halini atabilir mi?
https://instagram.com/p/6ai5m2pLoX/
İlk önce iyi akşamlar. Yeni soğutucu almamla birlikte işlemciyi oc yaparak test etmek istiyorum. Fakat ne oc ne de test aşamalarıyla alakalı hiç bir bilgim yok.
Neyseki birkaç 6300 işlemcisi için oc konusu gördüm orada gördüklerimle bir kaç şey yaptım. Ne oldu ne bitti hiç anlamadım şuanda. Yaptıklarımı yazıyım bana bir yol gösterin
İşlemci Çarpanını 21.5 yaptım, Amd Cool'n Quiet ve Amd Turbo Core Disable yaptım. Herşey normal. Sonra voltajı overdrive üzerinden 1.350 yaptım cpu 3000 Mhz çekiyor kendini. 1.250 de ise 4300 Mhz de görünüyor.
Soru 1: Voltaj konusunda ne yapmalıyım?
Soru 2: Nasıl bir test yapacağım nasıl yapacağım ve bu sırada sıcaklık değerlerini nasıl kaydedeceğim bunlar hakkında pek bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.
Öncelikle İyi Günler.
Hobi Olarak Fotoğraf Çekmeye Başlamak İstiyorum Fakat Bir Türlü Ne Tür Makine Seçeceğim Konusunda Kararsız Kaldım.
Siz Sormadan Ben Bir Kaç Soruyu Cevaplıyayım Hemen. İlk Olarak Her Türlü Fotoğraf Çekeceğim. Örneği : Portre, Sokak, Macro, Manzara(Manzara Çok Sıcak Bakmıyorum Aslında) Tabi Bir Süre Geçtikten Sonra Hangi Tür Çekimler Hoşuma Giderse Ona Göre Malzeme Değiştireceğiz.
İlk Defa Profesyonel Makine Kullanacağım İçin DSLR Alırsam ''Bu Kadar Büyük Makineyi Taşımaktan Mıkmaz mıyım?'' Sorusu Beni Çok Düşündürdü.
Aynasız Alıyım Dedim Bu Seferde ''DSLR Alırsam Alacağım Sigma17-50mm f/2.8 Lensin Keskinliğini Verebilecek Lens Bulabilir miyim?'' ve ''Acaba Alacağım Aynasızlar Orta Seviye Canon 650D Imaj Kalitesini Yakalyabilecek mi?'' Soruları Beni Benden Alıyor.

Aklımdaki Makineler Canon 650D + Sigma 17-50mm f/2.8 -- OM-D E-M5 + 12-50mm(Kit Lens) -- Nex 6 + 18-55mm

Taşıma Kolaylığı Olmasını İstiyorum Ama Bir DLSR'den de Kötü Olmasını İstemiyorum. Bir Yana Bakıyorum Aynasızların Lensleri Ateş Pahası Diğer Yanda Canonun 2.El Piyasası ile Lens Çeşitliliği. Kafam Çok Karışık Dostlarım.
Aynasız Makine Konularında Gördüğüm Bir İki Arkadaşımı Etiketliyorum. Yardım Ederlerse Çok Sevinirim.
Öncelikle Merhaba.
Belirtmek istediğim bir durum var. Battle.net üyeliğim kilitlendi. İçinde Wow değil ama Diablo vardı. Diablo formunda fazla yardım alamıyacağım düşüncesi ile konuyu buraya açmak istedim.
Üyeliğe uzun bir süredir gimiyordum girmek istediğimde üyeliğin kilitlendiği uyarısını veriyor. Kurtarmaya Çalışıyorum Telefon numarama güvenlik kodu yolluyor işin kötü yanıda hattımın kapalı olması. Hat tamamen kapandı.
Supporta ticket atacağım fakat login olmadan nasıl atacağımı ayrıca ingilizce bilmediğim için de atamıyorum.

Şu Tarz Kısa ve Basit Bir Metin Yazmayı Düşünüyorum Fakat İngilizcem Yetmiyor. Çeviri ile Yazmaya Kalksam Çok Anlamsız Cümleler Oluşturacağım için Hiç Bulaşmıyorum.
İngilizceye Çevirmesenizde En Azından Şuanda Supporta Mesaj Atmak İçin Yapmam Gereken/İzlemem Gereken Yolu Göstermenizi Rica Ediyorum.
Üyeliğim Kilitlenmiş. Kurtarmaya Çalıştığımda Telefon Numarama Güvenlik Codu Yolluyor Fakat Telefonum (Hattım) Kapatıldığı için Gelen Mesaj Alamıyor. Yardımlarınızı Bekliyorum.

Edit: Üyeliğimin Gizli Sorusunun Cevabını Hatırlamıyorum Galiba. Öyle Bir Güvenlik Sistemi Var mıydı? Onu Bile Hatırlamıyorum. Çok Uzun Zaman Olmuştu Üyeliği Alalı. Fakat Oyunumun CD-Key'i mevcut.
Beyler Sanalpazar ile ilgili aklımda bir soru var. Satış Yapacağım Fakat Banka Hesabı Benim Üzerime Değil.
Yani Sanalpazar Üyeliği ''B'' adına ait. Banka hesabı is ''A'' adına ait. Satış Sonrası para transferinde bir problem çıkar mı acaba?
Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Not: Konuyu Nereye Açacağımı Bilemedim. İkinci Öl Bölümüne Açsam Orası 2.El İçin Adı Üstünde. Yani Lütfen Konu Silinmesin Ama Yeri Neresi İse Taşınabilir.

Edit: Cevabımı Aldım Eğer Benim Gibi Bilmeyen Varsa Diye Söylüyorum Sanalpazardaki Kişisel Bilgileriniz Banka Hesabı İle Örtüşmesi Lazımmış.
Beyler üniversiteyi yeni kazandım burs kredi başvurusu yapacagim ama daha tam karar veremedim. Ailem idrar ediyor bir an önce basvurmam için hatta as önce bir tanidigi arattilar ve burs basvurularinin bugün son olduğunu söyledi. Kendisi bir okulda müdür. Kyk sitesine bakiyorum 29 Eylül yaziyor son gün dedim adama onlar ara siniflar ve doktora-yuksek lisanslar için 29 eylül dedi. Senin bugün son yapman gerekiyor dedi. Elim ayagima dolandı bir bilgi verin lütfen
Öncelikle Oyuna Yeni Başladım 2 Senelik Bir Aradan Sonra.
Bunu Paylaşmak İstedim İçimde Kalacaktı Yoksa

Anlayın Siz TR'nin Durumunu[Başlangıç Seviyesinde Olanların Diyelim]
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.857
İkinci El Bölümü Mesajları: 3
Konularının görüntülenme sayısı: 67.120 (Bu ay: 152)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 24 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.